22786
Html-, css- és php-help
  • Cat 02 #17702
    Elvileg jónak kéne lennie, de arra figyelj, hogy a linket így kell színezni:

    A {}, a sima color csak a szöveget színezni.
    Illetve CSS3-ban van már páros, páratlan, első, n., etc
  • Toby0501
    #17701
    Sziasztok!

    Hogyan lehet azt megoldani, hogy az itt megjelenő linkek ugyan olyan formázással jelenjenek meg, mint az összes többi adat a táblázatban? Tehát egyik sorban világosabb, másik sorban sötétebb színűek legyenek..
    Jelenleg így van megoldva, viszont ez a linkekre nem érvényesül.
    Próbáltam css-ben két class-t csinálni neki és <tr class='link1' illetve <tr class='link2'-vel próbálkozni, de az sem jött össze. Valakinek ötlet?
  • Agy Halott #17700
    Kicsit elakadtam, egy projectben ...mar megint.

    Egy kepet generalo phpban kepeket jelenitek meg pozicionalassal. Az egyik kep kulso szerverrol van betoltve a masik sajat szerverrol:
    http://pastebin.com/hRZV4dKh

    A lenyege, hogy a kulso szerverrol vett kepet atmeretezve jeleniti meg es a szerveremen levo kepet pedig ennek a kepnek az aljahoz csatolja. Ezt ugy ertem, hogy ha az URL kep 500X500-as akkor atmeretezes utan + az en kepem hozzacsatolasa utan 150*250-es lesz (ugyebar 150X150 az URL kep + 150X100 az en kepem szerveren).
    A meretezes ugy mukodik, hogy fix 150 szelesre es ennek megfelelo aspect ratioju magassagot allit be..

    A problema, hogy ezeket a kepeket egy meglevo kepre toltom ra. Igy az alap kep neha kilog a masik ket kep alol, mivel annak fix a magassaga.
    Probaltam phpban meghatarozni a magassagat de nincs hatassal ra.

    Akinek van otlete kerem segitsen. Koszonom.
  • Cat 02 #17699
    Google segített, preg_replace()-szel megpróbálom majd.
  • Cat 02 #17698
    Van egy hírező cuccom, ami így menti el a dolgokat
    [apro]1297195460|admin|Új klámtag|Üdvözöljük <b>adasdasdasdasdas</b>-t|||||[/oldal]

    Van egy sql táblám máshonnan és bele akarom másolni, de ott rendesen vannak az ékezetek, hogy tudnám ilyenre kódolni ? (ANSI elvileg)
  • repvez
    #17697
    KÉrdezném a nagyérdemüt, hogy CSS-ben hogyan lehet megoldani, hogy egy CSS dropdow menunél képet tudjak betenni a menüpontoknak ugy hogy az egér áthaladásra képet váltson.
    Mert jelen pillanatban jol müködik a menu ,de szeretnék egyedi kinézetü hátteret és szöveg stilust addni neki.És hogy az almenü a fömenü mellett és pontosan vele egysorva kerzödjön, mert most félig kitakarja a fömenüt.
    Tudom hogy ezek talán alapnak tünö kérdések,de még soha nem használtam CSS-t még a HTML-be is uj vagyok.

    A #17644 hszben linkelt menübe kéne beleszerkeszteni
  • jacky87
    #17696
    Sziasztok
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy css-div felépítésű weboldal. A háttér egy kis képkocka sokszorozásával van kialakítva (background-repeat). Ez így nagyon szépen működik bármelyik böngésző alatt, KIVÉVE IE! Mi lehet a probléma? A validátornak sincs vele baja!
    Előre is köszi
  • Trade
    #17695
    Sziasztok,
    vmi hatékony php-s vízjelezésre lenne szükségem mert az eddig használt show.php="kep.jpg" módszer nem igazán vállt be.
    előre is köszi a segítséget
  • CattiBrie
    #17694
    á, látom, csak macsoszon megy :))
  • CattiBrie
    #17693
    na most nézhetek utána, hogy mi csoda az a coda .)
  • passatgt
    #17692
    Coda-ban ez így megy:)

  • CattiBrie
    #17691
    Csak azért is rájöttem! :D

    Ha ezt szeretném cserélni:
    <p>sfafsdsdcvcvcv</p>

    erre:
    <h3>sfafsdsdcvcvcv</h3>

    akkor Editplusban azt így
    find:
    <p>([0-9a-zA-Z]*)</p>$

    replace:
    <h2>\1</h2>


    Ez alig tud valamit (kis bárgyú példa - még túl olvasható :D), de én így is örülök neki! :)
  • CattiBrie
    #17690
    Azért lássuk be, hogy nagyon nem ezt a választ vártam. :D
  • geo91
    #17689
    ááááá, mekkora láma vagyok... utf-8-on volt a karakterkészlet... ansi-ra állítva már persze hogy oké... :D
  • geo91
    #17688
    ami szinte biztos, hogy nem a betűtípussal lesz a gond, mivel megváltoztattam olyanra amiben van ékezet és úgy sem jó.
  • geo91
    #17687
    lesz egy überláma kérdésem. (2 hete tanulok webprogramozást.)

    letöltöttem egy template-et gyakorláshoz, megy minden csak egy gond van, az ékezetes betűket nem komálja, egy kérdőjeles ikont rak a helyükre. hogyan tudom ezt a dolgot kiiktatni?
  • cmsworld
    #17686
    Pontosabban még nem találkoztam olyannal ami tudna.
  • cmsworld
    #17685
    A Latex disztribúciók nagy része sajnos nem tud HTML formátumba menteni, a Google-s keresések pedig sajnos nem túl célravezetőek e téren.
  • Cat 02 #17684
    Látatlanban megnyitod Latexxel és elmented HTML-ben, de Google: tex to html
  • cmsworld
    #17683
    Tex fájlt szeretnék HTML-be konvertálni. Lenne valakinek ötlete hogyan lehetne megoldani?

    MathML-ben készített fájlokból hogyan készíthető HTML fájl?
  • Cat 02 #17682
    Ez ? Illetve itt keresőbe regular és van jó pár tutorial
  • CattiBrie
    #17681
    Nem ért véletlenül valaki nagyon jól a reguláris kifejezésekhez?
    Egyszer volt egy weboldal, amit tanulmányoztam (mert le volt írva egy-két dolog), de nem lettem okosabb (vagyis igen, de csak mininmálisan). Amúgy meg tökre érdekelne a dolog, mert most még szükségem is volna rá.

    Például:

    a
    <h3>szöveg</span></p>
    alakú sorokból
    <h3>szöveg</h3>
    alakút készíteni. És őgy hogy szó szerint sorról van szó, azaz nézhet ki így is:
    <h3>szöveg <span>badum badum</span></p>
    a tuti zárórész az "</span></p>"

    vagy

    <span class="valami2"> bármilyen szöveg lehet itt </span>
    <span class="valami24" style="valami hasznos:P"> bármilyen szöveg lehet itt </span>
    <span class="valami124"> bármilyen szöveg lehet itt </span>

    alakú szövegrészekből
    bármilyen szöveg lehet itt
    <span style="valami hasznos:P"> bármilyen szöveg lehet itt </span>


    Hú ez nekem már így bonyolult. :S
    Na jó, inkább megelőkszem egy jó leírással (jóóó szájbarágóssal :]), aztán majd legfeljebb kérdezek. (ha már a kérdésbe belegabalyodom) :))
  • Slipknot14
    #17680
    régebben megrendelésre csináltam pénzér egy cégnek. Most egy teljes weblapnyi tartalom szerkesztéséhez kell kibővíteni(táblázatok, képfeltöltés/beszúrás-tól kezdve, videók beszúrásáig), természetesen megint másnak :)
    Azaz igazság, hogy én flashben vagyok otthon aztán a php-t hozzá "tanulom" épp még :)
    Aztán a nagyját már megcsináltam, működőképes is és persze ezek után is ha lesz igény a weblap mellé admin felületre, akkor már ott lesz előttem készen :)
  • Lazarus
    #17679
    if($_REQUEST['ez'] == "elég")
    {
    // fapados? :)
    }
  • Cat 02 #17678
    Hát egy admin felület szerintem épphogy felesleges flashben, bár ha másnak csinálod akkor talán. Én magamnak mindig fapadosat csináltam.
  • Slipknot14
    #17677
    én adminfelületet csinálok flashbe épp flash->php>xml>php :DD
  • Slipknot14
    #17676
    ahh hülye voltam, mivel embedeltem a videót és midnent átnéztem már, csak azt nem vettem észre, hogy ilyenkor a csak 'http://www.youtube.com/embed/LCH1AsUydSc'; <....embed/..... -es linket fogad el :D nekem az xml-be meg természetesen ez nem szerepelt :) ahh milyen megkönnyebülés volt látni működni :)
    egyébként működik az xml betöltés, echoval teszteltem is, hogy átjöne a link és átjött :)
  • Cat 02 #17675
    Betölti az XML fájlt biztosan, illetve így kell használni ?
    Én SimpleXML-t használok
  • Slipknot14
    #17674
    ami átjön az xmlből, akkor helyesen * bocsi a dubla posztér csak már a hajam tépem és nemtudok írni se :D
  • Slipknot14
    #17673
    köszönöm a válaszokat, most megint elakadtam picit :(

    egy echoval szeretném kirakni egy XML-ből a link alapján a videót.

    $youtubew = 'http://www.youtube.com/embed/LCH1AsUydSc';
    echo "<iframe title=YouTube video player width=853 height=510 src= $youtubew frameborder=0 allowfullscreen></iframe>";

    Így működik tökéletesem, viszont ha a linket az xml-ből veszem ki akkor nem csinál semmit :(

    $objDOM = new DOMDocument();
    $objDOM->load("menuk.xml");
    $note = $objDOM->getElementsByTagName("variables");
    foreach( $note as $value )
    {
    $youtubes = $value->getElementsByTagName("video");
    $youtube = $youtubes->item(0)->nodeValue;
    }
    echo "<iframe title=YouTube video player width=853 height=510 src= $youtube frameborder=0 allowfullscreen></iframe>";

    Ha kiiratom azt ami átjön a txtből, akkor helyes kiírja a linket viszont mikor így szeretném embedelni már nem hozza be :(

    Valami ötlet valakinek?:)
  • Cat 02 #17672
    Na meg nem jeleníti meg az iPhone
  • Balumann
    #17671
    Részben egyet értek, de azért vannak nagyon szép és igényes flash oldalak is, illetve lehet egyszerűbb dolgokra is felhasználni. Pl. csak egyszerűen 1 képet megjeleníteni, mintha nem is flash lenne, avagy egyszerűbb animációt.
    Én inkább azért nem szeretem, mert nehezebb módosítani/bővíteni, dinamikus tartalmakat kezelni (php, js), keresők sem látják megfelelően, stb.. Menüt és más tartalmat biztos nem csinálnék flash-el.
  • Spészgószt
    #17670
    a flash oldalaktól hányok!
    és a legtöbb ember szintén, ezért a statikusnál maradok inkább!
    Meg se nézem az olyan oldalakat ahol rögtön valami buzi intró ugik a pofámba és üvölt valami szar zene amit az a nyomorult nagyon kedvel! alig lehet váltogatni a menükben sok őrjítő hang meg villódzás...szerintem több ügyfelet vesztenek a honlapok a flash-el mint nyernek a "dizájnal" !
    De ez csak az én véleményem...
  • Balumann
    #17669
    Letiltják a javascriptet, vagy megnézik forráskódban, és meg is van... :/
    (return false sem működik, képváltás is js, egér jobbklikket is csak javascriptel lehet tudtommal letiltani, de azt még egyszerűbben is kilehet játszani).
    A gif -es eltakaráshoz nem kell JS, de forráskódból sajna megintcsak ki lehet olvasni (Chrome -ban van ráadásul ez az elem kivizsgálása, ott nagyon könnyen meg lehet nézni az "örökölt" háttér tulajdonságát, nem is kell keresgélni).

    Legjobb megoldás a flash, azt csak printscreennel lehet ^^
  • Spészgószt
    #17668
    :)))))))) közben rájöttem hogy nem is kell ilyen :D
    mivel úgy van megcsinálva az oldal, hogy ha ráviszi valaki az egeret a képre akkor eltűnik a sajátom és az eredeti nyers fotót látja és azt tudja letölteni XD ....az meg úgysem az enyém :DDDD
  • Spészgószt
    #17667
    :)
    ez nem ilyen egyszerű, mert úgy elvész a képek funkciója...pl esetemben az előtte utána váltás...mind1
    már megoldottam
    <body oncontextmenu="return false">
    sorral
    tudom printscreen...de az már mind1...amit lehet megtettem :)
  • Lazarus
    #17666
    laikusokat tudod vele idegesíteni, de nincs olyan módszer amivel teljesen le tudnád tiltani a képek mentését.

    Az egyik legegyszerűbb megoldás hogy létrehozol egy dobozt annak beállítod háttérnek a kívánt képet a dobozba pedig betöltesz egy átlátszó gifet amit akkorára méretezel hogy takarja az egész hátteret.
  • Spészgószt
    #17665
    helló!
    Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a weblapomon NE működjön a jobbklikk!
    Azaz NE tudjon senki letölteni képet róla, meg semmit :)
    (dreamweaver-ben)
    köszi
  • CattiBrie
    #17664
    ez az ie egy hülye :D (a másik négyen jó) :)
  • CattiBrie
    #17663
    Megoldást tudok rá (2. pont), kifejezetten az opacity használatra gondoltam (ez lesz a 3. pont) - majd kipróbálom, köszi. :)