36836
  • CoolStuff
    #36836
    De kihalt ez a topik, nem jártam itt ki tudja mióta.
    A régi szép idők mikor 17 éve még Borg szólt ránk a spamelés miatt és mentek a diskurálások Ollie, Gab, Narancs, Pontius, Zetorg, Cucli, Akuma, Punker és a többiekkel. :)
    Ha valaki ide tévedne az akkori "srácok" közül írjon egy mementó üzenetet, hogy jól vannak.
    Hogy megy az idő elképesztő...
  • Jim Morrison
    #36835
    úgy látom normális, hogy nem mindenhol megy/mutatja a turbo clockot. kis játék közben (nem stress test), max 63C és fel-fel ment 4.3-ra.
    Úgy tűnik mégiscsak jó lesz.
  • Jim Morrison
    #36834
    Alábbi kis tutorialon végigmentem, hogy kicsit túlhúzzam a procimat: LINK
    lényeg:

    2 - Set max turbo ratio to 45.
    Enter your ram section.
    Enter the timings (your ram timings for the ram you bought. ie, 7 7 7 24 or 9 9 9 28 etc).
    Leave the rest of the 'sub timings' on 'auto' Leave the RAM speed at AUTO unless it is miss reading (ie you have 1600 reading as 1333). In that case enter the correct number (ie 1600)

    3 - Go to the voltage section. Set CPU and RAM to manual. Leave the rest of the voltages AUTO.
    The RAM should be set to the 'sticker voltage', ie, 1.5v.
    The CPU, set to 1.35V (for sandybridge 2XXX cpus), and about 1.25V (for Ivybridge 3XXX cpus)

    4 - Find Load Line Calibration, or LLC. Set it to 50%. If it is in levels, 5/10 or 3/5.

    5 - Go to CPU features turn off C5 C1 and EIST / Speedstep . Some CPUs/boards will still hold this OC with speedstep left on. I suggest you turn it off for now. Also turn off any power saving features. You may also disable virtualization if you will never use it. Note that, SOME CPUS may require CPU PLL overvoltage to be turned on to hit 4.5Ghz. It is unlikely.

    6 (optional) Go to onboard devices and shut off anything you arent using (USB3/Firewire controllers, extra LAN controllers, Extra SATA controllers)
    -----

    Ezeket mind megcsináltam, kivéve a második pontban lévőket. Sima CPU clock ratio x39 és Turbo Ratio-t akartam változtatni, de sokszor visszaugrott auto-ra, valamiért. ezért maradtam 42-41-40-39 en.PWM et szintén megemeltem.

    Alábbi kép csak illusztráció:


    Prime 95 alatt core speed cpu-z és core temp szerint csak 3,9 re ugrott fel, kb mint eddig, viszont vagy 15 fokkal melegebben ment (gondolom a fesz állítás miatt).

    Kérdésem: Miért nem ment 4Ghz föléa teszt alatt? Csak most, miközben ezt írom (cpu kihasználtság 3-8%) a core speed eléri néha a 4177 Mhz-et.
    // Bár lehet jobb lenne ha megtalálnám azt a pontot ahol max 70 fokik megy el. Teszt alatt felment 77re.

    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2018.03.18. 11:56:57
  • G18XM8
    #36833
    Megéri. De sztem a ryzen 1600 is elég, ahhoz jár gyári hűtő, ami egész jóra sikerült. Azt hiszem az 1600x-hez nincs. De mindenképp nagy előrelépés az fx-hez képest. Utána meg majd a 380x-et is le lehet, ha majd normalizálódik a vga piac.
  • DarkSl4yer
    #36832
    Üdv!
    Érdemes lenne ebben a konfigban lecserélnem a procit,alaplapot,memóriát?

    erről:
    FX6350
    2x CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT
    ASUS M5A99X EVO R2.0

    erre:
    AMD Ryzen 5 1600X 3.60GHz
    ASUS ROG STRIX B350-F GAMING
    HyperX 16GB Fury DDR4 2666MHz CL15 KIT HX426C15FBK4/16

    a többi cucc ami maradna:

    SAPPHIRE R9 380X 4GB GDDR5 NITRO
    Corsair H105
    Corsair RM750x
    WD BLUE 1TB
    SAMSUNG 250GB 850 EVO SSD

    Előre is köszi
  • suba53
    #36831
    Szia!
    A táp simán elbírja. A RAM jó, maradhat.
    Az SSD miatt az "élményindexed" jelentősen jobb lessz.
    Esetleg GTX1060, ha belefér, és jó darabig nem kell hozzányúlni.
  • LH0RTJ
    #36830
    Sziasztok! [trigger warning, amatőr ahead] :-)

    A következő 3 éves gépet szeretném upgradelni és ehhez kérnék tőletek segítséget. Jelen configuráció:

    Intel Core i5 4570S @2.90Ghz, 4 mag, 6MB cache
    +CM Hyper TX3 EVO hűtés ( :D )
    ASUS B85m-G USB3.0 (socket 1150)
    NVIDIA GeForce GTX 750 1GB
    2x4GB Kingston Dual-Channel DDR3 @800MHz
    1TB TOSHIBA HDD (SATA)
    Mindehez alap 500W-os PSU, valami puttó optikai meghajtó meg egy Cooler Master Elite Knight ház. Ezt egy üzlet állította össze.

    Amit szeretnék:
    új videókártya: Gigabyte Nvidia GTX 1050 G1 2GB GDDR5 PCI-E
    új winchester: WD Blue 250 GB 3D NAND SATA SSD
    Muködhet ez így? RAM-mal kezdjek valamit? Táp és a többi elbírja? Egyáltalán "megéri" ezeket belerakni a meglévő configba?

    Elore is köszi, minden tanácsot szívesen fogadok.
  • MerlinW
    #36829
    prime95
  • Kepek
    #36828
    Van olyan terhelés teszt ami megmondja hogy laptop CPU-t kell-e újrapasztázni?
  • Jim Morrison
    #36827
    Eddig jól működik (igaz még nem nagyon teszteltem), köszi!:)
  • Pianista
    #36826
    Üdv!

    Volna egy olyan kérdésem hogy a processzort szeretném egy kissé felgyorsítani, találtam hozzá fesz adatokat meg miegymást hogy merre kellene állítani, csak egy gond van, miszerint a bios-ban nem lehet állítani, ott vannak a beállítások, de nem engedi módosítani, megpróbáltam az AMD OverDrive programot, de az meg nem ismeri fel.

    Az alaplap az egy Gigabyte M61PME-S2P, valami dupla bios-os cucc, a processzor pedig egy AMD Athlon X2 255-ös jószág.

    Elméletben 3,8GHz-ig még biztonságosan feljebb lehetne vinni, de nem látok rá módot hogy hogyan, van erre valami módszert, vagy valami program??
  • smog15
    #36825
    Esetleg egy ilyen proci S1155 Intel Dual Core G2130 (3200MHz Ivy Bridge) vagy a drágább S1155 Intel Core i3-2120 3,30GHz/3MB BOX egy ilyen alaplappal S1155 ASUS P8H61-MX USB3 de itt meg ezt írják Támogatott processzorok: Második és harmadik generációs IntelŸ Core™ i3, i5, i7 / PentiumŸ / CeleronŸ processzorok akkor az első proci már nem is jó hozzá?
  • smog15
    #36824
    Processzor nem tudja kezelni a 8 Gb RAM-t és mivel még 775-s foglalatú a mostani kéne venni alaplapot is meg processzort is... egy ilyen alaplap S1150 ASUS H81M-K jó lenne ezzel a procival S1150 Intel Pentium G3420 vagy van annyival jobb ez a proci S1150 Intel Core i3-4130 hogy megérje majd nem a dupla árát a másiknak?
  • smog15
    #36823
    Nincs frissítés BIOS-hoz, és azt elfelejtettem mondani, hogy az új ram egyedül sem működik egyik helyen sem és kettő együtt se működik. Vigyem vissza a gépet oda ahova vettem és hátha tudnak mondani valami okosat? :/ Jó lenne megoldani, hogy 8 giga legyen mert ezek az új játékokhoz kevés a 4 szerintem.
  • smog15
    #36822
    Esetleg a processzor nem tudja kezelni? Ha létezik ilyen :D
  • smog15
    #36821
    Jaja elég fura meg az is, hogy mért megy csak 800 MHz-n rákeresek hátha találok valamit vagy esetleg kéne valamit állítani a BIOS-ba?
  • Blum
    #36820
    Furcsa,ez alapjan illene egyutt mukodniuk.

    Ellenorizd,hogy az alaplapodhoz van-e ujabb BIOS (vegleges,nem BETA) ha van,akkor frissitsd.
  • Sippie
    #36819
    rendben, köszi!
  • smog15
    #36818
    Ez az eredeti RAM Kingmax FCFF65F-C8KM9 NEES DDR3 1333 4Gb a másik ugyan ez csak a vége más ott csak 3 betű van
  • Blum
    #36817
    Jelentektelen ez a karc,nincs befolyassal a hutesre.
  • Sippie
    #36816
    Még egy kép
    egyre biztosabb vagyok benne hogy ezt már nem fogják cserélni, pláne a többi karc miatt ami keletkezett, szóval mostmár csak az a kérdés, hogy számít-e a hűtésben. Köszi a segítséget előre is.
  • Sippie
    #36815
    Így néz ki a felület, igazából amikor ráraktam a procira már ilyen volt. A garancialevélen rajta van hogy "a terméken égés törés, repedés vagy egyéb fizikai látható sérülés [...] garanciavesztést okozhat amennyiban a hiba az előzőekben felsorolt okokra vezethető vissza" tehát gyakorlatilag ha így kaptam a hűtőt akkor is cseszhetem, vagy ez a jellegű sérülés nem okozhat problémát egyébként sem?
  • Sippie
    #36814
    Üdv ismét!
    Vasárnap vettem egy cooler master hyper 212 EVO-t, és észrevettem hogy van egy karc a réz részénél. Kérdés, ez mennyire befolyásolhatja a hűtés teljesítményét, illetve a 3 napos cserére hivatkozhatok-e ilyen hibánál, vagy elzavarnak? A rendeltetésszerű használatot akadályozza-e?
    Képet sajnos nem csináltam a karcolásról, de igazából elég meleg a processzor. Q9550-et 3,4 GHz-re húztam fel, és 73 fokra is felmegy 100% terhelésnél, míg mások 212+-al 3,91 GHz-ra is simán felhúzzák, lehet akkor a hűtő a problémás?
  • Blum
    #36813
    Hi!

    A 2 meglevo RAM KIT pontos tipusszamat letudnad irni?
  • smog15
    #36812
    Sziasztok!

    Problémám az lenne, hogy 4Gb RAM helyett 8Gb RAM-ot szeretnék vettem is még egy 4Gb-s RAM-ot ugyan az a gyártó cikk szám is egyezik kivéve az utolsó 3 betűt beleraktam a gépbe elindul de nem tölt kép sincs, jó akkor kiveszem a régit ugyan az a jelenség átraktam a régi helyére hátha de semmi vissza rakom a régit tökéletes, barátnőm gépébe beraktam ott meg működik annyi volt, hogy indításnál kiírta nyomjam meg az F1-et a BIOS előhívásához megnyitotta a BIOS-t de nem kellet semmit se csinálni látta a 8Gb RAM-ot kiléptem újra indult és tökéletes, neten utána néztem az én alaplapomnak is kéne tudnia a 8Gb-ot most pontosan nem tudom leírni a típusát de egyébként ASUS. Ja és még annyi hogy 1333-as RAM van benne ennyit kéne tudnia az alaplapnak is rajta van a dobozán de nem megy csak 800-on ezt is feljebb kéne küszködni :)
  • Sippie
    #36811
    a gyári hűtő ebbe az irányba áll, szóval úgy logikusabb volt iderakni, na meg a fal miatt is, erre felé több a tér :) Viszont az új hűtő meg már így be se férne, szóval így is úgyis át kell raknom.
  • Blum
    #36810
    En amugyis annak a hive vagyok,hogy oldalra ventit rakni nem jo otlet.
  • Sippie
    #36809
    az oldalán most egy 12x12-es méretű venti van, ugyanaz fér előre a wincsikhez, meg hátulra is. Akkor azt majd át is rakom oda valszeg.
  • Blum
    #36808
    Igen,ez mar korrekt.
    A haz hatuljaba mekkora venti megy?
  • Sippie
    #36807
    Á értem, köszi. Nem tudtam hogy néhány centi is elég. Akkor viszont nem gond a keresztbefújás, lehet egy ilyenbe ruháznék be
  • Blum
    #36806
    Ha csak 2cm hely van a gep mogott mar az is boven eleg arra,hogy a gephazbol tavozo levego arra menjen amerre akar.

    Ha a gep hatuljaba vannak bedugva a dolgok akkor meg feltetelezem,hogy van annyi hely.

    Ilyenre gondoltam.
  • Sippie
    #36805
    Szív vagy fúj az mind1, csak ne a gép hátulja felé menjen a levegő :D merthogy közvetlenül a fal van mögötte, míg a oldalra bőven van helye fújni. De itt van egy példa, ami nekem nem jó, ez keresztirányba mozgatja a levegőt, és ez kicsit problémás, mert hátul nem tud kimenni, de ha meg a gép belsejébe küldi a meleget azt lehet a dvd nem szeretné. De ha más nem akkor próbálok valami új helyet keresni a gépnek


    A passzív borda ez például ez? Csak mert erre sem a tetejére engedi rakni a ventit :/
  • Blum
    #36804
    Hi!

    Szerintem komolyabb hutok eseteben nem igazan volt/van olyan gyarto,amely szivassal oldana meg a feladatot. Szinte mindegyik fuj az alaplap fele.

    A legegyszerubb az lenne ha vennel egy passziv bordat,ami az alaplappal parhuzamos meg arra tennel egy ventit es forditva raknad ra. (de elore szolok,hogy az bizony cudar hangos lesz :D)

    Amugy a haz hatuljan nincs semmilyen meretu ventinek hely? :O Meg egy 8 vagy 9cm-es venti is megtudna oldani,hogy a meleget kitessekelje a hazbol es akkor nem kenne szivni ezzel a megoldassal.
  • Sippie
    #36803
    Üdv! A komolyabb hűtők azok mind merőleges irányba szívnak? Core2Quad procimra keresnék valami jobb hűtőt, ami mellett húzni is lehetne, de nekem az az irány kéne ami a gyári hűtőn is van, mivel a gépem oldalán tud kimenni a levegő, a hátulján nem igen. Amiket olvasok külföldi fórumokon erre a célra, az vagy 20k-ért vízhűtés, vagy 10k-ért olyan típusok amikre merőleges áll a venti.
    Nem ismer valaki jó hűtőt, ami a prociról "felfelé" szívna 775-ös foglalatban, és jó a teljesítménye is?
    Előre is köszi a segítséget
  • zamballa82
    #36802
    thx az infokat
  • rvn
    #36801
    Nekem intel csinálja ezt, felfelé lehet húzni rendesen. Amikor a BIOSban leveszem a feszt, hogy ne fűtsön annyira, nem értéket tudok megadni neki, hanem pl -0,200 V.

    És ebben az esetben, mikor a pc nem csinál semmit ugye visszaveszi a proci a feszülségest és az óralejelet, de mivel a visszavett feszültség már túl alacsony a működéshez akkor leáll.
  • bajgunar
    #36800
    Prime95-el is tesztelted? Egyszer SE hibázott a proci? Memóriák jók? Memtest86 is leizzasztotta pár órácskára? Ha Prime is és Memtest is lecsavar ~5-6 órát, és 1 (egy) hibát SE ír ki egyik sem, akkor ott más bibi van.
    De arra nekem sincs lövésem. :/
  • zamballa82
    #36799
    Sziasztok.

    Lenne egy olyan kérdésem hogy mi okozza azt hogy ha
    egy FM 2+ A10 5800k vagy egy FX8150 pocit meg húzok kicsit
    terhelés alatt 100% jó minden de
    ha bekapcsolva hagyom a gépet egy estére ( pl torrent ) akkor lefagy vagy újra indul a pc.

    Mi okozza ezt?!

    Lövésem sincs mi a fenétől van az hogy ha nincs terhelve a pc akkor ilyen módon szenved a gép.
  • Blum
    #36798
    Ez nem memoria kartya,hanem modul. Attol fugg..gondolom DDR2 vagy DDR3 van a gepben,ez esetben fillerekbol meglehet uszni hasznaltan.

    Ha sima DDR1,akkor hagyni kell a banatba. Ellehet kezdeni gyujteni uj gepre.
  • Geri19880714
    #36797
    ja értem, és mennyi lenne egy olyan memóriakártya?