22786
Html-, css- és php-help
  • Cat 02 #17622
    Jaja, Firefoxxal ugrál bizony a citrombuli.net :D
  • Malakai
    #17621
    Még mindig nincs tiltva alapból?
    Azért írtam, hogy azthiszem, mert nem rémlik mi az alapbeállítás.
  • passatgt
    #17620
    egyedül firefoxban működik a resizeTo(); :D
  • Malakai
    #17619
    Félreérthető volt a mondat, de nem gondolhatod komolyan, hogy azt írom, hogy alapból teljesen le van tiltva a js firefoxban. :)
    Nem álltalában a js tiltására értettem, hanem a js-el való ablakméret szabályozásra.
  • pyrohun #17618
    Dehogy van tiltva, kb nem is lehet rendesen bongeszni js nelkul.
  • repvez
    #17617
    olyankor mi a probléma ha feltöltöm ftpre az oldal elemeit és nem jelenek meg hozzá a képek és hogy nem tudok az oldal nevével megtalálni az oldalt mert 404 es hibát is ki hogy nincs iyen felhasználó
    freewebes tárhely
  • bracsek #17616
    igen ha a másik oldal kicsit is jól formázott, hanem hajlamos errorral meghalni.
  • Cat 02 #17615
    Ez a PHPquery kb arra jó, hogy cURL-al/máshogy lekapok egy külső oldalt és ezzel meg megadom neki egy pl egy id-t és az abban a tagben lévő adatot kiszedi ?
  • repvez
    #17614
    igen külön mappában vannak, de mit kéne máshogy állitani ez miatt, mert a menü képei viszont egyhelyen vannak és a hivatkozások is jok
  • Culram #17613
    Köszi az infót.
  • Culram #17612
    Talán az aloldalak bent vannak egy könyvtárban.
  • repvez
    #17611
    az miért van hogy Dreamweaberben ha egy kodsort copyzok és azt bemásolom egy másik helyre akkor a képek nem jelennek meg?
    példáil a menü-t beállitom az index oldalon insert rollover mause funciosan és az egész kodot átmásolom az aloldalakra is, de ott már nem jelenik meg a képei a menünek, pedig az elérési utak ugyan azok.
  • Cat 02 #17610
    Hát gondolom hasonló módon, mint mikor elkezd ugrálni az oldal és nem tudod bezárni, de az tuti tiltva van alapból, szal max egy error üzenetet érdemes szerintem.
  • Malakai
    #17609
    Nem jó dolog a böngésző használatába beleturkálni.
    Egyébként javascriptel lehet, de azt meg tilthatja a júzer, sőt, Firefox-ban alapból is tiltva van azthiszem.
  • Culram #17608
    Azt lehet valahogy szabályozni hogy a user nem tudja bizonyos méretnél jobban lekicsinyíteni a böngésző ablakát?
  • bracsek #17607
    A java ablak is kommunikál és a komunikáció általában firebugban látszik, ha nem látszik akkor tényleg ezt tudom javasolni hogy valami programmanipulálóval szedd ki belőle, hanem ethereal az megmondja ki kivel hol komunikál.
  • MerlinW
    #17606
    Próbáld felkeresni őket (az üzemeltetőket), hátha segítenek. Nekem több cég segített, adott modult/megoldást a rendszereihez. Csak szépen, udvariasan, okosan:)
  • Voyager5
    #17605
    Ha benne lennének a forráskódban az adatok akkor már régen megírtam volna.
    Az a probléma, hogy JAVA-s az ablak, ahol se firebug, se oldal forrása, se semmi nem játszik.
    Valahonnan nyílván kiszedi az adatokat, csak sajnos azt nemtudom, hogy honnan. :) Elég nagy adatmennyiségről van szó, mert valami 50 árfolyampár 5 másodpercenkénti változása visszamenőleg 2010 októberig.
    Gyanítom, hogy így ingyenesen eléggé megoldhatatlannak tűnik a forráskód ismerete nélkül, most épp azt nézem, hogy valahonnan elő lehet-e fizetni online tőzsde adatokra, ami mondjuk xml-eket küldözget vagy bármi.
  • bracsek #17604
    Ha jsp akkor igen, ha java, akkor nem, ha javascript akkor megint igen.
    A jsp sem kódolt, csak szöveges állományt generál, mint a php.

    Mivel megnyított ablakról van szó gyanús hogy adatokkal kommunikál ebből következik számomra hogy van egy interface bele építve ami egy szöveges dokumentumot kérdez le, de megeshet hogy serializált obijektumokat és akkor a deserializációt is meg kell oldani ami abban az esetben ha java serializációt használ akkor lehetséges ha sajátot írtak is lehetséges csak heteket dolgoznak rajta a legjobb programozók is. De én reménykedek egy xml-t olvas be időnként vagy valami ini fájl szerű fájlt, ezt kiderítheted ha firefoxban felteszed a firebugot, és a net fülön megnézed mivel kommunikál ott lesznek az adatok, ezzel az adatlopást meg tudod oldani bármely programozási nyelvel mivel csak azt a fájlt kell letöltögesd, És a varázslat ott történik hogy megtanulsz egy programmanipuláló programnyelvet, én autohotkey-t használtam, de csak automatikus messengerbejelentkezésre, meg ilyen kezdetleges zencoding-ot használtam vele, az ember könnyít ahol lehet a melóján.

    Abban az esetben ha serializált obiektumokat küldözget, akkor inkább ajánlom hogy autohotkeyel nézd meg ki lehet olvastatni egy egy mező értékét egy progtamból, kicsit(nagyon) érdekes a programozása, mert MFC szerű szintaxisa van és az nekem alapból nem ment mert én c orientált vagyok. És csak scriptnyelv, nem kell fordítani ez is nagy előnye.

    Szóval megoldható csak egy manipuláló nyelvet meg kell hozzá tanulni.
  • repvez
    #17603
    tudja valaki hoyan lehet beilleszteni egy oldalra a teamspeak csatornákat és hogy mutassa ha valaki becsatlakozik egy szobába?
  • MerlinW
    #17602
    Ha jsp-s, akkor nem. Ha Javascriptes, illetve kliensoldalra generált kód az eredmény (lásd oldal forrása), akkor curl-al.
  • CattiBrie
    #17601
    printscreen
  • Voyager5
    #17600
    Idióta kérdés lesz meg offtopik is, de ide írom, hátha tud valaki valamiféle megoldást.
    Szóval:

    Van egy JAVA-s ablakom, amiben tőzsde információk (grafikon stb.) futnak online.
    Létezik valamiféle módszer bármilyen prog nyelven amivel letudom onnan lopni az infokat? :)
    Kicsit tovább is megyek: az elképzelhető-e, hogy azon a JAVA-s ablakon klikk eseményeket stb. automatizálok természetesen a lelopott adatok függvényében?
  • eNiX
    #17599
    Értem. Én is erre gyanakodtam, de hátha csak elbénáztam valamit... hát mégse. Kár.
    Köszi a válaszokat!
  • MerlinW
    #17598
    Olvasmány
  • bracsek #17597
    "Ha tárhelyen belül hivatkozok egy fájlra, akkor megy." én a pontot lecserélném felkiáltó jellel és ezt adnám neked mint válasz. Csak ott megy. mivel ingyenes helyen ritkán van az "allow_url_fopen" engedélyezve, ez által még másképp is nehezen tudsz más oldalból információt beilleszteni saját oldaladba.
  • eNiX
    #17596
    Helló! Tudja vki, hogy az alábbi kódra miért ad hibát? ultraweb-en próbáltam. Ha tárhelyen belül hivatkozok egy fájlra, akkor megy.

    <?php include_once("http://x.x.hu/index.php"); ?>

    (Az saját index.php-mben nincs semmi más, csak ez a sor.)

    Köszi előre is!
  • repvez
    #17595
    a legujjabb 3.02es verzio van meg abban van egy clearbox mappa meg egy clearbox.js fájl.

    A mappán belül lévökhöz nem nyultam azokban a megjelenést lehetne variálni , minden esetben a külsö .js fájlt linkeltem az oldalra.
  • Cat 02 #17594
    Talán az újabb verziókban 2 clearbox fájl is van, van az alap amit be kell hívni, az meg meghívja a többit magának. Nem lehet, hogy valami rosszat linkelsz ? Illetve bonyolultabb oldalon próbáld utoljára meghívni a clearboxot.
  • repvez
    #17593
    ha igy probáltam hogy nem volt semmi más rajta kivül akkor jol müködik
    proba
    A js fájlt egy java mappába tettem és a képek is külön mappába vannak ,de ha ugyan ezt megcsinálom egy bonyolultabb oldalon akkor már nem csinál semmit a script csak egy külön oldalon nyitja meg a képeket mintha csak linkelném
  • Voyager5
    #17592
    Erre csak valami gányolásos "magicet" tudok elképzelni, igaz még nem találkoztam a problémával.
    Olyasmire gondolok, hogy kikommenteled a like beágyazást, amit aztán egy JS-el láthatóvá teszel.
  • CattiBrie
    #17591
    (minden összes tudtommal) Még mindig nincs valid megoldás a lájkolásra...


    (és nem csak html5.. sehol)
  • pyrohun #17590
    Valakinek van tapasztalata arról, hogy HTML5-ben (tehát NEM XHTML a doctype) hogyan lehet elérni azt, hogy a Facebook like gombja valid legyen?

    Ugyanis ha a régi iframe-es megoldást választom, akkor a validator beugat a scrolling és frameborder attribútunokra, amiket ha kiszedek, akkor IE alatt lesz border és scrollbar is az iframe-en (próbáltam utólag JS segítségével rátenni ezt a 2 attribútumot, de az IE-nek az sem tetszett).

    Ha viszont a másik megoldást választom, akkor az meg ugye saját tag-eket használ, amiket ELVEILEG xhtml-rdfa -val lehetne validálni, de az egész oldal html5-ben készült, szóval akkor most mi van? :)
  • Cat 02 #17589
    Clearbox javascript fájl meg van hívva (ill tuti jó ?)?
    Illetve tuti jó a forráskód ? Talán rel-be kellenek a dolgok clearbox alatt.
  • repvez
    #17588
    tudna nekem valaki késziteni egy példaoldalt hogy hogyan kell beilleszteni a képeket a clearbox3all, hogy ugy jelenjenek meg mint az oldalon? Mert nálam hiába copy/paste-zom ki a kodsort az oldalrol és csak a képek elérését cserélem ki akkor csak annyit csinál hogy megjeniti a képeket, egy külön oldalon, de nem a clearbox stilusában.
    A headerben is modositottam a js script elérési utját hogy megtalálja
  • Lyukasbogrács
    #17587
    szvsz én se értem, de tegye fel a kezét, aki értette.
  • vafeN
    #17586
    Akkor nem include-al (majd akkor utána nézzek hogy mi kell hozzá) oldom meg, de köszi szépen a segítséget amit megakartam tudni azt megtudtam.

    #17585 Tanulj meg szöveget érteni.
  • MerlinW
    #17585
    Egyrészt, nem lehet más domain-ről include-olni (cross-link). Másrészt mindig azt fogja mutatni, ahol van a reklám.

    Fogalmazni pedig nem ártana megtanulni.
  • bracsek #17584
    include? külön domainen, ezt magyarázd el légyszíves.

    Amúgy ha domain3 on van a hivatkozás akkor domain3 jelenik meg mint küldő.
  • vafeN
    #17583
    Ha van domain1 amin van egy reklám és domain2-re mutat és ha a domain3-an hivatkozok a domain1-en lévő reklámra egy include akkor ha domain2ről vissza nézik mit mutat hogy honnan mentünk? domain1ről vagy domain3ról?