22786
Html-, css- és php-help
  • moyothomas
    #17902
    Sziasztok!

    megoldható e olyan, hogy van egy alsó rétegem, amiben képek vannak és
    fölé teszek egy új réteget, amiben az alsó réteg képeit nagyítom ki?
    Tehát, mikor az alsó rétegen lévő kép fölé viszem az egeret a felső rétegen jelenik meg?

    köszi!
  • Cat 02 #17901
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1078965071
  • papi08
    #17900
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni, hogy lehetne olyan bannert rakni az SG-re amit js, és CCS gördít(pl. a felújított Steam topik, vagy az itt is jelen lévő Passatgt Kolléga portfólió oldala). Azt tudom hogy JS, és CSS scriptek kellenek hozzá, de pontosan melyik tag-ek, milyen felépítésben? A HTML-el lassan 5 éve foglalkozom, az megy is, de a js, és css "sok volt a gyomromnak". Előre is köszönöm annak aki segít! :)
  • SMGBAS
    #17899
    Köszi
  • passatgt
    #17898
    google-"auto height iframe"
  • SMGBAS
    #17897
    Igen
  • CattiBrie
    #17896
    mármint a cél az volna, hogy ne legyen gördítősáv?
  • SMGBAS
    #17895
    Baloldal menü, kb 800 px
    középen tartalom ~15000 px
    jobboldalt meg reklámok és egyebek kb akkora mint a baloldali

    oké, hogy megadom magasságnak a 15000-et, de változik a tartalom és olyasmi kéne ami akkorára állítja amekkora a középső fájl tartalma
  • CattiBrie
    #17894
    az src oldal akkora, amekkorára nagyítod a böngészőt
    (vagy félreértem)
  • SMGBAS
    #17893
    iframe-nek mit kell megadni méretnek, hogy akkora legyen mint az src oldal?
  • Agy Halott #17892
    Mekkoraa szegyen vagyok. Koszi, ezt kerestem es ennyi nem jutott eszembe, pedig mar mindent bevetettem foreachtol kezdve preg_match.... LOL
    Koszi meg egyszer.
  • Malakai
    #17891
    Akkor nem többön kell végigmenni, mivel csak egyetlen rádiót ellenőrzöl le.

    Bent vagy a 625-ös számú rádió oldalán, aminek a szavazatát mindig radio_625_rating sütire mented, tehát csak egyetlen dolgot kell vizsgálni, így az isset-es megoldás is működik pl.

    // $radioID = 625; pl...
    [url=http://hu2.php.net/manual/en/control-structures.if.php]#070">if[/url]#070"> ( [url=http://hu.php.net/manual/en/function.isset.php]#070">isset[/url]#070">($_COOKIE#070">['radio_'#070">.$radioID#070">.'_rating'[/szin][szin=#070]]) ) {
    // már szavazott
    #070">}
  • Agy Halott #17890
    Mondjuk ez igaz, ha vki elkezd szavazni, mint allat akkor megfektetheti a dolgot.

    [quote]Ha több kulcson kell végigmenni, akkor foreach egyik lehetőség, de a regexpet ilyenre szerintem hanyagold, másik az array összehasonlítás, van rá natív funkció, ahol egy új array-t kapsz csak közös dolgokkal, tehát ami benne van arra már szavazott a júzer.[/qoute]

    Ebben lesz vhol amit en szeretnek, mivel tobb kulcson kell vegigmenni, vagyis amikor ralep egy radiora, mondjuk 625-os ID-ju, akkor a kod nezze meg a sutiket, hogy van-e lementve "radio_625_rating" nevu suti.

    Ha nincs ilyen nevu suti, engedi szavazni, ha van nem engedi.
    A $aKozosIDk = array_intersect_key($_COOKIE, $aOldalonLevoRadioIDk); cuccal ez megoldhato?

    Mivel az $aOldalonLevoRadioIDk ez nem array, henem mindig egy valtozo szam.
  • Malakai
    #17889
    Ha jól értem itt az oldalon eleve van egy darab adott kulcsod már, pl radio_625_rating, de lehet félreértek valamit...

    [url=http://hu2.php.net/manual/en/control-structures.if.php]#070">if[/url]#070"> ( [url=http://hu.php.net/manual/en/function.isset.php]#070">isset[/url]#070">($_COOKIE#070">['radio_625_rating'[/szin][szin=#070]]) ) {
    // már szavazott
    #070">}


    Ha több kulcson kell végigmenni, akkor foreach egyik lehetőség, de a regexpet ilyenre szerintem hanyagold, másik az array összehasonlítás, van rá natív funkció, ahol egy új array-t kapsz csak közös dolgokkal, tehát ami benne van arra már szavazott a júzer.

    $aKozosIDk #070">= array_intersect_key#070">($_COOKIE#070">, $aOldalonLevoRadioIDk#070">);

    De lehet félreértem még mindig mit akarsz... :)

    #999">Gondolom júzer nincs regisztrálva azért tárolod sütiben, de ha valaki nagyon beindul szavazgatásban nem biztos, hogy jó ötlet, egy domainre mennyi és mekkora sütit lehet lementeni annak a száma véges.
  • Agy Halott #17888
    Hulye vagyok:

    "Igen a kulcsban levo szamok a fontosak." <= Igen az ertekben levo szamok a fontosak.
  • Agy Halott #17887
    Nem ertek alapjan kell keresnem!

    Igen a kulcsban levo szamok a fontosak.

    Ahogy Cat 02 irta, nekem a tomb indexe kellene, de valtozo ID alapjan.
    Tehat van egy radio, annak van egy ID-je. Amikor vki szavaz, akkor a cookie name-ben a radio ID kerul lementesre, cookie ertekenek pedig a szavazat eredmenye lesz beallitva. PL:

    radio_625_rating => 6
    radio_473_rating => 10
    radio_1875_rating => 1
    STB.

    Mar odaig eljutottam, hogy foreach-el vegigfutok a kulcs tombon es el tudom tarolni, de mindig csak az utolso szavazast erzekeli.
    Vagyis ha szavazok mondjuk a 625-os ID-ju radiora, akkor ujboli frissitesnel mar nem enged szavazni. Ezutan szavazok a 473-as ID-jure is, majd ujboli frissitesnel mar nem enged szavazni.
    MOST JON A PROBLEMA.
    Visszalepek a 625 ID-ju radiora es megint enged szavazni.
    Pedig a cookie-k kozott el van mentve ennek a radionak is, hogy mar volt szavazat.

    Igy van jelenleg:
    foreach ($_COOKIE as $name => $value) {
    preg_match_all('/radio_(.*)_rating/', $name, $vg);
    }

    if($vg[1][0] != $list_radioid){
    OK
    }
    else{
    NEM OK
    }
  • Cat 02 #17886
    Szerintem ő kvázi a tömb indexét akarja kiíratni.
  • Malakai
    #17885
    Érték alapján keresni és a kulcsot kiiratni lényegében?
    Pl.:
    array_search#070">('1'#070">, $_COOKIE#070">)

    Annak van oka, hogy nem az 1,2,3 a kulcs és a valami_cucc az érték? :)
  • Agy Halott #17884
    Egy gyors kerdes:

    Adott ugyebar a var_dump($_COOKIE); parancs. Ez kilistazza a cookie arrayt, ami az adott domainrol van mentve, pl igy:

    array(3) {
    ["valami_cucc"]=>
    string(1) "1"
    ["valami_cucc_2"]=>
    string(1) "2"
    ["valami_cucc_3"]=>
    string(1) "3"}


    A kerdesem az, hogyan lehet a cookie neveben levo karaktert kinyerni?
    Tehat ugy ertem, hogy a $_COOKIE[valami_cucc] erteke 1.
    En forditva szeretnem kiirtani, vagyis a valami_cucc szoveg jelenjen meg.

    Lehetseges egyaltalan? Koszonom.
  • Cat 02 #17883
    Hát, valamennyire vágod alapszinten a PHP-t ? Mert akkor leírom részletesen, ha nem akkor inkább nem :!
  • rooney8
    #17882
    igen, tudom :)
  • hispan2
    #17881
    Köszi de ebből nem sok mindent értek :D
  • Cat 02 #17880
    Magadnak csinálni:

    Csinálsz mappákat, azokba vannak képek, lehet úgy, hogy az összes, thumbnail is és akkor regexpel pl azok a kis képek amikben benne vagy hogy th1, azokat listázod vagy mehet same mappába is. Ezeket utána már csak annyi, hogy bepakolod egy tömbbe (vagyis ha beolvasol mappát alapból abba kerülnek a dolgok) és kilistázod. Lapozást is lehet így, előző, következő is, etc.
  • hispan2
    #17879
    Ez eddig bonyolultabban hangzik nekem, mintha adatbázist használnék :D
  • Cat 02 #17878
    jQueryhez egy plug-in

    Amúgy meg csinálsz magadnak egyet, nem nagy cucc.
  • hispan2
    #17877
    Ez önmagában nem megy, ha jól látom... Valami pluginokat kér...
  • CattiBrie
    #17876
    Ceebox jQuery Plugin

    github.com/catcubed/ceebox
  • hispan2
    #17875
    Tudna valaki ajánlani egy egyszerű galéria rendszert, ami nem használ adatbázist? Fix mappákban vannak képek, ezeket kéne tudnia betallózni, miniatűrökkel, meg hogy sorban végig lehessen lépkedni a képeken (esetleg a képek méretét/más adatait is írja ki). A lehető legegyszerűbb dizájn kéne, semmi extra... Előre is köszi.
  • Cat 02 #17874
    Ehhez vedd hozzá, hogy sok oldalnak van mobil változata, illetve pl Opera Mini eléggé lekicsinyíti az oldalakat.
  • Malakai
    #17873
    Firebug szerint mondjuk 375.6 KB, nem néztem át mit számol máshogy...
  • rooney8
    #17872
    köszönöm, erre lettem volna kíváncsi :)
  • bracsek #17871
    194 KB az az oldal Web Developer Toolbar szerint az sg főoldala ennyi. (ennyit tölt le a böngésző)

    Documents (2 files) 12 KB (43 KB uncompressed)
    Images (29 files) 58 KB
    Objects (0 files)
    Scripts (16 files) 61 KB (80 KB uncompressed)
    Style Sheets (2 files) 62 KB
    Total 194 KB (242 KB uncompressed)
  • rooney8
    #17870
    értem köszi :)

    többieknek: csak magára a főoldalra gondoltam és amennyi a böngészőnek kell a megjelenésre (mobil internethez gyűjtök adatokat... :D)
  • bracsek #17869
    A fórum de a fórum ki van hagyva a témából csak főoldalról volt szó.
  • Cat 02 #17868
    SG-n csak az SQL adatbázis 3-4 GB és abban nincsenek benne a képek, illetve a letöltések.
    Bár SG messze nem átlagos :)
  • bracsek #17867
    hát 5-6GB ra saccolok az sg nél de ez 12 vagy hány év alatt gyűlt össze és letöltés menüpont is van azt nem számoltam stb... de rengeteg cikk és benne azért itt ott vannak képek.
  • moyothomas
    #17866
    az sg-t nem tudom.
    amúgy változó, ugyebár a tartalomtól és főleg a képektől függ.
    én most 2-re gyorsan ránéztem, 4,7, ill. 6,3Mb.
  • rooney8
    #17865
    hello
    egy átlagos weboldal mekkora helyet foglal? pl. egy sg főoldal szerű oldal? :D
  • moyothomas
    #17864
    minden évben ugyanazt az összeget fizeted.
    nem kell plusz a domainnévért.
    pl.: itt a mini csomag évente 7375ft.
  • Cat 02 #17863
    Googlenek van pdf olvasója, lehet embedelni is, ha jól tudom.