22786
Html-, css- és php-help
  • biomage
    #13981
    mi van?
    Hol írtam azt hogy a HTML programozási nyelv? -.-
  • Flamer
    #13980
    van valakinek accountja az atwn?
    a feltöltő script amit eddig használtam 404 errot dob miután rányomok a feltöltés gombra.
    a sima egyszerű phps upload scriptet használom ami már ezerszer belett ide posztolva. eddig működött.. átirni nem irtam át semmit.

    van aki beleütközött már ebbe?
  • Voyager5
    #13979
    Ezt már millió helyen észrevettem :)
    Sajnos az jellemző az emberekre, hogyha megtanulnak valamit (PHP, JS) utánna az lesz a kezükben a kalapács, és mindent szögnek fognak nézni :)
    Az igazán jó programozó ilyenkor belenyúl a "szerszámosládájába", és azt az "eszközt" veszi elő, mely a legalkamasabb a probléma megoldására.
    Na ettől még sajnos eszméletlen messze vagyok :D
  • bracsek #13978
    Nem vagyok ideges, nem vagyok ideges, nem vagyok ideges, nem vagyok ideges, hogy tesz fel valaki ilyen kérdést mikor semmi de semmi fogalma a web működéséről nincs.

    PHP szerver oldali programozási nyelv....(Kliens oldalon hogy csináljon bármit is, jó tudom van kivétel hogy lehet guit is írni de aki azt csinálja az sem normális, de lehet)

    A HTML nem programozási nyelv hanem dokumentum típus, tehát azzal meg pláne nem lehet programozni.

    Tehát jó lenne ha ezt a két dolgot az első kérdés előtt letisztázna mindenki, és ha nem megy egyszer ezt kérdezze meg.
  • bracsek #13977
    Nem az semmire sem jó.

    Ha window.open el nyitsz meg egy ablakot akkor arra működik.
    Ha nem akkor firefoxban nem fog működni a többi nem biztonságos böngészőben fog.
  • biomage
    #13976
    upsz
    Rosszul fogalmaztam, nem ablakot hanem lapot akartam írni.
    Ez ugye js felbukkanó ablakra jó?
  • MerlinW
    #13975
    onlcick="window.close();"

    Azért néha megerőltethetnéd magad és használhatnád a google-t. Ez pl erősen alap dolog, 320 milliós találatot kapsz.
  • Terensz
    #13974
    Aholy!

    Csak javascriptben.
  • biomage
    #13973
    Hali

    Van olyan parancs PHPban vagy HTMLben ami bezárja az ablakot a böngészőben?
  • bracsek #13972
    Na azon megy rendesen én is azt használom.
  • BEE LEE
    #13971
    Ja de mi az az x7? win7
  • BEE LEE
    #13970
    Nem is mondasz hülyeséget!!!!
    Csak kiindulva abból, hogy a "néni" már akkor találta ki, hogy ilyen legyen, amikor kész volt a weblap.
  • BEE LEE
    #13969
    Bocs a Corel x4-et akarom megszerezni és véletlen x7-et írtam! :)
  • ldavid
    #13968
    ne akarj ilyen animált szart, mert hót gagyi - inkább legyen egységesen egyszerű mind (lobogjon, vagy ne)
    amúgy ha, nem fog változni az oldal tartalma (hírek ilyesmi), szerintem elég ha bemásolod egy-egy külön lapra a lefordított szöveget, pl. index_en.html, index_ru.html... (+hozzárakod, hogy Google-el fordíta) és nem kell a translate-el szenvedni
  • bracsek #13967
    mi az az x7 ? :D
  • BEE LEE
    #13966
    a firefox jobb? a mozzilát is mondják. x7 alatt rendesen futnak?
    Ja és ha itt beállítok valamit (ie-ben), akkor ott is ugyanúgy jelenik meg?

    a jobb klikk után letudom menteni a zászlót, csak nem gif-ként.
    azért tetszik, mert gif. bmp-vel nem meek semmire :)


    köszi.
  • BEE LEE
    #13965
    Jaaaaaaa, leesett. :) Megpróbálom. Köszi.
  • bracsek #13964
    használj firefox böngészőt.
    jobb gomb a képre és save as vagy kép mentése más néven.
  • bracsek #13963
    van a zászlóknak 3 <a href="http://..." na ezekben cseréld ki azt amit berakattak arra ami bejön az után hogy a googles oldalon eltűnik a fenti frame. annak az oldalnak az url (link fent az oldal fölött http vel kezdődik)
  • BEE LEE
    #13962
    Vár-várj :) mit és hová? :)
    A href-et már láttam vhol :)

    iden, tudom, hogy 3nap nem sok, de 3napja csak ezekkel a zászlókkal és nyelvválasztásokkal foglalkozom. Ha ez nem lenne, már rég kész lenne.

    Ilyenben gondolkoztam, hogy bonyolítsam :)
    http://www.animaciok.hu/download.php?img=35037
    az van odaírva, hogy letöltés, de csak bmp-ben tudom leszedni.

    De ha nagyon bonyolítja a helyzetet, akkor elfelejtem.

    "a tagnak href jébe" ez nemtom mi
    "a nyelvválasztásnál" gondolom ez a zászlós oldal?
    "tedd be azt a linket amit akkor látsz" melyik linket?

    bocs, tényleg nem vágom ezt a zászlós dolgot.

    köszi.
  • bracsek #13961
    Csak egy ötlet :D az a tagnak href jébe a nyelvválasztásnál tedd be azt a linket amit akkor látsz mikor most a zászlóra kattintasz és eltűnik a googles frame... Csak ötlet.

    És 3 nap nem olyan sok idő egy weboldalra... sajnos most én egy olyanon dolgozom amit már 2 hónapja csinálok igaz közben még elkészítettem 2 egyszerűbbet de ez nem akar meglenni. Utálom mikor át kell írni mindent.
  • BEE LEE
    #13960
    JIM: csak azért nincs még magyar, mert azzal akkor szeretnék foglalkozni, ha már ezek megvannak.
    Bár a kérdés jogos, ezek után kicsit elbizonytalanítottál.
    De gondolom, hogy mivel index.html-en vannak a zászlók, így a magyart símán index1.html-re linkelem, mint ahogy tenném, ha nincs ilyen zászló választás!?

  • BEE LEE
    #13959
    Ez első weboldalam, de mivel a barátnőm anyukájáé gondolhatjátok mi mindent megteszek. :)) Már 3napja sza...kodok vele.
    Ráadásul az egész kész volt, tök szupi, stb., mire bemondja, hogy legyen több nyelvű :((( Na mind1.

    Tulajdonképpen nem olyan zavaró, hogy beugrik a google sor, mivel eltűnik utána. Az sokkal inkább, hogy az oldalt eldobja vmiért balra.

    A könyvtárban láttam valami Programozó könyvet, abból meg lehet szerintetetk tanulni?

    Köszönöm.
  • Jim Morrison
    #13958
    magyar nyelvet miert nem lehet valasztani?
  • ldavid
    #13957
    mert az internet explorer az egy külön állatfaj, később megnézem neked, ha addig valaki meg nem teszi
    próbál így a zászlós linkeket (jobbklikkel másold ki a címet)
    angol német orosz
  • MerlinW
    #13956
    Nem lehet.
  • BEE LEE
    #13955
    Ettől a változtatástól tünt el a google felső sor?
    Beugrik, de eltűnik! Azért kérdem, hátha belehet állítani úgy, hogy 1általán ne jöjjön be!?

    Köszi.
  • BEE LEE
    #13954
    Dávid: először is köszi!!!

    Valóban nem töltötte fel a szöveget :(
    Most lefordítja. Az angol és az orosz tuti, de a németet is angolnak fordítja.

    Te esetleg látod, hogy miért tolja el az angolban és az oroszban balra, a németben pedig meghagyja középen az oldalt?
  • ldavid
    #13953
    ez így ne:
    <body onLoad="MM_preloadImages('kepek/menu/nyilj2.jpg')">
    <body oncontextmenu="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">
    <body onload="frame_eltavolitas()">

    inkább így:
    <body onload="frame_eltavolitas(); MM_preloadImages('kepek/menu/nyilj2.jpg')" oncontextmenu="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">

    egyébként mit akarsz fordítani, ha nincs is szöveg?
  • BEE LEE
    #13952
    Már odatalál az oldalra, de nekem nem fordít.
    Pontosabban nem jeleníti meg azt a szöveget, amit az index1.html-re beírtam.

    És egy érdekesség számomra, hogy az angol és orosz kattintásnál eldobja balra az oldalt, míg a németnél nem.

    MerlinW: ha jól értettem a 2kódot az index1-be kellett tenni.
    De így is megjelenik felül az a fordítós google sáv.

  • BEE LEE
    #13951
    Köszönöm a Te segítségedet is! Mostmár legalább ez is 1értelmű!
  • BEE LEE
    #13950
    MerlinW:

    Köszönöm! Remélem már nem zaklatok ezzel senkit!!!!!
  • Cat 02 #13949
    Egész alatt ilyesmit értesz ?
    $array={"Béla","Géza","Aladér"} (ezek a checbox nevek is).
    Nem tudom, hogy kell tömböt létrehozni, csak elméletileg kérdem :D
  • bracsek #13948
    egy arrayba beteszed az egészet és array_diff el kivonod $_POST['valaszto']-t és már van egy tömböd amiben benne van.
  • Cat 02 #13947
    Azt egyszerűen meg lehet nézni, hogy mi NEM volt kipipálva ? (egyszerűen van a hangsúly)
  • bracsek #13946
    És még egy a legdurvább amit láttam az áraknál a pénznemet lefordítja RON ból EUR csinált de az összeget békén hagyta :D jó ez jó ez, de vigyázni kell ha van kiírva pénzösszeg az oldalra.
  • Vaxi
    #13945
    a zászlókra azt a linket tedd, ahova vezetni szeretnéd!
    szóval ha a lapod [ amin a tartalom van ] pl. oldal.html, akkor ez legyen pl. az angol zászlón:
    http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=hu&ie=UTF8&sl=hu&tl=en&u=http://www.google.com/translate%3Fu%3Djokaiapartman.atw.hu/oldal.html%26hl%3Dhu%26sl%3Dhu%26tl%3Den%26ie%3DUTF8&rurl=www.google.com&twu=1&usg=ALkJrhh8IPXZ8CuvXHWoaWFh6j2s-ZsRZQ
  • MerlinW
    #13944
    Ja, hogy belépőoldalnak használod az index-et. Ezt nem mondtad:) Akkor a translate linkbe jokaiapartman.atw.hu/index1.html írj. Valamint a frame-es scriptet is index1-be tedd bele.
  • BEE LEE
    #13943
    MerlinW:

    az oldalam: jokaiapartman.atw.hu
    vmi nagyon nem jó!
    Ennyire hülye lennék?
  • bracsek #13942
    4. es jó ötlet, én is bevállalom. Rám is küldheted, és nem csak kocka ügyekben, és természetesen csak természetben fizethetnek.