22786
Html-, css- és php-help
  • BEE LEE
    #17502
    nem tom lényeges e, de javítottam (a végén / hiányzott). köszi
  • BEE LEE
    #17501
    sajnos ezzel az a baj, hogy az alsó és a felső 1 ilyenen <?ph...p?> belül van, ráadásul a fölső rész táblázata egy ilyenben:
    echo "<form name=guestbookform action='' method='post'>";
    ...
    echo "</form>";

    emiatt nem tudom két div-re szedni. pedig az lenne az igazi megoldás.

    az utf-8 beill.ve köszi
  • Lyukasbogrács
    #17500
    én a főoldalra, vagy mi ez, erre értettem, nem arra, ami a frame-ben van
  • Cat 02 #17499
    Ez van most ott neki

    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
  • Lyukasbogrács
    #17498
    meg egy
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8"/>
    a head tagok közé, vagy cseréld ki, ami ott van
  • Cat 02 #17497
    Tehát ahol üzenetet kell bevinni fix maradjon és csak az alatta levő scrollozódjon ? Mert elég külön div-be berakni az alsót.

    Amúgy egy ilyet rakj be a PHP fájlod legelejére: header('Content-type: text/html; charset=UTF-8'); és akkor rendesen kezeli majd az ékezeteket.
  • BEE LEE
    #17496
    Köszi az eddigi segítséget mindenkinek!!
  • BEE LEE
    #17495
    .
  • BEE LEE
    #17494
    mit szeretnék? EZT.

    De úgy, hogy ne a könyv egész baloldala scrollozódjon, csak az alsó, üzenet rész.
  • BEE LEE
    #17493
    nyugodtan kukacoskodj, ha tanulok belőle nincs gond :)

    szívem szerint htmlben készítettem volna el az egészet, de a php-hoz nem értek, és az ilyen echo ("<td height=30 align=center valign=middle><font face=Arial size=3>".$text_message."</td>";) részekből ezeket (".$text_message.") nem tudom hová tenni.


    De néhány látványos hiba van benne, először ezeket tedd rendbe.

    Itt ebben pl:

    <table overflow:scroll width=270 height=245 align=center border=0 cellspacing=0 cellpadding=5>


    nos ezzel 1probléma van:
    a php nem így kezeli, hanem így:
    echo "<table width=300 height=225 align=center border=0 cellspacing=0 cellpadding=0 style='background-color:'>";

    tehát az elejére és a végére teszi.
    Hidd el én is úgy akartam, de egyből dobálta fel a hibákat!

    a scroll megoldódott, csak nem ott, ahová szerettemm volna. (css)
  • Terensz
    #17492
    Nem írnád le, hogy mit szeretnél? Úgy értem: hogyan működjön a táblád.
  • Terensz
    #17491
    (Amúgy nem kukacoskodásból, de nem lenne úgy áttekinthetőbb, emellett újrahasznosítható a html kódod, ha külön kezelnéd teljesen a php kódtól?
    Ahová változó adat kerül, azokra a helyekre teszel html megjegyzéseket, amiket a végén php parancs-sorozattal kicserélsz a kívánt szövegrészekre. Így később akár cserélgetheted is a template-eidet)

    Most felületes leszek, mert melóhelyen vagyok, és itt nem tudom tesztelni az eredményt, sajnos :C

    De néhány látványos hiba van benne, először ezeket tedd rendbe.

    Itt ebben pl:

    <table overflow:scroll width=270 height=245 align=center border=0 cellspacing=0 cellpadding=5>


    CattiBrie-vel már írtuk, hogy az overflow nem html tag kód, tehát style="overflow:scroll;" lesz a szintaktikája, ha már mindenképp html-be akarod erőszakolni.

    Másik:
    Még érvényben lévő HTML szabvány szerint a paramétereket "" közé kell tenni. Nem nagy dolog, és némelyik böngészőnek ígyis, úgyis jó, de tartsd be a szabványt. Pl.: height="245"

    Amúgy meg nézegess css megoldásokat, és paraméterezd azzal a tábládat, jobban jársz.

    Így első lendületre ennyi...
  • BEE LEE
    #17490
    ha az overflow:scroll-t állítom be, akkor minden esetben ott kell, hogy legyen a scroll? Független attól, hogy nagyobb e a tartalom?

    köszi
  • BEE LEE
    #17489
    Megnézné vki ezt?
    ahol ez van: ////////IDE SCROLL (a lap alsó harmadában)

    kezdek begolyózni, mert sehogy nem veszi be a scrollt, már mind kipróbáltam, amit írtatok.

    köszönöm!!!
  • Terensz
    #17488
    Nos, ha scroll-t akarsz, akkor miért lenne hidden az overflow?

    overflow:scroll vagy overflow:auto esetleg?
  • CattiBrie
    #17487
    Nem, ott azért "veszi be", mert css-ként adtad meg, helyesen. :)
  • BEE LEE
    #17486
    ez nem jött be.

    amúgy, amikor a css-ben beállítottam annak a divnek az overflow:hidden-t,
    amibe beletettem a php kódot, akkor sem lett scroll.
  • BEE LEE
    #17485
    itt:
    echo "<td align=center><textarea name=gbmessage style='width:270px; height:100px; overflow:hidden;'></textarea></td>";

    azért veszi be, mert ez textarea:

    -

    és akkor az előbbi táblázatban hogy tudnám megoldani, hogy ne lógjon ki a szóveg, hanem legyen egy scroll?

    köszi
  • Terensz
    #17484
    Szia!

    <table style="overflow:hidden;" width=270 height=245 align=center border=0 cellspacing=0 cellpadding=5>

    Így?

    Amúgy szerintem a többi paramétert is be lehetne pakolni a style-be, vagy még elegánsabb, ha csak class-ra hivatkozol, amit definiálsz egy css-en.
  • CattiBrie
    #17483
    Azért, mert az overflow:hidden az egy css utasítás és nem html tag attribútum.
  • BEE LEE
    #17482
    sziasztok!

    van egy ilyenem:
    echo "<table width=270 height=245 align=center border=0 cellspacing=0 cellpadding=5 overflow:hidden>";

    de az overflow:hidden -t nem veszi be, miért?

    köszönöm!!
  • Atika :o)
    #17481
    megvan koszi
  • Bercy #17480
    Hát ha külön van egy js fájlod amiben a hibaüzenetek vannak akkor magának a fájlnak állítsd be, hogy az utf8 legyen (pl notepad++ al).
  • Bercy #17479
    Esélyes, hogy a vendégkönyv fájl alapú adatbázisban (pl sqllite) tárolja a bejegyzéseket.
    Szerintem csak egyszerűen nincs joga írni abba a fájlba. Adj rá megfelelő jogokat.
  • Atika :o)
    #17478
    a weboldalon az van de a javascriptben be tudok ilyet allitani?
  • Bercy #17477
    UTF-8 as kódolást használj.
  • Atika :o)
    #17476
    hello van egy email form-om amit jquery-vel validaltatok, hogy ki-e toltottek a megfelelo adatokat. Az a problemam, hogy a jquery-ben beirt uzenetben ha nincs kitoltve egy mezo megjeleno figyelmeztetes nem tudja lekezelni az ekezetes betuket hogy tudnam ezt megoldani?
  • BEE LEE
    #17475
    na... ez mit takar6: Hiba !
    Az adatbázis nem elérhető az üzenet rögzítéséhez
    path : //jokaiapartman/guestbook/data.dat
  • BEE LEE
    #17474
    köszi +van
  • Cat 02 #17473
    Total Commanderben a legelső menüpont és ott valamelyik :D
    Vagy parancssorból, de inkább TC :%
  • BEE LEE
    #17472
    köszi, érthező.

    a éeírásban van olyan, hogy ezt CHMOD to 777 be kell állítani.
    ezt hol tudom megtenni? vmikor 6éve tudtam :)

    köszi
  • Cat 02 #17471
    Semmilyen kommentre sincs szükség, de sokat segít, ha pl ki jön egy frissebb verzió, vagy valamelyikkel baj van, akkor meg tudod nézni melyik az. Illetve, ha írsz 1 kódot és nem kommentezed, lehet 1 hét múlva csak bámulsz, hogy ez mit csinál. Én anno elkövettem azt, hogy megírtam a kódot és utána kezdtem kommentezni és nem értettem, hogy a kód miért működik rendesen :D
  • BEE LEE
    #17470
    most konkrétan a verzió számára és a dátumára gondoltam.
  • BEE LEE
    #17469
    ha már így benne vagyok, lehet, hülye kérdés, de...
    erre Script file version és erre Script file version date szükség van egy php kódban?

    köszi
  • BEE LEE
    #17468
    csak átírom...:) így a fele munkája nem volt felesleges :)
  • BEE LEE
    #17467
    köszönöm!
  • MerlinW
    #17466
    Azonban nem viccből vannak a kommentek, ha a későbbiekben is tudni szeretnéd mi micsoda akkor célszerű benne hagyni.
    (A programozó munkaidejének csaknem felét a kommentek írása teszi ki?:) Tessék értékelni:))
  • Cat 02 #17465
    Ami // mögött a sorban van az komment, kitörlöd nem történik semmi.
    Illetvte /* */ között levő is
  • BEE LEE
    #17464
    Hello!

    szedtem le egy vendégkönyv mintát, és tele van sárga színű, igy: //kezdődő szövegekkel. ezek magyarázatok, törölhető?

    köszi
  • Atika :o)
    #17463
    Koszi kiprobalom :)