22786
Html-, css- és php-help
  • MerlinW
    #14142
    Olyat nem tudok. Ha magamnak kell valami (tegyük fel, hogy nincs szerverem) akkor php+mysql+ingyens szerver, magamnak ASP-ben nem írok semmit, csak másnak. Másnak pedig fizetős tárhelyre pakolok, mert az a minimum:)

    Ha pedig rendszeres munkáid vannak, megéri bedobni egy vasat egy hosting céghez, és ott a saját kis szervered. Vagy bérelsz egyet, az is jó megoldás. Sok sok ősz hajszáltól kíméli meg az embert:)
  • tugyiti
    #14141
    Köszi ,ez megvolt kb. 4 órával ezelőtt mindenhol bandwidth restriction van vagy kevés a tárhely (17.9Mb kellene) vagy csak 30-90 napos trial,arra gondoltam hogy esetleg valaki már próbálta is valamelyiket és bevált.
  • MerlinW
    #14140
    tessék
  • biomage
    #14139
    a MYSQL injectionröl majd Cat nyilatkozik, megtudta e csinálni :D.

    A session lopást meg nem ismerem szal
  • tugyiti
    #14138
    Üdv,nem tud valaki ingyenes asp.net hostot véletlenül,nem baj ha külföldi?!
  • bracsek #14137
    lényegében a weboldalak 90% ának ez a szerkezete, ezzel nincs baj, csak az a kérdés hogy a többi php mennyire van bevédve, az admin php mennyire tűri a teszteket és az index php mennyire tűri a teszteket, mysql injection tól a session lopáson át amit csak el tudsz képzelni, ezeknek a rendszereknek az idő ad választ a helyességükre, és a kikezdhetetlenségükre.
  • biomage
    #14136
    Lenne még1 kérdés

    Jelenleg úgy van megcsinálva a weblapom hogy van egy index.php meg egy admin.php meg még pár más php.
    A kérdés, ez így nincs elrontva? mármint hogy az admin.php-ba raktam azokat a dolgokat amit csak admin és moderátor használhat.
    indexbe meg azok vannak amit bárki elindíthat.
    Esetleg ti hogy csinálnátok? Ja és be van védve az admin.php csak az tudja indítani aki admin és vagy moderátor.
  • Ability
    #14135
    Köszi a bő választ, hasznosnak bizonyult! :]
  • bracsek #14134
    lehetni lehet, de a gmail akkor sem igen jeleníti meg mert elég kcsg.

    A lényege, hogy a kép src je cid:valami.jpg
    a valami.jpg meg csatolmányként oda van illesztve, általában azért base64 el bekódolva ahogy illik és meg van adva hogy a relációja inline ekkor nem jelenik meg csatolmányként.

    Content-Type: image/jpg; name="valami.jpg"
    Content-Transfer-Encoding: base64
    Content-Disposition: inline

    De ennek utána kell nézni és kipróbálni több böngészőben(már megszokásból... nem böngésző, levelezőprogram) mert én is rég használtam mikor auto respondert kellett írni, és tiny_mce vel szerkesztett szöveget kellett elküldeni :D

    Itt találsz egy leírást és példát de nem tudom mennyire megbízható, ki kell próbálni.
    http://www.astahost.com/info.php/Php-Mail-Function-Images-Attachments_t12553.html
  • MerlinW
    #14133
    Ühüm.
  • Ability
    #14132
    Elvileg nincs, az egyik csak egy alias a másikra. Ugyan az a kettő. De ezeknek érdemes utánajárni, mert pl. a print és az echo között szignifikáns különbségek vannak. Sok fv csak kompatibilitásból eredően szerepel/maradt elérhető, míg más fv-ek látszólag azonos működése eltérő teljesítménnyel jár.
  • Ability
    #14131
    Ez azt csinálná amit én is szeretnék?
  • biomage
    #14130
    nem fontos, amit írtál az tökéletes, max akkor lenne baj ha tiltva lenne a cookie, kösz.
  • Cat 02 #14129
    Elsőt thnx! -1 változó :D
    Ám exit és die között van lényegbeli különbség ? (php.net nem ír semmit)
  • Ability
    #14128
    + elküldés ellenőrzésére az isset() fv-t használjuk. Ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor a value értékét is lehet ellenőrizni.
  • Ability
    #14127
    Nekem is lenne egy kérdésem. :)

    Lehet úgy emailt küldeni, hogy a html levélben szereplő képek ne függjenek egy külső tárhelytől, hanem csatolmány formájában legyenek jelen? A levélhez tartozó képek csatolmányait pedig jó lenne elrejteni, tehát mint komponens legyen jelen, ne pedig hagyományos, letölthető, megjelenített csatolmány.

    Válaszokat köszi előre is!
  • Ability
    #14126
    Művelet végére:

    header('Location: '.$_SERVER['REQUEST_URI'].'');
    die();

    vagy körülményektől függően $_SERVER['PHP_SELF'], aminek a végére odacsaphatod az URI paramétereket ha akarod.

    A változásokat csak fogod tán látni, de ha biztosra akarsz menni, akkor munkamenetbe rakod a figyelmeztetések üzenetét a következő módon:

    $_SESSION['sessErrorMsg'] = 'üzenet';

    megjeleníteni pedig:

    echo $_SESSION['sessErrorMsg'];
    unset($_SESSION['sessErrorMsg']); // töröljük az üzenetet a megjelenítés után.
  • biomage
    #14125
    Írtam hogy Header locot nem akarok oda írni, mert akkor nem fogom tudni, végre hajtódót e a művelet vagy nem!
  • Cat 02 #14124
    Szokás szerint nem értem mit akarsz írni, de nyomsz egy F5-öt akkor újra megnyitod a folyamatot. Ha el akarod kerülni a duplapostolást, akkor csináld azt, hogy mikor elküldöd akkor header-rel ellököd őt valahova, nem elegáns, illetve ha visszát nyomogat érthetik meglepetések, de megy.
  • biomage
    #14123
    Na ismét itt :)
    Remélem tudtok segíteni ebben a kis problémában :)
    Na szóval, van pár formos php sorom, és mindegyik ugyan olyan, a saját php fájlára mutat, és egy if ($_POST['submit']) al van ellátva, amikor elküldöm az üzenetet, és jó vagy nem, és végez a műveletet, ott van egy meta ami visszatölti az eredeti php, ide raktam be 1 die parancsot, de nem müxik, legalább is ahogy én gondolom, ha F5 nyomok újra elakarja küldeni a POSTot, nem értem miért akarja hisz lezártam a folyamatot, mit írjak hogy az újra küldés ne legyen?

    Tudok egy módot, Header location de ha azt íróm, akkor nem fogom látni hogy végbe ment e a művelet vagy nem.
  • MerlinW
    #14122
    Nagyon súlyos a srác:) Nem tudom mi van mostanában, ez valami agresszív-istenkomplexus járvány lehet:)
  • joebacsi
    #14121
    :D
  • MerlinW
    #14120
    Jah.. a "Seggarc" normális reakció volt, egy alapvetően működő válaszra, ami kielégítetta a feltett kérdést.
    Az, hogy nem voltál képes megfogalmazni a konkrét kérdést, miszerint az időzónát szeretnéd változtatni illetve, hogy nem voltál képes megnézni a php.net doksiban a date/time függvények leírását, az valóban azt jelenti, hogy seggarcok vagyunk, és tűrnünk kell a kritikát. Vegyél vissza kicsit öregharcos.
  • Voyager5
    #14119
    Stay tuned :)
  • Ability
    #14118
    Azért vannak kiakadva, mert teljesen jó (sokszor kényelmes) megoldást írtak számodra, te peddig válaszban leseggarcoztad azt, aki segíteni akart. Lehet választani, hogy melyik megoldásra van szükséged, melyik a legszimpatikusabb, de ő is segítséget nyújtott számodra, még akkor is, ha találtál rá jobb alternatívát. Válaszban meg nem éppen tűntél hálásnak, sőt.
  • boyscout
    #14117
    Nem értem mi a probléma. Tök normálisat kérdeztem... A timzeone tökéletes válasz volt.. Most nem értme mit kell ezen felháborodni. Ez az srttostring függvény meg alapból nem tetszik. Bocs hogy ekkora gyökér vagyok de ha nem bírjátok ti se a kritikát akkor haljatok éhen.. Szerintem tök normálisan reagáltam....

    Ahozz képest hogy pl te is egyeseket figyelmen kivül hagysz meg ahogy bánsz másokkal a fórumon én nem jártatnám a szám.
    De persze nem erről van szó.

    Annak aki a timezone-t írta küöszönöm a segítséget a többieknek meg további kellemes napot. Remélem hozzájuk nem lesz szereéncsém többet és remélem többet nem kell itt a fórumban segítséget kérnem..
    Kössz mindent.
  • bracsek #14116
    Jól szuperál, az is csak 1 módszer az egész weboldal is futhatna egy hagyományos php fájlból csak azért szedjük szét mert úgy egyszerűbb.
  • bracsek #14115
    Mindenképp jobbnak tartom mint a headert, de inkább javaslom az adott ellenőrzést előbb tenni mikor még nincs kimenet.
  • Vaxi
    #14114
    gondoltunk mi is az MVC-re, de ahogy mondtad, eléggé későn, és nem lett volna értelme újrakezdeni. majd kiderül hogy szuperál :)
  • Vaxi
    #14113
    tehát azt mondod, hogy gyorsabb és jobb megoldás ilyen esetekben a document.location? hm. lehetséges.
    a die-t meg kipróbálom majd!
    köszönöm szépen a tanácsokat!!
  • bracsek #14112
    De vigyázz mert a multi ie és társai nem megbízhatóak, nekem van egy olyan flash es oldalam a menü flash, hogy opacityvel animálva rakom be a flasht, és natív ie6 al jól megy és az összes emulált carban nem.
  • bracsek #14111
    Minden script amely headert dob mindig le kell fusson a doctype előtt, és header után mindig használj die() dögölj meg függvényt, hogy tovább ne menjen, mert néha képes header ellenére tovább menni böngészőtől függően.

    MVC elv szerint érdemes dolgozni el kell és érdemes választani a megjelenítést a működéstől, tehát a működés mindig a megjelenítés előtt van, ez így egy kész projektnél már késő kicsit neki látni, de majd a következőnél erre is kell gondolni. Mindig minden ellenőrzés legyen a doctype előtt, ha meg semmiképp sem tudod oda tenni, akkor mikor rájöttél hogy baj van át kell irányítani, akkor ha head részen van az oldal akkor használhatsz meta vagy script tagot és rögtön utána zárod a headert nyítsz bodyt és zársz és zársz html-t és die. ha body részen vagy már akkor meg script átírányítás document.locationnal body és html zárása és die. Szerintem ez így korrekt, de mindenképp ha csak 1 lehetőség van a header-es átírányítások mindig kimenet előtt végezzék el a munkájukat, és ne használj ob get és ob flasht annak is van szerepe, de nem erre való, sokat ront a weboldal megjelenítési idején, növeli a szerver memóriaigényét, stb. Persze ezt mondják a google a youtube és társai, akiknél az ezredmásodpercel több az 10 új szervert jelent, itt nekünk 20 msec semmit nem számít, de akkor sem érdemes használni, mert elbonyolítja a kódot, átláthatatlanságot eredményez, pont ez által hogy bárhol lehet még egy header rész.

    Pl érdemes használni mikor van egy kigenerált oldalad, és valamit hozzá kell füzz, vagy átírj de nincs kedved megkeresni hol van vagy csak 2-3 napra kell kivenni és nincs értelme átírni akkor a kimenetet megszűröd. vagy generálsz egy képet és a kép adatára van szükséged de nem vagy biztos hogy van jogod bárhova is írni, akkor is ez egész jó. pl data href írásánál egész jól használható. De semmiképp sem javaslom én, hogy erre használd amire használtad, persze lehet és működik, de nem elegáns, nem professzionalista. De működik és én legtöbbször azt mondom ami működik ha nem én kell majd javítsak benne akkor tökéletes.
  • Vaxi
    #14110
    az szép lesz... :DDDDDDDDDDDDDD
  • Ability
    #14109
    Miért nem 5.5-el? :D
  • Cat 02 #14108
    Majd nekiesünk IE6-tal ne félj ^^
  • Vaxi
    #14107
    :DDDDDD
  • MerlinW
    #14106
    Készíts elő egy üveg vörös szárazat, aztán rántsd le a leplet:)
  • Vaxi
    #14105
    az sem rossz ötlet :DDD igen, egyébként átirányításra gondoltam. :)
    egyébként ha minden jól megy, jövőhét elején belinkelném a webshopot, aztán meg majd jól tűrjük a kritikákat :DD
  • MerlinW
    #14104
    Nem tudom milyen login kezelésre gondolsz, de ha a átirányításra, én azt tróger módon kliens oldalon "document.location.href"-el végzem általában:)
  • MerlinW
    #14103
    Nem szép megoldás, de @session_start(); mellett elvileg elnyelődnek az "already sent" üzenetek:)