15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • Kurfürst
    #14438
    Az arányok azert nem vagyon biztos, a 109-es pl aránytalanul kicsinek tűnik, a zeró se hinném hogy kisebb lett volna mint a 190-es.
  • Renegade
    #14437
    na megvolt a My way, érdekes volt, amolyan, amikor jól lopnak Hollywoodból. nagyon kíváncsi lennék arra, hogy ezt a filmet hogyan fogadták az oroszok :)
    az ázsiai "kiabálva érzelmeskedünk" dolgot sosem fogom megszokni, de szerintem ez nem vont le a film értékéből
  • Freeda Krueger
    #14436
  • Kissssss0 #14435
    úgy néz ki ezek a berobbanások elég gyakoriak voltak a vadászcicáknál...

    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2019.04.06. 00:41:20
  • molnibalage83
    #14434
  • SZUsszan
    #14433
    Ja nem, főleg amikor az öreg bőg a csontváz mellett egy golyóstollal a kezében és hajlong.
  • Oddball29
    #14432
    A Taegukgiban azért ez a szentimentalizmus ennyire nem volt túltolva.
  • Montanosz
    #14431
    már háromszor megnéztem, kötelező darab
  • SZUsszan
    #14430
    Láttam. Nekem tetszett, de ázsiai film. Tehát az érzelgős részek benne az európaiak számára eltúlzott, nyálas jeleneteknek fognak tűnni. Mármár nyávogósan sírósnak. Mivel jó sok ázsiai filmet néztem már meg, engem nem zavar ez a fajta dráma.

    Ha bejött a Brotherhood of War, ez is tetszeni fog, de a Brotherhood szerintem jobb film volt.
  • Renegade
    #14429
    megnéztem tegnap este a t-34-et, végül is nem volt rossz, persze tele volt blődségekkel, de eddig ez a legjobb orosz háborús film amit láttam.

    A My wayt látta már valaki? Arról sok jót hallottam.
    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2019.04.05. 14:01:45
  • Renegade
    #14428
    Lemilen volt róla anno egy jó cikk
    Itter
  • SZUsszan
    #14427
  • SZUsszan
    #14426
    Volt már itt is megemlítve legalább 1x, max. nem ez az animált videó.
  • Pluskast
    #14425
    Erről ti hallottatok? Én ezt nem is tudtam.

  • SZUsszan
    #14424
    Megelőző népírtás.

    Egyébként a Jugoszláv háborúnál a népírtás nem lett befejezett, úgymond megállították, nem?
  • Freeda Krueger
    #14423
    Nem hinném hogy van módszer egy népirtás megakadályozására. :(
  • Kissssss0 #14422
    mindegyiket végig szokta nézni a világ...
  • Renegade
    #14421
    azon gondolkodtam, hogy volt-e egyáltalán olyan népirtás amit megakadályoztak, egy sem jut eszembe o0

    a burmait is végignézte a világ
  • Prof William
    #14420
    Nekem eddig sem tűntek annak, de ez kissé jobban megvilágítja a dolgokat.
  • RatBaG #14419
  • SZUsszan
    #14418
    Ez például tök új volt nekem:

    44.M Buzogányvető (Mace)
  • Renegade
    #14417
    folytatódik a német megszállós, szövik szerepe cikk, továbbra sem tűnnek ártatlannak az angolok

    index interjú
  • SZUsszan
    #14416
    Sok fotó a magyar hadseregről
  • molnibalage83
    #14415
    Gyá, küszi.
  • PetruZ
    #14414
    Kálvária-tér. Pont a napokban volt egy összeállítás a fotós képeiből a Fortepan-on (18+ tartalom néhol).
  • molnibalage83
    #14413
    Képtelen vagyok beazonosítani, hogy hol készülhetett a kép.

    Több tippem volt, de a mai épületek alapján egyik sem stimmel pontosan. Elsőre a Deák / Erzsébet térre gondoltam, a Sas utca táján felől. Aztán a Kosztolányi térre, de az sem stimmel.
  • RatBaG #14412
    A Soviet Red Army soldier (armed with a PPSh-41 SMG) peers around the corner of a ruined building, waiting for his chance to ride a bicycle probably to another covered position, during the Battle of Budapest, Hungary: Winter 1944 / 1945.

  • Pluskast
    #14411
  • robgros
    #14410
    Én inkább azt a túlzottan toleráns hozzáállást nem tudom hova tenni, amivel a Roosevelt-kormányzat viszonyult a sztálini kormányhoz.
    Apropó, biztos ismerős sztori a fórumozók körében a B-29 lekopírozása :D
  • robgros
    #14409
    Megnéztem volna, mennyire mobilis a szovjet hadsereg, ha nincs a Studebaker teherkocsi, amin nemcsak a gyalogot szállították, de a katyusát is erre szerelték fel.
  • molnibalage83
    #14408
    Ja, upsz, egy sort elnéztem. Gyanúsan kevésnek is tűnt. Valami keveset törlesztett, de csak töredékét.
  • Renegade
    #14407
    11 milliárd az a 3 (az a franciáknak küldött dolgok ellenértéke) :)

    amúgy kemény, hogy egy centet sem fizettek vissza, csoda, hogy nem ugrottak emiatt egymás torkának pár évvel később
  • molnibalage83
    #14406
    Ebben táblázat csak a nyersanyagok és kajára.

    De szállítottak tudtommal szerszámgépeket is. Meg egy rakás repülőgépet, harckocsit és teherautót meg dzsipet.
    Wiki szerint akkori áron 3,2 mrd USD. Viszonyításképpen, a Manhattan-terv 2 mrd-ból kijött...
  • robgros
    #14405
    Ha a Lend-Lease keretében szállított összes eszköz árát meg kellett volna térítenie a Szovjetuniónak, ez mekkora összegre rúg?
  • RatBaG #14404
    igen.
  • molnibalage83
    #14403
    Ez Jsz-2?
  • Lacusch69
    #14402
    Vagy csak elfogyott a benzinje, a germán meg telepakolta ekrazittal, nehogy ellenséges kézre kerüljön és usgyi...
  • RatBaG #14401
  • Kissssss0 #14400
    cracked turret on a T-34-76 model 1941
  • Pluskast
    #14399
    Ez is abszolút lehetséges.