36836
  • Athlonator
    #1
    Szevasztok!Itt írhattok egy házba bezárt alkatrészek tungingolásáról és az abból következett eredményekrő!Minden ami egy házba befér
  • TheZsenyka
    #2
    Mit is szerettél volna pontosan? És miért kell egy megszentelt helyre költöztetett alkatrészt tuningolni (egyház)?
  • Deathcourier
    #3
    Ezt kaptad Athlonator!
  • barret
    #4
  • Athlonator
    #5
    Nem értem kérdésedet!Talán értem ,de akkor azt gondolom,hogy LAMA vagy ezekben a dolgokban!
  • TheZsenyka
    #6
    Én vagyok a láma? GIGALOL
  • TheZsenyka
    #7
    "Szevasztok!Itt írhattok egy házba bezárt alkatrészek tungingolásáról és az abból következett eredményekrő!Minden ami egy házba befér"

    Azt mondod Én vagyok a láma, miután eleresztettél egy ilyen nyelvtani konfúziót?
  • Athlonator
    #8
    Amúgy nem tudom miért kellett megváltoztatni!Az egyényi nyelv játékosan.Miért nem jó volt.
  • Athlonator
    #9
    Egyíni nyelv játíkosan
  • Athlonator
    #10
    Ez csak poén volt.Amúgy meg itt nem igazán szoktam odafigyelni a helyesírásomra.
  • Athlonator
    #11
    Ahelyett,hogy engem kritzálnál nem ártana a témáról írni!
    Vagy talán arról nem tudsz?
  • Gerry
    #12
    Nem semmi, a témához az első 11 hozzászólásból 1 kapcsolódik... Így nincsen sok értelme ennek a topicnak!
  • Tovi
    #13
    Egyébként sincs értelme, így nagyon általános a kérdés. Tanácsot csak konkrét hardwer, konfiguráció, driverek, stb. esetében lehet adni.
  • Gerry
    #14
    Na igen, ez meg a másikfele a dolognak...
  • TheZsenyka
    #15
    Van egy szép, világító Thermaltake hűtő a Ti4200-as kártyámon. Ha jól emlékszem G4-es. Az Innovision kártyák alap cooler-e hamar megdöglik.
  • Athlonator
    #16
    Hogy tudtál egy ti 4200-es kártyára egy Thermaltake hűtő.Ráadásul hidegkatód fénycsöves.
    Hogy csináltad?
  • Gerry
    #17
    Marha egyszerűen, van egy direkt GF4-es kártyára való Thermaltake hűtő!
  • Gerry
    #18
    Itt megnézheted!
  • Athlonator
    #19
    Kell egy ilyen hűtő!
  • Gerry
    #20
    Nekem nem! (Radeon 9700-am van...)
  • Athlonator
    #21
    Az asus v8420se re elmenne.kíváncsi lennék a húzás eredményére.vajon mennyivel hűt jobban?
    A videókártya esetében attól félek hogy túl lenne húzva,lehet a hőmérséklet nem lesz számottevő,de vajon ez a terhelés nincs-e nagyon negatív hatássa l a magra?Vagy alaptalan a feltevésem.
  • Athlonator
    #22
    Tudom!Olvastam milyen mázlista voltál!
  • Gerry
    #23
    Ha nem melegszik nagyon akkor nem lesz baja a magnak, addig kell húzni, amedig nem fagy le, vagy nem jelennek meg képhibák, és akkor nincs gond, ha már néha akármilyen apró kis hiba megjelenik, visszább kell venni. Egyébként az összes szabványos GF4-re rámegy (kivétel pl.: Abit Siluro GF4 OTES, mert ennek saját spéci FX-re emlékeztető hűtése van!).
  • Athlonator
    #24
    A kártyám 303/650-en megy.Remélem tudnám üzemeltetni 315/700.remélem nem lesz nagy a csalódás
  • Gerry
    #25
    A 315 szerintem menni fog, viszont a 700 az már szerintem nagyon húzós, hűtés nélkül szinte biztosan nem bírják a RAM-ok, de hűtéssel is necces a dolog!
  • Athlonator
    #26
    Így hűtés nélkül 670 ig bírják
  • Gerry
    #27
    Aha, az nem rossz! Egyébként az alább belinkelt oldalon találsz RAM-ra szerelhető hűtőbordákat is...
  • Athlonator
    #28
    Már csak a procira kellene valami jobb hűtő mint a h2twin.Nem nagyon lehet húzni.Igaz mondjuk a palomino magos processzorra minek!
  • Gerry
    #29
    Palominora nem igazán lehet olyan erős hűtést kapni - a vízhűtés kivételével -, amivel jelentősebb eredményt lehetne produkálni procihúzás terén, tuningra inkább a T-Bred magos procik a jók, abból is főleg a "B".
  • Athlonator
    #30
    1800-tovább nem tudom húzni!Ha 145-től feljebb emelem az Fsb beindulugyan de a Windows nem tölt be."A windows védelem okából leáll" valami ilyesmit ír ki!Ez miért van?
  • Gerry
    #31
    Mert vagy a PCI, vagy a memória nem bírja a magas frekit, valószínűleg 145-nél ugyanúgy mint 133-nál a PCI:FSB arány 1:4, és ekkor a PCI a 33MHz helyett 36-37MHz, és azt már nem minden bírja... Itt már 1:5 arány kellene, de az meg túl lassú PCI-nak...
  • Lazarus
    #32
    Egy 1800+os Tbredet járatok most 2000es valós órajelen most léghűtéssel. A hiányos vízhűtésem kevés neki :)
  • Athlonator
    #33
    Ha minden igaz a nyáron Tbredet veszek.Rá egy Thermaltake vulcano 9 hidegkatódcsöves hűtőt,hogy némi szint vigyen a gépbe.Egy 1800Mhz-es jó lenne.Megnézném mit tudna 2200-as órajelen?!
  • Gerry
    #34
    Ha már veszel, akkor szerintem nagyobbat vegyél mint 1800+ szerintem min. egy 2200+ kéne nem?
  • PeTTi
    #35
    Mi hiányzik a vízhütésből?
  • TheZsenyka
    #36
    A CPU hűtőborda...
  • Athlonator
    #37
    Úgy gondoltam 1800 Mhz-en ketyegő 2200+-os
  • Gerry
    #38
    Ja, világos, akkor nem szóltam! Éljen a PR jelölés!
  • Athlonator
    #39
    Valamilyem megoldás nem létezik,hogy 1667Mhz-es palomino procim joban pörjön.Pl.:az PSB nővelése fordított rányban a szorzóval,vagy fordítva.
    Tipp?
  • Gerry
    #40
    Palominonál max FSB-t tudsz növelni, a szorzómódosításhoz barkácsolni kell vagy az alaplapodon, vagy a procidon, és az már kicsit necces, ha elbaltázod, akkor ugrott a proci, vagy az alaplap garija!