22786
Html-, css- és php-help
  • Lazarus
    #17822
    Szerintetek mennyit keres manapság egy a szakmában pályakezdő php/sql/js/html programozó (napi 8óra 20 nap)? Jöhet privibe is.
  • Balumann
    #17821
    IP címből maximum annyit fogsz megtudni, hogy melyik internetszolgáltatóhoz (esetleg még azt, hogy melyik város/megye) tartozik, több információt nem fogsz tudni megszerezni. E-mailből sem.
  • Cat 02 #17820
    Nem valami etikus, de annyi, hogy csinálsz egy honlapot ami az IP-t ( $_SERVER['REMOTE_ADDR']) beleírja egy fájlba, csak úgyse fogja megnyitni...
  • Balumann
    #17819
    Akkor lehet, hogy nem jó a dátumod formátuma. 'év-hó-nap' , vagy ha datetime tpussal hasonlítod össze, akkor 'év-hó-nap óra:perc:másodperc' ?
  • NandorHUN
    #17818
    Hello, igazabol nem tudom hogy ezt hova kellene irnom, de azert megkerdeznem:
    Adott honlap vagy e-mail cimet szerkeztő, hasznalo személy IP cimet, címét (meg akarom tudni h hol lakik,ki ő) hogy lehet lekerni, megszerezni. Ha nem lehetseges, akkor nince egy ilyen virus, amit elkuldhetek neki e-mailben, ő meg visszakuldi az infokat, amikre szüksegem van (nem a jelszavaira vagyok kivancsi) . Koszonom a valaszokat!
  • Cat 02 #17817
    Pedig így kell.
    Rakj egy echo mysql_error()-t és másold be.
  • TuxSkajvok
    #17816
    Az első próbálkozásom ez volt, de nem jött be, és a 2. sem :/
  • bracsek #17815
    mysql_query("SELECT * FROM tábla WHERE name='$_POST[name]' AND date='$_POST[date]'");
  • TuxSkajvok
    #17814
    Sziasztok, egy kérdésem lenne:
    mysql adatbázisból szeretném lekérni egy sor adatait, ahol... de nem 1, hanem 2féle szempont szerint kellene szűrnie...
    egyik: egy név, a másik egy dátum... Valami ilyesmi lenne a dolog, csak ez így nem jó... :/
    mysql_query("SELECT * FROM tábla WHERE (name='$_POST[name]', date='$_POST[date]')")
    Mi lenne a megoldás, az esetemben? :S
  • TheLostOne
    #17813
    Na, most találtam egy ilyet (mivel az adott oldalnak dedikált ajánlódoboza van az SG-n, gondolom nem gáz ha névvel és linkkel együtt idézem a szabályzatukat):

    "3. Amennyiben a Felhasználó a saját weboldalán a FigyelőNet weboldalra (vagy bármelyik elemére) mutató linket, vagyis hiperhivatkozást (Link) kíván elhelyezni, azt kizárólag a következő módon teheti meg:
    „Forrás: FigyelőNet www.fn.hu
    aloldal közvetlen (deep) linkje”"

    Úgy gondolom ez alapján, ilyen formában belefér a dolog, mint mondtam kizárólag a hírek címét, illetve RSS-ben közölt bevezető szövegét tárolná/rendezné/jelenítené meg az oldalam.

    Ami viszont nagyon kérdéses, hogy az mennyire fér bele, hogy iFrame-ben jelenítsem meg a híreket(az eredeti oldalt), egy saját fejléc alá helyezve (reklám+navigációs funkciók).

    Mindenesetre biztos meg tudnék egyezni minden tartalomszolgáltatóval, mert egy forradalmian új szolgáltatásról lenne szó(sokkal többről van szó, mint egy egyszerű gyűjtőoldal), nekik csak plusz látogatást jelentene. Az igazság azonban az, hogy nem akarom lelőni a poént mielőtt beindul a dolog, nem áll módomban jelenleg levédetni az ötletet, és félek lenne olyan cég, aki ellopná, miután az engedélykérésben jellemezném a szolgáltatást.
  • Easy Rider
    #17812
    1. nem keverem
    2. "De ha nem védjegyet", direkt így kezdtem...
  • CattiBrie
    #17811
    Szerintem engedélyt kell kérni egyenként. :)
    Főleg a nagyobb oldalaktól.
  • Voyager5
    #17810
    Szerintem a reader simán letárolja az adatokat.
  • TheLostOne
    #17809
    St-vel biztos le tudnám zsírozni ha arról van szó, de nem csak az SG-ről lenne szó, hanem sok más oldalról is.

    Amúgy nem ismerem a Google Readert, de gyorsítótárazás céljából biztos az is tárolja, különben lassú lenne, és örökké terhelődnének az RSS források szerverei.

    Végülis az én oldalam is csak ennyit csinálna, max annyi különbséggel, hogy nem eredeti formában tárolja az RSS fájlokat, hanem kinyeri belőlük a lényeges adatokat, és azokat tárolja MySQL-ben. Szerverterhelés miatt meg nem kell aggódnia senkinek, éles üzemben 10 percnél gyakrabban nem fog cache-t frissíteni.

    Na mindegy, szerintem sem olyan problémás a dolog, de nem szeretnék meglepetéseket, ha már működik.
  • Cat 02 #17808
    [email protected]

    Amúgy ennyi erővel, akkor Google Reader is törvényt szeg, bár az nem tárolja el magánál.
  • TheLostOne
    #17807
    Egy kis félig-meddig jogi kérdés:

    Különböző híroldalak híreit RSS segítségével kirakhatom a saját oldalamra? Természetesen forrásmegjelöléssel, és az eredeti oldalra mutató linkkel, max iframe-ben nyílna.

    Csak mert a jogi nyilatkozatokból 1-2 rész nem teljesen tiszta.

    Pl innen az SG-ről:
    "A hírmagazin valamennyi cikke - eredeti és fordított anyagok egyaránt -, minden megjelent képe, videófájl, hangfájl és egyéb publikált anyag szerzői jog védelme alatt áll. Bármilyen formában történő másodlagos terjesztésük vagy felhasználásuk kizárólag a szerkesztőség előzetes írásbeli engedélyével történhet."

    Szal egy szerveroldali automatikus, PHP script általi RSS olvasás, majd az onnan kinyert adatok (title, description, date, link) adatbázisban tárolása, és egyedi formában történő megjelenítése másodlagos terjesztésnek, ill felhasználásnak minősül, vagy nem? A címekre kattintva ugye kapásból az eredeti forrás nyílna meg, szóval szerintem még ingyenreklám is lenne nekik, de nem tudom jogilag minek minősülne pontosan a dolog.
  • CattiBrie
    #17806
    Fúj, nem bagózok. :)
  • Voyager5
    #17805
    :)
  • CattiBrie
    #17804
    Jó, de az nem addon. :D
  • Voyager5
    #17803
    Az egész firefox lassan indul chromehoz képest :D
  • CattiBrie
    #17802
    Firefox Add-ons with Slowest Start-up
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/performance/

    Azaz melyik Firefox addonok lassítják a legjobban a böngésző indulását.
  • moyothomas
    #17801
    1, a nevet/márkát ne keverd össze a domain névvel.
    2, ha te regisztrálsz egy domaint (pl.: canon.hu), és én 2hét múlva a canon nevet levédetem, simán beperelhetlek. Hiába találtad te ki hamarabb a nevet.



  • Cat 02 #17800
    Szerintem de, mert attól még az övék, hiába alapítottad te később.
  • Easy Rider
    #17799
    Ha a példánál maradunk, mivel a Canon egy védjegy, és korábban alapították, mint Te most létrehoznád bármilyen top domain-el, ezért elvehetik. De ha nem védjegyet, hanem mondjuk kutyafulebt.hu-t regisztrálsz, és utána 2 héttel alapítanak egy ilyen céget, akkor nem perelhetik el Tőled.
  • pyrohun #17798
    Valami olyasmi le van (volt?) írva a szabályzatban, hogy neked körültekintően kell eljárnod (saját felelősséged) a domain névvel kapcsolatban, hogy nem sértesz-e vele jogokat, stb. Amennyiben későbbi jogvitára kerülne sor, automatikusan lemondasz a jogaidról, ha kiderül, hogy a választott domain név jogsértő adott személyre, szervezetre, cégre, stb.

    Lehet, hogy most már nem így volt megfogalmazva, de ez volt a lényege.
  • CattiBrie
    #17797
    Nem hiszem, hogy azt tiltja. Annyi van (legalábbis vagy 2-3 évvel ezelőtt, amikor ezt átolvastam), hogy amíg nem lesz véglegesen a tiéd a domain név, abban a két hétben a cégnek van joga a saját domainjéhez. Ha nem él vele, akkor a tiéd.

    Ez szerintem valami olyasmi, hogy ha most csinálsz egy céget és mondjuk az a neve, hogy Kiss Bútorkészítő Bt. és van egy privát személy, akinek éppen akkor jut eszébe regisztrálni a kissbutorkeszito.hu domaint, akkor neked, mint cégnek van jogod (vagyis elsőbbségi jogod) a domain névhez a magánszeméllyel szemben akkor is, ha ő kezdte előbb a regisztrálást. De ha nem tartasz rá igényt két hétig, vagyis ameddig tart a folyamat, akkor a másik fél megnyerte a jogot, övé a domain név.
  • Samurai84
    #17796
    Szia, köszi a választ, de melyik pont tiltja azt hogy én használjam egy bizonyos márkanév nevét?
  • CattiBrie
    #17795
    Igen, olvasd el a domain.hu-n a szabályzatot!

    http://www.domain.hu/domain/szabalyzat/
  • Samurai84
    #17794
    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne, hogy ha elvileg regisztrálunk egy domaint pl. canon.hu-t és tegyük fel hogy még a Canon nem létezik, akkor elvileg ő jogosan tarthat igényt a névre?
    Tehát az lenne a kérdésem, hogyha én x szolgáltatónál kifizetem a domainregisztrációmat xxxxxxx.hu névre, akkor jogi úton megtámadhat xxxxxxx cég vagy bárki más, hogy miért használom ezt a nevet?

    Bocsi az offért
  • kriszfekete
    #17793
    Egy példával tudnál szolgálni? Hogy mégis mit és hova kéne. :) sajnos ennyire végképp nem értek a dologhoz :/ (mail címem: [email protected])
  • Balumann
    #17792
    Hát, erre egyszerű megoldást nem nagyon tudok (lehet hogy van).
    Mivel újra lekérdezed mindig, valahogy át kell adnod mindig azt, hogy miket kérdeztél le eddig, vagy magát a sorrendet.

    Szerintem a legjobb, ha rendes sorrendbe lekérdezed, beolvastatod tömbbe.
    Létrehozol egy sorozatot (0 -tól ahány kérdés van), azt megrandomolod, és azt továbbadod valahogyan (elrakod session -be, vagy továbbadod mindig GET -el vagy POST -al, azt is, hogy éppen melyik volt az aktuális). Bár ha az eredményeket tárolod, abból le lehet kérdezni az utolsót.
  • Lazarus
    #17791
    Tud valaki cross browser megoldást html5-ös drag & drop képfeltöltőhöz?
  • kriszfekete
    #17790
    Sziasztok!
    Valaki aki hozzáértő és tudna nekem segíteni egy picit, azt nagyon megköszönném :)
    Van egy kvíz (feltöltöttem erre a címre: http://www.easy-share.com/1914525689/php-quiz.zip) ami egy php fájlból szedni ki a kérdéseket, és a hozzájuk szükséges válaszokat. Ez a questionsandanswers.php-ba van benne. Én azt szeretném elérni, hogy a kérdéseket és az adatokat random tudjam az adatbázisból kilistázni. Ezért át is alakítottam így:
    <?php
    $conn = mysql_connect("local", "usn", "passw");
    mysql_select_db("db_name");
    $query = mysql_query("SELECT * FROM kerdes ORDER by RAND() LIMIT 4");
    $questions= array();
    $answers= array();
    while($a= mysql_fetch_assoc($query)){
    $questions[] = $a['question'];
    $answers[]= array($a['answer1'], $a['answer2'], $a['answer3'], $a['answer4']);
    }
    ?>
    Ez jól is működne, de amikor a kvízben rányomok az első kérdésre, az újból lekéri az adatokat és újból random listáz ami azt eredményezi, hogy a pontrendszere nem működik jól, illetve, hogy ugyan azokat a kérdéseket is feldobja néha. Ha valaki tudna benne segíteni azt nagyon megköszönném! :)
    Krisz
  • cmsworld
    #17789
    MathML -lel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Először a MathML Weaver-t, aztán Amayat próbáltam ki. Végülis az Amaya volt szimpatikusabb. Azt azonban nem lehet valahogy elérni benne, hogy a kódot is lehessen szerkeszteni? Igazításokat hogy lehet benne megoldani, nem teljes sorok igazítására gondolok.
  • MerlinW
    #17788
    Ha csak a kiíratás számít akkor gyorsabb persze. Neki a fájlban is fontos a sorrend úgy vettem le. Ha mégsem akkor bocsánat.
  • hispan2
    #17787
    Akkor azokat a részeket az író php kód helyre kell tennem, igaz?
  • Cat 02 #17786
    Kiolvassa soronként egy tömbbe, majd törli a fájl tartalmát és beírja újra a hozzáadott új sorral.
  • hispan2
    #17785
    Nem tudom, de amit MerlinW írt, annak az elvét sem értem. :-D
  • Cat 02 #17784
    Nem gyorsabb appendelni egy sort és hátulról olvasni a tömböt vissza fele ?
  • MerlinW
    #17783
    Kiolvasod a fájlt egy tömbbe:


    $fc = fopen ($file, "r");
    while (!feof ($fc))
    {
    $buffer = fgets($fc, 4096);
    $lines[] = $buffer;
    }

    fclose ($fc);


    Beszúrod amit szeretnél az első helyre, majd kiírod fájlba.


    array_push($lines, "dátum: ".date('Y. m. d., G:i:s')."\t"."IP: ".$_SERVER['REMOTE_ADDR']."\t".":".$_SERVER['REMOTE_PORT']." "."állomány: ".$_SERVER['REQUEST_URI']."\n"."<BR>");

    $f=fopen($newfile,"w"); //törlöd a fájl tartamát

    foreach($lines as $line)
    {
    fwrite($f,$line);
    if (strstr($line,$key)){
    fwrite($f,$newline."\n");
    }
    }
    fclose($f);