4862
Hardware Probléma, Kérdés
  • djgera
    #1
    Ha problémád van írj ide!
  • [Walaki]D`Lair
    #2
    nincs :DDDD
  • Tovi
    #4
    Szeretnék egy új videókártyát, de nincs pénzem!!!
    Tudtok megoldást???
  • l3alF1aKe
    #11
    hát először is csak a directX et telepitsd ujra, ha ugy sem jó, csak akkor tedd fel a drivert. De ha van ti4200 akkor miért szenvedsz egy ócska tnt2 vel? hmm
  • l3alF1aKe
    #12
    Másik---> Nekem is lehet hogy van egy gondom
    történet: Volt egy 900 as duronom gigabyte ga-7ixe4 es lappal. Eladtam. Most jött vissza a ulaj, hogy valami nem jó, mert nem megy.(Vett bele vinyót, dwe a butája nem tudta hogyan kell betenni). Beraktam neki. Lényeg az hogy most meg azért sír, hogy nem megy a gép. Semmi életjelet nem ad. Proci ki bele az én működő ecs k7s5a mba. AA proci müxik. Alaplapba nem raktam saját procimat, mert már szállt el igy procim, és UTálok ráfizetni. Ezért proci vissza ga-7ixe4 be, próbáltam ujraéleszteni, sikertelenül. Najó mondom legalább amig az alaplapot elviszem beméretni, beletettem vissza ecs be a 900 ast. (Ahhoz eddig nem volt procim, mert elégett.
    Lényeg a lényeg, betettem a procit, de az ecs ben sem volt már hajlandó tudást osztani a hardvernek. Táp most lett kicserélve, és müxik kipróbáltam. Alaplapot tönklreteheti a proci? Én nem hiszem bár csodák mindig vannak. Elfelejtettem volna valamit?
    Bios t kisütöttem stb stb. Vettem uj prociot is, gonmdolván hogy az amugy is lesarkazott 900 as most már végleg feladta, de nem megy azzal sem. Saját alaplapomba nem teszem bele mert
    1.) Nem akarom az XP t mozgatni ki-be.
    2.) Mi van ha ez a lap is ugy jár esetleg mint az ecs (Gigabyte GA-7VAXP), bár nem hinném, de mint mondam csodák....
    3.) Nem akarom tönkretenni az uj procit sem, mert mistral ban vettem, ott meg tudjuk milyenek a szervizes arcok. Bár azt a procit még nem láttam müködni, mert mint mondottam volt az ecs ben nem müxik, a régi gigabyte most bemérésen van, az enyémből meg nem veszem ki az XP t. Szal mondjatok valamit tönkremehet az ecs a procitól? Vagy esetleg elkerülte valami a figyelmemet?
    Ami most nálam van az az ecs lap meg az uj proci amit beleraknék csak ugye nem megy.
    Válaszokat előre is kösz.
  • Borg
    #13
    Minek már megint ilyen teréz anyu topicja?

    A múltkori is eltűnt a süllyesztőben. Azért HW fórum, hogy mindennek meglegyen a maga topicja (és meg is van), nem pedig egybeömlesztve.
  • The Biker
    #14
    Sziasztok,
    Egy régóta meglévő problémára keresek megoldást. Lehet, hogy már volt szó róla akkor elnézést.
    Adott egy XP mint oprendszer. A vas :1100 cpu; 512MB ram; ASUS alaplap; SB audigy hangkártya.
    A gond az, hogy néha a hang zen játszás közben vagy filmek alatt "csipog". Ez a gond már megvolt amikor vcsak egy sima Live hangkártya volt. Tud segíteni valaki, hogy mi lehet a baj ? Az ASUS 4 in 1 -t már leszedtem és fel is raktam, de nem soakat segített... :(((( Köszi előre is minden segytséget.... The Biker
  • Gerry
    #19
    Azonnal cserélj tápot, mert akár vihati magával az egész gépet, haverom így járt, szintén ACORP 300W-os táppal, ő nem hallgatott rám, szerinte: "A 300W-os táp az 300W-os, nem számít a márka!"
    Nos, mára erről erősen megváltozott a véleménye, sajna a saját kárán...
    Én már annak idején a 800-as Duronomhoz vettem egy Codegen 300W-os tápocskát, azóta hibátlan a cucc!
  • Gerry
    #22
    Codegen-t, az Azona előttem már leszerepelt egy 1100-as Athlonban.
    De, ha igazán jót akarsz, akkor Enermax, vagy Chieftech, de azok kicsit drágábbak.
  • K.András
    #30
    Igazábol fingom nincs minek két oprendszer egy gépre, föleg 98+xp összehasonlitásban hiszen ami a 98-on elindul az az xp-vel is el fog indulni.
    Magyarul szed le a 98-at és akkor kapsz egy csomo helyet is ahelyett hogy reggelente nem tudja a gép hogy merre van az arra...
  • ubi
    #31
    ja egyetértek, bár nekem anno ment a 98 meg xp együtt, azóta xp-s vagyok, mert sokkal átláthatóbb és amúgy is arra fogják írni az új játékokat stb
  • Pheel
    #33
    Hja kérem! Aki új szoftvert akar használni, az ne sajnálja alóla a hardvert és akkor nem lesz csigalassú.
  • seri
    #35
    Az xp-nél nem kell inditó lemez.
    A cd az.
  • seri
    #36
    Nézd meg az alaplapon lévő elemet. Ha elfelejti akkor valószínüleg innen ered a probléma.
    Ha az jó akkor léphetünk tovább.
    Minden NEM közelebb visz az IGEN-hez :-)
  • Pheel
    #38
    Szerintem is elemcsere kell neki. Amúgy ha megnyalod és ráz, akkor jó. Ez elég szoftveres? :)
  • DJ.
    #39
    Van Egy PC2700 333Mhz 512 Mb Kingstoni vagy Samsung pontosan nem tudom! És az alaplap is 333 mhz de a bios nem ismeri fel csak 266-on fut! mit csináljak? segíitsetek
  • barret
    #40
    próbáld megváltoztatni a boot sorrendet,hátha túl gyorsan indul a gép,és ezért hibázik.
  • Shia-ko
    #41
    Sziasztok!
    A minat upgradeltem egy 98SE-t XP-re Celeron333 alá, hogy az NTFS partíciómról néhány dolgot át tudjat másolni az adott gép-re.Fasza volt, majd miután abbahagytam a munkát a 40-es darabról, nem sokra rá nemtudta újra megnyitni a partíciót.Itthon sem ment, és a PM azt mondja, hogy a file struktúrával van baj. Az NDD a cylindereket és a fejeket nézi (azt mondja, hogya FAT-táblát keresi,) de utána nem tud a partícióhoz nyúlni. Most már a WC alapban nem is írja ki a label-jét.
    Van valakinek ötlete, hogyan lehetne visszaállítani az adtokat?
    Köszi
  • Pheel
    #44
    1500MHz
  • Csibe13
    #47
    1400! Tuti!
    A köv. már socket 478as, és 1700 MHz.
  • Kras
    #48
    1400Mhz!100 százalék ezt én is meg tudom erősíteni.Ja Pheel különben 1500Mhz-s Celeron nem létezik,pedig milyen jó lenne Tualatinban.
  • Pheel
    #50
    Igaz. Tévedtem. 1400 MHz.
  • Borg
    #51
    Én egy 2Ghz-es Pentium III-S et tudnék dijazni:)
  • savafan
    #52
    Sziasztok!

    Volna egy vinyógondom. Tegnap beraktam egy Raid kártyát a gépbe és arra kötöttem egy vinyót (vadi újat). Az alaplapon pedig hagytam az eredeti vinyót, hogy majd arról formázom az újat. Miután elindítottam a gépet az alaplapon lévő 60Gigás vinyót átnevezte a gép 80Gigás vinyóra (ugyanolyan névvel mint az új). Ezután semmit nem tudtam kezdeni az átnevezett vinyóval. Se bootolni nem tudok róla se másodikként nem tudok belepillantani mert nem tud vele mit kezdeni. Lehet egy vinyót visszanevezni az eredetire vagy mi lehet a megoldás. Ráadásul fontos dolgok is vannak a vinyón amit valamilyen módon szeretnék ezekután leszedni róla.

    Bármilyen segítséget előre is köszönök!
  • Gerry
    #53
    Mit értesz azalatt, hogy "átnevezte"? 80GB-osnak ismeri fel, vagy mi? Nálam az átnevezés az a volume label megváltoztatása, de az nemigazán számít jelen esetben, kicsit bővebb info kellene, milye alaplap, miyen winyok, milyen RAID, stb...
  • savafan
    #54
    MSI KT4 Ultra alaplap, MSI Gforce 4 Ti 4200 videokártya, AMD proci. A vinyók pedig: ami volt és működött az egy Maxtor Diamond 60 gigás és egy Maxtor 30 gigás. Az új vinyó pedig egy Maxtor 80 gigás lenne. A 30-as vinyóról simán "átlátok" az új 80 gigásra ami a raid kártyára van dugva. Viszont amikor a 60-as vinyóval ugyanezt próbáltam megtenni akkor a biosban ugyanolyan névvel ismeri föl a 60-ast mint a 80-ast. Nem a volume labelje változik, hanem maga a tipusa. Ugyanazt írja ki csak a végén az egyiknél L0-ra a másiknál L2-re végződik a tipus megnevezés. A raid tipusára pontosan nem emlékszem mert az otthon van én pedig melóban.
    THX a segítséget előre is!
  • Gerry
    #55
    Nos, azt kéne kipróbálni, hogy ha egyedül (nincsen mellette semilyen másik egység, mondjuk ő a primary master) rakod be a 60-as winyót, akkor felismeri-e rendesen a gép, és működik-e rendesen.

    Ha nem, akkor nagy valószínűséggel arról a winyóról elveszett minden, de mielőtt még temetnéd, próbáld ki egy másik gépben is...

    Ha viszont egyedül jól működik, akkor valami BIOS beállítási probléma, vagy más ütközés okozhatja a gondot, próbálj meg BIOS-t frissíteni mind az alaplapban, mind a RAID kártyán, és úgy nézd meg újra!
  • savafan
    #56
    Sajna ettől féltem. Tegnap kipróbáltuk, hogy csak simán azt indítjuk el és mielőtt be tudnék lépni a BIOS-ba leáll és nem csinál semmit. Az MSI-nek hála egy ledsor jelzi, hogy éppen mi történik és ott az Initialization Boot advance (ha jól emlékszem) résznél áll le. A vinyót is temethetem vagy csak ami rajta van? Nem foglalkozik valaki ilyesfajta adatmentéssel?
  • savafan
    #57
    És még valami: mi produkálhatott ilyet?
  • savafan
    #58
    Valaki azt mondta, hogy felülírt valami szervíztracket. Ez létezhet és akkor a tartalom az elveszett? Ha valaki visszaírja ezt a tracket akkor is elveszett minden?
  • Laalee
    #59
    hw errort lenyegeben 1 jol mukodo alkatresz sem produkalhat. probald meg csak azt az 1 vinyot hasznalni, lehet a raid kartya rossz, es a vinyonak semmi baja
  • Gerry
    #60
    Hogyhogy leáll, és nem csinál semmit? Nem azt írtad, hogy felismeri, de 80GB-osnak?
    Vagy azóta romlott a helyzet? Egyébként a winyó elindu, felpörög rendesen, nincsen fura hangja?
  • savafan
    #61
    Elindítom a gépet és elkezd bootolni. Ha csak egyedül van a gépben akkor nem csinál semmit. Nem jut el a Bios setup lehetőségéig sem. Ha viszont másodikként egy oprendszeres vinyó mögé rakom akkor írja ki, hogy 80 gigás (csak ha raiden keresztül, alaplapról nem ismeri fel, nem lát másik vinyót).
  • Gerry
    #62
    A BIOS-ban az összes IDE eszköznél az AUTO DETECT van beállítva?
  • Athlonator
    #63
    A western Digital milyen a Seegate baracuda-hoz képest.gyorsaságra és stabilitásra gondoltaM.
  • Gerry
    #64
    Én WD-t vennék, eddig 3 Barracuda IV-ből 2 beszart, amiről hallottam, 1 cégnél, 1 havernál, és mégegy van egy cégnél, ami egyelőre bírja, viszont nekem eddig már sok WD-m volt, és semmi gond nem volt egyikkel sem...
  • savafan
    #65
    Igen, mindegyik auton áll. A raid kártya tipusa egyébként ST Lab. A windows kb. 1 óra alatt állt fel amikor a raidre lett téve a vinyo. Alaplapról semmit nem csinál, mindegy melyik helyre teszem.
  • Borg
    #66
    Nem lehet hogy táp gond? Próbáld meg a tápcsatikat cserélgetni, lehuzni dolgokat. Legjobb ha kiméred a feszültségeket.

    Nekem konkrétan a táp hibájából halt el az első 80as barracudám...
  • Gerry
    #67
    Az IDE kábelek renbden vannak, az is előfordulhat, hogy megtörtek, és ezért pár ér megszakadt. Nekem már például rengeteg gondom adódott a sok ki/be dugdosott, ezért "elöregedett" IDE kábelek miatt...
  • savafan
    #68
    Megnéztünk mindent és kipróbáltunk minden lehetséges figurát. Megpróbáltuk F-diskel nullára törölni a vinyót de el se jut odáig, hogy a kis floppyt beolvassa. Ha a vinyó bármilyen összeállításban be van kapcsolva önmagát részesíti előnyben és onnan akar mindent csinálni (bootolni). De mivel megzavarodott ezért minden variációban lefagy. Az IDE kábeleket is cserélgettük, ráadásul a Raid kártyához is adtak két újat és emellett vettünk még. Tehát azok vadiújak és a régieket is próbálgattuk.

    Borg!

    Konkrétan mi volt a bajod a táppal ami miatt elszállt a vinyód?

    Az a furcsa, hogy az előző gépünkben volt egy IBM vinyó. Az 1 év 1 hónapig bírta. Pont túl a garancián. Utána vettünk egy Maxtor 60-ast 3 év garanciával. 5 hónapig bírta és a Mistralnál visszacserélték azzal, hogy tényleg beszart. Na amire becserélték az 3 hónapig bírta és az szart be most. Ezalatt ki lett cserélve az egész gép de eddig hibátlanul ment. Asszem a Maxtorral már tele a tököm. Most valami mást fogok beszerezni.