22786
Html-, css- és php-help
  • Agy Halott #17582
    Koszonom. Vmi ilyesmi lesz amit keresek.
  • pityu2010
    #17581
    köszönöm :)
  • CattiBrie
    #17580
    :D :D
  • MerlinW
    #17579
    Ohh szépérzék mentes, nosztalgikus hangulatú Word-ben szerkesztett oldal, visszarepít a kilencvenes évekbe...


    <input type="button" value="igen" onClick="document.location.href='tovabb.html'" />
    <input type="button" value="nem" onClick="document.location.href='http://google.co.hu'" />
  • pityu2010
    #17578
    Sziasztok!
    Szeretnék egy kis segítséget kérni.
    Van egy weboldalam a Ingyen Póker Pénz
    Azt szeretném ha belép valaki az oldalra kiírja hogy az oldal kizárólag 18 éven felülieknek erre szeretnék egy igen és egy nem gombot ha nemre mennek értelemszerűen lépjen ki a weboldalól.
    Tudna valaki segíteni?
    Nagyon megköszönném.
  • Atika :o)
    #17577
    Koszi
  • MerlinW
    #17576
    whois.domaintools.com
  • CattiBrie
    #17575
    domain.hu :)
  • Atika :o)
    #17574
    Sziasztok egy picit off meg lehet azt nezni valahol, hogy egy webcimet ki regisztralt le??
  • MerlinW
    #17573
    mySQL, ODBC, mikor mire van szükség.
  • Lyukasbogrács
    #17572
    symfony is PDO (thanks to Doctrine meg Propel)
  • Malakai
    #17571
    CI az alap MySQL és MySQLi libraryket használja (2.0-t nem tudom), Yii pedig PDO-t a "motorháztető alatt".
    Egyéb frameworköket nem tudom. :)
  • biomage
    #17570
    Kösz, jó lett
  • Cat 02 #17569
    Sima MySQL, mikor CI-t néztem, akkor amit az tudott, de, hogy az pontosan mit használ jó kérdés.
  • Lazarus
    #17568
    Én sima MySQL
    Autoit alatt SQLite
  • Lazarus
    #17567
    be lehet tölteni külső képfileokat

    $bg = imagecreatefromjpeg ( "mw2sb/banner_bg_small.jpg" ); // létrehoz egy képet egy meglévő képből
    $src = imagecreatefromjpeg("mw2sb/map.jpg"); // úgyszintén
    imagecopy( $bg, $src, 7 , 30 , 0 , 0 , 100 , 57 ); // rárakja a képet egy már létező képre
    imagedestroy( $src );
    imagejpeg( $bg , NULL, 90); // render
    imagedestroy( $bg );
  • Malakai
    #17566
    Csak kíváncsiság, ti melyik library-t használjátok adatbázissal való kommunikálásra php alatt?
    (MySQL-t alapul véve) MySQL / MySQLi Proc. / MySQLi OOP / DBA / ODBC / PDO / egyéb / framework?
  • Agy Halott #17565
    Lehetseges egy php altal generalt kepen masik, nem php-s kep megjelenitese?
  • Lyukasbogrács
    #17564
    textarea sorokra bontása, foreach, aztán kiszeded a sorokból ami kell (attól függ mivel vannak elválasztva a sorokban a mezők értékei, ha több mező van, akkor explode-dal, ha csak egy mező van, akkor trim után mehet az adatbázisba), aztán INSERT INTO stb...
  • CattiBrie
    #17563
    én "egyesével" csinálnám szerintem
    elejéhez hozzáfűzném az insert parancs elejét, utána meg a végét...
    aztán hagy fusson

    adat1
    adat2
    adat3

    helyett

    parancseleje adat1 parancsvége; futtat;
    parancseleje adat2 parancsvége; futtat;
    parancseleje adat3 parancsvége; futtat;
  • biomage
    #17562
    igen ere gondoltam, külön insert el felküldeni, de phpval ezt hogy tudnám megoldani?

    az elejét tudom hogy kell csinálni, megszámolja menyi sortörés van és ere kell valami phpt csinálni ami megkeresi az első sortörés helyét és odáig tart az első felküldés aztán folytatja a másodikkal de úgy hogy az első sortöréstől kezdve a másodikig, és így tovább
  • CattiBrie
    #17561
    Ha minden sor egy külön insert sql utasítás?
  • biomage
    #17560
    Hali

    Van egy archívem ami sok sorból áll, és felszeretném tölteni MySQL-be, úgy hogy az egészet bekopizom 1 textareaba, és minden egyes sort külön rekordba, de hogy?

  • Lazarus
    #17559
    Tudtok*
  • Lazarus
    #17558
    Tudok ajánlani jó ingyenes vagy olcsó webhostot? Gyors legyen, 99,9% elérhető, megbízható, reklámmentes.

    Most az iPage-nél vagyok, de dög lassú az egész.
  • BEE LEE
    #17557
    Köszönöm, tudom, hogy nem nagy dolog egy vendégkönyv kódot megírni, de aki nem ért hozzá, annak biz igen!! :)

    Akkor mégis miért? Mert megígértem! És ha akarja anyósom, hát...legyen :)
    Semmit nem ér? Nem divat? Ezzel tisztában vok, de ha kell, kell.

    Mindenkinek köszi mindent!
    Sokat tanultam, rengeteg dolgot viszont nem értek, amiről Ti olyan természetesen beszéltek :))
  • Cat 02 #17556
    Amúgy vendégkönyv tényleg semmi kb, illetve Facebook mellett, hát 0 értelme van. Kb kell egy insert a beírásnál és egy while(mysql_fetch_array()) kiolvasásnál. Persze lehet szövegfájllal is, úgy tutit 1szerűbb.
  • Voyager5
    #17555
    Nem kötekedésből, de a vendégkönyv manapság semmit se ér.(mondjuk ez régen sem volt másként) Kutya nemfog írni bele.

    A mai vendégkönyv = facebook fanpage
    Sokat keresgetni sem kell, a használata meg egyszerű, ésmivel a fél világ erre van rákattanva előbb elfog jutni az apartman a userekhez.

    Persze programozást tanulni jó lehet, de akkor érdemesebb már olyan dolgot összerakni, amit esetleg használhat is a későbbiekben az ember.
  • MerlinW
    #17554
    Pedig, ha tudnád, hogy egy egyszerű vendégkönyv kb 20 sornyi kód, és még iframe sem kell hozzá:)

    Az egész 1 ciklus, 1 div és 2 sql parancs.

    Sokkal többet tanulsz, ha magad készíted el a dolgokat, minthogy más munkáját próbálod átlátni. Ott még távolról sem tartasz, hidd el nekem:)
  • BEE LEE
    #17553
    ja, még annyi, hogy a php-hoz nem értek, de sok mindenhez igen.
    és vmikor azokat sem tudtam.

    Tehát include-olok, mert ezt is meg kell tanulni.

    Nem vagyok olyan elveszett, hogy aztán ne találjak ki belőle :)
  • BEE LEE
    #17552
    köszi srácok!

    Terensz: nem a macskaköröm és az aposztróf a gondom.
    Hanem a php :)

    nekiáltam, hogy keresek vmi egyszerű vendégkönyvet és ez a 3. napja, hogy szívok ezzel a a... izével :)
  • Terensz
    #17551
    Amúgy tökre igazatok van, de szerintem egy kezdő php-s, akinek még gond a macskaköröm és az aposztrof, ne include-oljon akárhová!
  • Terensz
    #17550
    Az nagyon nem.

    Amúgy működne akkor is, ha a végére include-olnál, de soha ne tedd, nem fogsz kiigazodni a saját munkádon.
  • CattiBrie
    #17549
    Ahová szeretnéd, hogy odakerüljön a kódrészlet. :)
  • Cat 02 #17548
    Ahova akarod, hogy a beincludeolt fájl tartalma kerüljön.
  • BEE LEE
    #17547
    srácok még annyit, hogy egy php-n belül az include-ot mindegy hová teszem?

    köszi
  • CattiBrie
    #17546
    bzzzz

    :))
  • CattiBrie
    #17545
    Mike (w3c member) is ezt ajánlotta a HTML5 konferencián.
  • Terensz
    #17544
    Köszi :-) Régi nagykedvenc játék :-) Lehet, vissza kéne térnem a wow-ról
  • Terensz
    #17543
    Szerintem ma kaptál annyi információt, ami végleg bekavart. Visszanéztem, és senki nem írt hülyeséget, úgyhogy a képet az elmúlt 20 hsz-ből kell összeraknod