13587
  • Yag
    #13507
    Az alapjátékban nem de vannak olyan MODok amiben lehet területi alapon a legyözött frakcióra jellemző egységeket képezni, amolyan segédcsapat képzés szinten. Nem mindent de görög területen, hoplitát és pár egyéb egységet igen.
    RTR, Surrectum, AEE, stb.
  • sanyicks
    #13506
    spártában, syracuse-ban, és talán még epirusban (apollonia?) lehet képezni őket, nem zsoldosként, csak a görögöknek lehet ilyenjük.
  • zoleee20
    #13505
    Ilyen nincs!!
    Egy elég véres csata után nekem maradt 1 egység urbánusom (32 katona) az ellenfélnek 1 egység íjász harci szekere (3 katona) meg 1 egység lőfegyverese (10 katona). Az utóbbi hiába volt kifulladva, még így is gyorsabb volt az urbánusaimnál, és hiába mentem rá, elszaladt, lőtt, elszaladt lőtt. Erre eszembe jutott, hogy használom az urbánusok speciális képességét, a teknősbéka-alakzatot, arra apellálva, hogy elfogynak a nyilai. Na most erre hiába vártam, csak lőtt, és lőtt, ráadásul még fel is gyorsítottam a játékmenetet. Meguntam, és minden mindegy alapon rájuk rontottam.
    Ahogy az várható volt, nyertek...

    Erre van-e valakinek valami módszere, hogy ilyen esetben hogy lehet a gyorsabb ellenfelet lezúzni?
  • zoleee20
    #13504
    A spártai hoplitát gondolom Görögországban lehet képezni. Az a gond, hogy az összes görög városállamot a szövetségesem tartja a kezében, mire észbe kaptam, már elfoglalta az egészet. Én Kis-Ázsiát foglaltam el az egyiptomiaktól. Zsoldos hoplitám már most is van, meg krétai íjászom, de ezeket csak felbérelni lehet sajnos, szóval elég kevés van belőlük.
    Ezeket lehet egyébként városokban is képezni vagy csak zsoldosként? Mondjuk a görög városokban?
  • sanyicks
    #13503
    hát onagereket én régóta nem használok, túlságosan lassítják a mozgást a térképen. Na meg olyan "pontos" hogy jó ha 100 embert megöl 1 mire ellövi mindenét :D Na meg phalanxos egységekkel használhatatlan, ugyan is ott fontos a zárt alakzat, onagert meg nem teszek közvetlenül a csapataim mögé sem, mert már bizonyította hogy 5 méterre maga elé is félre tud lőni...
    Amit célszerű használni az a spártai hoplita :) az a mindent vivő gyalogság, phalanxban szinte sebezhetetlenek, de közelharcban is előveszik a rövidkardot és hentelnek. De igazából minden phalanxos egység jó, zárt alakzatba csak római general lovasság tud behatolni, mert azoknak szupererejük van, de úgy is meghalnak.
    Gyak úgy tudnak küzdeni alakzatban egy urban cohort ellen, hogy azok oda se férnek hozzájuk :)
    Igazából a görögökkel a legjobbak. armoured hoplites vagy spártai, mögöttük krétai íjászokkal = halál mindenre.
    A leggyönyörűbben a harci szekerekkel bánnak, el, azok ahogy odaérnek a lándzsák végéhez már fekszenek, szépen sorban, annyi kárt sem tudnak okozni mint a sima lovasság.
  • zoleee20
    #13502
    Az elefántokat én sem fogom használni, egy csata elég volt velük. Gondoltam az elején ráküldöm őket az ellenre, aztán boldoguljanak, de elég hamar ámokfutásba kezdtek, és persze visszafordultak, és az én urbánusaim közé rohantak. Megnyertem a csatát, de a végén láttam, hogy két elefánt még mindig ámokfutott, mikor már ellenség sem volt. A lángoló disznókat még nem próbáltam.
    Viszont a nagy onager brutális, főleg, ha lángoló lövedéket használunk. Egyetlen találata képes 20-30 embert is megölni, ezek után igyekszem minden seregbe egy ilyet tenni.
    van még esetleg más speciális egység, amit célszerű használni?
  • Kotomicuki
    #13501
    Egy előnyük van: nem kell kém a menetből való ostromhoz, ha van egy ormányos a seregben (talán nem lassítanak annyira rajta, mint egy ostromgép). :)

    Kárthágóval is lehet szórakozni: tengerparti provinciái miatt sok a pénz, így hatalmas seregeket lehet tartani a "rozzantabb" egységekből is. Ráadásul minden nagyobb népcsoport (római, egyiptomi, gall, stb.) "szereti" őket... megtámadni! :)
  • kisokka
    #13500
    Az elefántokról nekem is ez lenne a véleményem, egyszer vettem, többet sose.Bár azért lehetséges, hogy meg lehet találni a módját, hogy ütőképes legyen, szerintem nem véletlen az egyik legdrágább egység(4000 denarius egy egység toborozva).
  • sanyicks
    #13499
    az utóbbi hetekben is tanultam valamit. Elefánt= fos gyak csak a gyengébb egységeket tudja szétkergetni, és egy csapat armoured elephant attól is már ámokfutni kezd ha elrepül mellettük egy légy. Ráadásul bár nem olyan látványosan, de egy keményebb lovasság sokkal nagyobb pusztítást tud végezni, kisebbek is nem tapossák le a saját egységeket, és gyorsabbak is. Sok esélyt adtam nekik, de használhatatlanok. Ezért nem láttam a játékban még égő disznót mert az sem kell, egy katona rájukpukizik az már elég az ámokfutáshoz, csak a statisztikákat rontják az elefántok.
    Ezzel együtt kartágó a leggyengébb nép amivel játszottam (rómaiak, görögök, seleucidok, egyiptom után) nem is kicsit, hiányzik több egységfajta, ami van meg van "különlegesség" max átlagos sacred band a görögöknél alap egység, sacred band cavalry meg gyenge közepes lovasság. Viszont jó helyen kezdenek és akciódús a kampány :)
  • hzsolt
    #13498
    ez mintha valami codec probléma lett volna. Próbáltál már itt visszakeresni?
  • bad00
    #13497
    Sziasztok!
    Annyi gondom lenne, hogy Rome Total War: Alexanderben nem jeleníti meg a historical battle résznél a videókat. Valaki tudna rá megoldást?
  • sanyicks
    #13496
    azért van mert hülye az AI mint a ... gondolom a szokásos rárohannak majd 2 méterre mögöttük felveszik a rohanó ellen sebességét és kísérik. Sima mozgással közéjük kell futtatni őket majd mikor körbefogták támadás.
    Ez főleg akkor történik ha szétszakad az ellenséges egység, így az egység virtuális elhelyezkedési területe megnő(mert nyilván nem számít minden ember külön dolognak, az csak animáció), és ennek a közepét találják meg az embereid, ahol lehet hogy senki nincs.
  • Kotomicuki
    #13495
    :))

    De Ők meg nem, ezért segít nekik a játék (meg)menekülni! :)
    Rendesen fizeted a zsoldot az embereidnek, veszélyességi és egyéb pótlékokkal egyetemben - és ezért még nem üldöz téged az apeh jogelődje? :))

    Lehet, hogy már túl (közel :D ) van az ellenség a piros vonalon(/hoz) és ezért nem óhajtanak utánaeredni az embereid (a lovasságon kívül másnak amúgy sem volna esélye utolérni az ekkor hirtelen megtáltosodó egységeket). A másik ok, hogy teljesen kifulladtak a kézitusában és ezért már mozdulni sem tudnak.
    A lovasságot éppen ezért tartalékolom, hogy (viszonylag) kipihenve üldözhessenek...
  • zoleee20
    #13494
    Sejtettem :)

    Amúgy az miért van, hogy már a csata végefelé, mikor minden ellenséges egység menekül, nem támadják az egységeim őket? Hiába kattintok az ellenségre, hallom is az Attack kiáltást, de nem történt semmi.
    Ez azért fontos, mert én szeretem teljesen kiírtani az ellenséget :)
  • Kotomicuki
    #13493
    OFF

    Egen! :))

    OFF
  • zoleee20
    #13492
    Off

    Kotomicuki - ez a név a japán szumós Kotomitsuki-ból ered? :)

    On
  • kisokka
    #13491
    Na most meg hősi csatában ajánlott fel egyet.Végül is egy családtagot győztem le kis sereggel.
  • kisokka
    #13490
    És végre valahára bekövetkezett!Ideje volt
  • Kotomicuki
    #13489
    Nem azt mondtam, hogy tucatjával lehet generálni a kapitányokból a családtagokat, ez ritkaságszámba megy még akkor is, amikor a feltételek adottak hozzá. De nálam szinte csak akkor léptek elő az egyének ezekben a helyzetekben, amikor már nem jutott kormányzó minden második tartományra sem. (10-20 év kihagyás a hódításban (gazdasági fejlesztés, erőgyűjtés miatt - ne kelljen már öt(+) év oda és öt(+) év vissza egy seregfeltöltéshez...), amikor visszaesik a szaporulat és az ősök java is elhalálozik, akkor - az újra megindult hódítások után - jöttek be leginkább az új, "külsős" emberek. Ebből mégis mire kéne következtetnem?)
  • sanyicks
    #13488
    szerintem köze nincs hozzá
  • Kotomicuki
    #13487
    He-he-he, akkor nagyon szaporák a családtagok - vagy túl sokat pénzelsz le, hogy álljon át hozzád! :DDD
    Megoldás: még nagyobb ütemben hódítani meg a provinciákat! :)) ( ;) )
  • sanyicks
    #13486
    hát nem tudom hónapok óta játszom és ilyet még nem láttam hogy kapitányból családtag, pedig általában óriási túlerő ellen győzök sokszor családtag nélkül.
  • Kotomicuki
    #13485
    A félreértések elkerülése végett: Nem kell, hogy 1 egységes legyen a leendő kapitány serege, ez lehet fullos is, csak a nagy hőstett (ami után pl. kard ikon marad a csata helyszínén a térképen) véghezvitele a lényeg - meg a szerencse! :)
  • Kotomicuki
    #13484
    A kapitány egy nagyobb csata után lehet csak családtag! Tehát pl. nagyobb túlerőt legyőzve, ill. kell még hozzá a már említett 'Családtag/Saját tartományok száma' mutató is (sokkal több tartomány legyen, mint családtag).
  • kisokka
    #13483
    Ezzel görcsölök én is, hogy egy kapitányom legyen már családtag, de csak nem akar :D Meg, ha beviszem egy városba(teszem azt egy hoplita egységet) és kihozom onnan, már más kapitányuk van.Ezek szerint nem szabad városba küldeni őket, amíg nem lesz tag?
  • Kotomicuki
    #13482
    Az egységképeken lévő kard-pajzs ikon megléte és színe az egység támadási és védekezési bónuszait jelenti, amit a kovácsműhely és egyes templomok adhatnak. Fontos, hogy milyen az egység típusbesorolása, mert pl. nehéz gyalogos csapat nem kaphat az Artemis-templom (Makedón) Íjjász bónuszából. Az elérhető maximum az alapjátékban a +3, mind támadásban és védekezésben egyaránt. Ezeket a bónuszokat a hajók is megkaphatják.

    A "kis v-betűk" száma és színe az egység tapasztalatát mutatja, ami 9. szintig mehet. A fokozatok: a jel nélküli az alap (nincs bónusz), utána 1-3 bronz, 1-3 ezüst, majd 1-3 arany jelzés. Egy-egy ilyen fokozat +1 támadási és védekezési pontot ad az egységnek, ha távharcos lépességgel is bír, akkor annak is nő az értéke +1-l. Tehát nagyon megéri vigyázni a veteránokra!!! Tapasztalatot az ellenség legyilkolása után szerez az egység, minden fokozathoz tartozik, egy egyre növekvő érték, amit át kell lépnie e számnak az "ugráshoz".
    Ha nagyobb veszteség után kap utánpótlást a csapat, akkor a már megszerzett tapasztalati szintje csökkenhet, azaz: lehetőleg ne sok veszteség érje a harcban, ami után, a lehetőségekhez mérten minél előbb legyen feltöltve egy közeli városban, így hamar és stabilan lesz magas szintű az egység.
    Egyes templomok és épületek növelhetik az abban a városban képzett egységek kezdő tapasztalati szintjét, pl. Mars-templom Brutus-éknál. Ilyen helyeken lehet "továbbképezni" az ezt a szintet még el nem ért egységeket (hhmm, lehet, hogy csak olyat, amit ott képezni is lehet, tehát pl. zsoldost nem, de ebben most nem vok biztos), tehát nem kell, hogy minden városodban ilyet húzz fel, hogy jobbféle haderőhöz juss.
    Zsoldos (mercenary) egységeket nem lehet feltölteni - ezeket egy családtag toborozhatja, kissé drágán, a városokon kívül; pár körönként újratöltődik/növekszik az adott területen felbérelhető egységek száma.

    Ha kevés a tartományod, vagy nem növekszik azok száma, akkor a családtagok gyermekvállalási hajlandósága is erősen visszaesik. Viszont, ha gyorsan és folyamatosan nő a területed, akkor még a vezér nélküli egységek kapitányából is nagyobb valószínűséggel lesz családtag, ill. egyből megjön a gyerekáldás (mondjuk 50 éves kor felé már nem, a feleségek 40 fölötti életkora is kizáró ok).
  • kisokka
    #13481
    Nem beszélve arról, hogy a gép ugyanezt csinálja.A britonoktól annyi orgyilkost kaptam, hogy nem győztem irtani őket, ezért fejlődött egy rakat.Ugyebár az ilyesmik elég gyanúsak, amikor egy 30 éves helytartó csak úgy meghal, természetes okként megjelölve.Na az nem természetes ok, hanem legyilkolták, csak nem volt kém a környéken, aki megmondta volna.A lázadásokkal ugyanez a helyzet, ha van egy 120%-os közbiztonság, de a következő körben meg már lázadás van és egy rakat épület lerombolva(olyan is, ami nem a lázadásban sérül).
  • kisokka
    #13480
    Ezzel én is találkoztam sajna.Az olyan várossal nem is foglalkoztam utána, mentem tovább.Pl Rómát szerintem esély nincs fellázítani, hogy kidobja S.P.Q.R.-t(azért kipróbáltam :D), de amik keleten vannak provinciák, azokat három orgyilkossal simán fel lehet lázítani.Ezzel a módszerrel legalább 15 várost foglaltam el szövetségestől, ha nem többet.
    Általában az olyan városok lázadnak fel, amik messze vannak a frakció fővárosától és nincs bennük családtag, vagy ha van is, akkor nem egy erős jellem.Ha erős jellemű van bent, sajátodban is, az életben nem dobnak ki a városból.Legalábbis engem csak akkor hajított ki, ha egy tróger volt a helytartó és a közbiztonság a padlón volt.Sokszor az is számít, hogy van -e a közelben Rebel sereg, mert ha van, az plusz esélyt ad arra, hogy kicsapnak onnan és a lázadó sereg meg bemasírozik a városodba.Ezért van az, amiket korábban is írtak, hogy hogyan lesz parasztokból elit baka.Hát így.Ezeket amint lehet irtani kell.
  • sanyicks
    #13479
    Én orgyilkossal eddig a játékban 1 várost tudtam fellázítani az ellenségtől.
    Általában az van hogy akár 3 orgyilkossal szabotálgatok, 80%-ról leviszem 20% a public orderjét, fellázad majd következő körben már 190%(akár az épületek újjáépítése nélkül is)... és ezt végtelen ciklusba is csinálom, ugyan az lesz a vége.
  • kisokka
    #13478
    Orgyilkost csak úgy tudod képezni, ha mindig lefoglalod valamivel.Pl egy akármilyen sereg vezérére ráküldöd és időnként kap kíséretet, meg fejlődik.Diplomatára is küldheted, bár azt valamiért szokása elhibázni.
    A helytartó kérdésre meg csak azután jöttem rá, miután a Juliusokkal nyertem(ha ezt hamarább tudom, sok mindent másképp csinálok).Ugyebár ha nem küldesz családtagot harcolni, csak simán egy sereget, akkor is van vezére, ki is írja a nevét.Viszont egy idő után, ha ugyanezzel a sereggel harcolsz, ezt a vezért örökbe fogadhatja a frakciód.Én is mindig úgy mentem mindenfelé csatázni, hogy a seregekben volt legalább egy családtag, helytartóm meg kevés.Ugyebár a családtag ilyenkor fejlődik, ha csatázik, ezért tettem így(bár akkor is fejlődik, ha a városban dekkol, csak nem a parancsnoki része, hanem az irányító).
    Ezért érdemes pl Rebel seregeket egy családtag nélküli sereggel kergetni, mert bekerülhet a vezér a családba.Az addigi családtagokat meg helytartónak küldeni.
    Ám megmondom őszintén, még nem találkoztam ilyennel, csak olvastam róla, most folyik a tesztelése a dolognak, de simán hihető.
  • zoleee20
    #13477
    Micsoda praktikák, alig győzöm megjegyezni :)
    Orgyilkost hogy tudsz speciálisan képezni?
    Jelenleg amúgy nagy gondom, hogy kis létszámú a frakcióm. Arra kínosan ügyelek, hogy csatában családtagom ne haljon meg, de nagyon kevés gyerek születik, van olyan házaspár, akik 40-50 évesek gyerek nélkül vannak... Elkezdtem Kis-Ázsiát elfoglalni az egyiptomiaktól, már majdnem az egész az enyém, de a városok felében nincs helytartó. Lehet valahogy erre hatni?
  • kisokka
    #13476
    Azok a tapasztalati szintek és az átképzés szintjei.Nem mindig utánpótlást adsz egy átképzéssel, hanem, ha van kovácsműhely(pl) a városban és egy fullos cohorsot képzel át, akkor kapja ezt és némileg erősebb lesz.
    Egyébként valóban zavaró tud lenni, ha fellázad egy város és kidobja a sereget, de ez nem a gép csalása, mert okai vannak.A részletezésbe minden le van írva, hogy éppen mi a probléma.Magas a szenny százaléka, vagy nincs kultúra(pl).
    Ezért csináltam azt, hogy amikor a Juliusokkal voltam és még nem akartam(vagy nem tudtam) betámadni egy szövetséges frakciót, beküldtem egy kémet és legalább három orgyilkost(orgyilkosokat érdemes úgy képezni, hogy lázadók vezéreit gyilkoltatod velük).Az orgyilkosokkal meg szépen elkezdtem szabotálni azokat az épületeket, amik boldogság-, törvény-, vagy közegészségbónuszt adnak.Amikor 50% alá esik a közbiztonság, már bőven lázadoznak, legtöbbször ki is dobják a szövetséges sereget.Persze akkor én éppen véletlenül a város mellett állok egy nagyobb sereggel és elfoglalom a várost már a lázadóktól és a szövetségeshez egy ujjal sem nyúlok(sokszor volt, hogy maga a szenátus kért meg, hogy foglaljam vissza).
    Szóval ez inkább egy jó dolog, mint rossz, persze, ha velünk történik, már nem akkora buli :D
  • zoleee20
    #13475
    Köszi, most már tudom ezeket.
    Az egységeknél amire még nem jöttem rá, lehet látni ezüst pajzs ill. kard-ikont, illetve piros v-betűt, ami lehet több is. Ezek mit jelentenek?
    Apropó, miért lehet az, hogy bizonyos egységeket nem tudok átképezni? Mondjuk egy csatában megfogyatkoznak, és utána nem tudom feltölteni az egységet.
  • Kotomicuki
    #13474
    He-he-he, nekem rendszeresen "visszahozták", így azóta óckodom az ilyen kétélű dolgoktól! :D
    (Tehát, ha a célpont kémkedik ellenünk, akkor ellenjavallt a "használata".)

    #13472 zoleee20:
    Nos, fejből, tehát nem 100%-ig pontosan:
    - a lakók hangulata (zöld 105%<, sárga 100%-90%(?), kék 75%<, piros 70%>)
    - ostromolják ezen várost
    - járvány pusztít a városban (ezen 3 ikonja a város lapján is szerepel)
    - a város lakosságának számbeli változása (piros=csökken, sárga nem változik, zöld=növekszik)
    - építkezés van-e folyamatban
    - egység képeztetik é e a városban

    egységnél:
    - ostromol éppen
    - járvánnyal fertőzött
  • Yag
    #13473
    Külön stratégiát is ki lehet alakítani a járványos fertőzésekre.
    Rendszeresen meg szoktam játszani, ha már egy városomban kitör a járvány akkor 5-6 kémet képzek és körbe küldöm a környező határvidéki ellenfél városokba és seregekhez de moralizálni. Szép írtást tud létrehozni egy-egy járvány, főleg ha rendszeresen fertőzöm pár körönként a várost vagy a seregeket. Volt olyan is hogy a frakció vezetőjét elvitte a "tifusz". A következő körben 2 csatában lecsavartam a többi családtagot is és megszűnt a frakció. :P
  • zoleee20
    #13472
    Tényleg, erre nem is gondoltam, köszi!
    Apropó, a egységeknél meg a városok alatt vannak ilyen kis ikonok, azok pontosan mit jelentenek? Van erre valami leírás?
  • Kotomicuki
    #13471
    Járvány sújtja az egységeket - ha figyelmesen szemléled az adatlapjukat, akkor egy koponya-ikon jelenik meg rajta. Mivel a családtagok és az ügynökök fertőznek legtovább (ált.), így célszerű ezeket leválasztani a seregről és néhány körön belül véget ér a pestis magától is.
    A városok neve mellett is látható a koponya, ha ott kitör a járvány. Mindenki megfertőződhet és a kémek ezt tovább is tudják adni az ellenfélnek, ha betérnek egy településükre - azért csak óvatosan a biológiai fegyverekkel, mert nagyon szuicid tud lenni a hatásuk.
    Ha fertőzött egyén, vagy egység lép be az addig ettől mentes településedre, akkor ott is kitör a járvány!

    Védekezni ellene nem nagyon lehet, az egyedüli segítség, ha az egészségi szintet növelő épületek (pl. csatornázás-fürdők-vízvezetékek, erre bónuszt adó templomok) vannak fejlesztve a városban, úgy hamarabb véget ér a járvány és kevesebb a halott, ill. ritkábban tör ki ilyen kórság.
    Ált. a Közel-Kelet és Görögország a legkedveltebb előfordulási helye, de az alacsony népegészségi szint is bárhol vonzó a számára.
  • zoleee20
    #13470
    Az meg miért van, hogy vonulok egy sereggel, és körről körre 3-4-gyel csökken mindegyik csapat létszáma? És úgy vettem észre, hogy a városokban is...
    Ez ellen mit lehet tenni?
  • zoleee20
    #13469
    Ezt tartom én is hülyeségnek. Mert az, hogy idegen uralom ellen lázadozik egy város, tök természetes, de hogy kör végén tök váratlanul kivonul a seregem, és a következő körben már egy kb. akkora létszámú sereg védi a várost tök hülyeség, legalább adna egy lehetőséget arra, hogy megvédjem a lázadóktól.
  • sanyicks
    #13468
    nem magas tapasztalati szintű egységeket kapott, hanem magas szintű egységeket, pl bull warriorokat, war elephantokat, naked fanatic-eket. A lázadók átalakulnak magasan képzett harcosokká meg elefántokká?
    Elefántokról pedig: teljesen kiszámíthatatlanok. Van amikor sokáig úgy tűnik mintha sebezhetetlenek lennének, aztán egyszer csak (általában már akkor amikor csak 1-2 szétzilált hiányos egység harcol ellenük a többi már fut tehát a harc nehezén már túl vannak), 10 másodperc alatt kihal a felük, olyan hirtelen hogy reagálni sem lehet, ezért rögtön ámokfutásba kezdenek, majd még több kifekszik sokszor úgy hogy nem is lőnek rá vagy van mellettük közelharcos egység.

    A szép pedig a low tax rates érintetlen területű teljesen áttérített város ahol már nem lehet mit építeni mert elfogytak az építhető épületek lázadozik... Mit tehetsz ellene? Semmit.