36836
  • ollie
    #4230
  • ollie
    #4229
    Csinálok róla képet (meg fogsz lepődni) :)))
  • KranaZoli #4228
    Szép kis darab!
    Ezt a merőleges dolgot nem egészen értem?
  • ollie
    #4227
    A hűtőborda ugyanaz, de tettem rá merőlegesen még egy ventit (8x8-as Silent Blade). De már a gyári hűtőborda sem volt szokványos.

  • KranaZoli #4226
    Mármint, hogy nem sokat érnek(értek) a hűtőbordák?

    A jelenlegi 9800-asoddal is csináltál v.mit, vagy azt hagytad ahogy van?
  • ollie
    #4225
    A gpu hűtő gyári. A bordák meg egy Thermaltake Gef4 hűtőhőz voltak, de egyébként nem sokat számít (mint arra rá is jöttem), hacsak nem fújja le egy venti róluk a levegőt.
  • KranaZoli #4224
    Hol lehet kapni ilyen memória bordákat és mennyibe kerülnek ezek?

    (mert gondolom van Geforce-ra, ATI-ra és abból sem mind1, hogy melyik szériához, gondolom én)

    Ami a hűtő alatt van borda az gyári, vagy azt is úgy vetted hozzá külön?
  • ollie
    #4223
    Na, itt az én régi Club3D R9600 pro-m (400/340 alapból), amire extra öntapadós memcsibordákat tettem.



  • KranaZoli #4222
    >Mindkettőt érdemes húzni, nemtom melyik hatásosabb
    >de a memóriákat én 350-en járatnám a te kártyádnál

    Te milyen értékekkel húzod a kártyád?
    Ill. milyen progival?
    (induláskor már nagyobb Mhz-eken, vagy mint a RadLinker - csak azoknál az alkalmazásoknál, amiknél szükségéd érzed?)

    Én a RadLinker-nél maradtam végül, mert gondoltam, ha DVD-t, film-et nézek, Word-öt, stb használok akkor minek húzzam a kártyát?

    >és tennék rá öntapadós v. csipeszes bordákat (nekem így >van)

    Tudnál esetleg v.mi Internet-es oldalt írni, ahol ezt meg is lehetne nézni, mert én még nem láttam ilyet és nem igazán tom elképzelni?
    (vagy a saját kártyádról nem tudnál képet küldeni?)

    >a GPU-ra pedig lehet kapni Zalman bordát ha húzni akarod.

    Ilyet sem csináltam még.
    Most ugyebár rajta figyel az a nem túl nagy, igencsak kicsi hűtőventillátor.
    Ezt kellene leszednem, rátennem ezt a hűtőbordát és arra rá a leszedett hűtő?

    Köszi: KranaZoli
  • ollie
    #4221
    Kingston Value? Gyengébb időzítésekkel is prószáltad?
  • Zetorg
    #4220
    vettem ilyen ramot:
    KVR400X64C3AK2/1G 1024MB 400MHz DDR Non-ECC CL3 (3-3-3) DIMM (Kit of 2) 62 438 Ft, csak nem ennyiért! :D
    de az a bajom, hogy nem megy 440 fölé :((((

    P4-nél nincs dióda, mert a prociban van!
  • ollie
    #4219
    hát ez furcsa, nekem nincs külön cpu dióda
  • stone
    #4218
    Itt vagyok már de nem sokáig mrt meek aludni.
    Csinálnod kéne bannert a pc tuningnak, vmi facát.
  • stone
    #4217
    Így szeressük
  • Styrex
    #4216
    Várjunk már egy kicsit. Most akkor végül is melyik az érdekes, a CPU v. a CPU dioda?
    Ez az EVEREST nevű progi jelentése:

    Érzékelő típusa Asus ASB100 Bach, Winbond W83L785TS-S
    Érzékelő elérés SMBus 2Dh, SMBus 2Eh
    Alaplap neve Asus A7N8X

    Hőmérsékletek
    Alaplap 30 °C (86 °F)
    CPU 45 °C (113 °F)
    CPU dióda 58 °C (136 °F)
    Maxtor 6Y080L0 38 °C (100 °F)

    Hűtőventilátorok
    CPU 3629 RPM

    Feszültség értékek
    CPU mag 1.68 V
    CPU aux 1.68 V
    +3.3 V 3.28 V
    +5 V 4.95 V
    +12 V 12.67 V
    -12 V -12.59 V
    -5 V -4.77 V
  • CoolStuff
    #4215
    Valaki árulja már el, hogyan (mivel) lehet lefesteni egy müanyag dolgot ilyen szépen, úgy, hogy ne kopjon le gyorsan...
  • CoolStuff
    #4214
    Most + hova tűntél, te áruló!
  • CoolStuff
    #4213
    Ilyen volt előtte a srác gépe:

  • CoolStuff
    #4212
    LOL
  • CoolStuff
    #4211
    Így jó???
  • CoolStuff
    #4210
    'RAID' HDD vízhűtőblokk házilag...
    dátum: 2004-06-05 - forrás: modfathers

    Számtalanszor szót ejtettünk már arról, mennyire fontos merevlemezeink megfelelő hűtése. Ennek csendes megvalósítása okozhat némi fejtörést, főleg, ha több meghajtó is van a gépünkben.

    A Modfathers szerkesztője új konfigurációja építése közben ütközött abba a problémába, hogy hogyan hűtse két RAID-be kötött 10.000RPM-es WD Raptor merevlemezét. Végül egy házilag elkészített, két HDD hűtésére alkalmas blokk került az amúgy egy Danger Den vízhűtést tartalmazó gépbe.

    A merevlemezek alján értelem szerűen útba lenne az elektronika, tetejükre pedig a nyomáskiegyenlítő nyílás (breather hole) miatt nem kerülhet a blokk, utóbbi esetben amúgy sem lenne megfelelő a hőátadás, mivel a fedlap csak egy igen vékony alumínium lemez. Így marad a megszokott módszer, vagyis ezek a blokkok is a merevlemezek oldalához rögzülnek (mellesleg a blokkok rögzítése is így a legkönnyebb).

    Baloldalon látható az alapanyagként szolgáló alumínium tömb, jobbra pedig ugyanaz, már megmunkálás után.



    A precíz vágás, reszelés és csiszolás után következhetett a belső járat, valamint a csavarhelyek kifúrása. A be- és kiömlőnyílásokra rákerültek a csonkok, és már kezdetét is vehette a próbaüzem:



    A végeredmény pedig, már felszerelve:





    A végeredmény tökéletes: bár konkrét adatokat a szerkesztő nem közöl, annyit elárul, hogy a blokkok a HDD-k-re szerelve működés közben hamar felforrósodnak, tehát az két felület érintkezése hibátlan, víz átáramoltatása közben pedig meglepően jó eredmények születtek - írja.

    További részletek és képek az elkészítés menetéről a The Modfathers cikkében.
  • CoolStuff
    #4209
    Xoxide LAN-party táska...
    dátum: 2004-06-06 - forrás: voidedwarranty



    Nagyon sokan járnak LAN partikra és szállítják gépüket helyszínről helyszínre. A xoxide gépháztáskája ebben a problémában segít. Nem csak házunkat cipelhetjük benne, hanem billentyűzetünket, egerünket, kábeleinket és legfontosabb játék CD-inket.


    forrás: voidedwarranty

    A táska felszerelése nem túl bonyolult és nagyon jó kézikönyvet adnak hozzá. A teherbírása 31.74 kg (70 font) és közepes tornyokra tervezték. Sok más ilyen megoldással szemben mindenhol erős anyagból gyártották ezért a szállítás közben megvédi házunkat. A kellékeink szállítására megfelelő zsebeket találunk rajta, bár a ház hátuljánál lévő elég kicsi, de legfontosabb CD-ink beleférnek.



    forrás: voidedwarranty

    Előnyök:

    * Nagyon jól néz ki
    * Könnyű a használata
    * Megfelelő mennyiségű hely van a felszerelésünknek
    * Megvédi házunkat

    Hátrányok:

    * Ilyet nem találtam az eredeti bemutatóban 10/10 pontot kapott

    Az eredeti bemutatót a voidedwarranty oldalán olvashatjátok (angolul).
  • CoolStuff
    #4208
    HTPC házilag...
    dátum: 2004-05-30 - forrás: bit-tech.net

    Folyamatosan pezseg az élet a Modder világ központjában a bit-tech oldalán. A TechTV-ben is bemutatott gép már nem az első alkotása a készítőnek, és most is hasonló fekvő házat készített, mint előzőleg.



    A gép alapvetően HTPC-s felhasználásra készült, vagyis DVD/VCD/Divx...stb filmek lejátszására, illetve "hagyományos" TV műsorok nézésére, és digitális rögzítésére. Természetesen audio lejátszóként is funkcionálhat, illetve netezésre is használható.


    forrás: bit-tech.net

    A belsejét tekintve a pixelek feldolgozásáról, egy 9600XT All-in-Wonder kártya gondoskodik, gyakorlatilag ez a kártya mindent tud, vivo-s és tv tuner egyben, emellett a teljesítményére sem lehet komoly panasz.
    Mindezt a látványt a szem számára láthatóvá teszi a Samsung új 17" HDTV LCD 16:9 képarányú kijelzője.
    A hangkeltésről egy Gainward Hollywood@Home 7.1 hangkártya gondoskodik egy 5.1-es fülhallgatóval.


    forrás: bit-tech.net

    A 14 (!!!) oldalas monster cikk az elkészítéséről a bit-tech.net oldalán olvasható.
  • CoolStuff
    #4207
    Az új termalték hűtő:


    Pozitívumok:

    * Kiváló teljesítmény alacsony fordulatszámú ventilátorral is
    * Látványos, elegáns külső
    * 80 és 92mm-es ventilátorok fogadása
    * Stabil, biztonságos rögzítés

    Negatívumok:

    * Szereléséhez az alaplap kiemelése szükséges
    * A szerelési útmutató lehetne részletesebb
    * Kategóriájához képest a talp polírozása nem a legszebb
    * Magyarországon nem beszerezhető
    * Magas ár
  • CoolStuff
    #4206
    Itt vannak az új képek:
    Pók pc ház:





  • CoolStuff
    #4205
    Ja, láttam, hogy mióta nem vagyok, azóta pang a topik, de azért egykét olyan "őrült" mint én élteti a témát!
    Egyébként azért nem írtam, mert ismét gép hardver frissítés van...
    Majd, ha helyén lesz minden, akkor csinálok róla egy - két képet, de addig is moddolok még kicsit, és holnap beszerzem ezeket:

    HDD SAMSUNG SP1213N 120GB (7200RPM/ 8MB) 3 ÉV G. 26e
    HUTO, 8CM-ES AEROCOOL ALUMINIUM 2darab 2.5e
    KELLÉK KIEGÉSZITO~ FÉNYCSO VANTEC (NXP-301/305) KÉK 2e
    KELLÉK REZGÉSCSILLAPÍTÓ VANTEC VDK-PSU 500ft
    HUTO, CHIPSET VANTEC ICEBERQ ALUMINIUM 2e
    HUTO, HDD VANTEC VORTEX VTX-C01-SL EZÜST 10e

    Ez sztetek megéri?:
    DVD-R / RW / +R / RW (+CD-RW) NEC ND-2500A EZÜST 25e
  • Narancs
    #4204
    Sztem vmit elbaszhattál, rossz a ház szellőzése vagy ilyesmi, mert nekem 2600+ gyári hűtővel max 52 fok...
    Szóval nézd meg jól tetted-e rá, van e rajta elég zsír, és hogy mennyi a fordulatszáma!
    Én megpróbálnék más megoldást keresni mielőtt költök X ezer forintot, de ha télleg nincs más megoldás akkor vegyél újat...
  • stone
    #4203
    Rakjad má' befele a tuningképeket mert pangás van
  • CoolStuff
    #4202
    milyen zalmant vegyen rá?
  • ollie
    #4201
    vegyél rá zalman-t
  • Styrex
    #4200
    Milyet ajánlasz helyette?
    És a tuning?
  • Punker
    #4199
    de sok, gyári amd hűtőt felejtsd el
  • Styrex
    #4198
    Hi
    Egy Asus A7N8X lapban figyelő AMD XP 2400+ proci hogyan tuningolható és mennyire?
    Gyári hűtővel 55-62 fok. Ez nem sok?
  • ollie
    #4197
    ok
  • stone
    #4196
    Sajnos ezeket próbáltam már: defrag (tegnap volt), regcleaner, már omega driver van fent de azzal sem változott, és felraktam az alaplapi hangot és még mindig szaggat. Majd kérek kölcsön 512-őt és meglátjuk mert más tippem nincs, azért köszi.
  • ollie
    #4195
    Hát jó kérdés. Próbáld defragolni a vinyókat, de előtte kipucolni a registryt. Még megpróbélhatod újrainstallálni a catalystet és/vagy az sb live driver-t. Tényleg, nekem előfordult, hogy az sb driver miatt volt ilyen.
  • stone
    #4194
    A rendszer egyébként akkor kezd el swap-olni ha megtelt a memória, vagy ez nem ilyen egyszerü? Hogy lehet ezt kiküszöbölni?
    Az is durva hogy a Farcry-al mediumon is szaggatott és fél perc után megszünt minden szaggatás, ennél meg nem szünik meg pedig jóval gyengébb játék.
    Ez a game csak "üres" oprendszeren nem szaggat.
  • stone
    #4193
    Szerinted mi lehet, mert mindenki azt mondja hogy más de senki nem mond egy tippet se.
  • ollie
    #4192
    Nem, a szinkron 533-as FSB-hez 266-os memcsinél van. Ha e fölött van (pl 333), akkor már asszinkron.
  • ollie
    #4191
    Nem hiszem, hoyg a ram kevés. Nekem 384-en nem szaggatott.