4862
Hardware Probléma, Kérdés
  • Lantee
    #4821
    Megoldódott. :)
  • Lantee
    #4820
    Sziasztok! Segítsetek légyszíves, ha tudtok, mert én lassan felrobbanok.
    3 darab 6 videokártyás riget kéne összeraknom. 6600XT kerülne bele, 1db az alaplapon, a többi riserrel. 2db 750W Cooler Master táp hajtaná a cuccot.
    A többi cucc: Gigabyte Z390D - Intel Core i3-9100F - 4GB DDR4 Kingston

    Hiba 1.
    Az egyik rigbe tettem 3 kártyát, beindult, de persze a háromból maximum kettőt ismert fel, de a másodikra Error 43-as kódot adott. Ha a második kártyát is a lapba tettem, akkor tökéletesen felismerte.
    Cserélgettem a risereket, cserélgettem a kártyákat, ugyanaz az eredmény.
    Néztem a neten, hogy miket kell a Bios-ban állítani, megtettem, ugyanaz az eredmény.
    Mit kéne még megtennem?!

    Hiba 2.
    Most már egyik rig sem indítja el a második tápegységet. Minden kábelezés jó, cserélgettem a tápokat is, de bekapcsoláskor 1 pillanatra felpörög a második tápegység, aztán leáll, és egyértelműen nem ad áramot.
    Úgy kötöttem be őket, hogy:
    PSU 1: Alaplap+Proci+Alaplapi VGA+ADD2PSU
    PSU 2: Riser+VGA+ADD2PSU
    Mit nem veszek észre, mit kéne még megtennem?

    Az alkatrészek mind újak, külön-külön mindegyik teszi a dolgát.
    Előre is köszönöm!
  • Lantee
    #4819
    Tegnap power gombbal kapcsoltam ki, és úgy is maradt, tehát akkor ezek szerint mégiscsak a Windows hülyült meg valahol?
    Mindegy, ahogy említettem, úgyis megy eladásra a gép, majd akkor kap egy friss rendszert, és remélhetőleg nem lesz többet ilyen.

    Mindenkinek köszönöm az ötleteket, javaslatokat!
  • bajgunar
    #4818
    Anno találkoztam ilyennel én is. Akkor nekem a win "hülyült"(hetett) meg... Sokáig úgy használtam, hogy mindíg alvóba tettem, s úgy állítottam le a gépet. Aztán egyszer valamit szenvedtek az árammal a panelban, s többször elment az áram, napokig.
    Akkor kezdtem átszokni arra, hogy inkább leállítottam, mert úgyis elszállt benne minden. Nah akkor figyeltem fel rá, hogy mikor leállítottam este, kimentem egy cigire, kétbetűs, stb, s visszatérve meg bekapcsolva van a gép! Pedig nem mókoltam el rajta semmit. (mármint win-en belül). Végigjártam én is Merlin féle beállításokat, hibernálás, fast startup, regedit. Mégse javult meg...
    DE egy totál format, win reinstall, majd fast startup, hibernálás, alvás "nyalánkságok" totális letiltása után többet nem jött elő.
    Azután sose raktam alvóba a gépet. Csak a teljes shut down. És nem is indult újra.
    Új gépemen már kezdettől fogva tiltottam az alvást. Soha nem teszem, s nem is mehet alvóba. Csak a teljes leállítás.
    De nem is találkoztam még ezzel a hibával. (és nem is szeretnék)
  • Lantee
    #4817
    Lecsekkolom, köszönöm!
  • suba53
    #4816
    Akkor is újra indul, ha a power gombbal lövöd le? ( a 4-5 sec-es kill )
    Ha van egy tartalék vinyód, tegyél rá egy másik oprendszert, akár linuxot, vagy win7-et, és nézd meg, hogy azokkal is ezt csinálja-e.
    Ha igen, akkor valószínű, hogy alaplap. Ha nem, akkor lehet hogy a win10-ed hülyült meg, és stop helyett restart kódot ad.
  • Lantee
    #4815
    Köszönöm, de sajnos ezeken a körökön már túl vagyok, és továbbra is csinálja.
    A BIOS-t os megnéztem, beállítottam, semmi eredménye.

    Valaki azt mondta, hogy biztos az alaplap, de lassan eladásra kerül a gép, és rossz lapot nem szeretnék eladni.
    Tehát: Sima, hagyományos SHUT DOWN, gép leáll, lekapcsol...3-4 másodperc múlva bekapcsol, bebootol.
  • RJoco
    #4814
    Érdemes megnézni a bios-ban, hogy nincs e beállítva, hogy egérre, billentyűzetre vagy hálózatra felébredhet.
    Ezekre talán van win beállítás is, így érdemes ott is megnézni, hogy egyezzenek a beállítások.
  • MerlinW
    #4813
    Windows probléma lesz. Ha hardver a gond, akkor általában fordítva történik a dolog.

    Itt a Microsoft support tanácsa:

    "I’m Rey, your Windows 10 Advisor.
    I understand you are having trouble with the shutdown which restarts your pc instead. Let me help you with that.

    Check and follow these steps:
    1. Press the Windows key and the R key to open the Run search box.
    2. Type in control, click on OK.
    3. Select Power options. in the upper left portion select Choose what the power buttons do. Then click on Change settings that are currently unavailable.
    4. Under Shutdown settings remove the check for the box to Fast turn on fast startup (Recommended).
    5. Click on Save changes.

    IF this will not solve it, next will be below:
    1. Press Win+R, type in regedit and hit Enter to open the Registry Editor.
    2. Go to HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > SessionManager > Power.
    3. Set the value of HiberbootEnabled to 0.

    Lastly, do this:
    1. Go into my computer right click properties
    then get into device manager.
    2. Under network, adapters find your driver right click and make sure that under power management tab you unclick let device start-up computer."
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.08.24. 21:08:29
  • Lantee
    #4812
    Sziasztok!
    Ha a gépem olyat csinál, hogy Shut Down-ra leáll, majd 2-3 másodperc múlva újraindul, akkor az inkább alaplap, vagy inkább táp probléma?
    köszi!
  • RJoco
    #4811
    Ha van más eszközöd, akkor érdemes lenne azzal is megnézni.

    A telóra le tudsz szedni wifi analizáló programokat.
    Nézd meg egy olyannal a jelerősséget.
    Én a WifiAnalyzer (zöld alapon fehér wifi jel) nevű app-ot használom. -35 és -45 dBm között változik a jelerősségem.
    A router úgy 1-2 méterre lehet most tőlem.
    Ha átmegyek a fal túloldalára, a másik szobába, akkor úgy -50 és -60 között mozog.

    Az app-pal látod, hogy a környezetedben még milyen jelforrások vannak és melyik csatornát használják.
    Általában a router szoftvere képes megvizsgálni a környezet jeltelítettségét és olyan csatornára beállni, ami a legkevésbé használatos. Ha mégsem, akkor ezt talán te is megteheted. He nem, akkor a szolgáltató egy nagyon gagyi routert adott neked.

    Ettől függetlenül előfordulhat, hogy a készülék már eleve rossz állapotban került hozzád.

    Először derítsd ki, hogy mi a rossz. Mind a kettőre van garancia. Viszont a szolgáltatót csak akkor érdemes zaklatni, ha tényleg a router a ludas. Viszont akkor kitartónak és erélyesnek kell lenni, mert általában szeretik lerázni az embert.
  • hiper KOCKA
    #4810
    Csak sima téglafal, és nem is különösebben vastag. Nem értem akkor. Főleg, mivel mind a router mind a telefon zsír új, alig 1 hónapos. Nagyjából akkor vettem a telót, amikor a Telekom kihozta az új routert. De már az első naptól így volt. Csak abban a szobában tudtam csatlakozni a telóval, ahol a router van. Mondjuk ott totál felesleges is csatlakozni, mert ott úgyis a személyi számítógépet használom. A telót direkt azért vettem, hogy más szobákban is tudjak netezni... erre kuka.

  • RJoco
    #4809
    Ha csak 1 fal választja el a két eszközt, akkor át kell mennie a jelnek. Kivétel, ha vasból van az a fal. Vagy ólombetétes. Viccet félretéve egy normál panel vagy tégla építésű ház falain át kell menjen a jel.
    Vagy a telefonod wifije halódik vagy a router wifije. Utóbbival találkoztam már.
  • MerlinW
    #4808
    Lehet kapni konnektorba dugható jelerősítőt. Az talán a legkényelmesebb/olcsóbb megoldás. Nálam is volt ilyen gond, viszont nagyobb távolságok / szintkülönbségek vannak, így én vettem még egy router-t és azzal oldottam meg.
  • hiper KOCKA
    #4807
    Hello

    Otthoni wifivel kapcsolatos problémám van. A modem router amivel csatlakozok a netre kiválóan működik, de csak abban a helyiségben ahol van. Ha átmegyek egy másik szobába, amit fal választ el, akkor már nem tudok csatlakozni a telefonról. Van erre valamilyen trükk, hogy más helyiségekben is legyen wifi elérés? Esetleg egy másik modemet is kell venni?
  • RJoco
    #4806
    Az ITX-es alaplapomnak nincs PCIe foglalata, csak PCIe 3.0 x16.
    Videokártya helyére betehetek más bővítőkártyát? (Aminek működnie is kell majd.)
  • RJoco
    #4805
    Az ólommentes forrasztás nagy hátránya. Nameg az sem mindegy, hogy tervezik meg a forrasztási felületeket.

    A ramok ki voltak véve, mert másképp nem tudtam betenni az újakat sem. Illetve a procihűtést is ki kellett szerelnem emiatt. Utána mondjuk már gond nélkül belement volna a két új modul is a másik kettő kivétele nélkül.
    A procin mindig ez a vízpumpa volt, a csövek már jól be is álltak a borda felé.
    Viszont olyan jól kitalálták a dolgokat, hogy a G.Skill memória a hűtőbordájával már nem fért el a pumpa kivezetése mellett.
    Ha utólag raktam a procira a pumpát, akkor meg elkezdte feszíteni mind a négy modult, annyira megtolta az elsőt.
    Így mégsem akartam hagyni, úgyhogy kicsit megreszeltem a pumpa felfogatásán a lyukakat és pár milliméterrel odébb tudtam csavarozni. A felület az alján bőven elég nagy, hogy lefedje a procit és a modulokat sem nyomja.

    A gép tegnap óta megy gond nélkül az emelt fordulatszámú ventikkel.
    Én inkább arra gondoltam, hogy a proci foglalatban lévő kis érintkezők közül lehet valamelyiknek gondja és a folyamatos rezgésváltozástól egyszer eljön egy pillanat, mikor nem lesz megfelelő a kontakt. Nem feszül eléggé a proci kivezetésének.
    Természetesen ez csak elmélet. Ezt még gyári körülmények között is baromi nehéz lenne kiszűrni. Itthon meg kb. lehetetlen megállapítani, hogy ténylegesen minek van baja. Csak a vak szerencse és némi megérzés vezethet a jó irányba.
    Egy megoldás van, új gépet kell venni. Pedig ennek a konfignak is 7 évet szántam, de az már nem lesz meg.
    Mondjuk nem fogok mindent cserélni első körben. Proci, lap és hűtés új lesz, a többi marad.
  • ntex
    #4804
    Köszi a javaslatot! De ennek nem így szabadna működnie.
    Ez olyan, mintha vennél egy 500 lóerős kocsit, de azt mondanák, hogy ne nyomd tövig a gázpedált, mert kiesik a motor.


    Ez így van, de egy számítógép teljesen más tészta. Itt kicsit érzékenyebbek az alkatrészek a külső behatásokra, és minél több van belőle a gépben, annál több az esetleges hibaforrás, hibalehetőség is sajna... Ez van.

    Egyébként simán lehet kontakt hiba is. Van több sztorim is ilyen esetekről:

    Nálam egyik régebbi gépnél a memóriafoglalatoknál volt valami gubanc mert az előző tulaja egy akkora rohadt nagy hűtést tett a procira hogy konkrétan meghajlott tőle az alaplap (ez utólag derült ki mikor már végleg ki lett szerelve, látszódott hogy volt benne ív, pont a memóriafoglalatoknál), elkezdett egyszer csak random kékhalálozni a gép. Kivettem a RAM-okat, visszaraktam, semmi baja nem volt hónapokig, majd a gépet egyszer le kellett vennem az asztalról, annyi elég is volt neki hogy előjöjjön újra a kontakt hülyeség, megint újraindulgatott a gép amíg meg nem igazítottam a memóriákat benne. Célszerű minden csatlakozót meg alkatrészt egyszer kivenni majd visszarakni. Öcsém gépének nem volt semmi baja (8. gen i3), szétszedte mert átszerelte egy jobb házba az egészet aztán egyszer neki is random újraindult a gépe még aznap, nem sokkal az átszerelés utáni bekapcsolás után. Kivette a RAM-okat meg a videókártyát is, visszarakta őket, azóta semmi baja sincs a gépének.

    Egyik ismerősömnek konkrétan attól indult újra a gépe, hogy egyszer pont együtt CS-ztünk és idegességében rácsapott az asztalra :D Bumm, pillanatra felvillant a kék kép majd resetelt a gépe (neki is valami régebbi 4-es szériás i5 gépe van). Na azóta nem csapkodja az asztalt... :D Nála is tuti valami kontakt probléma volt.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2021.05.22. 02:44:27
  • RJoco
    #4803
    Köszi a javaslatot! De ennek nem így szabadna működnie.
    Ez olyan, mintha vennél egy 500 lóerős kocsit, de azt mondanák, hogy ne nyomd tövig a gázpedált, mert kiesik a motor.
    Amúgy van benne egy 4 TB-os SSD, erről fut a rendszer, meg a játékok.
    Egyéb munkálatok miatt most belekerült 2x2 TB nvme is.
    És már nagyon régóta van benne egy 1 TB-os HDD.

    A fejlemények, talán már nem túl korai róluk írni.
    Tegnap betettem a 2 nvme SSD-t és kivettem az új HDD-ket.
    Nagyjából 2 óra múlva megint beállt a kékhalál.
    Ma valahogy beugrott, hogy a különböző tesztek alatt sosem volt gond a géppel, viszont azok nem is produkálnak életszerű körülményeket. Gondolok itt arra, hogy folyamatos terhelés alatt a processzor beáll egy fix hőfokra, így a hűtés is beáll egy fix fordulatra. Normál használat mellett változik a terhelés, a proci hőképzése és mivel én a csendes gépet szeretem, ezért gyakran a ventilátorok fordulata is.
    A lényeg, hogy ma megadtam egy elég magas fordulatot nekik, de még nem a max-ot. Így mondjuk elég hangos lett.
    Viszont nem változtatják a hőfokot, mert annak csak CPU 65 fok felett kell bekövetkeznie. Ezt pedig elvileg nem fogja elérni sosem.
    5 óra lájtosabb használat alatt nem volt gond vele. Most elkezdtem rendesen dolgoztatni, meglátom.

    Hogy miért ötlött ez fel bennem?
    A HDD-k, bár gumigyűrűs alátámasztásuk van rezgéscsillapítás szempontjából, mégiscsak rezegnek.
    A ventilátorok folyamatosan ingadozó fordulatszáma is mindig másképp rezeg.
    A proci azóta a foglalatban van, mióta összeraktam a gépet. Ez úgy 4 és fél éve volt. Nem tudom, mennyire valószínű, de esetleg ott van valami gond, jön egy kis kontakt hiba és kész a kék képernyő.
    De az is lehet, hogy más alkatrész forrasztásával van valami. Nagy frekvencián egy pici repedés is okozhat nagy galibát.
    A gép párszor meg lett utaztatva. A magyar utak meg...
    Vízhűtés van a procin, nem tudom, hogy mennyire szokott eltűnni belőlük a folyadék, de, ha forgatom a radiátort, akkor csorog rendesen. Ez is lehet probléma. Bár sosem láttam megugrani a hőfokot. Így ennek elég kicsi esélyt adok.
  • Synchronous
    #4802
    Én csak annyit javasolnék, hogy kerüld a sok merevlemez használatát. Inkább arra törekedj, hogy minél kevesebb mozgó alkatrészes device legyen a gépedben. A legoptimálisabb, ha veszel egy 2 TB-os SSD-t, amennyiben a tárcád engedi. Ha sok az adatod, akkor legyen egy kisebb SSD amire megy a rendszer, és 1 db nagyobb (mondjuk 10 TB-os) HDD.
  • RJoco
    #4801
    Köszi!
    A hibakódokat már nézegettem. Meg az event nézegetőt is. De semmi érdemlegeset nem találtam.
    Amiket írtak, azok nem játszottak. M$ support sem tudott semmi használhatót írni, egyéb kékhalálos témákat is néztem, de nem javult semmire, ami játszhatott volna.
    Win alaphelyzetbe állítás is volt már, teljesen feleslegesen. Sőt, újra is lett telepítve miután átváltottam egy másik SSD-re.
    Kipróbáltam egy csupasz rendszerrel, amin éppen csak a szükséges driverek és a játék volt fenn, amivel teszteltem. Ha jól emlékszem, akkor a NFS Heat volt az. 1 monitorral, nem hárommal. 1 óra után elhasalt. Ez még a tápkábel körüli rendezés előtt volt.
    Holnap megjönnek a plusz SSD-k. Bepakolom őket, közben lehúzom a HDD-ket és meglátom. Hátha nem tetszik neki, hogy 4 különböző fajta kábellel vannak rádugva és ebből az egyik igencsak régi és vékonyka.
    Ha gond lesz, akkor először kiveszem a VGA-t. A prociban van "GPU". Ha akkor sem lesz jó, akkor veszek egy új lapot és procit.
    Ha jó lesz, akkor szomorú leszek, mert VGA-t mostanában nem fogok venni.
    Az a baj, hogy nagyon alap dolgokkal sokat nem tudok kezdeni. És a különböző tesztek alatt sosem jött elő semmi. Csak a gép normál használata közben. És az is régebben. Most a HDD-k berakását követően durvult el a helyzet.
  • MerlinW
    #4800
    Blue Screen ír neked hibakódot => google, valamint a windows event viewer-ben is találhatsz nyomokat a hibára.

    Ha Windows restore után is gond van, a szokásos debug mód jöhet csak szóba, csupaszítsd le a gépet.

    Alaplap, proci,1 RAM modul, 1 ssd (rendszer), GPU (ha van prociban akkor azt is vedd ki), offline. Ha nincs gond, egyesével pakold vissza az elemeket. Ha kopaszon is gond van, memóra csere, ha úgy is, akkor leszűkítetted a lehetséges hibás eszközöket 3-ra (lap, proci, táp).
  • RJoco
    #4799
    Sziasztok!

    Ezekben az ínséges időkben nagy az én gondom.
    A gépem valami oknál fogva random kékhalálozik.
    Korábban játékok alatt fordult csak elő.
    Először bezáródott a játék, többnyire hibaüzenet nélkül. Ha újraindítottam a játékot, akkor már a kékhalál jött.
    Nem csak egy játéknál.
    Ha kikapcsoltam a gépet pár (10) másodpercre, akkor utána sokáig bírta.
    Írtam m$ supportnak is, de nem tudtak segíteni. A kék képernyőn mindig más üzenet jelent meg. A naplók nekem nem mondtak semmit.
    Stressz teszteltem a VGA-t, CPU-t, memóriákat is félig.
    Nemrég olvastam pár érdekes dolgot az UTP kábelekről.
    Így az összes "vékonyabb" kábel elkerüli most a számítógép tápkábelét.
    Úgy nézett ki eddig a dolog, hogy ez megoldotta a gondot.
    A mai napig.
    Pár napja bekerült 2 új memóriamodul a gépbe. Ezek nem voltak tesztelve, viszont nem volt gond a géppel. Játék alatt sem.
    Ma bekerült 4 HDD, így most 1 SSD és 5 HDD van a Sata csatlakozókra kötve.
    És itt jöttek az újabb kék képernyők.
    Nem is csinált igazan semmit a gép, épp csak az aida osd-jét állítgattam. Aztán puff.
    Itt már áramtalanítottam a gépet is.
    Majd újra próbálkoztam. Fel órát sem ment és ismét kék lett.
    Minden alkalommal más hibaüzenettel.
    Gondoltam megnézem egy live linux-szal (mint cinnamon 18.2), ami épp kéznél volt és másik gépen pár napja el is indult. Most viszont nem. Semmi hibajelzés csak a kikapcsolt monitorok.
    Korábban ez a rendszer telepítve is volt erre a konfigra.
    Megpróbáltam a wint indítani, de kékhalál lett a vége.
    Tanácstalan vagyok, mert fogalmam nincs, hogy mi lehet a gép gondja, vagy, hogy tudnám kideríteni.
    A héten jön 2 m.2 SSD, aminek még bele kell mennie.
    A tápot nemrég cseréltem, el kell bírnia. Seasonic 800W
    A konfig:
    6700K, nincs egyénileg húzva. Vízhűtés, 64 fok fölött még nem láttam.
    MSI 980 Ti SeaHawk, szintén nincs húzva.
    Mind a kettő hosszabb ideig volt teljesen terhelve aida-val, de nem volt gond.
    3 monitor van rádugva. De egy monitorral is voltak gondok.
    G.Skill 2x8 GB 3200, 25 órás memtest alatt nem volt gond.
    G.Skill 2x16 GB 3200, most kerültek bele.
    Asrock Z170 OC Formula. Ezt nem tudom, hogy lehetne tesztelni. Én erre gondolok.
    És lehet, hogy a háttértároló vezérlő részében lehet valami.
    Bár korábban is volt benne 4-5 háttértároló, m.2 SSD is, de nem volt ilyen durva a helyzet. Illetve talán helyzet sem volt.

    Procit, alaplapot nem tudok cserélni. Ha cserélni kellene bármelyiket, akkor az új gépet jelentene. Legalábbis a kettőt egyben cserélnem, a többi pedig menne az új gépbe.
    VGA? Azt esetleg meg tudom próbálni, hogy kiveszem.
    Csak nem tudom, lenne e értelme.
    Terhelés alatt nem volt gond vele, nem melegszik túl a hibrid hűtésnek köszönhetően.
    És most újat venni...
    Ettől függetlenül lehet, hogy megpróbálom és kiveszem.

    Esetleg valakinek valami ötlete?
    Hogy tudnám kideríteni?
  • blackcalibra
    #4798
    Köszi a válaszokat!
    Nyilván gondoltam a cserére, de nemrég vettem, és igazából amire én használom, arra tökéletes. Egy 2.1-es szettről van szó, és nem szól rosszul, főleg, hogy még a fél hangerőre is csak ritkán van tekerve. A kábelekre is gondoltam, de akkor ha már más is ezt tanácsolja, akkor egy próbát meg fog érni, igaz, nem lesz egyszerű a dolog, mert a konnektor bal lent van, a gép meg jobb fent az asztalon és a vezérlője a szettnek is, a gép mellett, persze nem közvetlenül, és hát így a kábelei a számítógép kábelekkel "együtt fut fel" az asztal mögött. Gondolkoztam hogy másik konnektorból kéne ennek adni a delejt, de ezt most nem nagyon tudom megoldani, főleg úgy, hogy a másik sem "terheletlen". Próbálkozok első körben akkor egy kábelmenedzsmenttel.
    Köszi a tippeket!
  • suba53
    #4797
    Ez egy elég macerás dolog. A számítógép környezetében elég sok zavarjel van. Plusz a monitor is termel elég sok zavart. Önmagukban ezek elég magas frekvenciájúak, vagyis nem hallható ha modulálja az erősítődet. De mivel sok különböző közeli frekvenciájú zavarjel van jelen ezek összelebegése már létrehozhat olyan spektrumot, ami hallható zajként jelentkezik.
    Próbaképpen hallgasd meg úgy a hangfalaidat, hogy áramtalanítsd a PC-t, és a monitort is. Azért kell áramtalanítani, mert a standby áramkörök működnek akkor is, ha csak simán kikapcsolod.
    Majd mondjuk a telefonodról, vagy egy analóg műsorforrásról hajtsd meg, és figyeld, hogy a zaj előjön-e. Ha nem, akkor próbáld meg a hangfal kábeleit úgy átvariálni, hogy minél távolabb fussanak a PC tápvezetékétől, a monitor kábeltől, ezzel az RF csatolást tudod csökkenteni. Bár a zavar mindenképpen jelen lesz, csak mondjuk a hallásküszöb alatt.
    Ha a zaj akkor is előjön, amikor áramtalanítva vannak a környező berendezések, akkor a hangfal erősítője produkálhatja. Gerjed, vagy egyéb zajforrást vesz. Akkor egy jobb minőségűre érdemes cserélni. Ha USB táplálású hangfalad van, akkor azt egy telefon töltőről tápláld a teszt alatt.
  • MerlinW
    #4796
    Én lecserélném a hangfalat.
  • blackcalibra
    #4795
    Sziasztok!
    Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van itt köztetek olyan, akinek már kellett PC-s hangfalhoz zaj / zavarszűrőt használni, mert bizonyos időközönként előjött ez az idegesítő statikus zaj? Eléggé zavaró. Van valami tuti szűrő, amit érdemes lenne megpróbálni?

    Köszi!
  • nagykispeter
    #4794
    Köszönöm
  • MerlinW
    #4793
    Lehet csak a kábel, de a leírásod alapján VGA gyanús.
  • nagykispeter
    #4792
    Sziasztok!
    Igaz még ritkán,de volt egy pár alkalom mikor bekapcsolom a számítógépet és a monitort később kapcsolom akkor csak néha felvillanó kép van.Viszont ha a monitort kapcsolom be előbb és utána a gépet akkor mindig jó.Olyankor is előfordul és ez a nagyobb gond,ha üzem közbe kikapcsolom a monitort majd később 1-2 óra múlva vissza akkor is van hogy ezt csinálja pedig előtte semmi gond nem volt.Monitor elvileg jó másikkal is próbáltam mikor csak villogott megcseréltem és a másiknál is fenn ált a gond.VGA alaplap táp lehet rossz?
  • Zsombor99
    #4791
    Szerintem villámgyorsan egy adatmentő programmal nézzél rá az SSD-re, hátha lát rajta még adatokat, valamint azt is ellenőrizd, hogy hátha csak valamitől elveszítette a betűjelét a kérdéses partíció! Ha pedig tényleg eltűntek róla az adatok, akkor villámgyorsan vegyél egy másik SSD-t, míg legalább a rendszered még meg van!
    Azt javasolom, hogy amennyiben megoldható, akkor csak a rendszer legyen egyetlen partícióval az SSD-n, az adatok pedig egy külön HDD-n legyenek tárolva.
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.12.30. 19:31:42
  • Gyuszopapa
    #4790
    A hiba a következő.SSD kétfelé van osztva a C a rendszernek a D része egyéb dolgoknak.Ma reggelre a D tartalma teljesen eltünt.Az SSD több programmal leellenőrizve semmi baja.
  • MerlinW
    #4789
    Ezt így látatlanban senki sem fogja megmondani. Érintkezések, csatlakozók-at át kell nézni. CPU és VGA ventik felpörögnek? VGA tápkábel a helyén van? CPU és alaplap tápkábel a helyén van? Hangot ad ki magából a lap?
  • smog15
    #4788
    Sziasztok!
    Össze raktunk egy gépet 10100F procival, asus 1650 kártyával, Asrock B460M-HDV lappal, HyperX rammal. A probléma, hogy beindul de nem ad képet. Az egyértelmű, hogy a lapon nem lesz kép de a videokártyán sincs. Hogyan tovább? Lehet alaplap probléma?
  • MerlinW
    #4787
    Én garázsban szoktam kompresszorral kifújni, de ha jó házad van akkor évekig nem kell foglalkozni vele. Én pl nemrég cseréltem gépet/házat. 5 év után Fractal R5-ben szinte semmi dzsuva nem volt, pedig elég poros kertes házi tetőtérben lakott. Lakóházban a célszerű havonta bele-bele fújni, így állandóan tiszta marad és utána könnyen takarítható a környezet is porszívóval.

    Ha túl sok por van a házban az azt is jelenti hogy nincs porszűrő a befele fújó ventik előtt, azt érdemes pótolni.
  • Bokafix2
    #4786
    Valószínűleg lecsapódott rá némi pára, az meg simán tönkreteheti a gépet... főleg ha beviszed a meleg szobába és azonnal bekapcsolod. Szerintem legközelebb a szobádban takarítsd ki. Én úgy szoktam, hogy finom ecsettel leseprem a port az alkatrészekről, a ramról a vga-ról meg az alaplapról stb. Aztán amikor lent a gépház aljában összegyűlik por, a porszívó csövével felszippantom. A ramokat és a vga-t kiveszem az alaplapból, és az aljzatot meg az érintkezőket alkoholos kendővel letisztítom. A ventilátorokat air dust spray-el átfújom, majd várok 10-15 percig, hogy elpárologjon a spray tartalma. Utána gond nélkül be lehet kapcsolni, és csillog-villog. De télen kivinni takarítani semmiképp nem javasolt.
  • undY1ng #4785
    Üdv!
    Lehetséges, hogy nem hardveres probléma de annyi lenne, hogy gondoltam kicsit kifujatom belülről a gépet, azért pár havonta nem árt (). Mivel kint a "szabadban" tudtam ezt megtenni, így egy picit hidegebbek lettek az alkatrészek.
    Gondoltam rá, hogy várjak egy kicsit, hogy ne kapjon túl nagy feszkót, de aztán mégis azonnal be is indítottam és jött is egy random gépkikapcs 10 perc után. Ezelőtt soha nem volt ilyen, szóval ez lehetséges az említett //hideg takarítás// miatt?
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2020.12.05. 11:30:44
  • Wootan
    #4784
    2-3x?

    2-3 havonta szoktam leszedni hogy kitakarítsam az első ventiket meg a szűrőket. Másfél éve van meg a ház, már érezhetően könnyebben jön le az előlap, mint első alkalomkor. Mondjuk 2x3db bepattanó műanyag szar tartja, szóval ha 1-2 eltörne, még nem akkora gond.
  • MerlinW
    #4783
    Kipróbálhatod azt hogy teszel egyet oldalra és egyet felülre, aztán a hőfokok elmondják mi a helyzet. Lényeg a levegő iránya. Oldalt be, fent ki.
  • mégvadabbdisznó
    #4782
    Rendben. Akkor mind a kettőt felülre teszem. Viszont a hátsó résznél szerintem nem férne el a vastag kábelek miatt a másik venti, ezért gondoltam helyette az oldalára. Majd csinálok valamit a kábelekkel.