22786
Html-, css- és php-help
  • celza8807
    #14302
    Illetve nem teljes siker. Most az eddig használt felületen nem tölti be a 'newtopic' gombot, először még írt rá szöveget, azóta újratelepítettem a készletet, a képkészletet külön is újrabetöltöttem, de az az egy gomb nem akar megjelenni. :( pedig admin vagyok, úgyhogy a jogokkal nem lehet gond.. Szerinted?
  • celza8807
    #14301
    siker (:
  • celza8807
    #14300
    köszi meglessük. mindjárt kiderül
  • Cat 02 #14299
    Telepíted atw-n a phpbb-t (így megvannak a beállítások), majd rendszervisszaállítás (ezt ftp-re kell feltöltened és még extra-ról kimentened phpbb segítségével). Ha hibaüzenet akkor google, nekem eddig 2 baj volt: más volt adatbázis (simán konvertálni lehet, nem ügy), olyan stílus volt beállítva ami nincs fent -> letöltöd :D
  • celza8807
    #14298
    még valami, probléma lehet, hogy különböző a két jelszó a két szerveren?
  • celza8807
    #14297
    phpbb fórumot (3.0-ás) költöztetésnél először adatbázist improtáljak, vagy töltsem fel a fájlokat a szerverre? (extra.hu-ról atw.hu-ra)
    ezerköszi a segítségért előre is!
  • joebacsi
    #14296
    Domainedet át tudod oda hozatni, akkor nem lesz az url-ben a .neobase.hu
  • joebacsi
    #14295
    "ami rossz volt azt kikommenteztem"

    Ha szétgányolod és utána nem ad megfelelő hibaüzenetet, azért ne a drupalt szidd :)
  • Jim Morrison
    #14294
    koszi, megy meg minden, csak nekem van kulon domainem, azert hogy ne legyen a cimben .atw .extra meg minden ilyen. MOst valszeg letorlok mindent, es az adatbazist is. Ezt phpMyAdminnal kell ugye?
  • Jim Morrison
    #14293
    Koszi, megmondom nekik. Erdekes teljesen uresen adtak az ftp szervert. Van ajol dragabban vett ismerosom (nem sokkal), neki voltak mindenfele mapppai, es a web konyvtarba kellett pakolni az index.html t is.
  • Jim Morrison
    #14292
    ne tudd meg miota probalkozom vele... vegul a drupal felment, csak nemjott be az oldal voltak mindenfele hibak. ami rossz volt azt kikommenteztem es most csak annyit ir, hogy Nincs megfelelő jogosultság a lap megtekintéséhez. legalabb mondana valami ertelmeset...
  • joebacsi
    #14291
    Szólj nekik, hogy állítsák be a tárhelyet úgy, hogy drupal futtatására alkalmas legyen. Ha lusták/hülyék hozzá, akkor: neobase.hu
  • Jim Morrison
    #14290
    Ja, amit nezek videot ott a srac mindenhez cPanelt hasznal. En ezt nem tudnam kikerulni?
  • Jim Morrison
    #14289
    Valszeg a szerveruzemeltetonel nem ON a register globals... Akkor szolni kell nekik nem?
  • bracsek #14288
    Igen van, csak akkor olyan nagy gond a register globals ha nem körültekintő az ember.
  • bracsek #14287
    attól függ, hogy eltűnik-e, mert mivel .van az elején rejtett fájl, szóval sosem látszik, de sok helyen nincs engedélyezve és nem csak nem látszik hanem törli is a szerver.
  • Jim Morrison
    #14286
    igaz, .htaccess.
    ezt a fajlt raktam fel, de automatikusan el is tunik (ez normalis nem?)
  • Cat 02 #14285
    Ám van olyan webszolgáltató akinél on a register globals ?

    #14284: de gondolom ezeken keresztül lehet a legjobban megtanulni
  • bracsek #14284
    Természetesen érdemes megtanulni, legalábbis az MVC-t mindenképp.

    Hogy framework ot megtanulsz, vagy írsz magadnak ez más kérdés, de érdemes, ezekből is tanulgatni.
  • bracsek #14283
    1 php.ini fájl általában csak hostgatornál működik így hogy létrehozol egyet és az van oda érvényes. Az összes többi helyen a config mappába vagy az etc mappában szerepel és ott kell módosítani, nem létre hozni.

    2 .access fájl. ???

    3 szerintem .htaccess el lehet megpróbálni és php_flag register_globals off -t tartalmazza, de ez csak ötlet.

    4. ini_set függvény után is érdemes volna nézni, hogy hogy lehet ezt a register globalst azzal kiütni.
  • Cat 02 #14282
    Srácok, MVC-t és frameworkoket (cakephp,codeigniter,symfony) megéri megtanulni ? Tényleg gyorsabb lesz a weblapépítés a sok alap dolog átugrásával ?(h nem kell mindig ua-t lekódolni)
  • Jim Morrison
    #14281
    elozeo helyzet, de nemtom megoldani. localhostnal ment ha csak csinaltam egy settings.php-t, de ha ftp re felrakom akkor meg kiir egy hibauzenetet :

    A register_globals beállítás be van kapcsolva, de a Drupal ennek kikapcsolását igényli. A webhely nem futattható biztonságosan ha a register_globals be van kapcsolva. A PHP kézikönyv leírja, hogy miként kell megváltoztatni a beállításokat. (Jelenleg használatban: PHP register globals Bekapcsolva ('1'))

    csinaltam php.ini fajlt, benne 'register_globals = false'
    es van a .access amiben register_globals 0 -t atiirtam offra, de igy sem mukodik. Mi lehet a baj?
  • Vaxi
    #14280
  • Jim Morrison
    #14279
    off
    drupalt akarok telepiiteni, de ennel a resznel megakadtam : Copy the ./sites/default/default.settings.php file to ./sites/default/settings.php.

    Ez mind szep es jo, de amiket talalok ott mindenki cPanelt hasznal, de en azt nem szeretnek. ha total commanderben leveszem az irasvedettseget magatol visszaall. Tudtok segiiteni?
  • MerlinW
    #14278
    GET-re is írd meg, vagy használd a REQUEST-et abban mindkettő benne van.
  • Vaxi
    #14277
    én egy ilyet tettem a kódjaimba:

    foreach ($_POST as $key => $value)
    {
    $_POST[$key] = strip_tags($value);
    $_POST[$key] = mysql_real_escape_string($value);
    }
  • MerlinW
    #14276
    Tök lényegtelen. Commodore-on is mutathatja, miután szerveroldali a dolog. A technika a lényeg és az valós. Azért van róla sűrűn szó, mert ez gyakorlatilag egy 12-13 éves probléma, amire azóta sem figyel a legtöbb fejlesztő. Mármint a GET/POST/REQUEST vizsgálatára. Pedig semmiből nem áll.

    is_int(), is_bool(). Többnyire csak integert illik paraméterből sql-be dobálni, stringet nem igazán. Ha mégis, akkor is csak egy gyors in_array() kell, amivel belenézel van-e benne aposztróf, macskaköröm, vagy bármi SQL-re utaló jel.
  • Cat 02 #14275
    Megnéztem első példát, de valahogy nekem nem hiteles, hogy Windows-zal tolja és cwi.hu-n :)
  • MerlinW
    #14274
    SQL injection előadás a Google magyarország konferencián. Hekkelés, védekezési módok, stb. Aki nincs tisztában a témával, annak igen hasznos lehet.
  • CattiBrie
    #14273
    :D
    Leírom, milyen volt. :)

    Ja, persze [én hülye, hogyan állíthattam olyat, hogy nem szúr be, amikor valahogy odacsinálja a piros reklámját] a body után van ez a script [csak elsőre annyira nem vehető észre, azaz elég jól egyben marad az oldal].

    [Közben ámulva azon, hogy annyira fáradt vagyok, hogy kettőig sem tudok gondolkodni.]
    Tudom, az ilyen mé' nem aludni megy. :D
    Amúgy 20 perccel később már aludtam. :)

  • Malakai
    #14272
    Igen, azért van pár túlélő oldal, akik semilyen (látható) reklámot nem szúrnak be, persze mind külföldön.

    Én csak frihost.com-ot ismerem személyesen is, ott nem szúrnak be semmit, viszont post to host elven megy, szóval fórumban aktívnak kell lenni. Másik hátrány, hogy csak 250MB tárhely / 10GB adatforgalom/hó. Ameddig használtam az alatt jó tapasztalataim voltak, igaz annak már egy jóideje.
  • Lazarus
    #14271
    Néha nem jelennek meg rajta az oldalak szerver túlterheltségre hivatkozva és van amikor baromira be is lassul. Esetleg Xetaspace.net-el lehet még próbálkozni, nekem volt rajta lapom és nem volt vele semmi probléma, hogy szúr-e be hidden scriptet azt nem néztem
  • Cat 02 #14270
    Nem tudom, hogy ez ironikus volt-e, de ha igen, akkor a 000webhost is jó lehet (az az oldal végére szúr be egy statisztikai scriptet)
  • CattiBrie
    #14269
    Ja, persze.. a body után egy szkrip-t.
  • Cat 02 #14268
    De szúr(t), az a piros valami nem magától kerül oda.
  • CattiBrie
    #14267
    extra nem szúr be.. de az most ugye kiesik a pixisből..
  • Cat 02 #14266
    Internet előfizetéshez szoktak néha adni. Max 000webhost, nem magyar, de ingyé' van.
  • MerlinW
    #14265
    Nem jellemző. Ami ingyenes az azért ingyenes, mert reklámokból szedik össze a pénzt. Gondolj bele, szerverenként havi 100+ ezer kiadásuk van. Semmi sincs ingyen.

    Google-nak van "reklámmentes" web/blog generátora. Többről nem tudok.
  • Lyukasbogrács
    #14264
    ingyenes tárhelyen még nem láttam olyat, hogy ne szúrt volna be kódot, javítsatok ki ha tévedek.
  • CattiBrie
    #14263
    Hello!

    Tudom, számtalanszor volt már téma, de azért lássuk be, változik a kor.. extra is pénzes lesz.
    Szeretném, ha ajánlanátok nekem olyan weboldalakat, ahol tárhelyet leget regisztrálni és az alábbi paraméterekkel rendelkezik:
    - reklámmentes
    - statikus
    - nem szúr be a html-be semmilyen kódot
    - semmi frame-t nem tesz bele, azt látom, amit felpakolok
    - ingyenes
    - nem kell hozzá domain reg és semmi más pénzes dolog
    - magyar (elsősorban)
    - épkézláb url-lel el lehet érni az oldalt (például mint extránál)

    Ezzel szemben nem lényeges a méret, elég 20-50 MB.
    Nem kell PHP és semmi dinamikus jelleg.
    Sebesség meg csak annyi, hogy ne legyen tetűlassú.

    Amúgy kezdő html szerkesztés érdeklődőnek (középiskolás) szeretném ajánlani.

    Köszi,
    Catti