22786
Html-, css- és php-help
  • MerlinW
    #17542
    Egyrészt az overflow-x szabályt ne a kereten belül add meg, hanem magának a keretnek.

    másrészt a keret tartalmának adj meg fix szélességet 2-300px, hogy ne csússzon ki. Így nem lesz scroll sem és a szöveg is tördelve lesz.
  • Malakai
    #17541
    Ja de az továbbra is a lazán nézi, validator.nu-ra felnézel ott próbálkoznak xhtml5-össel is. A szolgáltatásukat nem használom, úgyhogy nem tudom milyen egyébként, a whatwg ajánlja őket.
  • BEE LEE
    #17540
    ok!! Így konkrétan már lejött :)
    a css a legjobb.

    Amúgy műkodik ÍGY, de vmiért oldalra kifut a szöveg és alulra is tesz egy scroll-t.

    Sz.. ez ahogy van.
  • CattiBrie
    #17539
    Gondolom, majd ha elkészülnek a nagy művel. :))

    De már van benne experimental verzió. .)
  • MerlinW
    #17538
    Utoljára írom:)

    vagy:

    echo '<td height="30" align="center" valign="middle"><font face="Arial" size="3">'.$text_message.'</font></td>';

    vagy:

    echo "<td height=\"30\" align=\"center\" valign=\"middle\"><font face=\"Arial\" size=\"3\">$text_message</font></td>";

    vagy:

    <td height="30" align="center" valign="middle"><font face="Arial" size="3"><?=$text_message ?></font></td>

    NE KEVERD. Válassz egyet, ami a legmegfelelőbb az adott helyzetben és azt használd. Jelen esetben az első és a harmadik a legmegfelelőbb.


    Az igazán jó pedig:

    echo '<td class="valami">'.$text_message.'</td>';

    css-be:
    #valami {
    height: 30px;
    text-align: center;
    vertical-align: middle;
    font-family: arial;
    font-size: 3em;
    }
  • CattiBrie
    #17537
    Én ezt tőle teljesen függetlenül mondtam. Mint, hogy erről jut eszembe. :)
    És egyébként nem értem, hogy miért jó, hogy nincs (vagyis) nem lesz fix szabály, így megint mindenki össze-vissza fog írni a weben. Nincs egy szabály, amit lehet követni. Még átláthatatlan lesz. Szerintem tök nem jó. :/
  • MerlinW
    #17536
    így

    vagy így
  • BEE LEE
    #17535
    tehát akkor mégiscsak jó a stílusadat a macskaköröm nélkül?

    ebben a formában:
    echo "<td height=30 align=center valign=middle><font face=Arial size=3>$text_message</td>";
  • BEE LEE
    #17534
    nem tudom honnan hiányolod, én a táblázatos részt szerkesztettem újra (kivétel a benne lévő php), és amikor két divre szedtem, akkor oda tettem, bár az eleje ez <?php a vége meg ez: ?> mindkét div-nél.
  • MerlinW
    #17533
    <? ?> tag-ek nélkül nem is fogja értelmezni a php.
  • Malakai
    #17532
    Viszont továbbra is nyomathatod xhtml módjára, küldheted ugyanúgy application/xhtml+xml content-type-al is és akkor a böngésző ugyanúgy xml módjára fogja feldolgozni és ugyanúgy megakad az első hibánál.
    És gyakorlatilag a legtöbb mai xhtml oldal is text/html content-type-al van szervírozva (kösz ie6) a böngésző meg átugrálja a hibákat, szóval nem mintha eddig nagyon erőltetve lett volna a kötött szintaktika.
    Hivatalos W3C validatort meg talán egyszer beállítják, hogy XHTML5-re is validáljon...
  • MerlinW
    #17531
    Még annyit, hogy ha macskakörmözünk, mint írtam volt a macska műveleteket végez. Ergo nem kell szétválasztani a stringtől a változókat:

    echo "<td height=30 align=center valign=middle><font face=Arial size=3>$text_message</td>";
  • BEE LEE
    #17530
    Csak, hogy lássátok, az össz kód itt van.

    PHP 1
    PHP 2
    CSS 1
    CSS 2

    Nos ez pedig a táblázat macskakörmökkel!!!
    Én ezt elkészítettem, mint látod, de ahogy írtam, nem fogadja el a php!
    HTML
  • BEE LEE
    #17529
    nem vok sértődős :) ahogy már írtam, ha tanulok vmit az csak jó.
    ...és tisztában vok vele, hogy a php-hoz sík h. vok :)
  • MerlinW
    #17528
    Az egy dolog, de inkább tanulja meg előbb a szigort. Már az is elég probléma - ami tisztán látszik a munkásságán -, hogy normális programozási alapismeretek nélkül, első nyelvként esett neki a php-nak. Pl. C alapismeretekkel nem lennének ilyen alapvető problémái. Ráadásul minimális C ismeretek mellett szinte bármilyen nyelvet el lehet sajátítani 1-2 hét alatt.
  • MerlinW
    #17527
    Évek óta próbálom macskakörmökkel...:)

    Egyrészt, php-ban stringet nem macskakörömmel definiálunk, hanem aposztróffal.

    Tehát:
    $var='hello world';
    vagyis
    $var='<div id="valami">';
    és máris nem fog sírni a fordító.

    macskaköröm egyrészt lassítja a fordítást, azt a műveletekhez használjuk. tessék manual-t olvasni, azért van.

    Ha szükségesnek érezzük a macskakörmök használatát, arra is van megoldás:

    $var="<div id=\"valami\">";

    de csinálhatjuk így is, ha muszáj:

    <div id="<?=$var ?>">
  • Balumann
    #17526
    Ha ezt írod, hogy:
    echo "<div style="stiluskodok...">";

    ez nem fog működni, mert azt az idézőjelet nem fogja kiküldeni, úgy veszi mintha befejezted volna a kiíratást, és a következő utasítást várja. A megoldás több féle lehet:

    echo "<div style=\" stiluskodok \" >";
    echo "<div style=' stiluskodok ' >";
    echo '<div style=" stiluskodok " >';
    ?> <div style=" stiluskodok " > <?php

    Vagy amit Merlin írt,
    <div id='azonosito'> ... (és külön CSS -ben #azonosito { } között megadod a tulajdonságait).
  • CattiBrie
    #17525
    Kár, pedig jó a logód! :)
  • Terensz
    #17524
    Itt nem néz senki senkit hülyének, csak kerekperec megmondják a véleményüket a srácok, ami határozott előny, hidd el. Ha sokáig php-zel, meg fogod látni. Megsértődni itt semmin nem érdemes.

    (Amúgy nekem 2 éve van fav-ban a topic, csak ált. passzív látogatója vagyok.)
  • CattiBrie
    #17523
    MerlinW
    Tudod mi a legrosszabb?
    Hogy a HTML5-ben már nem lesz hiba

    • a szabályos XML-es megadás: <input disabled="disabled">
    • sem az üres attribútum: <input disabled>
    • sem az idézőjel nélküli megadás: <input value=yes>
    • sem az aposztrófos megadás: <input type='checkbox'>
    • sem az idézőjeles megadás: <input name="be evil">

    ami valódi hiba, az ez:

    <i><b>hiba</i></b>
  • BEE LEE
    #17522
    köszi :)

    ez egy alkalommal nem használok, de ezt is úgy szedtem le.
    Tehát nem saját kód.

    De... mielőtt hülyének néznél, próbáld meg a macskakörömmel php-ban.

    egyből írkálja a hibákat!! Nem tudom, hogy a php másképp kezeli, vagy miért. Hidd el kipróbáltam, mert mindenhol ezt látom! Nem értek hozzá, nem1x elismertem, de ha neked működik, akkor elfogadom. Nekem nem.





  • Terensz
    #17521
  • MerlinW
    #17520
    Még mindig hatalmas űrök vannak a témával kapcsolatban:)

    Megkérdezhetem miért nem használsz macskakörmöket?

    type=text, name=gbname, cellpadding=0, stb
    helyesen: type="text", name="gbname", cellpadding="0"

    Attól hogy a böngésző hülye barát, nem kell visszaélni vele:)

    Aztán.
    "a php nem így kezeli, hanem így:
    echo "<table width=300 height=225 align=center border=0 cellspacing=0 cellpadding=0 style='background-color:'>";
    "

    Egyrészt ott van a php inlcude parancsa, vagy:

    <? php-kód ?>
    html
    <? php-kód ?>

    vagy

    <? $html='html kód';
    php-kód.$html;
    ?>

    Tehát magaddal cseszel ki, ha gányolsz.

    Ugyanez a Terensz által említett css-el. készítesz egy css fájlt, amit header-ben definiálsz:
    <link href="style.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
    és abban írod a css parancsokat:

    #chat-table {
    width: 270px; (a mértékegységet is mindenhol elfelejted megadni (px, pt, em, stb))
    owerflow: scroll;
    }

    HTML-ben pedig csak <table id="chat-table"></table> kerül.

    id="megnevezés" egyszer használhatod fel és #megnevezés {}; formában definiálod css-ben,
    class="megnevezés" többször használhatod és .megnevezés {}; formában
    definiálod css-ben
  • Balumann
    #17519
    A border -nél nem kell megadni azt, hogy milyen típusu? style="border-bottom:2px solid red;" ?
  • Balumann
    #17518
    Végülis nem nagy gond, ha át kell módosítanom ezeket <?php -re, szerencsére Dreamweaverben ott a find and replace, szerencsére a <? mindig tettem egy szóközt is :-) Bár úgy már tényleg nem lenne szép megírni minden kilépést. Jó lenne ha nem vennék ki php6 -ban :-(
  • BEE LEE
    #17517
    ahogy ígértem nincs több kérdés! :))
    amit tudok megoldok, a többi marad úgy.
    a style="border-bottom: 1px;" nem jött be neki, de majd rájövök :)

    amit szerettem volna azt megoldottátok.

    nagyon köszönöm Mindenkinek!!!!!!
  • Malakai
    #17516
    Igen, a php-ben a short_open_tag beállítás.
    Szerintem is egy jó dolog egyébként, főleg a <?= módszer gyors echo-zásra.

    Perpill ha jól tudom úgy áll, hogy ellenjavallott a használata, de nem veszik ki teljesen php6-nál sem.

    Persze minden hátrányát csak helyén kell kezelni, ha megosztásra készítesz kódot ne használd; Ha olyan hoston vagy, hogy nem bízol benne, hogy bekapcsolva marad (ami eleve rossz) ne használd, vagy rakj egy ellenőrzést legelejére ami megszakítja teljesen és akkor legalább nem írja ki a php kódodat a böngésző; Ha <?xml-t iratsz ki csak echo-zd mindig és concatenation-t használj.
    Vagy mint ahogy sokan tettek leszoktak a használatáról.
  • Police88
    #17515
    Visual Web Developer 2010-zel*
  • Police88
    #17514
    Csináltam egy űrlapot ASPben és szeretném egy másik lapon megjeleníteni az eredményét, tudtok nekem ebben segíteni?
  • Balumann
    #17513
    Nekem még nem volt gondom a <? -al szerencsére, de gondolom akkor ez php szervertől függ.
    Valamikor kényelmesebb, én azért szeretem így, mert így segít a kódokban a Dreamweaver. Pl. ha színt akarok kikeresni, akkor így megjelenik a színpaletta például, nembeszélve ha onclick vagy más eseményt kell hozzáírni ahol már többfajta idézőjelet is kell használni :-D Mondjuk 1-1 tagért, pl. echo "<div id='id'>"; miatt én se szoktam.
  • Cat 02 #17512
    Annyit még, hogy ajánlott inkább <?php, mert a <? nem mindig jó.
    Illetve én is sokáig escapeltem, de talán egy
    echo '<table width="270" height="245" align="center" border="0" cellspacing="0" cellpadding="5">'; kényelmesebb
  • Balumann
    #17511
    PHP esetén is tudsz úgy kiiratni, hogy kilépsz a php -ból és rendesen megírod html -ben, ha nem kell éppenséggel php -ból is kiszedned változót, tehát például ez helyett:

    echo "<table width=270 height=245 align=center border=0 cellspacing=0 cellpadding=5>";

    Írhatsz olyat, hogy:

    ?> <table width="270" height="245" align="center" border="0" cellspacing="0" cellpadding="5"> <?
    (a ?> -vel kilépsz html -ből és azt rendesen kiküldi html tartalomként,mintha kiprintelnéd, majd utána <? -vel vissza php-ba).

    A másik, hogy ilyenkor is írhatsz ' jelet, vagy \" jelet, ezutóbbi esetén rendesen " -ként fogja megkapni a böngésző.

    Tehát ez is működő megoldás:
    echo "<table width='270' height=\"245\" align=\"center\" ... ";

    De jobban jársz, ha CSS -ben formázod, mert könnyebb módosítani, átláthatóbb szerintem a stílus:

    ?> <table style="width:270;height:245; text-align:center;cell-spacing:0;overflow:auto;" > <?

    Az overflow:auto -val csak akkor lesz csuszka,ha a divben lévő adatok több helyet igényelnek a megadott szélesség/magasságnál.


    A többi kérdést nem teljesen értem. :|
  • Cat 02 #17510
    1, style="border-bottom: 1px;"
    2, elvileg lehet, gyakorlatilag nem igazán támogatja minden
    3, még mindig nem lehet csak html-el megoldani. Mindenképp PHP fájlnak kell lennie, ha PHP kódot akarsz futtatni benne vagy PHP fájlt beincludeolni.
  • Terensz
    #17509
    3.: Ez most nem fog menni, túl időigényes. Majd esetleg otthonról este.
  • BEE LEE
    #17508
    még 3 (szerintem) kisebb dologban kérném a segítséget, aztán vége :)

    1, ide, hogy tudok border-bottom és top 1px-t beilleszteni, mert sehogy nem jött össze.
    echo "<table width=270 height=245 align=center border=0 cellspacing=0 cellpadding=5>";

    2, a css-ben ahol beállítottam az overflow:scroll-t, ott tudom a scroll színeit is beállítani?

    3, sheretném megoldani, hogy a html cuccokat html-be tenni és hozzárndelni a php file-t.

    ebből iszedem a html részt,
    echo "<td align=left valign=middle><font face=Arial size=2>".base64_decode($message)."</td>";

    de ".base64_decode($message)." ezt hová kell tennem? vagy tudom helyettesíteni vmivel? css, html. ?


    nagyon köszönöm!!!!
  • Cat 02 #17507
    Akkor ideje utánanézni :)
  • BEE LEE
    #17506
    ezt már próbáltam, de nem jött össze...míg észre nem vettem, hogy az alsó és felső div közé tettem a <?php, na ezért nem volt ok.
  • BEE LEE
    #17505
    Nem, nem én csináltam olyanra! Úgy szedtem le!
    Annyira hülye nem vok, hogy csinálok vmit, amit 2napig javítgatok és találgatok mi micsoda! :)

    a megoldásod tetszik és frankó! Mint már írtam, ha megtudnám oldani, megtenném minden gondolkodás nélkül. Így csak sza..kodás, annyi helyre nyúlkálni, de nem tudom a php-t hozzárendelni a html-hez, mert nem értek hozzá.

    Nem tudom, mi mihez való és mi a szerepe.
  • Cat 02 #17504
    Azt az atw rakja oda auto, nem hinném, hogy át lehet írni.
    BEE LEE: és ?
    <?php form dolgok ?> </div> <div scrollozható> <?php ?>
  • Terensz
    #17503
    Te csináltad olyanra.


    Itt mondjuk én senki sem vagyok 5-6 törzslátogatóhoz képest, de vannak bevált dolgok, amiket tudok ajánlani.

    Én úgy csinálom, hogy a html kódot egy önálló html file-ból php-val kiolvasom a teljes tartalmat, a megfelelő részeket kicserélgetem benne, majd kitolom képernyőre. Így ha át kell valamit utólag javítani a HTML-ben, akkor a php kódot nem kell cseszegetnem. Szerintem próbáld ki ezt a megoldást, ha nem tetszik, akkor ne alkalmazd később.