22786
Html-, css- és php-help
  • Ability
    #14182
    Nem értem az egészet. Egyrészt a $_SESSION szuperglobál változó, mindenhol hozzá lehet férni a tartalmához. Másrészt ne csodálkozz, ha kiíratsz valamit, majd rögtön újratöltöd az oldalt vagy elnavigálsz róla. A munkamenetben levő hibaüzenet ne az ellenőrző fv-ben legyen már kiíratva, hanem az oldalon, a fv-ben értéket adsz neki.

    Cat: modern böngészők a JS-es eseményeket is tudják kezelni a böngésző "vissza" gombjával, másrészt egy header location után nem sűrűn akarja újra elküldeni a tartalmat frissítéskor. (Illetve vannak valamilyen kivételek is a visszalépkedéskor.)
  • MerlinW
    #14181
  • passatgt
    #14180
    $('#desc').mousewheel(function(){
    $('.jScrollPaneTrack').fadeIn('slow');
    });

    Azt szeretném, hogy ha nem görgetek az egeremmel, akkor valamit csináljon:)

    Próbáltam unbind-el, de nem sikerült, ötlet?
  • biomage
    #14179
    vagy kiveszem a B functiont, de azt most inkább nem teszem meg :) mert Regcheck :S

    De ha nincs ere megoldás akkor maradok a Return parancsnál
  • Cat 02 #14178
    Igazából mindenképp el lehet küldeni újra, ha visszát nyomsz / frissíted az oldalt, max AJAX-xal nem.
  • Jim Morrison
    #14177
    Boldog szulinapot ! (kesve, de nem torve...)
  • biomage
    #14176
    Közben megtaláltam a hibát :( aminek nem örülök
    A SESSION után írtam egy Header locot, ha az nincs benne akkor kiírja az üzit, de úgyan ott járok ahonnan elkezdtem :S
    Kell a header, hogy ne lehessen újra elküldeni a POST-olt adatot
  • Cat 02 #14175
    Ezeket beraknánk info/nyelvtan érettségibe, de akár OKTV-be is, buknának az emberek rendesen :D
  • bracsek #14174
    Mit kéne írnom hogy az A functionbe kitudjam echozni ezt a sessiont?
    echo $_SESSION; és ez jó esetben egy Arrayt fog kiírni, és az a session.

    Nem ezt akartad kérdezni de ezt kérdezted.
  • biomage
    #14173
    Tanácstalan vagyok, remélem tudtok segíteni.

    Na szóval van egy function legyen a neve A és ebbe van még1 function ez legyen B, a B functionbe írtam egy session üzit, $_SESSION['sessErrorMsg'] = 'valami';
    Mit kéne írnom hogy az A functionbe kitudjam echozni ezt a sessiont?
    Ezekkel próbálkoztam
    echo B($_SESSION['sessErrorMsg']);
    echo $_SESSION['sessErrorMsg'];

    a B Function ilyen volt eredetileg
    return "Valami";break;

    és így volt kiíratva az A functionben
    echo B($_POST);

    Remélem tudtok segíteni :S
  • passatgt
    #14172
    igen, közbe leesett, absolute-ba raktam egy relativ-ot és így megy margin:0 10-al

    köszi

    táblázatot meg táblázatokhoz szoktam használni, sokkal kényelmesebb, mint floatokkal szenvedni, ami ie-ben úgyis szétesik:)
  • bracsek #14171
    Már arra sem használunk legtöbb esetben, csak ha van fejléce is a táblázatnak, inkább float és clear bottom meg társai, hogy kisebb felbontás meg babám pete... de a táblázat szerkezetnek is jó csak nem kell rá alapozni, Lehet én leszek az első aki kiáll a táblázat mellett, de tudatosan kell használni, és nem a megszokott 3 oszlop kialakításához. De mikor bejön a vízszintes pozíciónálás szerintem simán megéri. stb stb... Csak az ne legyen hogy bejön bal oszlop bal oldalon szélen vagy középen és onnan ugrik be a helyére mikor bejön a második oszlop és még egy kicsit arrébb mikor jön a jobb oszlop, az nem tetszetős. Éljen a tábla, pusztuljon az explorer 6.
  • MerlinW
    #14170
    Ez a nem használunk táblázatot, csak az oldalszerkezetre értendő. Konkrét táblázatokhoz táblázatot kell használni, hiszen arra való:)
  • bracsek #14169
    Nem tudom hogy ez a "nem használunk tablázatot" megér e ennyi szenvedést... mert táblázattal milyen egyszerűen hangzik ez.. de ha div akkor div absolutes divbe relative div és bele a 3 div én így értem de nem pontosan értem az egészet.
  • passatgt
    #14168
    és a középső?
    átlátszó png-k vannak mindhárom divben, szóval nem jó, ha rálóg
  • QuippeR
    #14167
    float: left, float: right?
  • passatgt
    #14166
    van egy nem fix szélességű divem, amibe szeretnék 3 db másik divet csinálni
    az első és az utolsó fix szélességű(10-10px), a középső pedig nem
    a középsőnek adok margint(margin:0 10px), akkor jó, viszont van itt még egy position absolute is, amitől ez nem jó megoldás:)

    ötlet?
  • biomage
    #14165
    Ne maradjak már ki ebből, hisz segítettél a Ajaxban.

    Boldog születés napot MerlinW varázsló
  • MerlinW
    #14164
    Köszi mindenkinek
  • Ability
    #14163
    BSZ Merlin! :]
  • Cat 02 #14162
    Mitől lehet, hogy itt nekem egyik se olyan amilyennek lennie kéne ? (FF 3.6-om van).

    MerlinW-nek hábédét :p
  • joebacsi
    #14161
    höbödö :)
  • tugyiti
    #14160
    Boldog Szülinapot
  • MerlinW
    #14159
    Köszönöm srácok
  • Voyager5
    #14158
    Boldog születésnapot MerlinW.
  • DJviolin
    #14157
    És tényleg működik így!

    De én inkább úgy csináltam, hogy nem a body-ba tettem bele, hanem a #vimeoembed objektumhoz. Így a HTML lapon nem lesz minden alaphelyzetben középre igazítva.
  • DJviolin
    #14156
    Köszi.
  • Cat 02 #14155
    Hát IE 6 alatt anno így lehetett középre pakolni a cuccokat, nézd meg, hogy egyáltalán megy-e :) Ha megy, akkor szerintem csináld azt és az összes többinél, ami nem kell középen rakj, be egy text-align: left;-et.
  • DJviolin
    #14154
    A text-align-ot a szövegre alkalmazzam, vagy az object-re? Nekem a szöveg jó a bal felső sarokban, azt nem akarom behúzni. Csak az object-et szeretném a <center> helyett a CSS-ben beigazítani.
  • Cat 02 #14153
    Padding szerintem nem kell ide. margin: auto; elvileg berakja középre. Ha nem menne, akkor text-align: center; a body-ba.
  • DJviolin
    #14152
    Sziasztok!
    Kérlek nézzétek meg ezt a két fájlt:
    http://jakabszallas.net/jalevimeo/index.html
    http://jakabszallas.net/jalevimeo/jalevimeo.css

    A beszúrt vimeoembed objektumot próbáltam CSS-ben margin-nal és padding-al is vízszsintesen középre igazítani 50%-al, de mindig a közép helyzettől eltolta jobbra. Ezért inkább a html-ben a <center></center> parancsokkal igazítottam be középre. Meg tudnátok mondani, hogy mit rontottam el és CSS-ben miért nem sikerült?
  • bracsek #14151
    MerlinW Boldog születésnapot!
  • MerlinW
    #14150
    Hát noss...:) Van 4 szerverem parkban. kettőt kiadtam, azzal nem foglalkozunk. Másik kettő egy ~100 ezres C2D/2GB RAM ATX, és egy ~600 ezres Dell C2Q/8GB RAM U2-es tálca. A két szerver havonta ~40 ezer pénzbe kerül, havonta 100 ezret fölött termelnek. Ha már egy olyan munkád van ami lenullázza a rezsit, abszolút megéri berakni egy sajátot.
    Persze ehhez nem árt érteni a Linuxhoz illetve a szerverüzemeltetéshez. Ha az a tudás hiányzik, akkor bérelni kell, ami havonta 50-80 ezer pénz is lehet, az már húzósabb, de azt is eltartja max 5-6 projekt.


    Persze a hobbi webszerelőknek tökéletes az ingyenes tárhely, de üzleti szinten elfogadhatatlan.
  • Cat 02 #14149
    Akkor úgy tűnik túl gyorsan lestem meg. Namind1, még nem aktuális úgyse, max majd később.
  • bracsek #14148
    Ennyiért 99.9 es rendelkezésre állású vpst veszek, hanem meg ott van havi 10 dolcsiért korlátlan szerverek korlátlan tárhely domain forgalom support meg minden.
  • Cat 02 #14147
    Meglestem gyors egy szerver hostingot: 190 000 Ft + ÁFA / év
    Olcsóbb venni egyet :D (bár gondolom itt azért ennyi, mert tudják, hogy itt azt raksz a gépedre amit akarsz)
  • bracsek #14146
    Nm. Lehet még más tud bővebb információval is szolgálni, én ennyivel tudtam.
  • MerlinW
    #14145
    Ez esetben alternatíva lehet még, ha feldobod a gépére localhostra, vagy magadhoz és teszteljétek úgy. Esetleg egy virtuális gépre, hogy ne szemeteljétek össze a rendszert, és úgy még a kliens-szerver életérzés is megvan:)
  • MerlinW
    #14144
    Még annyit, hogy ahol Windows szerveres szolgáltatást kínálnak, ott többnyire mindenhol van ASP támogatás. Tehát célszerű azt keresni első körben.
  • tugyiti
    #14143
    Jogos is a felvetés :) csak addig nem akartam volna lefoglaltatni a domain-t a megrendelővel amíg nem teszteltük min. 1 hétig ,de akkor sajna nem marad más úgy látom :((((