15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • ximix #14318
    Térképen rákerestem még akkor mondom ha ott a Tigrincs akkor lehet tényleg oda kerültek, de elég kihalt arrafelé minden mostanában
    link


    aztán találtam a másik forrást ahol leírták a Tigris story-t, hogy fedett helyen voltak csak a Vietnámi háború, miatt kellett a hely és ezért lettek szabad ég alá kiszórva, aztán volt Európában, majd visszakerült ácsorogni, de most jelenleg a
    U.S. Army Armor & Cavalry Collection, Fort Benning, GA (USA)
    van fedett helyen
    képek link


    és tippre pár kint ácsorgó sorstársa is követe oda





    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.03.06. 19:43:29
  • Kurfürst
    #14317
    Nekem is gyanúsan hasonlónak tűnnek, nagyon érdekes így látni a hajóból kipakolástól kezdve egészen a mai helyükig.

    Aberdeen valamiért mindig is legendásan lepusztult volt, van egy ilyen szegény balatoni szabadstrand feelingje az ottani ‘konzerválási munkának’, de cserébe minden van. Egy időben rózsaszín párduc színűre festettek mindent, gondolom az volt akciós festék a Walmartban :D
  • molnibalage83
    #14316
    Köszi.
    Az első kép bal oldalán mintha Matilda harckocsi lenne.
  • ximix #14315
    Csak tippelek, de lehet ide kerültek, NY-tól ~230km-re van egy múzeum, ahol érdekes "fehérfesték/rozsdáslemez" technológiával dolgoznak.
    link
    -
    -
    -

    A Tigrincs meg elvileg ez lehet ?
    link



    Tigrincsek pdf
  • molnibalage83
    #14314
    Vajon hol lehetnek ma ezek a trófeák?
  • ximix #14313
    Sikerült rátalálni többre is.
    "Trófeák kirakodása New York kikötőjében. 1945." (gugliford)














    -forrás

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.03.05. 10:53:55
  • ximix #14312
    Van ott egy "nagypapi" is , de csak az órát mutatja :)
  • Kurfürst
    #14311
    Benéztem, a bal oldali négyes elsőre fel se tűnt.

    Szerintem egyszeruen a perspektíva adja, a korai 4-en L43-as 75ös volt, lsd gömbforma csőszájfék, az hosszra kb megfelel az L60-as 50 mm-es ágyúnak, és szemre ez igaz is.
  • Kissssss0 #14310
    mintha a lövegcső enyhén felfelé nézne, valószínűleg ezért látszik rövidebbnek a megszokottnál.
  • fonak
    #14309
    A bal felső az Pz IV (F2?) szerintem is, a másik kettő III-as (J és L lehetnek valóban). Ez zsákmányanyag, a New York-i kikötőben (az angol feliratokból is sejthető)
  • SZUsszan
    #14308


    vs



    Fölülnézetben a torony helyzetét nézd.
  • SZUsszan
    #14307
    A Pz III-asoknak a torony sokkal előrébb helyezkedik el, a Pz IV-esnek van hátrébb. Bár a lövege akkor is furcsa, nem rövid 75-ösnek tűnik, hanem inkább rövid 50 mm-esnek. Ami meg nem volt Pz IV-esen tudtommal.
  • Kurfürst
    #14306
    Főleg mert Panzer III kései J / L
  • Pluskast
    #14305
    Lehet, hogy csak a szög miatt ahogy lefényképezték, de az a Panzer IV 75mm-es lövege baromi rövidnek tűnik.
  • RatBaG #14304
    Csomag az Afrika Korps számára.

  • ximix #14303
    Egy "kis" colorized
    joyreactor link

    JHLcolorizing
    - oldala link

    Royston Colour
    -face link
    -flickr link

    Meg van egy ilyen film előzetes is az "elsőről"
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    24. perctől indul a varázslat
    link




    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.03.02. 21:39:53
  • Nohab
    #14302
    Sherman lövészet lassított felvételen. *5
  • Freeda Krueger
    #14301


    Nem világháború,de...
  • Freeda Krueger
    #14300
  • ximix #14299


    5500 méter mélyen találták meg a USS Hornet repülőgép-hordozó roncsait
    link
  • molnibalage83
    #14298
  • RatBaG #14297
  • RatBaG #14296
  • RatBaG #14295
    https://www.engadget.com/2019/02/12/paul-allen-expedition-discovers-uss-hornet/#/
  • ximix #14294
    Még egy cikk
    A Fekete-tenger alján, Törökország partja közelében található a "Hitler elveszett flottájának" három tengeralattjárója.


    Egy tengeralattjáró U-23 található Agva városa közelében. Egy másik kettő U-19 és U-20 fekszik a tenger alján Isztambul partjainál.
    Ezeket a tengeralattjárókat "Hitler elveszett flottájának" nevezik, mivel a hollétük korábban ismeretlen volt.
    A Fekete-tengeren 1944-ben elárasztották őket, hogy megakadályozzák a szovjet flotta elfoglalását.

    A felfedezés videófelvételét a török ​​televíziós csatorna TRT Haber publikálta.

    (a szöveget a gugli fordította)
    forrás

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.02.09. 18:40:39
  • ximix #14293
    Biztos van amerikai weboldal róluk, csak most ezen oldalon nézelődve akadtam rájuk.
    A szövegben van egy rész
    "41 hajót adtak át a Szovjetuniónak, azokat az 1960-as évek végéig használták."
    gondolom így nekik is van pár emlékük a hajókról.
    2710 ilyen hajót építettek a rekord 4 nap és 15,5 óra alatt elkészült egy, átlag 3 hajó/nap.
    A festék nem szárad meg ennyi idő alatt, nem semmi.
  • molnibalage83
    #14292
    Micsoda irónia, hogy orosz nyelven.
  • ximix #14291
    Liberty-osztály gyártásáról pár kép
    link

  • Kurfürst
    #14290
    Az arcod, miután kimentél offroad csapatni a zsír új verdával, és tudod, hogy ez drága lesz.
  • RatBaG #14289
  • RatBaG #14288
    USS TENNESSEE (BB-43) Bombarding Okinawa with her 14"/50 main battery guns, as LVTs in the foreground carry troops to the invasion beaches.

  • molnibalage83
    #14287
    Ha röhejes jelenetek helyett normálisra használták volna, akkor ütősebb lenne.
  • SZUsszan
    #14286
    Egyetértek. A HD minőségű videójeleneteket nézve rendesen adtak a CGI-nak és lenyelve a röhejes jeleneteket, egyébként jól néz ki a film.

  • Tetsuo
    #14285
    Sok országban szinkron helyett narrátorozzák, vagy inkább feliratozzák a filmeket, pl. a miénknél jóval nagyobb Lengyelországban. Ott úgy tartják, a szinkron gyerekeknek való. Hallani akarják az eredeti beszédet is - ezt szokták meg.
  • Nohab
    #14284
    Belenézve azért nem lett volna rossz film, ha lehetne félteni az oroszokat is. Kapnak pár telitalálatot és egy ember kihullik a tankból. Jobb lenne, ha lenne pl 3 db t-34-es, amelyből 2 teljes legénységgel elpusztul. Ezen felül is lenne még egy két változtatás a realitás és a felek közti balansz érdekében, akkor kifejezetten kellemes élmény lenne.

    Így maximum egy enyhén illuminált állapotban, barátokkal, oroszul káromkodva nézős.
  • SZUsszan
    #14283
    Ezt elég sok 2. VH-s orosz filmnél megfigyeltem már, ha nem magyar szinkronosan nézed.

    Vannak háborús filmek és játékok, ahol mindenki egy nyelven beszél, de azt tökéletesen. Ez sem az igazi.
    De az sem, amikor bár mindenki egy nyelven beszél, de az "idegenek" akcentussal beszélik. Szóval német akcentussal nyomják az angolt.
    Az orosz filmekben gyakran előfordul ez a megoldás, hogy anyanyelven beszél mindenki, csak az idegeneknek hangalámondása van. Érdekes megoldás, megszokható.

    Nekem a legjobban a régi Leghosszabb nap első szinkron megoldása jött be. Ahol az angolszász beszéd magyar szinkronos volt, a francia-német meg eredeti nyelven, magyar felirattal. Azóta sajnos újraszinkronizálták és mindenki "magyarul" beszél, a régit nem lehet sehol sem fellelni, max. full feliratosban.
  • Nohab
    #14282
    Azért az figyelemre méltó, hogy a német beszédet hangalámondással tették érthetővé.
  • robgros
    #14281
    Szerintem úgy kell felfogni a filmet, mintha a ww2-ben játszódna a Halálos iramban, csak amerikaiak helyett szovjet résztvevőkkel :D
  • Tetsuo
    #14280
    Spielberg háborús filmjei is hasonlóan hitelesek, csak szofisztikáltabbak.
  • SZUsszan
    #14279
    Megtaláltam a teljes videót. Lehet szörnyülködni, vannak benne még szép számmal jelenetek, amik mivel nem voltak lassítva, nem kerültek be az előző yt-s videóba.

    Teljes videó, orosz nyelvű