36836
  • stone
    #4150
    Vigyázz az Atitool-al mert keményen felszalad a gpu hőmérséklete, én 72C-nál kilőttem ezt az autoteszt progit mert nem akarom megölni a kártyát. A teszt addig fut amíg nem hibázik a gpu vagy a mem. Biztos nem húznám a kártyát mert kis alulemez hűtő van csak rajta. A beállításoknál az Overdrive fülön figyelemmel tudod kísérni a gpu hőmérsékletét, a memóriák pedig nem nagyon fogják bírni mert nincs rajtuk borda, és a hőjüket sem figyeli semmi ráadásul 3,3ns-osak ami ~303MHZ-nek felel meg.
  • Narancs
    #4149
    Nekem is 2600+ van (barton magos) a gyári AMD hűtőjével max terheléssel (több óra játék) 55 fokig megy fel nyáron, de olyankor bekapcsolom a 3+ ventit a házbban és bőven 50 fok alá megy...
    Szóval nem tom hogy nálad mi lehet a gond...
    Mennyire van szabad útja a levegőnek a ház belsejében?
    Mert ha nagyon zsúfolt a cucc lehet hogy az a baj...
  • CoolStuff
    #4148
    Cia = sziájé, mib = meninblekkk...:DDDDDDDDDD
    Örülj neki, hogy ennyit ír ki hőmnek, de kézzel milyen melegnek érzed a proci hűtő bordát?
  • Roll
    #4147
    Mire jó az alaplapon a c.i.a. és m.i.b.?
  • Roll
    #4146
    Tegnap egy órát Farcry-oztam, 3,2-n és utána is csak 32fok volt.

    Matrix: semmi extra

    Én még arra gondolok, hogy rossz az alaplapon az érzékelő.
  • BBking
    #4145
    Nekem is 2600+ -os van, úgy 55-60 fok között ingadozik terhelésnél.Valami noném prop hűti 2600 RMP körül.Igaz nekem is van 2 rendszer hűtöm, úgy ahogy neked.
  • KranaZoli #4144
    Nekem meg az a problémám, hogy nagyon melegszik a procim.
    Vagyis melegedett. Most már nagyjából beállt, de még ticcsen kánikula.

    AMD2600+

    Amikor megvettem akkor egy GlaciaTech Igloo 2510 Pro hűtő volt rajta + réz lesarkazásvédő.

    Aztán levettem a réz lesarkazásvédőt, de így is volt, hogy 70-75 C fokot is elért a proci.

    Aztán tettem bele kettő rendszer hűtőt.

    1.) a gép elejére, ami befele fúj,
    2.) a gép hátuljára, ami kifelé fúj,

    Így olyan 65 foknál megállt a cuccos.

    Aztán elkezdtem nézegetni újabb cooler-ek után, amit az alaplapomra fel lehet fogatni. Zalman cooler-ek kiestek az alaplapos csavaros rögzítés miatt :(

    Prószáltam bele egy GlaciaTech Igloo 2470-est. Nagyobb volt a hűtő mérete, v.mivel jobban is hűtőtt, de nem igazán.

    Végül leragadtam a CoolerMaster Aero 7 Lite-nál. Ez egy réz magos, állítható fordulatszámos cooler. Most kb. 3000-es rpm-en használom + 2 rendszerhűtő.

    65 fokra állítva a windows-os alaplapi hőmérséklet figyelő, de szerencsére masszív igénybevétel esetén sem érte el még ezt az értéket.

    Olyan 60 fok környékén most megáll, de szerintem játék közben kerülgeti a 65 fokos határt.

    Azt hallottam, hogy az AMD procik jobban melegszenek, de nem lehet v.mi egyéb probléma?

    Ill. bele sem gondolok, ha pl. beletennék egy 3,2-es AMD-t, vagy eljön majd a kánikula, vagy 3,2 + kánikulai meleg.


    Mit lehetne még tenni? (azon kívül, hogy leveszem a burkulatot, ha ez bekövetkezik)
  • KranaZoli #4143
    Hát sajnos nem tudtam tegnap megnézni a kártyán lévő RAM típusát :(

    Az ATI Tool-ban elindítottam a max. auto értékek keresését.


    Nem lehet ezt v.hogyan gyorsítani?

    FX-nél 10 másodperc alatt kidobta az értékeket.

    Ez meg nekiállt és hagytam mind2-őt (GPU, Memory) legalább 30 percig dolgozni, szépen lassan kúszott felfelé az érték, aztán megállt, pörgette a 3D teszt-et, majd újra, stb.

    Végül 552Mhz-nél ögencsak sokat időzött és leállítottam.

    A Memory érték meg 327-nél csinálta ua.

    Miért ilyen lassú ATI-nál ez a max. érték keresés????

    Ill. honnan tudom meg, hogy végzett a utility?
    (mer az még dolgozott, csak azt nem tom, hogy valóban dolgozott-e, vagy elszállt a progi, vagy ennyi a max?)

    Így beállítottam az 550/320-as értékeket.

    Feltettem még a RadLinker progit is, szépen beült az ATI panelek közé és átvette az ATITool-ban beállított értékeket.

    Végül majd csak 1et akarok fenthagyni, de kíváncsi voltam, hogy autómatikusan milyen értékeket talál, hogy ne írjak be ökörséget.

    1általán mit csinál az AtiTool autó konfig-ja, hogy ennyi ideig pöcsöl?
  • KranaZoli #4142
    Mi az a depo?
    Engem érdekelne ilyen NET-es használt cikkek, ...
  • M@TriX
    #4141
    ez túl hideg, sztem ez kissé lehetetlen, ráadásul gyári hűtővel, valami extra biztos vabn, vagy a hűtőbe tartod a gépet. ;)
  • ollie
    #4140
    Mennyivel terhelés után? ;)
  • Roll
    #4139
    3,2-nél még csak 28-29 fok. Kicsit farcry-ozok aztán majd írok.
  • Zetorg
    #4138
    ok
  • Roll
    #4137
    Mindjárt vége a letöltésnek, aztán utána megpróbálom.
  • Zetorg
    #4136
    húzd meg lécci!
    kiváncsi vagyok! :)
  • Roll
    #4135
    Ennyit mutat a biosba is meg az aida is.
  • Zetorg
    #4134
    akkor próbáld meg húzni!
    vagy egy nagyon jó procit fogtál ki, vagy hülyeség az érték :D
  • Roll
    #4133
    Nem viccelek, tényleg ennyin megy. Eredeti intel hütő és semmi más, még csak rendszer hűtő sincs a gépben.
  • Zetorg
    #4132
    vagy ez a tied?
  • Zetorg
    #4131
    vízhútés?
    habár az se lenne elég szvsz.
    vízhűtés + hideg szoba esetleg :D
  • Roll
    #4130
    Hogy lehet ilyen alacsony egy 2.8ht-s proci? Terhelés után.
  • stone
    #4129
    AGP Apperture size-ra gondolt de úgy akármennyi is lehet ramtól függően.
  • Zetorg
    #4128
    elősször azt hittem, hogy te vagy ilyen gyökér :DDDDD
  • stone
    #4127
    Valószínű 3,3ns-os a kártyád nekem is ilyen van, Samsung ramokat fogsz találni rajta.
  • Taptarap
    #4126
    jah ez egy hirdetés szövege a depon olvastam:))
    kiváncsi vagyok, hogyan lehet 128Mb-ról az alaplapon 256Mb-re felhuzni egy VGA-t
  • Taptarap
    #4125
    El szeretnék adni egy Inno3D Geforce FX 5600 ultra videokártyát!!! Az árban megegyezeünk!!! Vagy legalábbis érdekelne mennyiért venné meg a vevő!!! Egyébként a kártya 1 hónapos használatban van!!! És ez a kártya jó pontokat ért el mindenhol!!! Az árat max. 42000 számítottam!!! Alkudni lehet!!! Egyébként kifogástalan állapotban! Ezeket tudja: 8X agp, 128mbyte ram(de lehet huzni 256 ra is ha olyan az alaplap!),
  • Zetorg
    #4124
    szerintem az enyém hétvégén kész lesz :)))
  • MoDuS
    #4123
    Hali!
  • M@TriX
    #4122
    én is így vagyok vele, amennyit lehet levegővel annyit menjenek. ;)
  • ollie
    #4121
    Mert nem akarok vízhűtést. Drága és nem szeretnék vizet a gépemben.
  • Zetorg
    #4120
    Mét azzal?
  • ollie
    #4119
    azzal
    miért?
  • Zetorg
    #4118
    rohatt!
    te levegővel hűtéssz?
  • ollie
    #4117
    végre egy értelmes tweak! :DD
  • Zetorg
    #4116
    inkább úgy hagyom ahogy van.így is jó. :)
  • M@TriX
    #4115
    én ezért inkább minőségibb Tweakereket használok, igaz a programokat is emberek csinálják, így hibák mindig lehetnek. ;)
  • M@TriX
    #4114
    most van egy olyanm, hogy TuneXP 1.5, az egy freeware és elég jó:

    TuneXP

    A másik amit érdemes megnézned az a WinTool-s, ugyanis az egyszerűen összesűríti az ilyen Tweak programok tulajdonságait egy progiba, viszont lóvés és működő "patch"-et még nem találtam...

    Amúgy mélyebbrehatóbban nem nagyon megváltoztatni az XP-t de lehet egy-két idegesítő hibát orvosolni...
  • Zetorg
    #4113
    magától csinálta! :O
  • M@TriX
    #4112
    ésszel kell. ;)
  • Zetorg
    #4111
    én egyszer fölraktam egyet és autómatikusan úgy megtwíkelte az xp-t, hogy többet nem indult el! :D