15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • Prof William
    #14278
    Ha ennyire ászok voltak az Orosz tankosok nem is értem miért tartott nekik ilyen sokáig legyőzni a németeket.

    Tankban ülve telitalálatból mindösze csak repeszsérülést szerezni az nem semmi. Valószínűleg a bátor elvtársak bőre is száliniumból volt.

    De azért a macskakövön felpattintós hasbalövős trükk se volt semmi. Ott konkréten fetrengtem. Kár hogy munkahelyen vagyok így nem mertem túl hangosan röhögni. :)

    A németeknek meg tényleg marha vastag bőr lehet a képükön ha tiszt arca képes volt aktiválni a páncéltörő lövedék gyújtóját. :)
  • SZUsszan
    #14276


    Fury + blyat + matrix verzióban...
  • SZUsszan
    #14275
    Olvastam az önéletrajzi könyvét meg az első vh-s gyalogos századparancsnoki sztorijait.

    Nagy hazardőr volt, merész és valószínűleg kiváló meggyőző képessége volt. Többször is került olyan helyzetbe, amikor túlerőbe futott bele és megadásra kényszerítette a zavart ellenfeleit, volt hogy egymaga egy pisztollyal lefegyverzett valami tucatnyi katonát.
  • molnibalage83
    #14274
  • Kissssss0 #14273
    köszi.
  • ManoNegra
    #14272
    Vagy netán így.
  • ManoNegra
    #14271
    link <<így?
  • Kissssss0 #14270
    be volt kapcsolva, most kikapcsoltam aztán újra betöltöttem a topikot de még mindig semmi.
  • ManoNegra
    #14269
    Nálam megjelenik. Nem aktív az adblockered?
  • Kissssss0 #14268
    nekem nem tölt be semmit.
  • Prof William
    #14267
    Egy kis érdekesség egy 1939-es újságból. Egy remek karikatúra arról, hogy annak a béna kis Hitlernek mennyire nincs esélye a Franciák és persze a tökéletes Maginot vonal ellen...

  • ximix #14266
    Nem tudom biztosan, tippre igen utólag színezett, akkor készülhetett, mint a gugli linkes többi fekete-fehér sorozat.
    A könyvborítós az más időpontban készült, de hogy eredeti vagy színezett azt nem tudom.
  • molnibalage83
    #14265
    Az igazi cuvee haderő.
  • RatBaG #14264
    Czechoslovakian soldiers shortly after WW2. Equipped with German Sturmgewehr 44s, and a British Cromwell.

  • molnibalage83
    #14263
    Kb. ezt lőttem be én is a háttér alapján. Ez utólag színezett?
  • ximix #14262
    Ez megmaradt az emlékeimben a higany miatt.
    link
  • ximix #14261
    Állítólag Italy, May 23 1944. Marder III ausf. H of the 71st German Infantry Division, self-propelled anti-tank company. 1./Pz.Jg.Abt. 171
    Elvileg a Monte Cassinó-i csata maradványai lehetnek , passz
    guugli képek link

    hmm ez a kép is nagyon hasonlít rá
    link
  • RatBaG #14260
    valahol róma közelében.
  • Freeda Krueger
    #14259
    Olaszország
  • molnibalage83
    #14258
    FR vagy Olasz front?
  • RatBaG #14257
  • Freeda Krueger
    #14256


    monsun
  • molnibalage83
    #14255
    Több ilyen szállító tengó is a tenger fenekén végezte.
  • Prof William
    #14254
    Nehezítve azzal hogy szinte végig ellenséges vizeken utaznak. Nem semmi út lehetett, bár még szerintem így is biztonságosabb volt mint részt venni a háborúban. :)
  • molnibalage83
    #14253
    8 csomós utazósebességgel úgy 2,5 hónap.Kb. 14 ezer tmf az út a legrövidebb reális útvonalon Brestig a legelső Japán szigettől.
  • Prof William
    #14252
    Az ilyen japán küldetésben járó U-boatok körülbelül mennyi idő alatt értek el japánba? Nem semmi út lehetett.
  • molnibalage83
    #14251
    Az ilyen fősodron kívüli történetek érdekelnek engem nagyon. Mindenki az Atlanti-csata bűvöletében él, de soha semmi részletesen nem olvastam arról, hogy a többi területen mit műveltek az U-boatok.
  • qtab986
    #14250
  • Tetsuo
    #14249
    Érdekes cikkek:
    A Waffen-SS fegyver- és csapatnemei, valamint felszereltsége 1939-1945 között
    A Waffen-SS csapatok szervezete és harcászata
    A teljes írás:
    link.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2019.01.11. 03:11:29
  • molnibalage83
    #14248
    Nope. Pontosan azért nem rohantak a szövik Berlinbe több százezer halottért, mert eleve négyhatalmi megszállás alá került. A szovjetek foglalták el Berlint mégis csak a város fele volt az ő megszállási övezetük.

    A háború végén az előzetesen meghúzott megszállási övezethatár táján álltak meg - később szövik adtak fel területet is - mert értelmetlen volt a további pattogás és eleve kerülni akarták azt, hogy véletlenül a szövik egyással harcoljanak azonosítási problémák miatt.
  • molnibalage83
    #14247
    Németország megszállása eldöntött tény volt. Teljesen mindegy, hogy akkor adták volna meg magukat, amikor elfoglalták vagy sem. Ausztria töredékét foglalták el, de 1955-ig egész Ausztria megszállás alatt volt.

    A különbség a kettő között a még több hallott és szenvedés volt nem az, hogy mi történik a legyőzöttekkel. A háborús bűnösöket is pont ugyanúgy felelősségre vonták volna.
  • Xsillione #14246
    Attól függ pontosan milyen alternatívát képzelsz el:
    1. 44 nyarán megadják magukat feltétel nélkül, szovjet és szövetséges csapatok versenyt futnak Berlinig, hogy ki mekkore területre teheti rá a mancsát előre, aztán meg szépen visszavonulnak a megállapodott területekre, elenyésző esély eltérő végső megszállókra (kelet megy szovjethez), csak nincs végigharcolva fél európa. (és a japánok ellen a nagyobb felkészültsaég miatt vélhetően hamarabb indítják a partraszállást vagy mégdurvább bombázás közben várják meg az atomot)
    2. A németek megadják magukat titokban a szövetségeseknek, miközben folyamatosan védekeznek a szovjet ellen, a lengyelek egy része, illetve a magyar-román térség egy része szovjet kézre kerül (a német erők nagyrészt hazamenekülnek amint németországot átadhatják a szövetségesnek, így a végső időben a megszállt lengyelek/ukránok és a megszálló tengely kicsik együtt próbálják feltartóztatni a szovjet hordát nem sok sikerrel.) Cheszlovákiat és Ausztira tisztán szövetséges megszállási zóna, lengyelország kettéosztva, magyar-román megkurtítva és utána évekig tartó viták a határokról a balkánon, miközben a szovjet némileg gyengébb. Persze ehhez kell az, hogy a szövetésgesek akarják ezt.
  • robgros
    #14245
    Ugye nem akarod bemesélni nekem, tökmindegy, 1944 júliusában vagy 1945 májusában adja meg magát Németország, mert Kelet-Közép-Európa (köztük Magyarország) úgyis megszopja a nagy szovjet falloszt?
  • RatBaG #14244
    Churchill's from 4 Coldstream Guards along with 'Cuckoo' the captured Panther drive through Geijsteren. November, 1944

  • SZUsszan
    #14243
    6.5 millió aknáról regélnek

    Pointe du Hoc-nál 500-at hatástalanítottak 2011-ben
    Utoljára szerkesztette: SZUsszan, 2019.01.08. 15:49:08
  • molnibalage83
    #14242
    Semmiféle forrásom nincs arról, hogy az aknamezők megsemmisülnek. Magát a parton nem is tudom, hogy voltak-e aknák. Az acélsündisznókat és a rajtuk levő aknákat úgy oldották meg, hogy apálykor szálltak partra, cserébe több száz méter fedezék nélküli terület volt...
  • SZUsszan
    #14241
    Akkor ezt túltárgyalva, mi a véleményetek az aknamezők értelméről az Atlanti falnál.

    Várható volt, hogy intenzív tüzérségi tűz előzi meg a partraszállást és hogy az érintett szakaszon az aknamezők gyakorlatilag megsemmisülnek minimális harcértékkel. Erről mi a véleményetek? Pocsékolás volt az egész fal elé aknákat telepíteni?
  • molnibalage83
    #14240
    A védművek kiépítése miatt annak értelme nem lett volna. A harckocsikat legalább úgy kellett volna alkalmazni, hogy ne lehessen a hajók tüzérségét bevetni ellenük.
  • SZUsszan
    #14239
    Én úgy értelmeztem Rommel tervét, hogy a bunkerek mögött beásva lettek volna az egész fronton szétszórva kis páncélos csoportok. Teszem azt minden km arcvonal mögött 100m-en belül 2-3 páncélos.

    De mindegy.
  • PrasCo
    #14238
    Lehetséges, előbb-utóbb viszont kijutnak a partra a gyalogsági páncélelhárító fegyverek. Aztán, ha közelharcba bonyolódik a harckocsi, akkor elkapják. Ha nem teszi, akkor miben több a bunkernél, ami eleve ott volt a parton?
    Nem mintha hozzá se tudnának szólni a küzdelemhez, félreértés ne essék, de azt hiszem, "két-három páncélos" kilométerenként, az kerekítési hiba. Ill. bár a tac.air magára a harkocsikra statisztikailag nem volt jelentősen veszélyes, ilyen értelemben még logikus is lenne a parton beásva őket eleve nem számolni az arra viszont mocsok sérülékeny logisztikai lánccal, de ha a négyszázhatosok megszórják a partot, akkor a páncélos is lehetséges, hogy kettő-három helyett már csak egy-kettő, vagy egy se.
    De megint oda lyukadok ki, hogy "egyformán - tökmindegy". Mindkét opció mellett jó érvek állnak; személy szerint, ha a légifölény problémáját a rendelkezésemre álló infókból alálövöm, az üzemanyag pedig rendben van, akkor inkább a mobil tartalék képzését javasoltam volna én is valószínűleg; ha a helyzettel jobban tisztában vagyok, akkor talán hajlanék a szakaszok elosztására a part mögött.
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2019.01.08. 15:04:16