22786
Html-, css- és php-help
  • BEE LEE
    #14222
    MerlinW, köszi!! Egy csomót leszedtem, de a méret beállítása nagyon érdekelne. Hogy pontosan mit is kell állítanom, hogy 150széles és 60 magas gombot kapjak?? Köszi
  • MerlinW
    #14221
    Itten van még soksok
  • BEE LEE
    #14220
    megsasolom, aztán gyüvök :)
  • MerlinW
    #14219
    Ezt sasold meg
  • BEE LEE
    #14218
    szeretnék segítséget kérni.
    egy lenyíló menüt készítek, ill. próbálkozom, de...
    szóval, 150 x 60 méretűt szeretnék.
    A design nézetben a 150 még meg van a 60 nincs.
    IE nézetben, egyik sem.

    #menu li {
    position: relative;
    float: left;
    width: 150;
    height: 60;
    }

    köszi.
  • MerlinW
    #14217
    Többek között a változó készítése változókból volt a lényeg:)
  • bracsek #14216
    Igen azt csinálja de azért jó lenne alsó indexbe tenni, csak itt nem lehet. az u2 egyenlő les u1 el.

    Amit én írtam az meg nem U[ i ]=U[i-1], mert ez sima tömbindexelés ilyet minden nyelv tud. u2 = u1 el-t nem úgy hogy az indexet ő számolja ki.
  • Cat 02 #14215
    It's funny, because it's true

    bracsek: ez a $u2-t egyenlővé teszi a $u1-gyel ? Vagy ez más ? :D mert amit te írtál az kb ua mint a U[i]=U[i-1]
  • MerlinW
    #14214
    Ha pedig nem megy az angol, egyszerűen a google-ba írod a kérdésdet SG helyett. Pont így
  • Lazarus
    #14213
    ezt kell csinálni-e
  • biomage
    #14212
    Ha már itt tartunk, mit kell írni ahhoz hogy a unix timestamp, dátum legyen?
  • bracsek #14211
    Ezt imádom a php ban:

    A matematikai ui = ui-1 et le lehet írni hogy
    ${'u'.$i} = ${'u'.($i-1)};
    Annyira gyönyörű ez a nyelv. :D

    Az algoritmusokat csak szintaxis szerűen kell fordítani, és már futtatható is. Ez az egyetlen amit fentebb leírtam, ez hiányzik a többi nyelvből hogy lehessen 1:1 el kódolni az algoritmusokat.
  • MerlinW
    #14210
  • bracsek #14209
    én még mindig a strtotime("+1 day",strtotime($inputertek)); et javaslom, olyan szép ahogy leírja ami történik :D
  • BEE LEE
    #14208
    köszi!
  • MerlinW
    #14207
    php, timezone
  • MerlinW
    #14206
    Arra figyelj, ha 1024-re, 1280ra, stb. optimalizálod az oldalt, akkor a szélességből vonj le 20-25pixelt a görgetősávnak.
  • biomage
    #14205
    Ezen a weblapon írtam át a unix timestampot dátumra, azt akarod mondani hogy rosszul írja ki az időt? ill rosszul számolja át unixra is?
  • BEE LEE
    #14204
    köszi.
  • Ability
    #14203
    Nekem soha egyetlen böngésző sem kérdezett rá, IE8 sem. Beállítani a beállítások alatt. :D Pontosan nem tudom, nem használom, linuxra nincs is telepítve még virtualként sem.
    Az 1024 a szélesség, igen. (1024×768)

    Biomage: olvass vissza, lentebb volt szó ugyan erről. Egyébként emlékeim szerint csak pár órát tévedt és a lentebb említett "date_default_timezone_set('Europe/Budapest');" paranccsal biztos ki lehet küszöbölni.
  • BEE LEE
    #14202
    Bocs, de én az első sorodat értem csak :)
    nekem ez dzsibuti nyelven van :)
  • BEE LEE
    #14201
    Dzsani, köszi!!
    1, az 1024 a szélesség?
    2, én most telepítettem az IE8-at, de nem tudom hol kell a js-t beállítani, hogy ne kérdezzen állandóan rá.
  • biomage
    #14200
    Kösz hogy irtatok, így legalább megtudom írni a kövi agyfárasztó bajomat :D, szenvedjetek ki ezzel :).
    Na szóval, van egy imput ebbe dátumot írnák, php oldalon meg átmenne strtotime on, a problémám, annyi hogy a Unix timestamp 1 nappal kevesebbre írja át legalább is az extrán, vagyis lesz a 2020-02-22böl egy olyan unixtime ami 2010-02-21 et jelent "1266793200", ötlet mit csináljak?
    Ja és nem fogom átírni a napot 1el.
  • Ability
    #14199
    Szia!

    1.: 1024-hez kellene. Manapság szinte mindenkinek nagyobb a felbontása ennél, de 1024-re is kifér minden, így viszont tuti jól jelenik meg mindenkinek.

    2.: CSS arra való, hogy különválasszuk a megjelentést a kódtól. Amit lehet CSS-sel érdemes megvalósítani. Több lehetőséget ad, használata javasolt, keverni a kettőt (css és megjelenést szabályzó html attribútomok) nem érdemes.

    3.: html-nél align; css-nél text-align és margin: 0px auto; PHP szerver oldali nyelv, semmi köze hozzá

    4.: a JS minden böngészőben alapéretlmezés szerint engedélyezve van, nagyon sok oldal függ tőle, olykor nélkül használhatatlan 1-1 oldal. A látogatók 99%-ánál biztosan be van kapcsolva, de alternatív megoldásokat érdemes használni. Egyszerűbb dolgokra (menü) CSS is használható a hover eseménnyel.
  • BEE LEE
    #14198
    Hali mindenkinek!

    Több alap kérdésem is lenne:
    1, szerintetek ma milyen felbontáshoz érdemes állítani a weboldalt?
    ok, tudom célszegmens függő, de általánosságban érdekelne.

    2, a css-sel próbálok barátkozni és olvastam, hogy tulajdonképpen a "sima" html-lel sincs gond, csak a táblázatokat nem arra használják, amire kellene. Vélemény?

    3, Nem kérek konkrét megoldást, csak válasz érdekelne: tényleg nem létezik olyan kód (sem html, sem css, sem php), amivel pontosan középre lehet helyezni egy oldalt? Most nem olyanra gondolok, hogy 50%-50%?

    4, mivel nekem minden js-es oldalnál megjelenik felül egy kis sárgs csík, hogy engedélyezem e a futtatását, abből arra gondolok, hogy nem biztos, hogy mindenki így tesz. Ha valaki nem engedélyezi, akkor ugyebár nem működik 1-2 script. Azt hogy oldják meg másképp, hogy pl. 1 menüre kattintva kicseréli a képet és mégsem js-es? Van 1általán ilyen?

    Nem szakértő nem vok, hanem a témában sülthal :)
    Tehát ha vki válaszol, ne úgy kezdje, hogy: "nézz utána", vagy "istenem, ekkora hülyét" :)
    Köszi a válaszokat!
  • bracsek #14197
    Kiírsz sütit és mysqlbe teszed a sessiot és meg van oldva.
  • Cat 02 #14196
    uw.hu-n sincs SESSION, ezt csak így beírtam, jól esett.
    Extrán meg nincs mod_rewrite, ezt csak így előre leírom Biomage-nek :D
  • bracsek #14195
    Már kezdik felszámolni az extrát.
  • biomage
    #14194
    Én mondtam, sejtetem hogy nem én kúrtam el :D

    Warning: session_start() [function.session-start]: open(/nfs/sessions/sess_f6f65e2bb8137320eed5fc4f497aa97a, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /nfs/x0102/a/ab/abrion/wwwroot/index.php on line 1
    ez van az összes extrán weblapon:D

    Baz én meg 5 órán át kerestem a problémát :S még délután
  • biomage
    #14193

    tudom mi az irónia :D sokszor használom

    amúgy az első dolgom az volt, hogy rákeresek a globál sessionre, 1 órával ezelőtt
  • bracsek #14192
    Hát ha egyszer megérted legalább az iróniát csoda lesz.

    Ha egy helyen szerepel a session_start az elég. ha egy meghívott helyen 1x lefut. De a globálos sort még nézd meg.
  • biomage
    #14191
    Figy
    index.php

    $getpage=empty($_GET['listazas']) ? 'news' : $_GET['listazas'];
    if ($getpage=='news'){include "include/news.php";echo news($mod,$admin);}

    ennyiből át a weblapom, és amit includeoltam "news.php" annak a teljes tartalmát functionbe raktam, ha simán a news írnám a böngészőbe semmi nem történne, csak azért írtam hogy ne értsd félre hogy is van nállam megcsinálva, hogy jól értem, rakjam be a news.php function előtti részébe a session star() parancsot? vagy elég lesz az index.phpba?

    De már mondtam hogy minden phpban még azokban is aminek a teljes tartalma functionbe van zárva, ott van a session start

    Merlin:
  • bracsek #14190
    Hát de ha egyszer az minek nézzem?, nem ő fogja eldönteni minek nézem. :D
  • MerlinW
    #14189
    Hát ne nézd már hülyének
  • bracsek #14188
    mi köze hogy a tartalma functionban van-e? minen olyan php ban szükség van session startra amely a sessiohoz hozzá akar férni tehát az első php beállítja a session egy változóját második meg kiíratja a sessionban lévő változót majd törli. az első php ban lévő függvényben esetleg csinálj egy olyat ha függvényben van amit sessionba raksz hogy a függvény elején beírod hogy global $_SESSION;
  • biomage
    #14187
    ne néz már hülyének -.-
    az mindenhol van

    de amúgy, ez hasztalan, minek legyen egy olyan phpban session start aminek a tartalma functionben van? de azért van mindenhol :)
    beírtam abba a phpba amibe van a mysqlhez csatlakozás
  • bracsek #14186
    már alap session start nincs a két file elején de majd kiderül ez is.
  • biomage
    #14185
    elég nehéz volt megértenem mit is jelent az fv, leteszteltem de úgy sem jó, mintha nem is csinálná meg a sessiont :S lehet hogy ez az extra hibája lesz.
    Vagy esetleg rakjak be a session és a header közé 1 sleepet?
  • bracsek #14184
    tegyél kacsát, ellenőrző kódot és úgy old meg hogy sessionban tárolódik a kód és mikor felhasználta a kódot akkor tovább nem érvényes, ekkor ha vissza lép akkor ha a kép ugyanaz akkor sem tudja elküldeni még ha akarja sem ugyanazt még 1x.
  • bracsek #14183
    én azt csinálnám hogy tennék egy változót hogy mittom nemGorgetTimeout

    és csatolnám a görgetéshez hogy ha van ez a nemGorgetTimeout akkor window.clearTimeout(nemGorgetTimeout);
    és utána tennék egy olyat hogy
    nemGorgetTimeout = window.settimeout(function(){ide írod ami ha nem görget kell},2000);

    így ha már 2 mp e abba hagyta a görgetést akkor megtörténik amit oda írtál, mert nincs olyan esemény hogy mikor nem kattint mikor nem viszi az egeret a doboz felé, mikor nem böngészik, olyan események vannak hogy kattint fölé vitte az egeret, le vitte róla az egeret, görget, megnyitja az oldalt vagy bezárja, de passzívság nem esemény.

    és ezt úgy lehet kiküszöbölni, hogy nézed azt hogy mikor teszi, és ha már nem teszi, abból következik hogy passzív az eseményre nézve.