4862
Hardware Probléma, Kérdés
  • MerlinW
    #4781
    Miután a meleg levegő felfele száll, ha felülre teszel, akkor kifújod a meleget, ha oldalra, akkor befújod a hideget. Először próbáld a 2 felsővel (kifele fújjon). Ha nem elég, akkor megpróbálhatsz egyet oldalra tenni (befele fújjon), de valszeg akkor a szobahőmérséklet magas.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.23. 22:48:49
  • mégvadabbdisznó
    #4780
    Üdv

    Szeretnék még két ventit beletenni az alant posztolt Tesseract házba, csak nem tudom hová kellene tenni, hogy a legjobb legyen. Két helyet jelöltem meg a képen, ahová lehetne tenni a ventiket, szerintetek jó így?




    Jelenleg a proci hűtőjén kívül az a két venti van a házban, ami az előző képen is látható (#4774).
    Plusz két ventivel az említett helyekre beszerelve jobb lenne akkor a hűtés?
  • MerlinW
    #4779
    Hát max 2-3x veszed le a ház elejét, a kézikönyvben benne van hogy kell. Fractal házam is ilyen, az is mint legót le lehet vetkőztetni. Mondjuk a 40-60 ezres házakat nem műanyag szarok tartják össze :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.12. 01:15:42
  • Wootan
    #4778
    Amúgy nem tudom ki találta ki ezt a "letépős" házeleje módot, de szerintem nem volt túl okos.

    Egyrészt a legtöbb háznál ilyen műanyag szarok tartják az előlapot, ami x db letépés után tuti eltörik. + ha valaki jobban megrántja akkor még a bekötött kábeleket is kiszakíthatja :D

    Elég idióta megoldás.
  • MerlinW
    #4777
    Én kérek elnézést.
  • mégvadabbdisznó
    #4776
    Ok köszi... márkát nem írtam, mert jobb klikk a képen és Google képkeresés funkcióval kideríthető. De a link címében is benne van a márkanév: jobb klikk/ link megnyitása új lapon.
  • MerlinW
    #4775
    Legközelebb írj márkát és típust, hogy kelljen nyomoznunk. Ragadd meg az alját és húzd óvatosan, mert elvileg felül kábelek vannak csatlakoztatva. Illetve a házhoz jár füzet amiben benne van minden általában ábrákkal.

  • mégvadabbdisznó
    #4774
    Üdv

    Ilyen gépházam van, és szeretném leszedni az előlapot, mert a ventilátora brutál poros, és bekapcsoláskor zúg is rendesen. De máshogy nem férek hozzá. Szeretném kitakarítani, megnézni minden oké-e vele. Viszont nem tudom hogy fogjak hozzá. Nem látok az előlapon semmilyen gombot vagy kapcsolót, szóval fogalmam sincs hogyan szedjem le. Félek, hogy utána meg nem tudom visszatenni.

  • blackcalibra
    #4773
    Szia! Köszi a segítséget! Cooler Master ház, nem mondom, hogy a világ legújabb és legkomolyabb háza, de nem rossz. Akkor szerintem veszek valami normálisabb hangfal szettet.

    Köszi!
  • ntex
    #4772
    Elméletileg semmiféle minőségbeli különbségnek nem kellene lennie. Feltéve ha minőségi a gépház és nem ilyen egyszerű / gagyi noname akkor normális kábelek vannak benne valószínűleg.
  • blackcalibra
    #4771
    Sziasztok!

    Egy olyan kérdésem / problémám lenne, hogy még régebben sajnos az alaplapi hangkártyám aljzatába "beletörött" a Logitech "hangfal" szettem csatlakozójának első negyede. Próbáltam többféleképpen kiszedni belőle ( golyóstoll betét belül pillanatragasztóval rátolva a beletörött darabra ) se sajnos jobban érzi bent magát, mint kint. Viszont van nekem a gépház előlapján külön egy mikrofonnak aljzat, és külön - hát ott egy fejhallgató jelzés van - egy fülesnek / fejesnek / hangszórónak is használható aljzat is. Ez is "be van kötve" az alaplapba. Annyi lenne a kérdésem, hogy ha vennék egy "normálisabb" hangfal szettet és az előlapi Jacket használnám, akkor lenne valami olyan minőségbeli romlás a hátlapi, közvetlen alaplapi hangkártya csatlakozóhoz képest ami miatt felejtős ez a megoldás? Nem szívesen cserélnék még most emiatt alaplapot, mert akkor ramokat, procit is kellene cserélnem, és most még ez nincs tervben, viszont a fejhallgatót néha hanyagolnám, bármennyire is jó.

    Köszi!
  • RelakS
    #4770
    A fura, hogy a gép nem érződik lassabbnak, csak dög lassan indul. Gimp mentés nagy fájllal, Doom Eternal.
    Egyszer nem bírtam kivárni, hogy a bejelentkező képig jusson :D
    A hang problémák sem jelentkeznek, ha minden igaz, ha az analóg kimeneteket használom
  • ntex
    #4769
    Nálam hang problémák nem szoktak lenni (mondjuk ilyenkor nem is szoktam semmit lejátszani) de nagyon ritkán csinál olyat a gépem, hogy mikor bejön a windows üdvözlőképernyő akkor onnantól tetű lassú lesz az egész, mindenre ilyen 10-15 másodpercek alatt reagál a gép, egy szimpla kattintásra is. Olyankor mindig csak a teljes restart hozza helyre, onnantól viszont minden oké. Eredeti Windows 10 Home, a gépem meg aláírásban. Lehet csak valami Windows hülyeség lesz ez is...
  • RelakS
    #4768
    Utóbbi időben a gépem olyat csinál, hogy bekapcsolom, marha lassan indul (UEFI boot és Windows indulás is), és utána ha S/PDIF-en küldöm a hangot (Sound Blaster hangkártya tud ilyet), az recseg, ropog, kihagy, stb.
    Ha várok egy pár percet, és újraindítom a gépet, akkor gyorsan bootol, hang problémák eltűnnek.
    Mi a fene lehet ez?
    Hirtelen tápra gondolnék, de hátha látott már valaki ilyet, és másfelé kell nézelődni.
    Már csak azért is, mert Biosban semmi furát nem látok a feszültségeken.
  • suba53
    #4767
    Próbáld ki USB billentyűzettel, és egérrel úgy, hogy az alaplapról leoldod a billentyűzet, és a touchpad fólia csatlakozóját.
    Ha úgy elmúlik, akkor tedd vissza egyenként, és nézd meg melyiknél jön elő. Lehet az is hogy csak sima kontakt hiba, és a csatlakozó oldása, visszarakása már meg is szünteti.
    Ha nem múlik el így, akkor valószínűleg alaplapi gond van.
  • Lantee
    #4766
    Sziasztok!
    Van nálam egy Asus X507M laptop, és olyan dolgot produkál, amivel még soha nem találkoztam. Windows 10 betöltve, és egyszercsak elkezd a start menü "ugrálni". Mintha valaki ezerrel kattingatná a start menüt. Aztán bármelyik billentyűt nyomom le, nem azt csinálja amit kéne, hanem totál káosz alakul ki: nagyít, randob ablakokat nyit, stb. SSD-t kivettem, formáztam, visszatettem, win 10 újratelepítve, és ahogy feláll, egyből visszatér a probléma is. Elképzelhető, hogy a billentyűzet+touchpad rész nyekkent meg? Gondolom nem két fillér berendelni, és ha az nem oldja meg a problémát, akkor az a pénz bukó. Alaplap lehet?
  • pr3cious
    #4765
    Köszi.
  • ntex
    #4764
    1650-ből Ti asszem csak laptophoz van. Nagy különbség amúgy nincs a Super meg Ti verziók között az asztali kártyáknál sem. Viszont 1650 minden verzióban gyengébb a 1660-nál valamennyivel:


    Utoljára szerkesztette: ntex, 2020.07.10. 12:01:09
  • pr3cious
    #4763
    Helló mekkora különbség lehet GeForce GTX 1650 Ti 6 GB GDDR6 és GeForce GTX 1660 Ti 6 GB GDDR6 között?
  • suba53
    #4762
    Köszi. A jó pap is holtig tanul, meg a rossz is.
    Lehet hogy eddig azért nem futottam bele, mert arra mindig kínosan ügyelek, hogy ha több memória modult teszek egy gépbe, akkor azok mindig azonos típusúak, sebességűek legyenek.
  • xido
    #4761
    újraindulást erősítem..és memória okozta..összeférhetelenség miatt (nem azonos márka)...pár lépésben megtanultam,miért éri meg pakolgatni és tesztelgetni többször :)

  • suba53
    #4760
    Erre kíváncsi leszek, hogy ez megoldja-e. Ilyen hatását a memória hibáknak még nem láttam, és nem is logikus, hogy a kikapcsolási folyamatot bármilyen memória hiba befolyásolná. De majd írd meg.
  • Lantee
    #4759
    Köszönöm, ilyenről még nem hallottam, mindenképpen kipróbálom!
  • wantonly
    #4758
    Szerintem egyszerű memória probléma.

    Gyakran láttam, ha több memória van a gépben és rosszul van benne vagy rossz helyen van, akkor ezt a hibajelenséget csinálja. Esetleg ha nem jól vannak összepárosítva. Például az én alaplapom is érzékeny és pontosan ugyanezt a hibajelenséget csinálja, már akkor is, ha kettőt megcserélek.

    Megoldás: vedd ki a ramokat és csak egy darabot próbálj az 1-es vagy ha nem megy, akkor a 2-es slotban.
    Ha indul, akkor a többivel ugyanígy egyenként.
    Ellenőrizd, hogy jól a helyén legyen.

    @dantor7: a power és reset csatlakozóknál nem számít, hogy kötöd be.
    Utoljára szerkesztette: wantonly, 2020.07.06. 16:19:31
  • suba53
    #4757
    Lehet hogy simán hardver hiba. Tápban, alaplapon az elkók rendben vannak? Esetleg púposodott, elöregedett elkók. Ha a standby 5V-on előfordulnak tüskék a kiszáradó elkók miatt, az okozhat indulást. Mert a bekapcsoló gomb is a standby feszültségről élő áramkörön keresztül tudja indítani a gépet. Esetleg egy BIOS frissítés, vagy ha nincs újabb, akkor a benne levő újra írása.
  • Lantee
    #4756
    Nos, amit fórumokon találtam (hálózat felébresztheti, probléma esetén ne induljon újra) azokat megtettem, a gépe szétszedtem, és elvileg minden csati rendesen a helyén van, power sw, hdd led, stb. De még mindig leáll...3 másodperc, és újra bekapcsol. :(
  • dantor7
    #4755
    Helyzet? :)
  • Lantee
    #4754
    Na, azt megnézem, köszönöm!
  • dantor7
    #4753
    A Power gomb kapcsolójának a +/- -t felcserélve kötötted be az alaplapra, azt nézd meg!
  • Lantee
    #4752
    Igen, nem ez volt a baj. Tovább kell kutatnom, de elég gyorsan fogynak az ötletek. :(
  • suba53
    #4751
    Az csak akkor ébreszti fel a gépet, ha a BIOS-ban engedélyezve van ez az opció, és jön valami ilyen kérés a hálózatról.
    Például magic packet, vagy ha szunyálni küldöd, és távoli asztallal belépsz.
    De csak úgy magától nem csinál ilyesmit. Valami más lehet a nyűg.
  • Lantee
    #4750
    Sziasztok! Szétkaptam a gépemet (asztali PC), alaposan kipucoltam, odafigyelve, foglalkozás szinten űzöm az ipart. Miután összeraktam, a gép a következőt csinálja:
    Windows 10 - Shut Down - Gép leáll teljesen (kialszanak a fények) - Eltelik 3-5 másodperc, és újra bekapcsol, kvázi újraindítja magát.

    Megnéztem, a csatlakozók épek, a helyükön vannak, SSD ép, memóriák jók, táp hibátlan. Ugye nem az alaplap kezdi megadni magát?!
    Köszi!

    ui.: Találtam egy lehetséges megoldást, mégpedig a hálókártya Power Management oldalán be volt pipálva az "Ezsköz felébresztheti a gépet" rész. Kivettem a pipát, remélem ez megoldja.
    Utoljára szerkesztette: Lantee, 2020.07.01. 10:26:42
  • pr3cious
    #4749
    Szóval felezett értéket mutat értem :) köszi a válaszokat.
  • suba53
    #4748
    Alap beállításoknál ( manuális tuning nélkül ) a chipset az SPD chipbe írt sebességet tudja beállítani. Ezek a JEDEC szabványos értékek.
    Ez a memória nem 1600-as, csak 1333-as. A valódi 1600-as ramoknál az 1,5V tápfesz mellett a JEDEC profilban is szerepel 800 MHz.
    Viszont ez a memória csak az XMP profillal tudja az 1600-at, magasabb ( nem szabványos = tuning ) memória tápfesz mellett.
    Vagyis csak olyan alaplapokban és procival lehet beállítani az 1600-at, ahol az alaplapi BIOS ezt engedi, és a proci memória vezérlője is tudja. Brand gépekben ( HP, Lenovo, DELL, stb ) erre nincs mód, ott csak az SPD chip JEDEC értékeit tudja beállítani. ( Max 667 )
    Vagyis majd akkor derül ki a végső lehetőség, ha megkapod az alaplapot, és meglátod mit enged a BIOS, és mit tud a proci memória vezérlője. Az SPD fülön csak a memória modulon lévő SPD chipbe rögzített adatok látszanak. De hogy ezekből az adott alaplap mit állított be, ( az aktuális memória sebesség ) azt a CPU-Z Memory fülön lehetne látni.
  • wantonly
    #4747
    Semmi baja a ramoknak.

    DDR = "Double Data Rate". A CPU-Z az effektív memória sebességet írja ki, azért 667-et látsz.

    Azaz, 667 Mhz x 2, a ramok tehát 1333Mhz-en mennek (valószínűleg ennyit tud a lap).
  • suba53
    #4746
    Ez a memória 667MHz-es. Ez látszik is a CPU-Z ben. A 800-at csak tuninggal lehet beállítani magasabb feszültséggel.
    Ha a memória vezérlő amúgy támogatja egyáltalán a 800MHz-es DDR3 modulokat. ( PC3-12800 )
    Azt tudod, hogy milyen proci van benne? Mert akkor meg tudod nézni a gyártó honlapján.
  • pr3cious
    #4745
    És ha a lap csak 1300mhz-et tud mi a helyzet? Sajnos azt se tudom megnézni milyen egyelőre...
  • pr3cious
    #4744

    Helló! Még nincs itt a gépem nem tudom megnézni de nyugtassatok meg hogy 1600mhz-es a memória és nem 600 és csak a biosban van elállítva valami.
    Utoljára szerkesztette: pr3cious, 2020.06.29. 15:37:52
  • blackcalibra
    #4743
    Sziasztok! Remélem van valakinek ötlete az alábbi dologra: mostanában előfordul, hogy az usb-s Xbox One kontrollerem egy bármilyen játékot elindítva nem "aktív". Az Xbox logó ugyanúgy világít, de nem reagál semmire. Kihúzva a kontrollerből a kábelt és visszadugva, teljesen jól működik. Mitől lehet ez? A másik a fejhallgató. Egy HyperX Cloud II-t használok, USB csatlakozással. Teljesen jól működik, de némelyik játékban mintha pár másodpercre kihúznám, majd vissza, értelem szerűen ilyenkor nincs hang, és a jellegzetes "pattanó" hang is megvan le és felcsatlakozásnál is. Utána ok minden, de teljesen random mikor csinálja és hányszor. Amit a gépről tudni kell, hogy egyéb gond nincs vele, viszont 1000 éve az alaplap hangkártya aljzatába benne maradt a hangszóró csatlakozójának az első harmada. Ez nem okozott sose problémát. A másik a Win10, ami ugyan már nem mai gyerek, de hibátlan. Gyors, nem szórakozik, nincs vele probléma. Gondoltam még az alaplapra magára is, vagyis az USB portokra, de nem tudom... egyéb gondom nincs a géppel semmilyen téren. Járt már így valaki?
  • hiper KOCKA
    #4742
    Meglett a megoldás. Kihúztam a HDMI-t és csak a DP-t hagytam meg, így jó lett.