63003

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • repvez
    Szüli
    #62763
    igen ezt szoktam csinálni, de nem mindig tudom kijelolni a megfelelö vertexeket és van amikor nincs is teljes loop ilyenkor jöl jönne ha tiszta lappal tudnám folytatni egy egyenes vágással ami biztos hogy loop és látom is , hogy hogy alakul a helye.

    Apropo. azt tudja valaki, hogy hol lehet állitani, ha alt+x el átlátszóvá akarom tenni a modelt akkor ne olyan legyen mintha renderelné a képet és nagyon lassan kezd szemcsés képbol kitisztulni és átlátszani a modell, de amint megmozditom a wievportban a modellt akkor ujra viszzavált és kezdi elörol az átlátszóvá válást.
    Olyan mintha real time viewport rendert használna, de nem tudom hol tudom kikapcsolni, hogy ne igy legyen.


    Karesz50 ez a script se rosz, jó lenne valami alternativa hozzá. Silo programban van ilyen alapbol.
  • GixEr
    #62762
    Nagyon "cikcakkos" loop-nal amit irsz azt ugy szoktam kikuszobolni, hogy vertex modban scale-zem a vertexeket a kellő irányba, de elotte bekapcsolom a Constrains-t, Edge-re korlatozva. Igy csak az edge-ken tudnak elmozdulni a vertexek es nem valtozik a forma.
    Bár ez is egy kicsit pepecselős, ha nagyon vad a topologiaja az objektumnak.
    Egy probanak jo lehet.
  • Karesz50
    #62761
    A másik kedvencem ez volt:
    [URL=http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/polygon-creator][/URL]

    már ez sincs meg, úgy tudom
    Utoljára szerkesztette: Karesz50, 2020.05.04. 10:45:40
  • repvez
    Szüli
    #62760
    Az nagyon nem, sokkal macerűsabb a használata, mert nem lehet az egérrel mozgatni csak a gizmon keresztül. és nálam nem látszik a modellen a tényleges él ahol vágna csak a befoglaló gizmo kerete.
    A swiift loop majdnem tökéletes azzal a hibával, hogy nem marad egyenes az ujonan létrehozott loop hanem a két régebbi loo között párhuzamosan leköveti ugyan ugy.
  • Karesz50
    #62759
  • zenoka
    #62758
    de szerettem ezt a plugint.
  • GixEr
    #62757
    "Slice Plane" nem jo? Ott latod, hol keletkezik majd az uj el.
  • Karesz50
    #62756
    Ment privi
  • repvez
    Szüli
    #62755
    nincs már meg az oldalukon,kiprobálnám,köszi
  • Karesz50
    #62754
  • Karesz50
    #62753
    Most látom, hogy a régi helyén már nem lehet letölteni, ha nem találod, privátban elküldöm. (ingyenes plugin, semmi bugiwugi)
  • Karesz50
    #62752
  • Karesz50
    #62751
    Populate Terrain plugint próbáltad már?
    [URL=https://www.youtube.com/watch?v=gZmgyrBFdpY][/URL]
  • repvez
    Szüli
    #62750
    Majdnem jó, csak az a baj vele, hogy addig mig nem kattintasz addig nem látod az eredményt, hogy hova esik az uj él és mikor egyszer kattintasz utána tudod a szügét változtatni, de a pozicióját már csak utólag.
    Igy pont nem lesz párhuzamos a tengelyekkel, és minden egyes uj vágás után még végig kell jelölni az uj élt , hogy a megfelelö pozicióba is tedd.

    Palinko:
    Pont a Blender miatt kérdezem, hogy 3dmaxban hasonló nincs e, mert a Blender féle slice ami nagyon jó, viszont a Blendert még nem tudom ugy használni, hogy ott csináljam meg a modellt, az ide oda importálgatás meg macera és gondot okozhat .
  • zenoka
    #62749
    Bernyomtatast vállalok;)
  • zenoka
    #62748
    Úgy 30 óra körül volt tereppel.
  • npeter
    #62747
    Jópofa :) kb. mennyi ideig tart egy ilyet kinyomatni amúgy?
  • putyi
    #62746
    Szerintem az editpoly-n belül a quickslice lesz a barátod.
  • Palinko
    #62745
    Tudom hogy nem vagy barátságban a blenderrel de ott nyomsz kétszer G-t majd F-et nyomogatod és vagy az egyik F pozíció kell neked vagy a másik mert az igazítja hogy melyik oldalhoz viszonyítsa. Lehet ezt a kis részfeladatot ott gyorsabban megoldanád most.
  • repvez
    Szüli
    #62744

    Olyan megoldás mint ez , csak ami nem venné figyelembe a meglévő élek futását, hanem maradna egyenes anélkül, hogy a formát megváltoztatná


    Tehát ha a meglévő élek cikkcsakban vagy ferdén mennek , a toollal lehessen uj loopot létrehozni ami egyenes éleket csinál, hogy törölni lehessen a régieket és igy egy kicsit átláthatóbbá tisztábbá lehessen tenni a topologiát.
  • putyi
    #62743
    Ezt lehet, hogy jobban ki kellene fejteni, vagy illusztrálni, mert az ötödik elolvasás után sem vili.
  • bencsab
    #62742
    van kinnt egy másik újabb verziója a 2021-nek abban már jól megy a mentés, ugyanúgy kell telepíteni és "inicializálni", mint a korábbiakat. némileg tényleg gyorsult a mentés-megnyitás, de azért csodát nem kell várni.
  • zenoka
    #62741
    igen szep!
    valami hasonlot nyomtattam most:)
    https://www.instagram.com/p/B-2I0suj0vd
  • Aldaryn
    #62740
    Hah!, nem, bár pont fontolgatjuk, hogy ennyi erővel mehetne realtimeba is.
    Egy nagyon intrikált ezermillió csillió stukkóval és szobrocskával díszített beltéren dolgozunk, ahol az elkészült adathalmaznak relatíve könnyen (de nem realtime-könnyen) renderelhetőnek kell maradnia. A díszítések nagy részét szkenneljük, javítgatjuk, sculptoljuk, és mid-poly retopologizált modellek készülnek belőlük.
    A bakelés szerintem MAXban szörnyű, ez a per-face projection alapú megoldás annyira kőkorszaki. :/ Épp Blender bakelést tanulom, ég és föld... btw, gondolom Blender 2.8-at látad már... agyam eldobom, mekkorát fejlesztettek.
    Viszont most, hogy említetted, rá is nézek, mit tettek hozzá 2021-ben. Bár,gondolom, maradt ugyanaz, csak kapott egy összeszedetebb UI-t.
  • repvez
    Szüli
    #62739
    Egy gyors kérdés, maxban melyik tool tud olyan, hogy edge loopot hoz létre oly modon, hogy a tengelyre pűrhuzamos egyenes éleket eredményez.
    Mert az alap edge loop az körbe osztja a modellt, de ugyan olyan minta mentén amilyen a mellette lévő élek voltak.

    A topológiát akarnám rendbetenni anélkül, hogy összezavarnám a formát. a régi élek meg törlésre kerülhetnének és a végén akkor csak szép egyenes élek maradnának.
  • putyi
    #62738
    Real time cucc készül?
    Vagy csak sima mazochizmus?
    Egyébként, ahogy néztem a 21-ben pont a baking-en is fejlesztettek. Várjuk a teszteredményeket! :-)
  • bencsab
    #62737
    akkor ez olyan mint egy nő, akitől valakinek gyomorgörcse van az másnak élete szerelme.
    nálam a 2020.3 patent.
  • Aldaryn
    #62736
    Amúgy...Én hetek óta modellezek, Unwrap-elek, valamint textúrát bakelek MAX 2020.3-ban, és már gyomorgörcsöm van a fagyásoktól. Egyszerűen lehetetlen, hogyha kicsit gyorsabban kattintgatok, azt a program nem bírja.

    A kedvencem, amikor eltűnik az undo. Utána két három lépéssel mindig atomfagyás.
  • Aldaryn
    #62735
    Bármilyen kombinációban. Egy 2017 -el és egy R4-el is ugyanott vagy.
  • putyi
    #62734
    Szóval, ha felrakok két 10-est, meg egy 1-est, akkor ugyanott vagyok?
  • putyi
    #62733
    Akkor a 21 igazából csak egy 2020update 4 :-) Valójában csak a shaded viewport miatt lenne érdekes, de így, hogy instabil már nem adja annyira.
  • bencsab
    #62732
    Már mondtam, szóban is: a 2020-as update 3-al nagyon stabil. Fura így leírva, de így van. Régebben a "program szabálytalan műveletet hajtott végre" ablakot megszokta az ember, többet láttam, mint a családomat. A 2020.3-nál alig néha.
    Amúgy minden plugin megy 2021 alatt ami 2020 alatt, azért nem adták ki újra a legtöbben, mert nem kell.
  • nenad
    #62731
    20 as oke...
    Stabil.
  • Aldaryn
    #62730
    Csak arra gondolj: 20 = 10+10 ... Kétszer olyan jó, mint a 2010?
  • putyi
    #62729
    Egy ideje gondolkodom a 20-ason(idő hiányában mindig kimaradt), de a 21-es megjelenés elbizonytalanított. Most újra a 20-ason gondolkodom :-).
    Érzek a 3rd party oldalon is némi bizonytalanságot. Eddig csak a vray jelent meg a 21-re. gondolom nem véletlenül. Tavaly a 20-ssal szinte egyidőben jöttek ki a fontosabb, nagyobb pluginek.
  • putyi
    #62728
    Gondolom a pithon implementálása okozott némi zűrzavart.
  • nenad
    #62727
    nagyon sok hiba van max 2021 ben, maxscript total le tudja fagyasztani a windowst... :-(
  • bencsab
    #62726
    is-is, mindkét verziót kipróbáltam
  • putyi
    #62725
    Saját gépről nyitittad a file-t, vagy hálózatról?
  • npeter
    #62724