36836
  • Zetorg
    #4510
    hi
    30 fok lesz! :O
    rajzoltam :P
  • Zetorg
    #4509
    kösz a segítséget, ma kipróbálom, hogy mit tud :)
    haver vett egy 9800SE-t
  • KranaZoli #4508
    Hali Zetorg!

    Milyen időnk lesz ma?
    (honnan ez a brutál logo ?, nagyon állat! :)
  • stone
    #4507
    Telepítésnél kiválaszthatod ezt a fajta install-t.
  • Zetorg
    #4506
    és az megcsinálja magától?
  • ollie
    #4505
    9800 SE-hez az Omega Drivert telepítsd
  • Zetorg
    #4504
    valaki tudja, hogy milyen programmal lehet az ATI, SE kártyáiba a +4 pipeline-t aktiválni?
    meg kéne valami leírás is, ha van.
  • Narancs
    #4503
    Hi!
    Látom hűtők a téma.
    Az van, hogy az Abit NF7-S deszkám ugyebár nem tudja változtatni a procihűtő fordulatszámát, ami pörög max fordulatszámon és kurva hangos, pedig a proci csont hideg...Ez vmi abit bug, ez van...
    Szóval nem lehetne vhogy lejebb szedni a fordulatszámát?
    Vkinek van tippje esetleg?
  • KranaZoli #4502
    Mi van a szigetelő szalag alatt?

    * rövidrezárt kettő kábel?
    * a két kábel 1mástól függetlenül szigetelve?



    * Mi lesz a sárga kábellel, ui. az a végére eltűnik HUSS! Pedig jelenleg az van az alaplapra kötve és gondolom az mondja meg, hogy milyen ford.számon pörög a cuccos. Most a saját cooler ford.szabályzója van bekötve, amit levág.



  • KranaZoli #4501
    Értem mind2őtök véleményét.

    Számomra amúgy is elsősorban a cooler-ek kijelzése számít. Ez az amit a thermaltake -> hardcano termékek nem tudnak.

    Szal honnan tom, hogy működik-e a cooler és milyen ford.számon?

    No, ha másra nem hát erre tökkéletes lesz az AeroGateII.

    Ui. a 2 rendszercooler-em közül a második működéséről csak úgy tudok meggyőzödni, ha kézzel megnézem fújja-e a gép háta mögött a levegőt, vagy v.mi papírfecnivel amit látok, hogy mozog a gép hátamögött.

    Más: V.ki megtudná nekem magyarázni, hogy a lenti URL-n lévő cooler hogyan is működik a művelet után?

    Cooler Master Aero + AeroGate
  • M@TriX
    #4500
    persze nem ugyan annyival, de 2-3 fok eltérés sztem nem számít. Nem. 65 vagy 68 sztem már mind1.
    De mégis látja az ember kb. mennyi, aza 40-e vagy már 70 felett van. ;)
  • ollie
    #4499
    Hát azért nem éppen ugyanannyival tér el a hőfok idle meg terhelt állapotban. De végül is arra azért jó, hogy az ember látja, hogy mikor melegszik túl a gépe.
  • M@TriX
    #4498
    de lennt írtam, hogy egyszerűen leellenőrizhető, hogy mennyi a valós és a hűtőborda közötti eltérés., némely előlapoknál, ennél nem tudom hozzá lehet adni hőfokot éppen ezért, így a valós érték íródik ki.

    meg kell nézni alapban terhelés alatt stb, hogy mennyi pl az Aida és az LCD eredménye.... szerintem ez egyszerű, amúgy ezek persze, hogy elsősorban a látvány miatt vannak, hiszen amúgy elég egy MBM ami kezeli a gépet...
  • M@TriX
    #4497
    nem a borda és a chip közé gondoltam, hanem a borda alsó részére amennyire csak lehet a chip közelébe, alá semmiképp persze.
  • ollie
    #4496
    Tényleg az alaplap küldi az adatokat, ugyanis mind a proci, mind a hdd, mind az nb az alaplapnak küldi, majd az alaplaptól lehet kiolvasni ezeket az értékeket. Hogy miért csinálnak ilyen cuccokat? Egyszerű a válasz: pénz... Mondjuk azt nem vitatom, hogy a fordszám kijelzés már hasznos lehet, mert így finomabban lehet állítani a ventik sebességét.
  • KranaZoli #4495

    Nem mind1. Me most má tom, hogy maga a CPU küldi ezt az infót. Ippen azé kérdeztem, me ha az alaplap szedi őket, akkor annak is rendelkeznie kell v.mi hőmérővel, ahová ezeket a kütyüket is tenni lehetne.

    Így most értelmezve amit írtatok.

    Matrix véleménye szerint az alaplap küldi az infókat, ezt én úgy értelmezem, hogy akkor az alaplap méri.

    A Te véleményed szerint pedig maguk az egységek küldik az infót az alaplapnak ill. a sw-eknek.

    Értem amit írsz, hogy szerinted miért nincs értelme egy ilyen cuccosnak, de mégiscsak kitaláltak ilyet, létrehoztak és megalkottak.

    Szal akkor megcsinálták volna csak azért, hogy szépen világítson én amiről fix értékkel tud szolgálni (rpm-ek miatt)?!
  • KranaZoli #4494
    Bordák alá?

    Azt még nagyjából értem, hogy bordák közé, vagy oldalára, de ez utóbbinál a melegedés miatt má vannak kérdéseim, hogy simán cellukszal (szigetelő szalaggal), vagy mivel ragasszam oda?

    De a bordák alá azt már ennyire sem értem.

    Hogyan tegyem a bordák alá?

    Me gondolom az azé mégse járja, hogy a chip (cpu/gpu) és a hűtőbordák közé rakom őket az ezüstpasztával együtt :o
  • ollie
    #4493
    Tök mindegy mi, nem? Van hőmérő dióda a prociban, az északi hídban (north bridge -> alaplap), és a merevlemezben. Azokra úgy sem tudsz ráragasztani ilyeneket, mert nincsenek szabadon (szép is lenne, ha atomjaira szednéd a procit, pl). Viszont azért nem igazán érdemes ilyeneket használnod, mert pl hiába ragasztasz a proci hűtőbordájára ilyet, mivel a hűtőborda hőmérséklete sok mindentől függ. Pl: proci saját hőmérséklete, hűtőborda mérete, anyaga, borda hűtőventi mérete, sebessége, a levegő cirkulációja a házban, egyéb fűtőtestek pl videokari, stb. Na ezért lehetetlen megmondani, hogy egy ilyennel mérve mennyi is a proci hőmérséklete valójában.
  • M@TriX
    #4492
    az alaplap küldi az adatokat...
    Az Aerogate-hez, annyit, hogy jók azok a mérők, csak a bordák alá, oldalához rakd és egyszerűen teszteld le, azaz: Elindítod pl Aida, megnézed ahőmöt majd megnézed a kijelzőn és látod is a különbséget. Hamar kitanulod, majd, hogy mondjuk ha 65 a proci és a kijelzőn 63 van azért érthető...
  • M@TriX
    #4491
    milyen infó kellene még?
  • KranaZoli #4490
    Namost ehhez tudnom kellene, hogy jelenleg honnan szedi ezen értékeket a gépem.

    1edül GPU hőmérséklet nincs, mert azt nem tudja a kártyám.

    Viszont Aida/Everest kijelzi a CPU, HDD, Alaplap hőmérsékletét.
    De azt nem tom, hogy ezek honnan szedik az értékeket, mert ezeknek is az adott eszköztől kell kapniuk. Meg tudnád mondani, hogy jelenleg pl. mi szolgáltatja ezen értékeket ezeknek a szoftvereknek?
  • ollie
    #4489
    Mondjuk beledugod őket a hűtőbordák közé, esetleg valami cellux szerű ragasztóval ragasztod a borda oldalára. Mást nem nagyon tudsz csinálni velük, de ebből már te is sejtheted, hogy szinte semmit sem érnek, mert a borda hőmérséklete nem igazán egyenlő a cpu/gpu/nb/hdd hőmérsékletével. Szóval ezeket nyugodtan hanyagolhatod. Esetleg arra jók, hogy következtethetsz belőlük a házban keringő levegő hőmérsékletére, mert ha az túl meleg, az semminek sem jó.
  • KranaZoli #4488
    Viszont most, hogy újra vagyok lenne szakmai kérdésem is:

    Az már öléggé körvanalazódni látszik, hogy jövő hónapban veszek egy CoolerMaster AeroGateII-es cuccost, me ez inkább megfelel a céljaimnak, mint a Thermaltake dolgai.

    Az AeroGateII 4 db hőmérő diódával, vagy nem tom én mivel van felszerelve.

    Itt egy kép róla, mikre gondolok:



    A leírás szerint 4 db ilyen van a csomagban.

    Hova kell ezeket elhelyeznem és hogyan kell rögzíteni Őket, ha következő egységek hőmérsékletéről szeretnék adatokat nyerni:

    * CPU
    * Alaplap
    * Videokártya
    * Merevlemez

    Me ilyet még látni sem láttam képen, hogy hogyan kellene ezeket felhelyezni?

    (beszórítom v.hova? , csavarral fogatom le ahol lehet? , vagy ragasztó? , vagy fityfiritty?)
  • Punkerwork
    #4487
    Sapphire RX800 PRO 256 MB 125 k bruttó (csak most, csak neked) :D
  • ollie
    #4486
    Prohardver!
  • KranaZoli #4485
    Ja, olvasgattam itt a hozzászólásokat a topic-al kapcsolatban, 7vgén nem vagyok. Szerintem a visual tuning legalább annyira szerves része a PC tuning kategóriának, mint pl. az NFSU gammában a visual tuning.

    Szerintem tökkéletesen ide való, nekem tetszenek ezek a képek, sőt csak itt látok ilyet!!!

    Először ebben a topic-ban találkoztam ilyen képekkel, hogy HÖ ilyen és létezik és mindig rakosgatom vissza az állam a helyére.

    Szal, gyüjjenek csak a képek is!
  • KranaZoli #4484
    Köszi!
  • Punkerwork
    #4483
    SG apró
  • KranaZoli #4482
    OFF
    Hali!

    Légyszí írjátok meg, hogy hol melyik NET-es használt HW cuccos topic-ot lenne érdemes felkeresni, mert ide nem akarom beírni, hogy van egy eladó SBLive 5.1 Digital hangkártyám + eredeti gyári driver CD tökkéletes állapotban.

    /OFF

  • ollie
    #4481
    Nem kell spam!

  • KranaZoli #4480
    Minek ide új banner?

    A Far Cry topic-ban ami meg talán a legkedveltebb gamma a mai napig egy statikus banner van.

    Szerintem jó ez.
  • KranaZoli #4479
    Hát én BP-t nem ismerem hol lehetne ilyet kapni, de én Veszprémben most vettem kb. 1 hónapja (lsd. aláfirkantásom) ill. a mellettem lévő fiókomban is egy ilyen lapul, csak annak is megvan má a helye itt a melóban, ui. az meg mh-i darab :(
  • Punker
    #4478
    X800-at már láttam nagyker listában
  • SoDI---
    #4477
    szerintetek mikor érkeznek már az új videókártyák?
    már mikor volt szó a megjelenésükről, de még mindig nincsenek benne a hazai árlistákban :(
  • CoolStuff
    #4476
    Csá!
    Figyu, meg tudnád nekem mondani azoknak a progiknak a nevét, amik elkellenek az Xp-re?
    Az a Style változtató, meg ami kiírja a TV műsort,m eg ilyen hasznos progikat, amik jól jönnek, és amik meg kellenek!
    HTX előre is!
  • Narancs
    #4475
    "úgyis szar sulinetes amd"

    LoL bazz, látom munka morál a topon...
  • CoolStuff
    #4474
    Kiestünk a legnépszerűbb témák közül!:(
  • stone
    #4473
    Ha led van a házba akkor nem cserélheted meg mert polaritásfüggő.
  • Punker
    #4472
    de nem, pénteken én is csak rádugtam azt kész mondván úgyis szar sulinetes amd de nem ment a házon a led.....
  • ollie
    #4471
    itt igen