22786
Html-, css- és php-help
  • Vaxi
    #14102
    hmm majd megnézem.

    a Header helyett mit javasolsz akkor login kezelésére?
  • MerlinW
    #14101
    Nemtom, nem láttam a scriptet, de ez is lehet probléma:
    php.net, ob_start manual, piros vastag keretben:

    "Some web servers (e.g. Apache) change the working directory of a script when calling the callback function. You can change it back by e.g. chdir(dirname($_SERVER['SCRIPT_FILENAME'])) in the callback function."

    Az is lehet, hogy rossz helyen nyomod neki a flush-t/zárod be, session_start alatt van közvetlenül, stb.

    Illetve ha sűrűn használod, php.ini-ben is be lehet kapcsolni az output bufferinget és egy gonddal kevesebb. Mondjuk biztonsági szempontból lehet nem túl előnyös.

    Én speciel nem igen szeretek játszani a header-ekkel, így ritkán használom.
  • Vaxi
    #14100
    + azon gondolkozom hogy ezzel, hogy kiszedtem nem lesz-e benne valamilyen biztonsági rés :|
  • Vaxi
    #14099
    viszont még mindig nem értem, hogy miért csak és kizárólag az én ff-omnál volt ez a hiba.
    Ability : gondoltam erre én is, töröltem mindent, még kínomban flushdns-t is nyomtam :DDD
  • Voyager5
    #14098
    Én csak a firefoxnál a beállításokra gondoltam, hogy kivan kapcsolva a cookie kezelés.
    De ha user oldalon meg megy akkor más a problem :D
  • Vaxi
    #14097
    tiéd a sör!
    viszont magyarázat követlek érte!
    [ viszont ezzel annyi a gond, hogy ugye így van kiment a header előtt, ha nem él a session, és akkor header already sent-tel elszállhat a location parancs ]
  • Vaxi
    #14095
    megnézem
  • MerlinW
    #14094
    Próbáld úgy hogy kiveszed az ob-t és flush-t és simán session_start(); -al indítod.
  • Vaxi
    #14093
    meg akkor a user oldalon sem menne a session.
  • MerlinW
    #14092
    Ha ki lenne kapcsolva a session cookie, akkor a többi böngészőben sem lenne jó.

  • Vaxi
    #14091
    jah értem mire gondolsz, de nem az a hiba, és a sessid süti és él.
  • Voyager5
    #14090
    De magához a session kezeléshez bekell, hogy legyen kapcsolva a cookie-k, hacsak nem GET-el van átadva a sessid. Vagy rosszul tudom? Most teljesen elbizonytalanodtam.
  • Vaxi
    #14089
    admin részen egyáltalán nincs cookie, nem véletlenül.
    user részen opcionális loginnál, és az is működik vele is, nélküle is.
  • Voyager5
    #14088
    Hulyeseget fogok mondani de cookie-k fogadasa bevan kapcsolva?
  • Vaxi
    #14087
    ugye. :D
    és tuti, hogy a session-nel van baj, mert ha kiveszem a kódból a header-es eldobást, behozza a menük tartalmát meg ugyebár nem dob el más oldalra, viszont semmilyen session nem él, és minden ahhoz kötődő művelet azonnal hibát jelez.
    tehát teljes mértékben értetlenül állok a dolog előtt.
  • MerlinW
    #14086
    hmm
  • Vaxi
    #14085
    nincsen.
    a session_start és ob_start előtt nincs semmi, az utolsó header hívások után pedig ottvan az end flush
  • MerlinW
    #14084
    Nincs véletlenül BOM karakter a szóban fogó php fájl elején?
  • Vaxi
    #14083
    a lényeg, hogy az admin login elpostolja az adatokat egy feldolgozónak, ami megejti az ellenőrzéseket, és ha rendben van, dob egy Header:location-t. eddig rendben van. rálép az admin főoldalra. DE!
    ugye a fileokban a belépést egy validáló file ellenőrzi, ami a session-t ellenőrzi ha nincs, vagy nemjó az érték, akkor headerrel elvág.
    na most ha bármilyen menüpontra kattintok elvág. és csak az itthoni gépemen, és csak a FF.
  • Vaxi
    #14082
    én is erre gondoltam, viszont user felületen meg él a session... komolyan, ilyet még nem láttam / hallottam soha.
  • MerlinW
    #14081
    Nekem sincs ötletem. Ha a szerver rendben van, ami ezek alapján valószínű, akkor a rókával van valami gebasz.
  • Vaxi
    #14080
    ezt nem értem igazából =(
  • Vaxi
    #14079
    én direkt nem válaszolok az ilyenekre.
    kérem szépen ez itt egy segítség kérő fórum, itt viselkedni kell...
    egyébként még mindig nem működik az adminom session-je!!!!
    ellenőriztem több gépen, mindenhol működik, FF alatt is hibátlanul.
    saját gépemen ie, chrome, opera alatt tökéletes.
    ff alatt [ a login ellenőrző header-rel elvág ha nincs érvényes session-öd ] elhajigál.
    ezért kérdeztem, mert ABSZOLÚT SEMMI ötletem nincs, mivel a session teljesen független a klienstől. hihetetlen kb.
  • bracsek #14078
    Az ilyeneket én is szeretem. Csak nem tudom, hogy egyesek miért nem képesek megnézni hogy az ember segítséget nyújt neki vagy bacogatja. Jó szándékkal ír az ember, erre így nevezi, érdemes egyáltalán segíteni valakinek is? Azt hiszem ezentúl csak olyanoknak segítek akiken látszik a hozzáértés csak tanácsot kér.
  • MerlinW
    #14077
    Kedvenc megoldásom a php.net kommnentek közül:)

    date('Y-m-d 23:59:59', strtotime('+6 month -1 day', $date_start_time ));
  • MerlinW
    #14076
    Timezone kellett neked, de ezt te nem írtad le konkrétan. A "seggarc" pedig jó választ adott. Boyscout support is megszűnt, hajrá srácok, csak így tovább.
  • bracsek #14075
    Ezt most meg már miért kaptam?
    Nézz utána, komolyan írtam.
  • boyscout
    #14074
    date_default_timezone_set('Europe/Budapest');
    Köszi!

    #14072: Kössz, de a timezone az igazi.

    #14073: Seggarc.
  • bracsek #14073
    time helyett pl strtotime("+6 hours") :D
  • Malakai
    #14072
    A time egy integer, adj hozzá 21600-at (másodpercben 6 óra).
  • Cat 02 #14071
    Vagy a timehoz hozzáadsz annyi mp-t vagy ezzel.
  • boyscout
    #14070
    Sziasztok!

    $log = (date("Y.m.d. - H:i:s", time())."|" .$ip. " - dns: " .$hostname. "\r\n");

    Ezt hogy lehetne átírni hogy az óra +6-attal többet adjon? A time függvény a szerver óráját kérdezi le és a szerveren csak 7:30 van most. Szeretném ha a változó a jó értéket tartalmazná (13:30).
  • bracsek #14069
    Az extrán is lecarták aztán egyszerre pár ezer felhasználót töröltek kb 1 éve.
  • karajjj
    #14068
    atw-n leszarják
  • Vaxi
    #14067
    Ezzel 100%-ig tisztában vagyok, éppen ezért nem tudom mire vélni a dolgot.
  • MerlinW
    #14066
    A session szerveroldali, semmi köze a klienshez, böngészőfüggetlen.
    Cookie a kliens oldali. Tehát, ha nem megy a session, az az oldal/szerver hibája.
  • Vaxi
    #14065
    na srácok, most tanácstalan vagyok.
    nem készül el a session admin felületen FF alatt, de csak az én gépemen.
    chrome alatt minden ok, más embernek meg FF alatt is működik, csak az enyémen nem.
    bármi ötletet szívesen fogadok :D
    [ user felületen viszont elkészülnek a session-ök, szóval érdekes ]
  • Ability
    #14064
    ATW-nél valami random számot néztek csak, ott nem foglalkoztak vele. Kiszűrni szerintem max. referrer-rel lehetne, bár nem tudom frame-eknél hogyan kezeli a böngésző. Én gyakorlatilag ugyan úgy nyitottam meg az oldalt, mint ahogy azt ők tették volna a frame-ben, sok eltérés nem volt.
  • ldavid
    #14063
    arra tényleg vadásznak? csak mert freeweben én is leszedtem
  • BEE LEE
    #14062
    hú..., ha el akartam volna távolítani a reklámcsíkot, akkor tuti nem sikerül. Mivel nem akartam, hát... sikerült :)