22786
Html-, css- és php-help
  • bracsek #14061
    Szerencse hogy itt olyan gyakran van php verzió váltás hogy lesz idő felkészülni :D Csak annyit mondok tavaly ősszel még php4 ben fejlesztettem... php 6 akkor lesz itt amikor megkapom az első nyugdíjamat.
  • Ability
    #14060
    Úgy sajnállak. :(
  • bracsek #14059
    De ki kell onnan szedni :S Nem akarom :D ugyanabból az okból mint az 59-14 karakter kérdése a $inputneve nél rövidebb nem lesz, csak hosszabb.
  • Ability
    #14058
    Az hogy jön ide? Korlátozza hozzáférhetőséget, de attól még a superglobal arrays tömbök fel lesznek töltve. :D Amúgy jobb is hogy kidobják a 6-os verziótól, sok helyen visszakapcsolják, de így legalább le lesznek szoktatva róla. :D
  • bracsek #14057
    A fenti reklámcsík eltávolításáért téged is hamarosan eltávolítanak :D
  • bracsek #14056
    nem lesz regísztér golbász :D OÁÁÁÁÁÁÁ :D
  • Ability
    #14055
    A Cat02 által belinkelt oldalon ott is a válasz rá: superglobal változókhoz gyorsabban fér hozzá a PHP, ráadásul mindek duplikálnád a példány, hogy ha nem is tudod hatékonyabban tárolni/hozzáférhetővé tenni.
  • BEE LEE
    #14054
    na azért okoskodtam, bár biztos, hogy most nevetnek egy páran, mert ilyen alap dolgot kellett tenni: kitöröltem az index1.html utáni részt, enter és már ki is cserélte.

    de középre sajna nem tette be!! :(
  • BEE LEE
    #14053
    feltöltöö=feltöltött
  • BEE LEE
    #14052
    az a gáz, hogy mostmár bármit teszek, semmilyen változást nem tok megnézni. ez a .... izé, nem cseréli ki az újra feltöltöö oldalra a régit.
  • Cat 02 #14051
    Húha, nem neked akart :D

    © BEE LEE: nem, a body {} hoz rakd.
  • BEE LEE
    #14050
    ez nekem kb dzsibut nyelven van :)
  • Lazarus
    #14049
    A $_GET tömb is ugyan olyan változókat tartalmaz mintha kimásolnád őket egy külön definiált változóba, szal fölösleges (szerintem). De érdemes lehet letesztelni egy párszázezres for ciklussal :)
  • BEE LEE
    #14048
    :) én nem értek hozzá, de ez sima html. :)
  • BEE LEE
    #14047
    bocs, amúgy köszi.
  • BEE LEE
    #14046
    így? :

    a:hover {
    color: #FFFFFF;
    text-align: center;
    }


    Akkor elképzelhető, hogy bármit rakok fel, mindig ugyanazt fogom látni, amit próbából raktam fel? Próbáltam úgy is, hogy leszedtem az oldalakat a tárhelyről, akkor nem is látott semmit, aztán az úlyat felrakva a magyart jól hozta be, de a többit nem változtatta meg.
  • DJviolin
    #14045
    Rossz embertől kérdezed, mert egyáltalán nem értek a PHP-hez és a MySQL-hez. :)
  • Cat 02 #14044
    A css részbe rakd be, hogy text-align: center; Ezzel elvileg IE alatt is középen lesz. (a <style></style> közé).
    2: utána kéne olvasni, hogyan fordít a google fordító, lehet nála van lecachelve (gyorsítótár), akkor felejtős.
  • BEE LEE
    #14043
    Hali mindenkinek!

    Akinek türelme és kedve van segíteni, szeretném kérni 2 dologban!
    A már jól ismert weboldal (jokaiapartman.atw.hu).

    1, a magyar zászlóra kattintva szépen bejön a köv oldal középen,
    amit viszont fordít, azt eldobjka balra. Van megoldás?

    2, már összevissza töröltem mindent (előzmény, cooki, stb), de a fordítandó oldalaknál nem tölti be azt, ami valójában fent van. Csak a magyarnál!

    köszi a türelmet és a segítséget!!!!!
  • Cat 02 #14042
    Mi gyorsabb, 8x-szer használni, hogy $_GET[] vagy elején belerakni egy változóba és úgy használni ? (olvastam, valahol, hogy sok változó létrehozását érdemes kerülni). Ezt olvasgatva ötlött belém a kérdés, lehet másnak is hasznos lesz.
  • QuippeR
    #14041
    ezt egyéni vállalkozóként is tudod csinálni, nem kell hozzá céget alapítani. (egyéb információm, tapasztalatom nincs.)
  • DJviolin
    #14040
    Sziasztok!

    Mi kell vajon ahhoz, hogy a Magyar Állam által is elismert módon pénzért honlapokat készítsünk? Nem lehetne megúszni cég alapítás nélkül? Egy Bt. alapítás megvan 60 ezerből is, de az is sok pénz.

    Én eddig Joomla alapú weblapokat készítettem. Szigorúan csak az ismerőseimnek, nem pénzért. Eleddig nem is gondoltam arra, hogy ezért akár pénzt is lehetne kérni, hiszen milyen már, hogy egy előre megírt CMS-t alávágsz a weblapnak se perc alatt és pénzt kérsz érte. De aztán láttam, hogy sok webfejlesztő cég is épít Joomla alapú weblapokat. Persze az alapfelállás az természetesen, hogy ezekért a honlapokért nem 100 vagy 200 ezer forintot kérünk (mint amikor a saját rendszerünket adjuk el), hanem csak 40-50 ezret. Gondolom ebben az esetben nem az ingyenes licenc alatt álló Joomla motorért kérsz pénzt, hanem a telepítés, tartalom feltöltés és dizájn kialakításáért. Úgyhogy arra gondoltam, hogy ily módon (50ezerért, kihangsúlyozva hogy egy ingyenes CMS-re építem a weblapot, és ebből milyen biztonsági kockázatok adódhatnak, plusz saját dizájnt leprogramozva) is bele lehetne vágnom a weblapkészítésbe és szert tenni egy kis mellékesre. A kérdés már csak az: mik ennek a jogi feltételei?
  • Ability
    #14039
    Nekem azért szimpi ez a megoldás, mert struktúrált kódolásban (JS OO nélkül) egy sok paraméteres függvényhívásnál olykor kényelmetlen x paramétereket kihagyni/megkerülni, mert nem mindig van szükség ugyan azokra, és megtörik a sorrendet, csúnya a kód és még külön meg kell állapítani a különböző szitu-típusokat. Ezt csak mint hasonlóság mondom. Egyébként az egyszerűbb megoldás szerinetm is teljesen jó.
  • bracsek #14038
    Hát ahogy mondod de ahogy magam ismerem túl sokat kell írni, spórolni szeretek,

    checkformele[minstrlen=3,require=1,maxstrlen=50,type=text] -59 karakter
    req-text-3-50 -14 karakter

    A validátort csak én fogom használni, és egyelőre még van olyan memóriám, hogy ezt megjegyezzem, és amúgy is a script elejére be szoktam írni hogy milyen változók vannak és hogy kell használni, todo stb. Ha esetleg öregszem legyen ahol megnézni, és nagyon vonz hogy ne írjak le 45 karaktert, mert abból még kijön több mint 3 feltétel megírása még...

    De nagyon igazad van tényleg jó megoldás az amit mondasz, csak én ezt azért akarom megcsinálni, hogy 1-2 perc alatt összedobott form is olyan legyen hogy még a saját pofám leszakad :D és gondolkodom egy form generálón is... akkor meg már mind1 lenne mennyi van írva, de rövidebben átlátható, ha class nak oda van írva, hogy req-text-3-50 vagy req-email req-passw-group1 req-regexp1 req-num-2-4 és a formnál req-onsubmit req-onchange.

    ennél több paramétert nem igen szeretnék és ennyit könnyen meg lehet jegyezni, és nagyon átlátható lenne szerintem, míg ha a kulcsok is ott lennének már nem volna annyira átlátható, szerintem, de ez megszokás kérdése.
  • Ability
    #14037
    utasításhoz ($key) rendelve => a feltétel teljesüléséhez szükséges érték ($value)

    Amit lentebb írtam a zárt rendszerről az féligazság. Nyilván meg tudod állapítani, hogy mikor hány db és milyen sorrendben levő értéket vársz, de attól még korlátolt marad. Ezzel a megoldással pontosan tudod hogy milyen paramétereket kaptál ($key: ellenőrzés fajtája) és ahhoz milyen érték párosul. Ezeket pedig bármilyen sorrendben tagolhatod, nincs megkötve a darabszám, tehát új szituációknál ideálisabb.

    Példa: checkformele[minstrlen=3,require=1,maxstrlen=50,type=text]

    Magyarázat: bármilyen (ez esetben logikátlan) sorrendben felirhatod a szabályokat, a kulcs jelzi hogy milyen ellenőrzést kell végrehajtani, a hozzátartozó érzék pedig az ellenőrzéshez szükséges értéket.

    Bocs ha hülyén magyarázok, fáradt vagyok.
  • Ability
    #14036
    A 'req-text-2-7' féle megoldásban rögzítve van a sorrend, a kötelező elemek, az elemek száma, stb. Az én megoldásomban nem csak értékeket nyersz ki, hanem azok kulcsát is ($key => $value), hogy melyik kulcs milyen utasítást tartalmaz. Ezért előbbi egy zárt rendszer, az enyémben pedig az elemek száma, sorrendje, stb nincs korlátozva vagy valamilyen "korlátolt szabályossághoz" kötve. Ezért gondolom azt, hogy érdemesebb lenne ezt az utat járni, mert így univerzálisabb. Talán most még nem lenne rá igény, de egyszer még lehet.

    ui.: ha csak a fáradtság miatt értettem én rosszul akkor sry.
  • bracsek #14035
    Nem pontosan értettem mire gondolsz az értékek "azonosítására", mivel lényegében paramétereknek akarom tovább adni, és a splittel pontosan eltaláltad mit szeretnék tenni, lesz egy függvény, amely ez alapján hívódik meg pl első paraméter lenne a típus amely text, num, email, passw lehet, második paraméter az elsőtől függően min hossz, vagy a csoport hogy mely mezőcsoporttal kell megegyezzen, csak a terveimben az volt hogy reg-exp et is lehessen megadni, de akkor ez átkerül a script config részére. És az első paraméter akkor lehet egy reg1,reg2... féle is. És ezzel le is födtem az egész ellenőrzést, mert minden reg hez kell deklarálni hogy milyen hibát ad.
  • bracsek #14034
    Én is jártam így, így utólag mondom, hogy érdemes megnézni mert nagyon profi függvényei vannak tömbkezelésre.

    implode explode
    array_mapp minden ellem átalakítására egy függvénnyel
    array_diff különbség
    array_unique a matematikai halmaz, mindenből csak 1 et hagy.
    sort rendez
    ksort key szerint rendez
    és még sok más de ezek a leggyakrabban szükségesek.
  • Vaxi
    #14033
    köszi, most átnyálaztam a tömbös dolgokat, találtam pár új infót :)
    egyébként igen, a php elég seggkinyalós nyelv, de szvsz nem az számít, hogy mennyit pöcsöltél a megírásával, hanem a funkcionalitása a progidnak :D
    ha az előbbi számítana, mindenki assemblyben dolgozna :DD [ az lenne még szép :D ]
  • Ability
    #14032
    Kimaradt, de természetesen a $_POST (vagy ami kell) tömböt vizsgálod végig, így megúszod egy ciklussal.
  • Ability
    #14031
    Összecsalni éppenséggel lehet, bár az invalid kód (csak az elkerülhetetlen eseteknél) nem jár semmilyen anomáliával. Például engem hidegen hagy, hogy a CSS nem valid az IE-nek fenttartott filer opacity miatt. Ha annyit fizetnek, olyan az elvárás, van motiváció, akkor majd érdekelni fog. :)

    A 'req-text-2-7' egy tökéletes megoldás és gyors. Arra gondolj, hogy a jövőben szükség lesz-e az értékek "azonosítására", vagy elég egy korlátolt, kötött, zárt rendszerben ömlesztve. Ha van időd, akkor szerintem az enyémmel jobban jársz, nem lehet tudni, annyira meg nem tart tovább megírni a kinyerésért felelős scriptet. Bár előbbinél tagadhatatlan előny, hogy csak ráeresztesz egy split-et és kész. :]
  • Ability
    #14030
    A PHP egy kényelmes nyelv, szinte már lustáknak való. :D De akkor rögtön be is ajánlanám az array_key_exists() fv-t is.

    Nem hülyeség egy nagy/hosszú/sokelemes űrlapot egyetlen ciklussal az összes szempont szerint szűrni. Egy többdimenziós tömb első szintjén létrehozod a kulcsokat az űrlapmezők neveivel, a hozzárendelt érték pedig egy újabb tömb (második szint/dimenzió), ahol a tömbelemek kulcs és érték pára egy utasítást és a vizsgálathoz szükséges értéket tartalmazza.

    Tehát ha van 20 űrlapmeződ, mindegyiknél más lesz a minimális és maximális karakterszám, (és még lehet végtelenségig mondani), akkor az egészet felviszed egy tömbbe, belekerül a mező azonosítója és az ahhoz tartozó egyedi szabályok, majd a legvégén egyetlen ciklussal végigliterálsz rajta és kész. Nem sorakoznak a a forrásban feltételhegyek. :) Ráadásul univerzális, írsz erre egy fv-t, aztán mindenhol tudod majd használni, csak a tömb eleminél kell beleszerkeszteni egy minimálisat.
  • bracsek #14029
    Aki ért hozzá az tudja hogy mindig lehetséges a valid kód, amit nem enged meg az xhtml azt javascripttel beteszed. Pofátlanság de megoldható.

    És nem érdekel a kényelem abban az esetben, ha olyan kódot akarok írni amit több oldalon felhasználok, annak kötelező validnak és megbízhatónak lenni, ebből nem engedek.

    Hát ilyen tényleg nem voltam figyelmes, most néztem meg hogy a class értéke CDATA én azt hittem hogy van valami megkötés rá, mint a name-nél, hogy NMTOKEN de még vacillálok ez amit te most vázoltál és a req-text-2-7 között. Mindenesetre alszok rá még egyet, mert úgy akarom megcsinálni hogy üssön.
  • Vaxi
    #14028
    köszönöm, ma is tanultam valamit, nem tudtam, hogy a php-ban van in_array ( eszembe sem jutott, hogy lehetne ilyen fgv, pedig annyira evidens ... )
    htx
  • Ability
    #14027
    Azért nem érdemes összehasonlítani kettőtöket, mert te kiveszed a részed a segítségnyújtásban, míg a másik fél inkább elvár, olykor szinte követel dolgokat. Ráadásul ha valamit nem érdemes magyarázni, inkább adsz neki egy php.net doksit, akkor még rádolt, hogy neki példa kell, pedig ott van az oldalon, ergó rá sem néz. Ez azért már közelít a pofátlanság határához. Nem mondom hogy ő kevesebb emberileg, de nem árt tudni, hogy ki követelhet kitől. Nekem is vannak összecsapott kommenteim ahol lemaradnak a tiszteletkörök, mert azt sem tudom hol áll a fejem (ma pl. nem aludtam), de ettól függetlenül más helyeken aktív vagyok és kiveszem a részem mások támogatásából.

    ui.:

    Volt hasonló problémám mint neked, nem tudok érdemben nyilatkozni, nincs rá tökéletes megoldás, csak ilyen szenvedős, megkerülős lehetőségek.

    Osztály megadásnál lehetne egy olyat csinálni, hogy az utolsó osztály az mindig a megfelelő érték lenne, ami jelzi számodra, hogy akarsz-e dolgozni rajta. Kicsit ilyen ClearBox szerűen lehetne paraméterezni is.

    Példa: <input type="text" class="red blue req[param1=value1,param2=value2]" .... />

    Utolsó osztályt mindig megvizsgálod, hogy tartalmazza-e azt a kifejezést (string), ami jelzi neked, hogy dolgozni kell rajta. Írsz hozzá egy ilyen kis mini parser dolgot, kinyerni a paramétereket és a hozzárendelt értékeket nem nehéz, inkább időpazarló. :D


    Annyit tudok hozzáfűzni még, hogy ha a kényelem megkívánja, nem kell foglalkozni a validátorral. Aki ért hozzá az tudja, hogy egyes esetekben lehetetlen a valid kód, aki nem ért hozzá annak úgyis mindegy, aki meg középszinten van annak nem számít a véleménye. :D
  • bracsek #14026
    Ismerős, én is így jártam vele egy időben messen is beszélgettünk de ugyanezért töröltem a messemről. Mégsem őt hanem magamról írnám le, hogy én is ilyen vagyok, csak én itt ritkán kérek segítséget, és ahogy éreztem nem kérdeztem hülyeséget mert több értelmes választ is kaptam és 2 érdembelit is, ami rávezetett arra hogy mi lesz a jó megoldás, igaz lényegében nem azért kérdeztem mert nem tudom, hanem mert több helyes is volt, csak nem tudtam eldönteni melyik a kézenfekvőbb. Sajnos nagyon tapló tudok lenni én is, nem szeretnék az lenni, ezért elnézést kérek ha bárkit is megbántottam vagy bántok, legtöbbször észre sem veszem, utána meg észre veszem, de már késő, ezért is nem szoktam magyarázkodni, segítenék többször is, de csak ritkán van érdemi kérdés, és az egyszerűbbekbe nem mindig megyek bele, mert tudom hogy más kedvesebben türelmesebben elmagyarázza. Én inkább úgy szeretek segíteni, hogy irányt adok, egy utat, a fonal végét, és ha nem találja még a kezét is rá teszem, de nem fogom taszítani, a lépéseket ő kell megtegye, ha megteszi haladni fog, ha nem akkor meg ott marad és cirkuszol hogy nem segítenek, senki ne várja hogy helyette csinálunk meg valamit, mert nem fogunk, segítség topik, nem oktató topik. Ezzel tévesztik össze sokan, hogy itt majd megtanítanak erre arra, nem ez olyan milyen az egyetem kellene legyen, de azért legtöbb egyetemen már van is olyan tárgy, ahol nem tanítanak, adnak anyagot, és te magadnak kell össze szedd a fontos információkat, az élet is ilyen a webfejlesztés meg pláne, folyamatosan kell az anyagokat tanulmányozni, amiből egyre többet tár elénk a web, és leszűrni a fontos információkat.

    Konklúzió: _segítség_nem_oktatás_ [csak a stílusosság kedvéért]
  • Ability
    #14025
    Kár volt leírni, egy modi törölheti ha erre jár.

    De hogy átérezd felindulásom szellemiségét: itt hagytam ezt topikot, mert agyfaszt kaptam a menalitásodtól, nagy ritkán visszanézek, most is százas nagyságrendű új üzenet volt, és minden egyes alkalommal ugyan az látom újra és újra. Talán csak szar poén volt, talán nem, de mindenképpen rosszízű/tiszteletlen, emlékeztet a régi dolgokra, előjön az érzés hogy "a segítségre szoruló oktatja ki a segítséget nyújtó embert?" - aka "tudjad már hol a helyed", ne a kezdő szóljon be a tapasztalt/képzett embernek.

    Konklúzió: _tisztelet_
  • Ability
    #14024
    ... és érdekes módon sosem jársz eredménnyel. A hibajelenséget normálisan leírni nem tudod, ha valaki az értelmezhetetlen kommentedre esetleg nem tökéletes megoldást nyújt, akkor meg lekezeled. Megmondom én mit gondolok: kurvára nem nézel utána csak bekamuzod. Jártam már veled így, linkeltem Google találatoldalt, első találatként rögtön egy kódgeneráló volt (popup ablak létrehozása), második pedig egy magyar nyelvű leírás. Erre rögtön rávágtad, hogy nem találtál érdemi információt. Egyszerűen lusta vagy és flegma, ezt gondolom, ezért nem is foglalkozom veled már. Sőt, a mentalitásod miatt nem látogatom már ezt a topik sem igazán. Nem az idejárókkal van baj, hanem veled, taszítóan hat rám. Lassan leépíted magad mellől a türelmes embereket, aztán szívni fogsz. Mindenkinek jól jön a segítség olykor, de az igyekezet és a kérés/válasz hangneme sokat számít.

    Ja és csak hogy tiszta legyen: azért kúrom fel magam, mert velem is ezt játszottad, másokkal is ezt játszod. Olyan személyekkel (pl. Merlin), aki amúgy meg tényleg segítőkész és még ért is hozzá. Talán az még nem is zavarna, ha csak szimplán lusta lennél. Viszont hogy még flegmázol is, lekezeled, lealacsonyítod azt a személyt, aki segítséget nyújtana neked?! Meredek! Aztán majd írhatod hogy "nem volt komoly, csak poénkodtam" (mint mindig), de az a baj, hogy állandóan ezt csinálod és olykor egyértelműen kitűnik, hogy nem a humorérzéked a szar, hanem csak simán flegma vagy.

    De hogy ne csak fikázzak: ha jól vettem ki (már az első kommentnél így értettem) az a bajod, hogy le akarod ellenőrzni érvényes érték van-e megadva URI paraméternek, és ha nem, akkor egy def értéket állítasz be. Vagy használj switch szerkezetet, amit lentebb is javasoltak, vagy tedd bele őket egy tömbbe (ha sok van), és nézd meg szerepel-e benne az in_array() fv-el.

    UFF, nem kívánom folytatni a vitát, neked legyen tanulságos mint vélemény, többieknek legyen tanulságos mint ellen-propaganda. Ha van egy kis gógyid, akkor felfogod, hogy ez nem sértegetés, hanem jelző értékű arra nézve, hogy lehetnél tisztelettudóbb.
  • bracsek #14023
    Nem azt írtam nem képes rá, hanem hogy nem érted. És leírtam hogy milyen utasítások csoportjába tartozik.
  • biomage
    #14022
    1xü szóval is megértem, vagyis elég lett volna azt hogy nem képes rá :P

    Erről leszokhatnál cat a folytonos linkelgetésről
    Mindig azt meg a w3school nézem elsőként hogy ne keljen fárasztanom titeket