4862
Hardware Probléma, Kérdés
  • cibi17
    #4621
    Én nem hallottam. És akkor semmi javítás?
  • Tetsuo
    #4620
    Ilyen ez a popszakma. A vibrálásról lehetett hallani egyébként. Én sem vettem emiatt, meg a hőn várt és mégsem jött OLED miatt sem.
  • cibi17
    #4619
    De ez azért kurva jó. 3 hónapja kérdezgetek, olvasgatok, fórumozok, videozok, mert húztam nagyon a számat az ára miatt. Erre mindenki, persze, isten király a gsync, semmi rossz, 4ms vááá, sirály, 144hz, uhhhh, ez az vegyes!!!
    Erre rászánom magam és rögtön tessék. Jéé ilyen is van, nem csak jóság. De nem lehet mondani. Akkor a fasz dobott volna ki +140ezret. 40ert is már van monitor
  • gforce9
    #4618
    Ilyenkor az van, hogy az új technológia még nincs kellően implementálva. A labda a videokártya gyártóknál pattog, jobb algoritmusok írása válik szükségessé. Addig pedig sajnos, ahogy olvasom túl sokat tenni nem lehet. Magam részéről konzervatívabban vásárolok pont emiatt, elkerülendő az újabb technológiák által szolgáltatott meglepetésgombócokat.

    Néhány driver verziót kipróbálnék azért.
  • cibi17
    #4617
    És most akkor ilyenkor mi van? Direkt akartam venni valami szemkimélőset az epilepsziám ellen. H akkor gsync, sok hz, erre nagy nehezen rászántam magam és 180 ezerért villog? Komolyan?
  • gforce9
    #4616
    Üdv!

    Rákeresve azonnal dobta a google a választ, ismert jelenség néhény játéknál jelentkezik, pubg-nél különösen. Fix nem igazán van erre.

    https://linustechtips.com/main/topic/828531-g-sync-brightness-flicker-with-z271/

    https://techreport.com/news/27449/g-sync-monitors-flicker-in-some-games-and-here-why
  • cibi17
    #4615
    Sziasztok. Olyan gondom lenne, hátha valaki tud segíteni, hogy vettem egy monitort, ma jött meg (Acer predator z271) és olyat csinál játékok alatt, 2t próbáltam, pubg és diablo 3, hogy amikor új pálya részt tölt be, pl diabloban egy teleport, vagy pubgban random, amikor hirtelen megzuhan az fps, akkor ilyen nagyon gyorsan elkezd szürkén vibralni. Nem is vibrál, alig észrevehető, nagyon gyorsan 2-3x minimálisan szürkébb lesz a kép, azaz inkább mintha lejebb venné a fényerőt, majd vissza, de nagyon gyorsan és annyira nem vészesen.
    Csak gondoltam megkérdezem, h ez normális? A gsync miatt van talán? Vagy a 144hz h leesik? Vagy valami rosszul van beállítva? Kértem szín kalibralast (VA panel) elvileg sikerült is telepíteni , win 10. Olyan, mintha igazitana valamit, pl a fényerőt olyankor, vagy én nem.tudom, de fura :/ mert ha ez valami hiba, akkor inkább visszaküldöm.
    Esetleg hogy tudom tesztelni? Vagy mit próbáljak meg beállítani?
    Amúgy csak játéknál vettem észre , Windowsban, videóban nem. Vagy csak nem tűnt fel. Játékban is fps droppoknál, nem folyamatos.
    Köszönöm szépen
  • gforce9
    #4614
    Ha működik tökmindegy VGA nélkül elviszi a gépet az is. Tesztelni pontjó.
  • Shiwo
    #4613
    az a baj, h csak gyengébb (tán 400-as) cseretáppal tudnám tesztelni, ami megvan vagy 8 éves és vagy 3 éve nem volt használva..
  • gforce9
    #4612
    Cseretáppal próbálkoznék elsőkörön, nem tippelgetnék inkább :)
  • Shiwo
    #4611
    Hali,

    A gépem elég érdekes dolgokat produkál..
    Vasárnap
    - Win7 először csak simán kifagyott.. ctrl+alt+del -re nem reagált, reset
    - Közbe némi zörgés jött a gépből, azt gondoltam, hogy valamelyik HDD (de lehet a táp volt, vagy egyéb hűtőventi..)
    - Majd a windows töltőképernyőnél megállt.. reset
    - Csökkentett mód, megállt... reset
    - Másik SSD-ről Win10 indítása, az is megállt..
    - Gép lekapcs, HDD-k lehúzva..
    - Gép indít, felpörögnek a ventik, majd 2 másodperccel később újraindul..
    - Újraindulás folyamatosan, 2 másodpercenként, BIOS-ig nem jut el..
    - Lehúz minden SSD-t és HDD-t, jelenség megmaradt..
    - Videókártya ki, monitor rá az alaplapira, jelenség megmaradt
    - Memóriák ki, 1 bennehagy, jelenség megmaradt..
    - Memó ki, egy másik bele, másik szlotba, jelenség megmaradt..
    - Szitkozódás, gép áramtalanítása, el aludni..
    Hétfő
    - Újból rápróbál, BIOS bejön, nem indul újra
    - Videókártya vissza, ok
    - Memóriák egyesével vissza.. 3-nál megint restartolgat..
    - 3. kivesz, beteszem a 4-et, oké..
    - újra beteszem 3-at, immár negyedikként, kiírja, h a BIOS resetelődött, amúgy oké
    - Win10 SSD rádug, szépen betölt, minden oké
    - Windows 7 SSD rádug, elindul, betölt, billentyűzet + egér nem működik, utóbbinak a világítása is kikapcsolt betöltés közben (BIOS-ba még mentek)
    - Újraindít, Win7 betölt, ugyanúgy nem jók az USB-s perifériák..
    - Újraindít, csökkentett mód (ott még reagált a billentyűre), Win7 betölt, megy az egér is meg a billentyű is
    - Maradék SSD & HDD rádug, Win7 betölt, működik minden...

    Egyelőre itt tart a dolog.. erős a gyanúm, hogy a probléma még elő fog jönni..
    Én első körben tápra tippelek... de gyanúsított még az alaplap és a proci is.. memóriát és a videókártyát kizárnám, mert nélkülük is folyamatosan újraindult..
    Érdekelne, hogy ti mit gondoltok, valaki találkozott-e már hasonló jelenségekkel ?

    a gép 4 éves (a videókártya 2), FSP Raid 650-es táp hajtja.. másfél hete beletettem egy 3. SSD-t a 2 SSD + 2 HDD mellé, de más hardverváltoztatás nem volt az elmúlt 2 évben
    Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2018.02.13. 12:52:50
  • Hayni
    #4610
    Szia!
    Lefuttattam, bár nem emlékszem a régi értékekre, 4,9 az alap, 6,6 a játékra szolgáló a 7,9-ből, szóval az alapján nem tudom...
    Van benne egy NVIDIA GeForce 710M 2GB VGA pluszban és egy Intel Core i3 3120M 2.50GHz processzor, 4 GB DDR3-mas RAM
    A rendszer 1-2 hónapos (fura hogy vannak több éves adatok a screenshotban), a driverek naprakészek az Intelhez és a Nvidiához is... ezt a fura ablakbehozást 2 napja csinálja, ha újraindítom elmúlik.... holnap megpróbálom a BIOS-os dolgot.... bár ah nem driver a gond, akkor gondolom gyorsítani nem fogja a gépet

    Addig is köszi az ötletet!
  • suba53
    #4609
    Ágyúval verébre.

    Valami minimális fordulatszámot azért hagyj neki, bár lehet hogy elég az hogy a tápventi szellőzteti.
  • suba53
    #4608
    Futtasd le az élményindex számítást, és nézd meg változott-e a korábbiakhoz képest. ( Két érték is tartozik a VGA-hoz. )
    Az eszközkezelőben a megfelelő driver van a VGA rovatnál?
    A vizuális hatások beállításainál kapcsolj ki minden animációt, meg ki-be úsztatást.
    Az SSD csak a lemezműveleteket gyorsítja, rendszerbetöltést, programindítást, de a VGA hibákra nincs hatása.
    Integrált Intel VGA van, vagy van pluszban valamilyen dedikált Nvida, vagy Ati? Ha mindkettő van, akkor próbáld ki úgy hogy a BIOS-ban kikapcsolod a másodlagos VGA-t, és csak az integrált legyen. Akkor is csinálja? ( Néha összeakad a két VGA driver. )
  • 0ppika
    #4607
    Köszönöm, pont ezzel szemeztem :) végül mást rendeltem, azt hiszem ez bírni fogja passzívban is :P

    Utoljára szerkesztette: 0ppika, 2018.02.08. 20:42:46
  • gforce9
    #4606
    deepcool gammaxx 300, nagyonhalk, nagyonjó teljesítményű

    passzív hűtővel nincs tapasztalatom így azt passzolom
  • gforce9
    #4605
    Ránézésre VGA hibának tűnik a kékhalál is ezt erősíti meg.
  • 0ppika
    #4604
    Üdv!
    i5 3470 1155-ös procira tudtok ajánlani valami nem gyári hűtőt, akár passzívat.
    Nincs húzva és kb. csak net/filmezés megy, nem melegszik...
    Köszönöm!
  • Hayni
    #4603
    Sziasztok,
    mivel a friss rendszernél is ezt csinálja a laptopom, megpróbálom itt feltenni a kérdést, mert valószínűleg hardware-s gond...
    hátha lenne valakinek ötlete....

    Adott egy 3 éves Samsung laptop, ami egy éve nagyon lassú lett, elsőnek az újratelepítés megoldotta, de csak pár napra, de most már a friss rendszer is lassú.
    Volt benne egy 500GB-os HDD, vettem bele most egy Kingston SSDNow UV400-at, gondoltam majd gyorsabb lesz, csak elfáradt a HDD, de nem gyorsabb.... RAM-ra gyanakszom, de mielőtt vennék, szeretnék megerősítést, hogy az-e vagy kuka az egész és ne költsek rá többet

    Kaptam pár kékhalált is, annak a leírását beszúrom, de azt most abbahagyta, cserébe a videón látható slowmotion dolgot csinálja ... Ha lenne valakinek ötlete, hálás lennék! --> videó a slowmotionhöz <--




  • suba53
    #4602
    Lehet hogy megérne egy gariztatást a VGA. Bár ha levetted a burkolatát, és megsérült valamilyen jelző matrica, akkor gáz.
    Elmondod a szervizben, hogy az a displayport nem működik. Kimérik, és ha valóban a port a hibás javítják, vagy cserélik.
    Utoljára szerkesztette: suba53, 2018.02.04. 11:55:57
  • KTMNORBI
    #4601
    Már 2 kábel halála után nem kockáztatztam, harmadik monitornak(3 monitorozom szimulátorozáshoz) bekötöttem hdmi-n. Amúgy a vga-n van 3 dp, 1 hdmi, és 1 dvi. Nem tudom mi okozta ezt a jelenséget, mert elég komoly gépem van, és kb fél éves. MSI Gaming M3 alaplap, Vga meg MSI 1060 6G Gaming x. Azóta csinálta amióta az egyik kábel tényleg elment %arni, és levettem a burkolatát, és ott láttam olyan oxidációs réteget a forrasztásainál, pedig az is nem több, mint 2 hónapos. Még csesztettem , és lehet visszapofázott, nem tudom, de már azt a kimenetet nem használom, amint írtam arra ott van a hdmi
  • suba53
    #4600
    Furcsa. Mi a felállás? Milyen kimeneteid vannak? Több displayport is, vagy vegyesen Dsub, hdmi, displayport, DVI?
    Ha több displayport van, akkor egyenként próbáld ki őket.
    Vagy próbálj ki másik adaptert, mondjuk displayport-DVI, hátha azzal megy tökéletesen.

    Aztán lehet hogy az adott portnak beszart a stabilizátora, és az adapterben levő aktív eszköz amiatt megy tönkre, hogy túlfeszt kap.
    Ezt javítani házilag nem fogod tudni, de még szervizek sem fogják bevállalni. Alaplap csere, ha ez a baj, és mindenképpen szükséged van rá.
    Ki lehet mérni, de ahhoz elég felkészült elektronikai tudás kell, és dokumentáció.
  • KTMNORBI
    #4599
    Srácok: Mitől vághatja haza a displayport-hdmi kábelemet a gépem. Már a 2-ik megy el szarni. Először azt hittem szimplán beszart, de amikor a másodikat raktam bele az már gyanús volt. 3 moncsit használok, és amikor a harmadik kábel bedugtam 1 pillanatra volt kép aztán elment. Minden kimeneten jó a másik kábelek, tehát 2-vel működik, a 3-ik csatlakoztatásánál történik valami, de passz, hogy mi a szar. Most megyek venni megint 1-et, de nem merem majd bedugni, félek azt is megsüti valamiért
  • Tetsuo
    #4598
    Szerintem ideje lenne a hangkarit is lecserélni. ;-)
  • Tomaj42
    #4597
    Köszi a választ.
    Körülnézek a piacon.
    A lényeg az lenne hogy az sb 128-as hangkártyát bevegye - ami nem mai gyerek, de szebben szól mint a fenti komolyabb gép beépített hangkártyája.
  • suba53
    #4596
    Gyenge ez a masina. Az MP4 egy nagyon erősen tömörített audio-video formátum. Az erős tömörítés miatt mind a kódolása, mind a dekódolása nagyobb erőforrást igényel, mint a sima tömörítetlen AVI formátum kezelése.
    Valószínű, hogy a géped erre már túl gyenge, ezért akadozik az MP4 lejátszása közben.

    Fillérekért kapsz használtan ehhez képest erőmű gépet. És ha XP kell, akkor azt is tudsz telepíteni rájuk.
    Egy Core 2 duo gép már bőven elég lenne, és azok már a nagyon olcsó kategóriában vannak.
  • Tetsuo
    #4595
    Ez nem egy erőgép. ;-)
  • Tomaj42
    #4594

  • bajgunar
    #4593
    Foobar2000 is?
  • suba53
    #4592
    Nem írtad a géped egyéb paramétereit. Proci, ram, vga.
    Lehet hogy a gép számítási teljesítménye kevés a megfelelő sebességű dekódoláshoz.
  • Tomaj42
    #4591
    Sziasztok! A műhelyemben van egy számítógépem, erre van a lenti HI FI rákötve.
    Windows xp fut rajta, mert csak ez viszi el az sb 128-as hangkártyát.
    Azért ragaszkodom ehhez a kártyához, mert audiót bedigitalizálni és lejátszani tökéletes minőségben tudok a meglévő programjaimmal.
    A probléma az, hogy mp 4-et csak kb. 50 megabitig tud akadálymentesen lejátszani bármely lejátszó a gépemen. Nagyobb kiterjesztésen, vagy a kép lassul be, a hangot tökéletesen játssza, vagy akadozva megy végig az egész. Mpeg , Avi vagy flv-vel nincs baj.
    Valamilyen kodek kellene még?? - .... mi a megoldás
  • csabush
    #4590
    Annyira nem ritka, lásd Intelnél a hatodik és hetedik generáció közötti váltást, a hetedik megy a 1xx chipsetben, de csak BIOS frissítés után, anélkül felpörög-leáll.
  • torok6
    #4589
    Még nincs meg a alaplap meg a proci csak láttam a gigabyte oldalon hogy a f3 bios csak a 8magos ryzeneket támogat de a f6 bios már mindegyiket és ettől félek hogy nehogy olyant kapjak ami csak a 8magosakat támogat
  • suba53
    #4588
    A helyzet annyira nem tragikus. Sokszor csak az újabb processzor mikrokódja nem ismert a BIOS számára, ezért visszaugat, de a rendszer elindul gond nélkül. Legfeljebb nem tudja az adott frekvenciát, szorzót beállítani. Ritka, hogy a foglalattal kompatibilis procival el sem indul a rendszer. Ez korábban akkor fordult elő, amikor az LGA775 foglalat volt az általános, és a pentiumok, és a Core2 procik is ezt a foglalatot használták. Ott a régebbi chipsetekkel szerelt alaplapok nem indultak el az új procikkal.
    A tuti az, ha megnézed az adott alaplap processzor támogatási listáját. A legtöbb gyártó honlapján ez megtalálható. És ha a proci szerepel a listán, akkor nyert ügyed van. Ebben a listában az is szerepel, hogy mely procikat milyen BIOS verzióktól ismer az alaplap.
    Ha van a közeledben informatikus barát, kolléga, akkor kérj kölcsön egy olyan procit, amit a jelenlegi BIOS is felismer, és azzal frissítsd a BIOS-t. A szervíz a legkevésbé költséghatékony megoldás. Kivéve, ha megcsinálják szívességből.
  • gforce9
    #4587
    Mielőtt viszed a gépet érdemes telefonon leegyeztetni.
  • torok6
    #4586
    Köszönöm ere gondoltam :) És ezt bármelyik számítástechnikai üzletben megtudják csinálni?
  • chopin42
    #4585
    Kérdésed így hangzik, ha kicsit pontosabban tesszük fel:: ha az alaplap bios-a nem támogatja a cpu-t, mivel régebbi, elindul-e úgy is a gép? Nem. Biost csak olyan procival frissíthetsz, amit támogat.
    Utoljára szerkesztette: chopin42, 2018.01.01. 18:27:34
  • torok6
    #4584
    Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy ha egy alaplapon régebbi bios van mint ami a cpu támogat azt hogy lehet frissíteni? Vagy akkor is megy vele?
    Utoljára szerkesztette: torok6, 2018.01.01. 14:16:19
  • gforce9
    #4583
    Táp, maga a hdd, tápcsatlakozó, alaplapi sata port, sata kábel. Az első kettő kivételével segédeszköz vagy cserecucc nélkül tesztelhető. Hard disk sentinel nevű programot is érdemes felhajítani és ránézni.
  • oneal1
    #4582
    sziasztok!

    adott egy 2tb-os WD blue vinyó, a probléma az volna vele, hogy egyik gépindításnál észleli a gép, máskor pedig nem.

    Teljesen random a dolog.

    mitől lehet?