22786
Html-, css- és php-help
  • TheLostOne
    #17862
    Az előbb írtam egy másik topicba, ami nem nagyon szokott pörögni, de aztán rájöttem, hogy végülis ide is írhattam volna, úgyhogy linkelek: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1041780413 plz aki tudna tárhely ügyben válaszolni nézzen rá.
  • Johny72
    #17861
    Segitséget a johnymusic@mailbox-ra is elfogadok, azt naponta többször nézem!
  • Johny72
    #17860
    Sziasztok! Tudna nekem v.ki segiteni? Lapozható könyvet szeretnék szerkeszteni weboldalra, ami pdf doksikból áll és lehessen benne keresni is, tehát kompletten az összes benne szereplő pdf-ben keressen. Lehet egyáltalán ilyet csinálni? Ha nem, akkor elég lenne, ha lapozni és olvasni tudnák majd az oldalakat, kereséshez legfeljebb letöltik majd a pdf-eket!

    Segitségeteket előre is köszönöm!
  • SMGBAS
    #17859
    (:
  • Jim Morrison
    #17858
    nem is jo, kamu. Gyorsabb a szamlalo
  • moyothomas
    #17857
    Köszi a válaszokat a FF - Chrome kapcsán.
  • SMGBAS
    #17856
    Köszi :D
  • Cat 02 #17855
    position: fixed
  • SMGBAS
    #17854
    Hogyan tudnám megoldani, hogy egy táblázat (menü) folyamatosan a monitor alján helyezkedjen el? Tehát ha nagyobb az oldal tartalma mint a monitor, és görgetni kell akkor is látszódjon a táblázat.
  • Balumann
    #17853
    Jah értem :S Olyan nekem viszont még nem volt egyszer sem :o
  • bracsek #17852
    Félre értesz, nem úgy értem az eltűnést, hanem hogy böngészel és összeomlik de semmi nyom nélkül, és mind a kettő képes erre, és nem a crash reporter jön elő legtöbbször hanem csak simán eltűnik.
  • Balumann
    #17851
    Én azt hittem én kurtam el valamit debianba, hogy már másodjára tűnt el így a menükből a Google Chrome, parancsal el tudtam indítani és létre is tudtam hozni neki ikont, de állandóan megkérdezte, hogy beakarom-e tenni alapméretezettnek. Windowson ilyet nem csinál, ott meg nem akarja frissíteni magát, rámegyek az aboutba és azt írja, hogy indítsam újra az alkalmazást a frissítés befejezéséhez (rámegyek az újraindításra, de utána is azt írja, ha föltelepítem újra a frisset úgy jó).
    Firefoxal nekem még problémám nem volt :o

    De én is Chrome -t javaslom.
  • bracsek #17850
    Mind a kettő képes szó nélkül eltűnni linux és windows alatt is, erről mind a kettő leszokhatna. így már dönteni nem tudok, mind a kettő rossz, ideje lenne neki fogni dolgozni. Én meg mind a kettőt egyformán használom ami előttem van abba írom be amit épp meg akarok nézni, web developer toolbar ra van szükségem vagy firebugra akkor firefox, ha elég a chrome beépítettje akkor az is elég nekem.
  • Voyager5
    #17849
    Mindkettőt használom fejlesztéshez, de egyre inkább kezdek leszokni a FF-ről a lassúsága miatt, meg 1-2 baromsága miatt is.
    Ha Chrome alatt nem bugzana a Firebug és/vagy megtudnám szokni a beépített developert akkor FF-ben márcsak rápillantanék az oldal(ak)ra és kész :D

    Böngészéshez meg kizárólag Chrome, mert a gyorsaságot szeretem :D
  • CattiBrie
    #17848
    Kinek mi miért? Mi számít? Fejleszteni? Felhasználni? Fészbúkozni? Böngészni? Sebesség? Külső? Addonok/fícsörök?
  • Cat 02 #17847
    Egyén függő. Amelyiket megszoktad / hasznos számodra
    hm, ez eléggé bullsh!t lett :D
  • moyothomas
    #17846
    Sziasztok!

    Bár a kérdés nem konkrétan ide vág, de ha vkik, akkor ti nagyon is
    érintettek vtok. Tehát, kinek mi a véleménye, melyik jobb?
    FF vagy chrome? Miért?

    Sokat olvastam és hallottam véleményeket és eddig a chrome jobban szerepel. Én még nem próbáltam. Egyszer felraktam, de vhogy nem fért össze az ff-al és töröltem. Az ff-al semmi bajom.

    köszi
  • Voyager5
    #17845
    Ez cégfüggő, hogy mit ismernek el és mit nem.
    Papírok általában nem számítanak csak pár helyen előbb hívnak be ha van valami felsőfokúd, de úgy vettem észre, hogy a referenciáktól függ minden.
    A legtöbb interjú általában 2 körös: az első alkalommal csak sima beszélgetés van, amolyan pofavizit, mutasd be a referenciáidat etc...
    Ha szimpatikus vagy akkor behívnak egy újra, ahol kapsz valami teszt feladatot, amit általában időre kell megoldanod. Ha ez is megvan akkor ezek és a fizetési igényed alapján döntik el, hogy felvesznek-e.

    Magánvállalkozásnál meg általában az ügyfelekkel való kommunikáció ...
    hát hogy is mondjam.. enyhén szólva stresszes.
  • Lyukasbogrács
    #17844
    Doctrine-ban így van:
  • Lyukasbogrács
    #17843
    olyasmi. nem kell újraírni semmit ha mondjuk mysqlről átállsz postgresqlre, csak kicserélsz egy sort. aztán még ott van alatta az adatbázis absztrakciós réteg.

    sokat kell még tanulni nekem is :]
  • TheLostOne
    #17842
    Na most elolvastam az angol nyelvű wikipedia cikket is, és már kezdem kapisgálni :)

    Ha jól értem egy olyan frontend és backend közti híd, amely lehetővé teszi egy univerzális frontend működését anélkül, hogy abban hardcode-olva lenne minden szükséges információ.

    Jól értem?
  • Lyukasbogrács
    #17841
    az még csak ORM
  • TheLostOne
    #17840
    Hm, amúgy először azt hittem ez az MVC is egy verziókövető rendszer

    De gyanús volt, hogy még nem hallottam róla, úgyhogy utánanéztem most, és rájöttem, hogy nem :)

    Az a vicc, hogy eddig nem is tudtam a létezéséről, holott ha minden igaz 2-3 éve már alkalmaztam erre épülő megoldásokat :D

    (Már amennyiben rá lehet fogni olyan osztályokra, amik SQL rekordokat személyesítenek meg példányonként, lehetővé téve azok sokrétű újrafelhasználását mind frontend, mind backend oldalról)
  • CattiBrie
    #17839
    Ez igaz. És ha szerencsés vagy meg jó a rábeszélőkéd, akkor bármire rábeszélheted az ügyfelet, hogy de hát az így a jó/jobb. :)

    Legyen sok referenciád. Nem forráskód, működő oldalak.
  • TheLostOne
    #17838
    #17835 - Persze a megrendelés az megrendelés, de azt én dönthetem el hogyan kívánom megvalósítani, amíg az megfelel a feltételeknek.

    #17836 - Na igen, pont ezért kérdeztem, nagyon más lehet a kötött munkaidő, és a folyamatos 8 órás munkavégzés.

    #17837 - SVN-t használok, nem is tudnék létezni nélküle :) Ja, és az, hogy PHP nem azt jelenti, hogy más programozási nyelveket nem ismerek, csak azt, hogy jelenleg úgy érzem ehhez értek a legjobban. Egy szakmai önéletrajzon egy egész oldalt foglalnának el az informatikai/programozási ismereteim :) Na de nem krómozom magam inkább tovább, nem akarok nagyképűnek tűnni :D
  • Cat 02 #17837
    Nem nagyon vagyok benne a témában, de ha céghez mész, akkor MVC, verziókövető rendszerek meg ilyenek szerintem alapkövetelmény, szóval nem elég az, hogy "PHP".
  • Bercy #17836
    Ha teljesen pályakezdőnek nem is vesznek de a 4-5 évet így kilóra nem fogadják el.
    Egész már ám csapatban napi 8(+) órában fejleszteni, mint az, hogy 4-5 éve foglalkozom php-vel.
  • CattiBrie
    #17835
    Nem vagy pályakezdő.

    Saját vállalkozásban is más mondja meg, hogy mit csinálj és akkor is ha elmész egy céghez dolgozni. :)
  • TheLostOne
    #17834
    Ha már a témánál tartunk engem az érdekelne, hogy mitől számít valaki pályakezdőnek?

    Én 7-8 éve kezdtem html-el, 4-5 éve PHP, közben kis JS, de azzal inkább mostanában barátkoztam meg igazán a JQuery-nek köszönhetően.

    A gáz az, hogy hiába programozok le mostmár akármit (komolyan), de papír nuku, és eddig csak főleg non-profit (hobby) projectekkel foglalkoztam. Ja, a referenciám nagy része meg már nem él, igaz backup az van a gépen.

    Ezek függvényében most akkor pályakezdőnek számítok, vagy elismernék a fél évtizedes tapasztalatomat?

    Mert ha igen, akkor lehet jó hülye vagyok, hogy saját vállalkozáson töröm a fejem hónapok óta, de valahogy nem szeretem, ha meg van kötve a kezem, és más mondja meg mit és hogy csináljak.
  • Lyukasbogrács
    #17833
    idióta emberek mindig voltak, vannak, lesznek
  • Cat 02 #17832
    :o
  • Cat 02 #17831
    Hát nekem Logo alatt nem ez volt az első dolgom
  • Agy Halott #17830
    Szia!

    Olyan coool dolognak erzik szerintem....
  • Cat 02 #17829
    Én tutsplust szoktam olvasni, bár ott csak tutorialok vannak.
  • phoenix1
    #17828
    Miért van az, hogy legelső dolog amit valaki megszeretne tanulni programozásban, hogy kiderítse valaki állapotát, helyét, címét stb.?
  • Lazarus
    #17827
    Zsír, akkor jól lőttem be :)
  • Voyager5
    #17826
    Sokmindentől függ, de általában nemkeresnek sokat, max olyan 150K-t nettóban.
  • Lazarus
    #17825
    Egyszerű feladatok, drag and drop képfeltöltő, hírlevél rendszer készítés napi 8 órában. Mindig van meló. Itt hazánkban. Igen, kezdő
  • CattiBrie
    #17824
    Ez függ a feladattól, országtól .), tapasztalattól (bár azt mondod, kezdő). :)
  • Lazarus
    #17823
    Ja és tudtok ajánlani olyan oldalt amivel nyomon lehet követni a webes technológiai fejlődést? Az újdonságokat stb? Csak weblabort ismerem