13587
  • Len1n
    #13467
    hát szetintem meg a gép ott csal ahol csak tud...az alapjáték +a kiegészítókbe nagyon pofátlanul de a modokban is kegyetelneül....pl szerintem az egyik legjobb modban az RS2 ben az cseszi el a legjobban a játékot hogy a gép pofátlanul csal...pl a Római lázadók egyetlen városuk van amibe kémet küldtem és körönként -60Kpénzt termel de ehhez képest visszont fullos légiókat küld ellenem körönként...vagy pl az hogy még a mariusi reformokat sem értem el de már 2 népen kívül mindenkivel hadban állok úgy , hogy én egyszer nem üzentem hadat...persze mikor megtámad akkor semmi értelme nincs mert szomszédos városa nincs is és kb annyit tesz hogy blokád alá vesz egy kikötőt....a másik a Coward jelző amit az első csataután oda ad pedig végig én játszom a csatát és sosem fut el a tábornokom de a jelzőt mégis adja...de más modokban is annyira hülye bakik vannak amik rombolják a játék élményt.....
  • xxdani
    #13466
    Helló. Miért van az,hogy van 2 full új rome total war és nem enged fel minket online játszani?
    1.5ös verziójú mindkettő és ha online akarunk játszani valami olyasmit ír, hogy nem sikerült csatlakozni (GS)
    ha lanon próbálkozunk akkor azt mondja, hogy nem jött válasz a hosttól
    fent van a gamespy is de nem hiszem hogy köze lenne hozzá
  • ashead
    #13465
    Az a helyzet hogy bár a gépre tényleg más szabályok vonatkoznak de pont rossz példát hoztál fel ugyanis ez veled is éppúgy megtörténhet. Az eset egyszerű : a gép által irányított fakció elfoglal egy tartományt és azt nem tudja stabilizálni és a rendet helyreállítani ilyenkor a tartomány fellázad és ha pont a te népedhez tartozó épületek vannak benne azaz a te kultúrádhoz tartozik könnyen előfordulhat hogy te kapod meg. Ilyenkor általában magas tapasztalati szintű egységeket is kapsz hozzá ezek az elnyomók ellen fegyverrel lázadókat szimbolizálják.
  • sanyicks
    #13464
    Semmit, vagyis add_population városnév -szám al csökkenteni létszámot. Gyakorlatilag bár ír dolgokat a városról de semmi logika nincs a public orderben. Ott van pl az unrest tényező ami semmitől nem függ, csak úgy van és néha meg nincs.
    Nálam pl körönként 150%-okat ugrik a public order, kb az összes városomban 1-2 kivétellel, úgy hogy igazából nem történik semmi a folyamatos építkezéseken kívül.
    Viszont van egy kiszámítható hülyesége hogy ha nől a város minél gyorsabban meg kell építeni az új palotát/kormányzó épületet, mert minden körben folyamatosan csökkenni fog a public order amíg meg nem épül.

    De pl tegnap nálam egy elég vicceset játszott. Kartágóval vagyok, a spanyolok már 3 ceasefire után hátbatámadtak. 4.-nél kérték megint, de mondtam hogy lfszt, adtam egy ellenajánlatot arról hogy a 9 tartományából 8-at adjon át plusz 3 millió denari 30 kör alatt. Azon lepődtem meg hogy ÁTADTÁK!
    De a következő körben az egyik városuk előzmény lázadás nélkül kidobta a hadseregemet, spanyollá vált újra és hirtelen benne termett egy 2000 fős magas szintű egységekből álló sereg, és persze rögtön újra támadták az átadott városokat (persze így sem fogják visszakapni a nagy részét mert 1-2 kör elég volt hogy befészkeljem magam és küldjek erősítést :D)
    Ez sajnos ilyen szabályok a játékosra vonatkoznak, gép ellenfél bármit megtehet, ezt hogy egy városba 1 kör alatt 150 katonából 2000 fullextrás katona lesz már nem először tapasztalom. A szenátusnál meg az orrom előtt született be róma körül 6db vezér hadseregestül a semmiből egy kör alatt.
  • ashead
    #13463
    Nagyon egyszerű : olyan épületeket kell építeni amik a közrendre adnak bónuszt, olyan tábbornokot kell rakni a városba kormányzónak akinek nagy a befolyása, ha a város más kultúrkörhöz tartozik mint a te kultúrád az épületek mielőbbi sajátkultúrájúra cserélése ( mondjuk ez leginkább akkor ha szintet lép a város ), idegen templom lerombolása saját felépítése.
  • zoleee20
    #13462
    Azt pedig szintén hülyeségnek tartom, hogy a lakosság lázadt fel és űzte ki a seregemet, mert nagy létszámú volt...

    Mit lehet ez ellen tenni?
  • zoleee20
    #13461
    Mit lehet tenni az ellen, hogy egy város fellázad? Van egy nagy létszámú seregem a városban, erre minden előzmény nélkül a kör végén a seregem a város mellett áll, és a város már nincs a birtokomban? Ez akkora baromság, legalább lenne egy csata, ahol megvédhetem, nem pedig csak úgy kerül át az ellenfélhez...
  • zoleee20
    #13460
    Sziasztok!

    A rómaiaknál melyik a legerősebb szárazföldi egység? Nekem egyelőre a Cohors urbánus tűnik elég hatékonynak.
    A sima róma-total warral játszom.
  • kisokka
    #13459
    A Fraps bevált, kösz
  • kisokka
    #13458
    Ez alatt a szériahiba alatt mit értesz?Mert kb Kr.e. 180 körül szokása volt kidobálni körváltáskor.Valahol olvastam(lehet itt), hogy ilyenkor a játék talál magának egy anomáliát és nem tud továbblépni.Na ezt a választ el is fogadnám, mert ugye lehetséges.De ha nagy nehezen túllépek két évet, miért kezdi el megint?Teljesen máshogy mozogtam, akkor is kidobált és egyszer csak abbahagyta, ráadásul úgy, hogy semmi extrát nem csináltam vele.
    Mert az még oké lenne, hogy teszem azt: most akkor nem támadom meg Parthiát, és akkor megjavul a játék.Viszont nem ez történt és félek, hogy elő fog fordulni még.Ilyenkor persze az utolsó KÉT(!) mentésemet annyira hazavágja, amikor kidob, hogy soha többé, újratelepítés után sem tudom használni.Ez egy kicsit bosszantó tud lenni, de szerencsére még csak egyszer fordult elő és nemsoká a végére érek.
    1.05-re patchelve.
  • PrasCo
    #13457
    Win7 "szériahiba" tudtommal, próbáld a Frapset és társait.
  • kisokka
    #13456
    Üdv mindenki!Valaki nem tudja véletlen, hogy a Print screen miért nem működik?Ha az Asztal-összeállítást letiltom Win7-nél, akkor is csak egy fekete semmit ad be Paintre.Ha azt sem teszem, akkor meg simán az Asztalomat printeli.
    A válaszokat köszönöm :D
  • Len1n
    #13455
    Sziasztok

    Valaki tudna segíteni abban hogy RS2 modban miként tudnám beálítani hogy ne hagyományos létszámúak legynek az egységek(30-40-50) hanem nagyonbbak (200-150 stb....) mert láttam, hogy ennek a modnak többek közt ez lenne a lényege de nem tudom hol lehetne beállítani....
  • hzsolt
    #13454
    Amúgy most jelent meg 1-én a legutóbbi, VII-es verzió: Infó
  • sanyicks
    #13453
    Ez gyönyörű kartágóiakkal játszom, már a játék elején elfoglaltam capuat, majd később tarentumot és croton-t is.
    Egy julii hadsereg viszont ott álldogált a területem szélén, így megfogtam a capuai családtagot, és 400 emberrel odaálltam mellé, hogy megtámadjanak (mert ők 2600-an voltak, és a férgek mindig ugranak ha egy jóval kisebb létszámú seregemet látják a közelben), lement a kör megtámadtak, meg is döglöttek (phalanx a sarokban dombon), majd mit látok? capua LILA! A 2 otthagyott egységem helyett egy !szenátusi! (ez külön vicc) general egység van benne, úgy hogy nem volt semmi harc. Ráadásul a város full kartágói kultúrájú volt, nem maradt semmi római benne, culture penalty sem volt már rég.
  • hzsolt
    #13452
    Az a kérdés, hogy milyen verziód van, mert ha a RTW gold (RTW+BI) akkor arra nem tudod feltenni az 1.2-es pecset.
    Ha jól emlékszem az RTR gold verziónak van egy BI-hez igazított verziója, és akkor az kell Neked.
  • zoleee20
    #13451
    Sziasztok!

    Még új vagyok. Feltettem az eredeti RTW-t, majd hozzá a 3 peccset, utána az alexander majd a barbarian invasion kiegészítőt, akkor feltettem már mindent, amit lehet? :)
  • fatsy
    #13450
    sziasztok!

    A total realism modot szeretném kipróbálni.Leszedtem a 6.0-ás verziót amihez az 1.2es patch kell.a gondom az h nem nem patcheli meg a gamet...találkozott vki ilyesmivel
  • Montanosz
    #13449
    találtam egy klafa mod-ot, a diadokhoszok korába játszódik

    link
  • Kotomicuki
    #13448
    Igen, ennek a játékmotornak vannak még hiányosságai, amit az ezt követő részekben, részben már helyrehoztak. Nem sík pályafelületeknél minden játékban adódhatnak hasonló problémák (Pl. Brigade: E5), ha nem töltenek/tölthetnek kellő időt a fejlesztők az egységek mozgásának/viselkedésének optimalizálására - ráadásul a TW-okban több, apró elemből áll egy egység... :(
    Az is lehet, hogy az adott térképen a vezérlőpontok máshol vannak, mint amit látna az ember: az egység máshol/máshogy érzékeli pl. a falat, mint ahogy azt a program kirajzolja. :S
  • sanyicks
    #13447
    Azért tegnap mikor játszottam majdnem üvöltenem kellett annyira felidegesített.
    Megcsináltam a szokás V alakú falanxot a kapunál meg az áttört részeknél, de sajnos a sima hoplitákon meg militia hoplitákon ha beküld a gép 4 equites egységet egyszerre a lyukon , egyszerűen áttolják egymást. De végül is bár elég sokat vesztettem de bepánikoltak a rómaiak, elkezdtek szaladni, mire én jobbklikk húzással vissza próbáltam állítani a phalanxot a helyére. 2 perc után nem sikerült. Elindultak az ellenkező irányba, csináltak egy félkört, majd teljesen összevissza beálltak, le sem tették vízszintesbe a bökőket. Aztán mégegyszer kijejöltem, ugyanez, egyszerűen sehogy sem voltak hajlandóak phalanxba állni.

    Eközben pedig a kapunál azt látom hogy a másik v alakú phalanx egyik egysége sétálgat kifelé a menekülő ellenfél után, méghozzá guard módba. Visszaállítottam őket a helyére. Mikor az ellenfél már teljesen feladta és menekült, megint azt látom hogy ugyan az az egység sétálgat kifelé.
    Teljesen érthetetlen, hogy néha pánikmentes, nem skirmish módos, guardos egységeg nekiállnak sétálgatni (nem is támadnak nem futnak, hanem csak sétálgatnak) general lovasságnál is gyakori hogy mondom hogy jobbra menjenek, és befordulnak balra, és mennek arra a 40. klikk után is majd az ellenség körbefogja őket, de még akkor sem támadnak mert mennek arra amerre eddig is.

    Viszont végre syracuse-ban és spártában is felfejlesztettem a dolgokat úgy hogy már spártai hoplitát is tudok gyártani. Ahogy látom annál durvább gyalogos egység nincs, még akkor sem ha nem phalanxban nyomják. 19-es melee, 20-as defence, és 2 hitpont, plusz szinte kifáradhatatlanok, és kb nem tudnak pánikba esni, na meg futás közben is simán tartják a formációt.
  • Samsung1994
    #13446
    igaz a hopliták nagyon jók bár én csak akkor szoktam őket alkalmazni mikor várat kell megvédeni beálítom őket a kapuba nem jön ott át senki
  • Kotomicuki
    #13445
    Ha, nem akarsz az ellenfél előtt forgolódni vele, akkor nincs gond vele - előre kell tervezni a mozgását: az utolsó fázisban már csak egyenesen előre.
    Oldalát, hátát védeni és akkor, ahogy sanyicks is prezentálta azt az előbbi posztban: mindenevők! :)

    Még valami, ha már beálltak a formációjukba, akkor a lövedékek sem sebeznek annyit rajtuk, mint ha mozognak, vagy készenlétben állnak (lándzsák az égre mutatnak az ellenfél helyett) - de ez igaz minden, nagyobb pajzzsal rendelkező egységre is.

    #13441:
    Krétai vs. Római Auxilla Íjjász: a veszteségek könnyebb pótlása miatt a római lesz a kényelmesebb - ha úgy adódik, akkor bizony neki vannak vezetve az ellennek, ha elfogyott a nyílvesszőjük...
    A kevesebb sebzést morálrombolással kompenzálom, a légiósok rohama megfutamítja az ellenfelet, amit a lovasság pusztít el végleg az üldözés során. Ilyen acélos közelharci egységek mellett már nem olyan jelentős az 4 egységnyi különbség...

    Más:
    A Pretóriánust mégsem lehet Marius előtt képezni - legalábbis az 1.5-ben már nem. :(
  • sanyicks
    #13444
    Pedig a phalanx jó ha találsz hozzá jó helyet főleg ha spártai hopliták is vannak :)
  • Samsung1994
    #13443
    Én a Falanxokat nagyon nem szeretem most a Barbarian Invasiont nyomom nekem jobban bejön mint az alap játék persze az sem rossz csak az alapban kevés volt a zsoldos nem volt annyi féle mint a BI-ben
  • sanyicks
    #13442
    Jó lenne az támadásra is ha tudnák rendesen tartani a formációt. Ha nagy ritkán sikerül tartaniuk, és nem hagyom hogy az ellen körbevegye őket, akkor ugyanúgy üt.
  • sanyicks
    #13441
    krétai íjász jobb az auxilia archernél is, mert 4-el nagyobb a missle attack-ja, csak páncélzatban gyengébb. Sebzésében a krétai a legjobb, utána jön az egyiptomi pharaoh's bowmen, és a római íjász olyan közepes.
  • Samsung1994
    #13440
    a falanx sajnos csak védekezésre jó ha mozogni kell velük az gáz
  • Kotomicuki
    #13439
    Ha ilyen sok a flotta az 1.0-ra utal, vagy elhanyagolt, nem mozgatott saját flottára...
    Igen Görög-földön (Szicíliától(+Marseille)-Antiochiáig) sok, hasznos egységet lehet toborozni - rómaikkal játszva a hoplita is az lehet, nem csak a krétai íjjász (a H-Peltasztész meg a segéd-légiós). :)
    A római íjjász is long range-s, emlékeim szerint, onnan már hanyagolható a krétai, velük játszva. A sima görög az lehet alap hatótávú, velük valóban a szigeti változata a nyerő, egész végig a játékban.
    Igen, a phalanx az ilyen, szemből szinte bármit elvisel és megöl, míg oldalról, hátulról elég gyengusok.

    A Medieval 2 (+kieg), önmagában valóban stabil, vele csak a mod-ok feltelepítése után szokott gond lenni (pl. a SS, ami jó lett volna, ha öt-tíz körnél többet bír/játék újraindítása).
  • sanyicks
    #13438
    lol most látom hogy krétai íjászt nem csak krétán hanem aetolia, ionia, epirus területeken is lehet toborozni. Ebből 2 az enyém is.
  • bgabor
    #13437
    Én a Medival2:TW-t minden nagyobb néppel lejátszottam vagy háromszor(természetesen nem long campaignt), a legkissebb népekkel is legalább kétszer, kindoms kiegészítőt is rojtosra játszottam. Eltöltöttem vagy három évet a Medieval2-vel és a kiegészítőjével.

    Ez idő alatt soha, egyetlenegy alkalommal sem ment tönkre egyetlen mentésem sem, semmiféle ismeretlen hibával nem találkoztam. Pedig ha valakinél, akkor nálam elő kellett volna jönnie, ennyi játék után. Pedig még csak nem is eredeti játékkal játszottam.

    Szóval ahelyett hogy elhiszed másoknak a mendemondákat, szerintem próbáld ki magad.
  • sanyicks
    #13436
    Most a görög városállamokkal játszom. Itt is pár körrel a kezdés után a szövetséges makedónia szó nélkül megtámadott, meg a sciipik is szicíliában, brutii-k thermonban, de mégsem lett az a minden 2 körben ugyanúgy megtámadnak holott idejük sem volt recruitolni dolog mint a keletieknél
    A rómaiak ellen simán tudok védekezni phalanxal ami miatt nem is nagyon fejlesztem a városaim falait kőfalra, mert ott már létráznának meg ostromtornyoznának. Nyílt terepen meg behúzódok a csatatér sarokba és negyedkörös phalanxot alakítok ki, majd rajtuk keresztül majomkodnak a peltastok amikre szeretnek ugrani a római lovasok. Átfutnak a hopliták mögé a peltastok, phalanx on és a lovasság azt puszilja meg.

    Na meg a rómaiak ha nem is mindig támadnak, de legalább nem menekülnek folyton, selecuidoknál az volt a baj, hogy mindig ahogy közelebb mentem az ellenséghez azok hátráltak, és gyak lovasság nélkül körbe körbe hajkurászhattam őket, szinte térdenállva kellett könyörögni hogy harcoljanak már.
    Olyannnyira jól meg hogy szegény scipii-k a 20 körben kihaltak, bár ott csaltak egy nagyot, mert abban a körben mikor capuat befoglaltam, a szicilíán lévő 1 db general 0 egységgel befoglalta lilybaeum-ot a karthágióiaktól(csak tudnám hogy 1 roman general lovasság hogy megy át a falakon?)..., így néhány körre még megúszták.
    brutiik is befoglalták apolloniát, aztán megtámadtak engem thermonban, de őket is visszavertem, elfoglaltam apolloniát, és most capuaban a "trójai" városban készül a sereg a brutiik ellen, majd jönnek a juliik és róma (mondjuk ehhez még el kell foglalnom krétát mert hamarosan jönnek a marius reformok, a görög íjászok meg nem lőnek valami távolra(viszont még is nagyobbat lőnek mint a legjobb római íjászok), viszont a krétaiak igen, és nagyot is :)
    Na meg azért is érdemes kinyírni őket, mert a hajóflottáik úgy elszaporodtak, hogy olyanok mint a legyek vagy inkább egy bizonyos kisebbség. Rendkívül idegesítőek annyi van belőlük mint a szemét, összevissza blokádolnak, és kiszámíthatatlanul a sötétből egyszer csak előjön 5 flotta és körbevesznek.
    Sajnos a hopliták elég gázak akkor amikor én ostromolok, egy egységet mindig kinyír a római general lovassága, mert egyszerűen képtelenek a városban phalanxban menni, de ha odaérnek ahova kell, akkor is vagy 3 perc kell amíg befejezik egymás szexuálását és végre beállnak phalanxba. Ha nem rendezett phalanxban éri őket a lovasság akkor gyakorlatilag gyengébbek mint egy rövidlándzsás sima auxilia...
  • Kotomicuki
    #13435
    No de, ez megyen minden TW-ban, csak más köntösben.
    (Az EB mod azért is kivétel, mert ott az eleve egységes római frakció ellen kötik meg ezeket a szövetségeket - túloztam, mert azért folyik diplomáciai élet a térkép többi részén is, de olyan nagy jelentősége nincs a szövetségeknek sem, mert uú hátba támadnak, mintha ellenségek lettek volna. :) )

    Nagy gondja ez a sorozatnak, mármint a gépi ellenfelek viselkedése és az ezekhez igazított nehézségi-szintrendszer megalkotása - egy normálisabb AI hozzáadása több számolást igényelne, mint az eddigi alapjátékok, így egyszerűen csak a csalások mértéke nő a szintekkel.

    Próbálj tornákat, multikat, pl. ITT (katt)!

    Vagy ha ez sem jön be, akkor más stratégiai játék(sorozat) után kell nézned, mert ezt már kinőtted. :)
  • sanyicks
    #13434
    Kötekedek, és unalmas.

    Mindig ha nem rómaival vagyok így kezdődik a játék.
    pár körön belül minden körülöttem lévő szövetséget köt egymással ellenem.
    Aztán 2 körönként ugyan azt a 2 város közűl valamelyik megtámadják, én kinyírom mindet, majd 2 kör után újra megtámad ugyan olyan összetételű sereggel (szerintem reinkarnálódtak mert tényleg egy az egyben ugyanaz) majd megint kinyírom, és ez végtelen ciklusban. úgy 10 körönként megszakítom a ciklust azzal hogy befoglalom egy városát, de ennyi.
    Rómaiaknál sokan egymással is harcoltak, épültek és bomlottak szövetségek, foglalgattak egymástól, itt meg ugye szövetség ellenem, ami addig megmarad míg ki nem irtom az utolsó tagot is.

    Na meg az városvédelemnél is, minden ugyan az. Ha én kitámadok, akkor hajkurászhatom az ellent mert vagy csak a harctéren belül szaladgál elfelé, vagy egyszerűen elmenekül a harctérről, harc nélkül amint felvonulok a falak előtt.

    Ha kivárom míg 4 kör alatt végre megépít a gép annyi ostromgépet amennyit akar, akkor is ugyan az, felmásznak/áttörik a falat, majd halomra döglenek a phalanxon vagy a falon állók által, ami után a generaljuk úgy feladja hogy kijön az összesítés pedig ki sem futott a piros kockából.
    Nincs erős ellenség csak csaló és idegesítő, ami olyan mint egy légy folyamatosan ott pofátlankodik de semmit sem ér el.
    Mondtam hogy ok hogy csal a gép, de az amikor az egyszer legyőzött sereg reinkarnálódva a köv körben ugyanúgy megtámad az pofátlanság. Olyan hogy kiéheztetés, nyomorba döntés nincs a játékban, a blokádnak sincs semmi értelme mert mivel csal ezeknek semmi hatása nincs, pénze amúgy is lesz, lázadást csak 1x sikerült csinálnom, azóta állandóan az van, hogy lenyomom az ellen város public orderjét 15%-ra szabotázsokkal, majd a következő körben 250% megint úgy hogy az épületek még mindig romokban vannak.
  • Kotomicuki
    #13433
    A szöszöket, mondottam volt, hogy kötekedj, akkor nem lészen unalmas, még normál fokozaton se! Igaz, a Pirates!-nek nyomába nem ér, mert csak azon lehetett, úgy Istenigazából, káromkodni megtanulni, amikor egyre nagyobbat csalt a gép - notórikusan, de mégsem lehetett megunni, pláne föladni! :))
    (Akkor a Medieval 2, az Empire, a Napoleon, a Shogun 2 vajh miben különbözhet a grafikán és az egységeken kívül?! Ugyan az a vonulat, csak mindegyikben mást rontottak el a Rome-hoz képest. :D)
    Lehet, hogy neked akkor a CoH szerű RTS-k kellenének, ha stratégiáról van szó? :S

    Beleélés, átlényegülés... nem a grafikát vizslatni pixelenént, stopperral mérni a szűttyögési holtidőket, áhh...

    Szerintem meg pont a római oldalak a legunalmasabbak, a polgárháború ugyan megtöri ezt az egysíkúságot (senki sem olyan jó, mint a frakciód - technológiák, egységek - , menetből gázolsz át akárkin), azon kívül csak gyűjtögeted a tartományokat...
    Bezzeg az EB-ban...! :))
  • sanyicks
    #13432
    Áh ennek a játéknak tényleg nem véletlenül ROME total war a címe, más oldalról játszva egy igazi x kategóriás unalmas monoton rakás fos sajnos.
  • Kotomicuki
    #13431
    Az EB-n meg 2*4800 fő - + a segéderők, tartalékok (ha a "gép" irányítja őket, ha nem, akkor várnak egy már meglévő csapat távozására a harcmezőről)! ;)
  • sanyicks
    #13430
    nézegetve a medieval 2-t nagyon csalóka a jobb futás, mert ott egy nagy sereg 1500 fő, míg a rome ban 3200 :)
  • Kotomicuki
    #13429
    Ott vmi nem kerek, ha a folyamatosan be-be lassul (mármint: gondolkodik fél-egy perceket, miközben a térképen nem történik semmi) - a körváltásnál lehet ilyen, 1-2x egyéb időben is, de nem állandó jelleggel. :S (Magasabb a gépigény, hosszabbak a töltési idők és a körváltások, mint az alapjátékéi, ezen nem lehet segíteni - jóval nagyobb térkép, több egység és tartomány, stb.)
    Az EB meg a Vanilla RTW Seleukid (és BI): mindkettőben megtanulja az egyén - már, ha sikeres akar lenni - , hogy alapegységekkel is tudjon nyerni: folyó, dombtető, erdő, ilyesmik. :)

    A BI ilyen eszement dolog. utána kell olvasni, hogy kit, kivel, hol és hogyan kell fogadni, másként nem megy. :(

    A gép csal, de még mennyire! Ezzel nem is érdemes foglalkozni. Akit ez bánt, az ne VH-n (vagy H-n) nyomja - ha kihívás kell, akkor normal-on kötekedj mindenkivel és lesz (az EB-ben különösen). :)
  • sanyicks
    #13428
    Az eb gépigénye nem nagyobb hanem konkrétan bugos, mert azok az időszakos belassulások történés nélkül nem éppen normális viselkedésre utalnak.
    Ha nem elég 2db 2,3 ghz-s mag, 6 giga ram és egy radeon hd3870, akkor ennyi, mert ezzel még az iszonyatos gépigényű gta 4 is játszhatóan elmegy. 1.2-re volt patchelve.

    BI-s dolognál pedig nem tudom hogy 6000 lándzsás ember meg lovas íjász ellen 1 csatában mit lehet tenni egy 1000 fős alap lándzsás emberekből, 1 könnyűlovas egységből, és 2 gagyi íjász egységből álló sereggel.
    Mert az oké hogy ennyit simán kinyírok ennyit ha a seregemben római légiós, archer auxilia, meg légiós lovasság szintű egységek vannak, de olyan alap egységekkel mint említettem nehezen hihető hogy meg lehet őket verni nyílt terepen, mert városfal építésére sincs idő, de még jó városfallal sem hiszem.
    bár ilyen 2 vagy több darab fullos sereg egyszerre támadását az alapjátékban nem sikerült összehozni, de 800 emberrel 3000-res fullos ellenség ellen már többször harcoltam, megnyerve a csatát 200 de akár 50 veszteséggel és 2500 killel is nyílt csatatéren, csak hát ehhez használható egységek kellenek :)

    Amúgy mint mondtam a selecuidokat hagytam mert a kampány dögunalomba fulladt a támadóegységek hiánya miatt. Most egyiptommal nyomom, és lám a selecuidok minden 2. körben megtámadják az egyik városomat, és furcsa módon szövetséget is kötöttek pontussal és az örményekkel (ami amikor én játszottam tárgyalás nélkül az összes körülöttem lévő néppel együtt folyamatosan támadott, főleg ez a kettő).
    Csak az egyiptomiaknak vannak használható íjászaik, használható lovasságuk nem csak a végén, 10 év fejlesztés után már a városvédéssel párhuzamosan támadni is tudok, és foglalni.

    Így több oldalról is nézve, és ugyan azokat a furcsaságokat látva, nagyon durván látszik mennyire csal a gép pénzzel, pusztában spawnoló 3000 fős seregekkel, amit még csak nem is rejtegetnek, ráadásul ezt csatában is (pl az ellenséges general lovas egysége, simán átszalad egy !phalanxon! miközben előtte arra kenődött fel 2 nehéz harciszekeres egység, és 6 egységnyi képzett gyalogos, úgy hogy a phalanxban olyan 5%-os veszteség keletkezett.)