22786
Html-, css- és php-help
  • MerlinW
    #14342
    Az utolsó része nem vlágos számomra - mármint mi célt szolgál a 30-as dolog, de ha jó helyen kapisgálok, a "LIMIT 523,30" vagy "LIMIT 30 OFFSET 523" a legkényelmesebb megoldás:)

    Feltéve, ha jól értettem a feladatot:)
  • MerlinW
    #14341
    Nálam jól működik...
  • Vaxi
    #14340
    gondolkozz néha picit, és mielőtt beleugranál egy fórum motor megírásába, tanulmányozd a manualokat. :)
  • biomage
    #14339
    Az egyik ismerősöm mondta, hogy ez elég bonyolult keresés, de így hogy leírtad a folyamatot, kb. fél nap alatt megtudnám csinálni, vagy még annyi idő sem kell. szal ez tényleg nem lesz nehéz :)

    kösz a helpet
  • Agy Halott #14338
    hmmmm

    beraktam a kodot amit adtal, de hiaba pipalok ki mondjuk 2 boxot, mind a 8 oldalt megnyitja:

    http://omvan.110mb.com/test/

    :(
  • bracsek #14337
    mondjuk az 523 astól kell neki megmutatni a fórumot kap egy linket

    forum.php?cat=1&fid=5726&hsz=523#h523

    mysqllel lekérded az az utáni hozzászólásoknak a számát:

    SELECT COUNT(*) FROM `messages` WERERE `Id` >= '523' AND `Fid` = '$fid' AND `Cat` = '$cat' ORDER BY `Timestamp` DESC

    és mondjuk ha 30 van per oldal megjelenítve akkor kiszámolod hogy a hány 30 at tudsz úgy kivonni hogy még maradjon is pl legyen 2
    van mondjuk 69 hozzászólás az 523 előtt
    akkor 2x30 at tudsz kivonni hogy még 9 maradjon ami már kisebb egyenlő mint 30.

    innen simmán csak a mostani listázásodba oda kell irányítani egy headerrel hogy hányas oldal amit kiszámoltál és a végére #h523 és a mostani listázásodba egy <a> tagot teszel horgonnyal <a name="h<?=$row['Id'];?>"> </a> ode ahova az oldalon belül akarsz ugrani.

    Ez még nem hogy bicskabeletörős sincs, de egyáltalán nem is bonyolult.
  • Easy Rider
    #14336
    minden hozzászóláshoz felveszel egy anchor tag-et, ez legyen - úgy, ahogy itt is - maga az id; ugye az utoljára olvasott id-t tudod --> megnézed, hogy a legutolsó hsz id-ja mínusz hányat listáz egy oldalon intervallumban benne van-e ez a szám, ha nincs, akkor következő oldal (i++), és így tovább... ezután már csak a helyes oldalra kell küldeni, teszem azt: valamiold.al/forum.php?tid=123&p=3#543
  • Lazarus
    #14335
    Ha azt akarod hogy el is legyen tárolva az új érték, tehát mások is lássák akkor php.
  • vafeN
    #14334
    Hellosztok

    Azt hogy bírom megcsinálni 1 oldalon hogy van 1 termék aminek az ára mondjuk 100,000HUF- s ha valaki rákattint 1 gombra akkor az ára leugrik 5HUF- fal? Ahhoz mi kell inkább javascript vagy php?
  • biomage
    #14333
    Hali

    Mielőtt bárki írna egy php scriptet, szólok ne írjon, valszeg beletörne a bicskája.

    Fórum: egy topik kap új üzenetet, oldalt kijelzés, link az ucsó nem látott hszhez, na ezt hogy kéne megcsinálni?
    Mármint az utolsó nem látott üzenethez ugrást, ha már több oldalas a topik.
    A kijelzés úgy lenne hogy amikor belépek a fórum részlegbe, akkor lekéri a legnagyobb id számát a hsz táblában, annak a topiknak, aztán rákeres hogy én ebből a topikból melyik id számig láttam, ezt egy külön myql táblába tárolódna, ha belépek a topikba akkor vagy updatelni fogom vagy del az id számra és insertel csinálok egy ujjat, na mindegy eltértem a tárgytól, még1x: hogy kéne az oda ugrást megcsinálni, nem tudok rá módot :(, gondolom nem kőnyű ilyet lekérdezést csinálni.
  • MerlinW
    #14332
    Tessék
  • Agy Halott #14331
    nem jo es sztem azert, mert a input mezom nincs osszehozva a JSben kert URLekkel... de csak tipp

    textfield
  • Agy Halott #14330
    ki is probalom pill, de igen az ID nem jutott eszembe... :)
  • MerlinW
    #14329
    window.open-ket kösd feltételekhez:

    if (document.getElementById('a01').value == "on")
    window.open('...'+field);
    if (document.getElementById('b02').value == "on")
    window.open('...'+field);



    boxoknak meg adj id-t:

    <input name="a01" id="a01" type="checkbox" />
    <input name="b02" id="b02" type="checkbox" />

  • Agy Halott #14328
    Volna nekem egy egyszeru, tomeges kereso amikor egy adott szot akarmennyi oldalon kerestethetunk.

    http://omvan.110mb.com/test/

    A fenti linket talalhato a cucc. Jelenleg a keresore kattintaskor az osszes megadott oldalon keres. Ez eddig rendben is van de ugy szeretnem, hogy ha adott checkboxot kipipalok, akkor csak azokon az oldalakon keressen.

    Megoldahato ez?

    Koszi
  • ldavid
    #14327
    IE6 funeral :)
  • bracsek #14326
    Ha már a nagyító nem segít, akkor át kell térni, ha így érted, akkor igen össze hoztam, mert ha már nagyítóval sem látsz azért még van lehetőség.
  • Jim Morrison
    #14325
    a vaksagot meg a brail (vagy hogy irjak) irast ugye nem akartad osszehozni egy nagyitoval ? :D
  • bracsek #14324

    Ha már az alábbi nem segít.
  • MerlinW
    #14323
  • Cat 02 #14322

    </troll> :)
  • MerlinW
    #14321
    Ennyi:)

    Egyébként azért használom a karakterkódokat, mert átláthatóbb. Probléma esetén egy x20-at hamarabb megtalálsz mint egy "pici szpészt":)
  • bracsek #14320
    /x20 helyett a space is elég de ha lehet bonyolultan miért csinálnánk egyszerűen :D
  • MerlinW
    #14319
    Egy szóval sem mondtam, hogy nem lehet. Csak nem jellemző. Benyomsz a regulárisodba egy /x20 -at és ott a space is.
  • biomage
    #14318
    Csak az SGböl indultam ki.
    Ha itt lehet használni szóközt akkor, miért ne lehetne nálam is, de oké nem engedélyezem a szóközt
  • MerlinW
    #14317
    Én 15-20-as karakterlimitet használok, abba semmi káros nem fér, oszt sanyi. Egyébként felhasználónév többnyire nem tartalmaz space-t. Arra ott a teljes név.
  • biomage
    #14316
    Szóközt ne is?
    a legtöbb weblapon az is van
  • Cat 02 #14315
    a-z,A-Z + számok szerintem elég.
  • biomage
    #14314
    Hali

    A regisztrációt módosítom, és gondoltam megkérdezem.
    Milyen karaktert engedélyezek még nicknévbe?
    ereg('^[a-zA-Z\-\_áéíóöüóűÁÉÍÓÖÜŐŰ]+$', $nicknev)
  • BEE LEE
    #14313
    Hali!

    Az információs sávot állandóan megjeleníti vmi js kód. Láttam már swfobject kódot az eltűntetésére, de nekem nem flash kód miatt csinálja.

    Már több oldalt néztem erre, de mindben a flash nevét kell megadni, hogy azt engedje a mittomén mi :)

    Szóval tud segíteni vki? Köszi.
  • Vaxi
    #14312
    igen, meta-tagek, robots.txt, google analytics stb. :)
    keress rá google-ban, hogy keresőoptimalizálás
  • Ramore
    #14311
    Készítettem egy weboldalt, hogyan tudnám elérni, hogy a google keresője az első oldalon kidobja azt? Van erre valamilyen "ingyenes" módszer? :)
  • MerlinW
    #14310
    Tévedtem, megnéztem, Dreamweaver CS4-ben van mysql "varázsló" is:)
  • Malakai
    #14309
    Szerintem wiraframing és/vagy prototyping programokra gondolt, ezekre a kulcsszavakra érdemes rákeresni, ha érdekel a téma.
  • MerlinW
    #14308
    Ha ilyen Delphi-s Visual Basic/C-s VCL (Visual Component Libray) környezetre gondolsz, az nincs. Max a Delphi for PHP, de az nem weboldalakra való, hanem intranetes rendszerekre.
    Dreamweaver-el láthatod az oldalszerkezetet/forrást, összedobálhatsz formokat, de adatbázis rész nincs benne tudtomaml.
  • Lazarus
    #14307
    Megírtam, tárgytalan :)
  • Lazarus
    #14306
    SQLite adatbázissal volt már valakinek dolga? Hogyan helyezzek bele 9000 sornyi insertet? Adobe air Lita kb 500 sorig hajlandó működni, SQLite2009 Pro pedig egyszerűen lefagy. Írjak rá saját programot ami kiolvassa txtből a sorokat és egyesével lefuttatja őket?
  • Lazarus
    #14305
    dreamweaverrel össze lehet kattintgatni formokat
  • solikka11
    #14304
    Sziasztok!

    Tudtok olyan progit amely PHP-MySQL weboldalak MEGTERVEZÉSÉRE alkalmas?
    Olyat képzelek el, hogy együtt láthatod mondjuk az egész adatbázisod szerkezetét, kapcsolatokkal. Illetve különböző oldal terveket csinálhatsz, csak rádobálsz pár gombot és összeraksz egy formot stb... Hogy próbálgasd hogy is lenne jó az elrendezés.

  • celza8807
    #14303
    problem solved...