13587
  • zoleee20
    #13547
    A brutusokkal.

    Jaja, lehet, hogy kicsit arrébb kéne moccannom...
  • kisokka
    #13546
    Melyik néppel nyomod? Amúgy nincs kizárva, hogy Spárta is olyan, mint Róma, magyarul lehetetlen behúzni így.
  • zoleee20
    #13545
    Az eredetileg görög város, szerintem fel kéne lázadnia.
  • zoleee20
    #13544
    Spártát.
  • kisokka
    #13543
    Hát most már érdekel, melyik várost akarod behúzni?
  • zoleee20
    #13542
    most ott tartok, hogy folyamatosan rombolom le a szabotálható épületeket, és ha már nem maradt semmi, akkor van 60%-on a közbiztonság, van kemény 3 egység a városban és nincs helytartó, plusz persze kémem is folyamatosan van a városban. Így hogy lesz lázadás?
  • kisokka
    #13541
    Akkor rossz városokkal próbálkoztál. Nekem a 40-ből 30 legalább(10 meg ilyen Romára vagy hasonlóra ment el, amit esélyem sincs fellázítani).
  • sanyicks
    #13540
    mivel csal a gép 50% alatt szokott az lenni, hogy a következő körben egyszer csak 150% vagy hasonló magasságokon lesz. 40ból 39x ez történt, egyszer sikerült rebellé tennem egy várost.
  • kisokka
    #13539
    Amúgy ez változó, van amikor 1-2 kör, van amikor 10 is kevés hozzá, de olyan is van, mint mondottam, hogy soha nem húzod be így. A végkifejletben sokat számít, hogy a "nagy balhénál" az ilyenek, mint pl Spárta a tiéd, vagy sem, úgyhogy megéri vacakolni vele :D
  • kisokka
    #13538
    Akkor már jó úton vagy, a lényeg, hogy 50% alá essen, onnan lázadozik a lakosság.
  • zoleee20
    #13537
    De mennyi idő kellett hozzá? Én most Spártánál állok, két kém van a városban, körülötte 5-6 orgyilkos, már nem tudok milyen épületet szabotálni, a közbiztonság +55%, és lázongtak kicsit korábban, de annak már vége, de nem nagyon akarnak fellázadni...
  • kisokka
    #13536
    Rengeteg várost behúztam ezzel a módszerrel, de ez csak akkor működik, ha vannak bent kémek is. Két orgyilkos és egy kém egy családtag nélküli várost eléggé le tud demoralizálni.
    Ettől függetlenül vannak olyan városok is, amiket lehetetlen volt így megkaparintani, pl Róma. Sok mindentől függ, hogy mennyire lázadnak be, pl ha az adott frakció elég gazdag, vagy a város túl tiszta(ez csak két példa), akkor nehéz megcsinálni. Van amelyik város hajlamosabb a lázadásra, van amelyik nem. Külön poén, hogy a szenátus(amennyiben római frakcióval vagy) téged fog megkérni arra, hogy foglald vissza Rómának a lázadó várost némi jutalomért.
  • zoleee20
    #13535
    A Rome 2-re még várni kell egy cseppet, de az szerintem elég ütős lesz.
  • zoleee20
    #13534
    Dehogynem. A Last Ninja is lehetett volna FPS-ben!
  • uwu410
    #13533
    Ha nem csalna a gép, nagyon könnyű lenne a játék.
    Sőt, még így is túl könnyű. Ne feledd, hogy elég régi a játék, az se tisztességes hogy egy ilyen antik drágakővel szemben ilyen elvárásaid vannak.
    Gondolom a Last Ninja-val szemben nem jut eszedbe hasonló kritika.

    A Shogun 2 már jelentősen jobb. Az már azért kihívás, pedig a gép sokkal kevesebbet csal. Fejlődnek ám ezek...
    Én a Rome 2-től várok nagyon sokat, remélem nem lesz csalódás.
  • zoleee20
    #13532
    Eláruljam, ki? Megsúgta egy kismanó!

    Igaz vagy nem, akkor is totál igazságtalan úgy, hogy neked több kör kell ezen épületek megépítéséhez, ráadásul egyszerre csak egyet tudsz építeni.
  • uwu410
    #13531
    Nem tudom ki találta ezt ki, de nekem az is fura hogy elhitted.
  • zoleee20
    #13530
    Folytatni kezdtem a régi mentésemet. Ajánlottátok itt, hogy orgyilkosokkal a boldogságot hozó épületeket le lehet rombolni, és így előbb-utóbb a felkelők kezére kerül a város, amit el lehet foglalni. Na most elkezdtem ezt csinálni az egyik szövetséges városában, 5-7 orgyilkossal minden körben lerombolok 2-3 épületet, na de mégis a gép hogy csinálja, hogy a következő körben mindegyik újra van építve???
  • wednes
    #13529
    A beállításoknál a menübe, egységméret vagy seregméret. Lehet kis, közepes, nagy és óriási.
  • marcellalex
    #13528
    mondjátok hogy lehet beállítani a hadsereg számát ? mert eddig a gyalogság 80 fő volt most pedig indítottam egy új játékot és 40 fő lett és a többi egység is a fele számára csökkent
  • SGCenter
    #13527
    Figyelem!

    Mindenkit szeretettel meghívunk fórumunkra melynek célja, hogy összegyűjtse a magyar játékosokat legyen szo HOI, Civ, Total War, vagy egyéb fanokról. Különösen szívesen látunk olyan tagokat akik aktívak, cikk írást, esetleg szerkesztést vállalnak!

    Fórum:

    http://totalwar.hu/

    Facebook:

    http://www.facebook.com/totalwar.hu?ref=tn_tnmn
  • Kotomicuki
    #13526
    Az ezredszerre is feltett kérdésre - mindig ugyanaz - a válasz (Google a barátod/barátnőd):

    A "descr_strat.txt" elején három csoportba vannak a népek nevei osztva(playable;unlockable;non_playable). Átírjuk a kívánt nép nevét a "playable" oszlopba külön sorba (az ott lévők mintájára) és töröljük az eredeti csoportból. Mentünk. (Később megjelenő népekkel nem lehet megcsinálni, tehát pl. Barbarian Invasionban nem tehetjük játszhatóvá ilyen módon a szlávokat – az ilyen esetekben a megfelelő modot kell használni).
    A játék kezdeti és befejező évét is itt lehet módosítani

    Rome - Total War\Data\world\maps\campaign\imperial_campaign\descr_strat.txt <- itt a fájl, amit szerkeszteni kell (ajánlott előtte elmenteni vhova, hogy vissza lehessen állítani az eredeti állapotot, ha elbaltázna vmit az egyén az átírás közben).
  • zsolnatw
    #13525
    Hello! Az lenne a kérdésem, hogy melyik script-et kell át irni és hogyan, hogy lehessen játszani a pontusz frakcióval vagy egyéb frakciókkal. A választ előre is köszönöm ha kapok ( fontos lenne)
  • kisAKOSH
    #13524
    Szeretném elcseréli a Total war - anthology-mat német verzióra. Akinek van és kell angolul - magyar felirat de ezt könnyebben lehet orvosolni - annak a német verzióért cserébe odaadom.

    [email protected]
  • hzsolt
    #13523
    Egy új Róma alapú OMC-t indítunk, akit érdekel, itt jelentkezhet: [fórum]


    A játék célja: Minél több terület elhódítása, a játék háborúinak, szövetségeinek és diplomáciájának kiterjesztése, bonyolítása két nép egy kézben játszása révén.

    Népválasztás sorsolással történik, egy csere lehetőséggel.

    Nép-párok:
    1. Julius-Brutus-Scipio
    2. Görög-Makedón
    3. Egyiptom-Parthus
    4. Szeleukid-Örmény
    5. Pun-Numíd
    6. Pontus-Trák
    7. Gall-Hispán
    8. Germán-Briton
    9. Szkíta-Dák

    Speciális szabályok: 9 játékos a fentebb felsorolt nép párokat kezeli-játssza, tehát körönként 2x (rómaiak 3x) is lép. Ennek megfelelően egy játékosnak 2 (rómaiaknak 3) élete van. Amíg legalább egy népe létezik, játszhat. Párhuzamosan felhasználhatja erőforrásaikat szövetségesként, de össze is olvaszthatja őket. Nincs megkötés.

    A játékban a profi OMC Rome szabályai érvényesek, a következő kiegészítésekkel.
    Első körre támadási moratórium él.
    A házigazdák döntenek önálló mérlegelés alapján, fellebbezés nincs:
    1. A jelentkezők közül kit fogadnak el. Hírnév nem hátrány.
    2. Valamely soron kívül távozó játékos sorsára hagyott népe(i) nem támadható –ha érdemes arra-, amíg nem találunk rá utódot. Végromlásban lévő nép(ek) esetében helyettes megbízása ügyében.
    3. Játék lezárása, végeredmény ügyében.

    A játék díjazott lesz. Erről később bővebben.
  • Molnibalage
    #13522
    Az RTR VII patch mennyire jól sikerült? Kell hozzá kieg vagy csak alapjáték?
  • Yag
    #13521
    Ez is jó megoldás lehet. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a Velites vagy egyéb hajító dárdás egységek - akár egy is - képes megzavarni, leamortizálni és az esetleges maradékot bepánikoltatni. Ha elefántokat látok egy csatatéren, biztos hogy legalább két hajító dárdás egységet irányítok csak rájuk biztos ami biztos alapon. Eddig a Velitesek váltak be a legjobban.
  • Yag
    #13520
    A tetszőleges csata rész abban a formában ahogy neked most fent van nem lett megfelelően magyarosítva. Erre tudok tippelni.
  • qwertrt
    #13519
    Elefántokat én használtam egy időben, nekem tetszett. Ellenük a legegyszerűbb megoldás szvsz a lángoló nyilakat lövő íjász (mindegyik tud ilyet lőni), meg kell sorozni őket, és elég hamar bepánikolnak, és ha szerencsém van, a saját egységeiket tiporják szét.
  • terwet
    #13518
    Üdv! A mai nap felraktam a játékot a 2 kieggel együtt, felraktam a magyarosítást is, viszont azután, hogy magyarosítottam, az alap játékban nem tudok tetszőleges csatát indítani, mert kilép hibaüzivel. Mi lehet a probléma?
  • kisokka
    #13517
    Üdv!
    Elkezdtem nyomatni Kárthágóval és egy Numídia elleni csatában igencsak meglepődtem. Mivel túlerőben voltak, lapultam a fűben(...), családtag nem volt velem, így az egyik kerekpajzsos brigádot láthatta a felém tartó sereg(mert az volt a vezír).
    Ekkor megszólalt valami üvöltés, mintha egy lónak a golyóit szorongatták volna. Két lovas egységem volt, mindkettő elkezdett menekülni, pedig még a sereg is jó messze volt(aztán végül még így volt a jó, mert egy kisebb sereg hátulról is akart támadni, a két lóval lekaszáltam őket és vissza).
    Miféle fegyver ez a "hang"? Már jó ideje nyomatom RTW-t, de még sosem találkoztam vele. Nem csak szerencsétlen lovak ijedtek meg, hanem én is majd' lefordultam a székről
  • Krigare90
    #13516
    Hali. Igen
  • uscGhost
    #13515
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni, hogy a Rome Total War Complete -ben minden kiegészítő bennevan?
  • hzsolt
    #13514
    Sziasztok!

    Szervezünk egy ROME alapú OMC (online multiplayer campaign) versenyt, ha valakit érdekel, itt érdeklődhet, csatlakozhat: http://totalwar.hu/viewforum.php?f=98

  • Kotomicuki
    #13513
    Áthelyezed a fővárosod egy, a birodalmad központibb városába, úgy több morálbónuszt kaphat a terület - meg általánosságban az összes többi is.
    A legnagyobb morál és törvénykezési bónuszt adó templomokat húzod fel a birodalmad szélső területein, hogy maximalizáld a jókedvet ott - ekkor a bevételek már mellékesek, mert többet ér, ha nyugalom van.
    Minimálisnál nem veszed magasabbra - de inkább zéró-adózás legyen - az adókat és normális, bónuszt adó családtagot küldesz kormányzónak - figyelni kell erre is, mert van pár dúvad, akik egymaguk lángba boríthatják a legnyugodtabb tartományt is, hiába kiválóságok amúgy.

    sanyicks:
    Az EB már csak ilyen! :))
    Ne felejtsd el a körváltás előtti saját városra klikkelést sem, ám - ennek elmulasztása crash-z vezet pár körön belül!!! :D
    De mindezekért kárpótol a játék...
  • sanyicks
    #13512
    Mekkora kakesz ez az EB. Elején telepítéskor nem jelöltem be a bug script telepítését, hogy úgy talán játszható is lesz. Aztán meg el sem lehet indítani a script nélkül. Akkor meg mi a rákért választható hogy felrakom vagy nem?
  • sanyicks
    #13511
    semmit. Én ha elérem hogy minden van, akkor utána megy a konzolba az add_population negatív számmal, mást nem lehet.
  • zoleee20
    #13510
    Tényleg nem hiszem már ezt el!!!
    Tökmindegy mit csinálok, állandóan fellázadnak a városok. Most már azt csinálom, ha elfoglalok egy újat, kiírtom a lakosságot. Felhúzom az összes épületet, tehát nem csak a boldogságot növelőket, nincs már megépíthető épület, havonta, vagy naponta rendezek versenyeket vagy gladiátorjátékokat, és egy ilyen város, ahol vagy zöld, vagy sárga volt a kis fejikon a város alatt, fellázadt a következő körben, pedig nem is kis seregem volt benne!
    Kérdem én: mégis mi a francot tudok még csinálni???
    Állandóan ezzel kell foglalkoznom, hogy ezeket a városokat visszafoglaljam, kezd már elegem lenni!!
  • Yag
    #13509
    Akár :) Természetesen a teljesség igénye nélkül :P
  • Kotomicuki
    #13508
    Mester!

    Az a "stb", az nem a jó öreg EB-t akarta jelenteni? :)