63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • repvez
    #62971
    van valami olyan eljárás vagy modosito, ha a modell külön panelekböl patchekbol áll különbözö edge loopokkal akkor kijelölve több ilyen panelt egységes felülettel és topologiává lehessen tenni ?
    az még jobb lenne ha manuálisan lehetne állitani a hossz és a kereszt loopok sürüségét vagy az össz polygonok számát.
  • Aldaryn
    #62970
    :)) köszönjük! A cikkben minden render volt. Az Octogonban is jenet meg róla cikk, ott a cikkszerkesztők folyton kiszedették a rendereket, mert nem érezték őket érdekesnek és technikailag izgalmasnak, "hiszen ezek csak fotók".
  • bencsab
    #62969
    Gratulálok én is, tényleg szép és profi anyag lett. A cikkben egy dolgot hiányoltam: nem volt egyértelmű, hogy fotókat látunk-e vagy látványterveket. Illetve ha fotókat, akkor jó lett volna mellétenni a látványterveket, hogy szemlétessék a lényeget, hogy valóban olyan lett a végeredmény, mint a látványterv. (de ez nyilván az újságíró hatásköre...)
  • npeter
    #62968
    Gratula amúgy, amit összehoztatok Operaháznál, pont a minap olvastam: Operahaz
  • Aldaryn
    #62967
    Így ránézésre a víz geometriájával lesz a gubanc. Próbáld meg, hogy kitörlöd a régi vízfelületet, és modellezel oda helyette egy újat. Nézzed meg, úgy is fennáll-e a probléma. A vízfelületnek ilyen esetben nem kell "térbelinek" lennie, nem kell a víz tömegét odamodellezni, elég egy sík felület is a vízszint tetején. Szóval egy default MAX-os plane megteszi, amíg kísérletezel.
  • stickerey
    #62966
    Sziasztok,

    Alábbi problémában szeretnék segítséget kérni: (Vray 5 vagy 6 lenne a render engine)

    Alábbi a célom:



    Viszont bármit csinálok, a fény nem akar "átjutni" a víz felszínén, ahogy az alábbi képen is láthatjátok. Itt vannak a material beállítások is, és konkrétan már mindent megpróbáltam, és nem jövök rá, hogy kéne megoldani. Tudna esetleg valaki segíteni?




    Utoljára szerkesztette: stickerey, 2022.08.18. 20:16:25
  • Irgum76
    #62965
    Sziasztok,

    most próbálgatom a 2023-at
    a korábbi verzióban volt gyors renderelés beállítás ezt most kivették vagy csak eldugták valahova?
  • Akee
    #62964
    Megoldódott. Köszönöm a segítséget Mutans Zombinak..
  • Akee
    #62963
    Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy a Chamfer rádiuszt hogy tudom meghatározni? Vagy hogy hogyan tudok a képen látható kialakítást készíteni? Köszönöm!

    Utoljára szerkesztette: Akee, 2022.05.24. 10:58:13
  • nenad
    #62962
    a cycles for 3dsmax probalta valaki?
  • nenad
    #62961
    ply ascii
    http://www.scriptspot.com/Scripts/web_upload/Vladimir%20Koylazov/ply.ms
    ply binary 30K
  • nenad
    #62960
    blender 3.2 nagy elorelepes... Amit kb 5 percig tartott renderleni, az lemegy 1 perc alatt.
    Web-re anim, 1000x1000-be 15 sec/frame, sokpolys motor design is siman lemegy.

    Max 2023... Haha, arnold egy kicsit jobb lett, egyebkent szokasos, ki is sikerult akasztanom szinte azonnal
    ket kepernyon kulonbozo felbontas miatt kidobja a menut, es a szokasos. Uninstall. Marad blender lol.


    Utoljára szerkesztette: nenad, 2022.05.09. 20:21:57
  • Aldaryn
    #62959
    Tegyél a jelenetbe egy kockát adadgyűjtés előtt, olyat, aminek könnyen le tudod majd mérni a méreteit és lehetőleg derékszögű! Sok vesződségtől megkímél majd!
  • Mutans Zombi
    #62958
    1., A kijelölésből eredő problémára a javasolt opció sajnos nem okozott megoldást, viszont kipróbáltam valamit, és azóta működik rendesen (legalábbis azóta nem jelentkezett a hiba): Töröltem a maxstart file -t.
    Az más kérdés, hogy az apró beállításokat így minden indítás után újra be kell állítani, mert úgy látszik hibásan menti :-/

    2., Scale-t ritkán alkalmazom a teljes objektumra, vagy ha mégis, akkor utána használni szoktam a Reset Xform-ot (lehet nem kellene?), majd utána a convert to poly-t, de többnyire csak SubObject módban teszem. Vagy ott sem feltétlen szerencsés?

    A Boolean műveleteket amennyire lehet kerülöm, tapasztaltam vele furcsákat, elég is volt.

    Pont ezért csodálkoztam, hogy egy sima 2 cm x 4 cm x 8 cm box-ból felépített formánál hogyan jelentkezhet olyan eltorzulás, hogy 2 vertex is annyira távol esett a modell többi vertex-étől, hogy az Y koordináta szerint -10'000'000,0 -nál voltak. Kicsit távolinak érzem a 0 körül található többihez képest.

    Kösz azért, hogy még van aki próbál segíteni!
  • GixEr
    #62957
    1: jobbra lent "Adaptive Degragation" off. Alapesetben sima "O" a gyorsbillentyuje
    2: Scale?? Ezt amugy sem hasznaljuk, max. SubObject modon belul. Karöltve a sima Boolean-al (Pro Boolean picit jobb, de nem jo, hacsaknem ket kockarol van szo...)
  • GixEr
    #62956
    Pardon, szar az SG forummotor. Tobbszor rakta be a kepeket....
  • GixEr
    #62955
    A multkor valaki feldobta a Photogrammetriat. Elkezdtem vele probalkozni. Baromi jo kis cucc, "szegeny ember 3D szkennere" es kb annyira jo is tud lenni, ha ertelmes fotokbol indul ki az emberfia.
    Ezt a pontfelhot ma csinaltam 30 mobiltelefonos kepbol. Modellezni akarok egy nekem megfelelo telefontartót, de kellett a muszerfal 3D modellje. Ranezesre mm alatt van a pontossaga...
    Kicsit kitakaritottam (noise filter stb)
    Nenad, nem akarsz irni egy rendes PLY importert (xyz+vertex normal+RGB. Binaris es ASCII)?
  • Mutans Zombi
    #62954
    Biztató :-)
    És az Autodesk gondolt vajh arra, hogy korrigálja ezt a hibát?
    Vagy ez csak a perzsa verzióban van?
    A 2010-s Max-ben ilyen gyakran nem jelentkezett, így bíztam benne, hogy hátha.

    Köszönöm a választ, akkor ezzel kell együtt élni!
  • putyi
    #62953
    20 éve dolgozom a max-szel és nagyjából azóta van benne :-)
  • putyi
    #62952
    Uninstall
  • Mutans Zombi
    #62951
    Erre a hibára tényleg nem tud valaki megoldást?
    'Select' hiba
  • repvez
    #62950
    én is szeretnék , de nem vagyok polip és nem akarok /tudok megjegyezni minden gomb kombót, hogy modellezni tudjak.
    Blenderben kb 5x több gombot kell ahhoz megnyomni mint maxban, ott csak az egérrel + a shift az alt , ctrl gombokkal használva mindent meg lehet oldani
    Nem értem a konceciot mögötte, hogy miért jobb gyorsabb , ha ezer gombot kell fejbetartani ahhoz, hogy elöhözz egy funciot és még ahhoz is külön gomb kell, hogy megszuntess egy kijelölést vagy odébb mozgass egy vertexet
  • zenoka
    #62949
    akarjuk mi ezt?

    en is elkezdtem inkabb blenderzni :D
    mondjuk nem is produkcioban hasznalom
  • repvez
    #62948
  • Mutans Zombi
    #62947
    Az mitől lehet, hogy:

    1., A kijelölő keretet használva (többnyire) vertex v. polygon kijelölése közben a shaded állapotról (amíg az egérrel tartom a kijelölő keretet) wireframe-re vált vagy rosszabb esetben a jelenetben az összes elem láthatatlanná válik, ezáltal némileg nehezítve az esetleges elemek kijelölését. Ha elengedem a kijelölést, akkor ismét láthatóvá válik minden elem.

    2., Korábban szintén max(2010) -ben alkotott modellekből néhány olyan eltorzult formában kerül megnyitásra, hogy félelmetes (úgy, hogy sima polygon modellezésen kívül semmilyen effect v. hatás nem volt alkalmazva rajtuk).
    Nem tudom, hogy ez a mostaninak (2015) valami hibája, hogy rosszul nyitja meg, vagy a korábbi készítette hibásan a modelleket?

    3., Vagy az a baj, hogy a 2015-s nem win 10-re lett írva, így nem várható el, hogy normálisan is működjön?

    A gépem már lehet kevés, bár egy egyszerű fa dobozhoz sztm elég kellene legyen 16 GB RAM, még ha a i5-4590 proc. kevés is.
  • Mutans Zombi
    #62946
    Ezt megtaláltam, csak abban bíztam, hogy nem kell Maxstart.max file-t menteni, hogy abból töltse be a beállításokat (mert így a betöltés kicsit lassabb nekem). Titkon bíztam benne, hogy lehet külön is menteni.

    Azért kösz.
  • bencsab
    #62945
    alt+b feljön egy menü és ott tudod állítani a hátteret
    a realistic-et pedig rákattintasz és átállítod shaded-re

  • Mutans Zombi
    #62944
    Hogy lehet azt menteni, hogy a Perspective nézetben ne "Realistic" legyen hanem "Shaded" és a "Viewport background" ne "Gradient Color" legyen, hanem "Solid color"?

    A "Save Custom UI Scheme"-n túl vagyok. Az nem menti (nekem legalábbis (2015)).
  • nenad
    #62943
    Hasznal meg valaki vray-t? Mintha a most megjelent legutolso verzio egesz jo lenne. Ezt trialoztam.
    Mas blenderben ha animcioval kapcsolatos menupontok vannak az hogyan lehet visszavaltani a default, shader, layout stb-re?
    Egyebkent en is blender cycles -el renderelek es sokkal konyebb es szinte soha nincsen crash.
  • Irgum76
    #62942
    Köszi szépen :)
  • Palinko
    #62941
    Szerintem nagyon jó úton haladsz, valamit még a csempével kéne kezdeni talán és a szörfdeszka színei túlzottan sötétek a környezetéhez képest. Mondjuk kicsit az eredeti konyha sem olyan mit a mi szemünk megszokott, egy kicsit rajzfilmes élőben is nekem :D

    Ilyen stílusú rendernél nem igazán használnak depth of fieldet mert nincs is nagyon fókuszpontod. Azt be kell állítani hogy mit szeretnél élesben:
    Talán ez volt a legrövidebb amit találtam és jónak néz ki, de hát én blenderes vagyok :D

    Szóval ahogy nézem itt is ajánlatos beállítani a fókuszpontot, mert az F érték a rekesz mennyire legyen nyitva a valóságban ezzel lehet játszani de azért a virtuális térben nem teljesen úgy működik a kamera. Meg én is rá voltam állva hogy a render képben minden legyen tökéletes de igazából depth of fieldet jobb post processingben compositionnel rátenni, akár photoshoppal, akár ha a max-nek is van compositora, annak annyi kell hogy a Z mélység adat legyen a képnek meg és ahhoz állíthatod a homályosítás mértékét.
    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2021.10.09. 18:41:15
  • Irgum76
    #62940
    ez HDRI tényleg nagyon jó cucc
    nagyon szép fényeket, árnyékokat generál
    ezt tudtam kihozni belőle:

    fehér beton textúrát használtam a kopottas hatásért
    és a fényt áttettem HDRI-re kicsit nehézkes volt az indulás de azt hiszem sikerült belőni
    közel sem fotó minőség de mint 3D szerintem nem rossz

    ja még egy láma kérdés mélységet szerettem volna még neki adni
    de bepipálom a depth of field-et és változtatom az F értéket csak a fény ömlik be mint alapból nem homályosít semmit
    mit cseszek el?
  • Irgum76
    #62939
    igen ez az asztal :)
    csak más szögből nekem sugarasnak tűnt
    ezt a HDRI-t még meg kell néznem, hogy hogy működik
    köszönöm
  • Palinko
    #62938


    Ugye ez a kérdéses aztal mert látom volt hogy másikat használtak. Szerintem ezzel mondjuk jó vagy

    Akkor mindenképp nézz egy HDRI fájlt meglátod már ha csak azt beteszed sokkal jobb lesz az egész. Amit még tudnék javasolni hogy keress olyan kurzust ahol megcsinálnak 2-3 szobát és neked nagyon tetszik a végeredménye, klikkelgesd vele szépen végig a tutorialt és akkor eltanulsz pár fogást és gyere vissza ehhez a projekthez és nézzük meg mennyit változtatsz majd rajta.

  • Irgum76
    #62937
    ja a fények lemaradt
    az ablakoknál, üveges ajtóknál normál v-ray fény van a szekrény alján szintén csak erősebb és sárgás
    a plafonról jön még egy gyenge fény az egész szoba felett
    és ami meghatározó v-ray nap az üveges ajtókon keresztül
    mivel ez csak egy díszlet nincs csillár vagy ilyesmi
    de lehet nézek valami passzolót és az több dinamikát ad a jelenetnek
  • Irgum76
    #62936
    Köszi szépen mindkettőtöknek a választ és a pozitív visszajelzéseket :)

    igen éreztem én is, hogy túl steril ezért is nyitottam ki egy ajtót meg egy fiókot (ami ebből a szögből nem látszik)
    akinél tanultam ő is azt mondta legyen mindig egy kis kosz

    a gyümi kosarat letöltöttem próbáltam feljebb tolni a szaturációt de fbx formátumban van így nem sikerült szerkeszteni de most ugrott be, hogy ha kimentem konvertáltan akkor talán tudom

    a piás asztal le van chamferelve 2mm 1 szegmens szintén a tanárom mondta ezt, hogy ne legyen egyenes él mindig tegyek rá egy kis törést
    úgy tűnik ez itt kevés volt

    a sugaras erezettel igazad van, hogy nincs ekkora átmérőjű rönk viszont furnérlappal szoktak ilyet készíteni a referencián is ilyen van
    sajnos nem találtam ilyen textúrát úgyhogy én kaszaboltam össze PS-ben
    talán kéne ott is egy kis illesztési rés a negyedeknél meg más képet venni alapul, hogy halszálkás legyen
    a mérete tényleg nagy volt kicsinyítettem
    mindent csak szemre tudtam viszonyítani a sütő volt a kiindulási pont ahhoz igazítottam a többit

    az üveget megváltoztattam így már sokkal jobb
    a borosüvegek viszont alapból elég gázok lettek letöltöttem egy csomó különféle italos üveget de egy sem volt jó
    mindegyiknél eltűnik a textúra és mivel turbosmooth-olva vannak így nem tudom feltextúrázni
    pedig úgy kéne kinéznie, hogy egy csomó különféle üveg van az asztalon

    Köszi még egyszer próbálom hasznosítani a tippjeiteket
    majd ha jobb lesz akkor megmutatom

    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2021.10.08. 09:18:09
  • Palinko
    #62935
    Igen jól leírtad például az asztal volt ami először a szemembe ötlött, jó nagy, túl nagyok rajta az erezet ilyen fa a természetben nincs,


    egy mammutfenyőn sem akkorák az erek. A jobboldali asztel pedig tényleg nagyon szögletes, a valóságban nincs 100% os 90° még amit annak is látunk egy nagyon enyhén le van kerekítve. Apróság de észreveszi a szem, talán gépészek tudnak 90 fokot marni valamire és fogj meg egy olyan tárgyat szinte elvágja a kezed (persze messze van a kés 15° os élétől szóval nem fogja elvágni de olyan érzésed van hogy mindjárt), az asztal szélén is húzd végig a kezed az meg sokkal puhább érzés ahhoz képest a bevel miatt. A gyümölcsök színeivel valami nagyon nincs rendben, egy szőlő amúgy is nehéz eset mert a valóságban translucent:


    Jó talán túlzásba vittem, de a narancs haja akkor is túl smoothnak néz ki.

    A materialoknál úgy indulunk hogy megvan mindennek az albedo, roughness meg normal mapja ha olyan textúrát találtál aminek nincs ez a 3 inkább ne is használd vagy próbáld legenerálni nekik. Arra karcolást még mixelni kell és az ujjlenyomatokat is, mert ez a kettő tényleg mindenen van.

    A másik hogy a kukából úgy ítélem, hogy valami egyszerűbb megvilágítást próbálsz, de HDRI-t egyszerűen muszáj használni mert csak az tudja leadni azt a színspektrumot amit megszoktunk. Ezen kívül az üvegekkel kezdenék még valamit, mert az a kis befőttes üvegeken még realisztikus de amint nagyobb felületen kávés kancsón meg az üvegeken jobbról használod már kijön hogy nem az igazi.

    Egyébként szép munka és kíváncsi lennék tényleg hány óra még innen hogy realisztikusabb legyen.
    Ez egy érdekes példája mikor egy simább sceneből csinált realisztikusabbat fényviszonyok megváltoztatásával:

  • Aldaryn
    #62934
    Pedig nincs ez olyan messze a realisztikustól. Csak sokkal több munkát kell beletenni. Nem a renderidő vagy a renderelő motor lesz az, amitől realisztikus lesz egy kép - azt már húsz éve is simán hozta sok motor - hanem a sok kis apró részlettől, ami ebből a képből hiányzik.

    Itt leginkább a túlzott sterilitással és az anyagokkal van baj. Utóbbival kiseb mértékben, előbbivel nagybb.

    Nézd meg a jeleneted bármelyik kis apró részletét, és vessed össze a valósággal. Pl. egy ajtót a konyhaszekrényen. Csak arra fókuszálj. Látni fogod, hogy a valóság ugyan lehet, hogy látszatra tiszta, egyenes, és derékzsögű, azonban közelebbről szemügyre véve koránt sem az.
    Apró koszolóádások, egyenetlenségek, lapattogzások, elszíneződések, illesztési hézagok, illesztlsi pontatlanságok, mind mind olyan apróságok, amiket talán nem is veszel észre, de hozzájárulnak ahhoz, hogy valamit az agyad ismerősnek érezzen.
    A képeden minden túl egyenes, minden túl steril. ezen változtatni pedig elég nagy és eléggé pepecselős meló, főleg egy ilyen összetett jelenet esetében.

    Jó hír, hogyha távolról nézed a képet, már egészen hihető.
  • Irgum76
    #62933
    Sziasztok,

    van egy ilyen jelenetem:

    ebből hogy lesz nekem fotó realisztikus képem?
    ez egy kemény 6 órás renderelés eredménye
    feltoltam a subot és a gyors render beállításoknál feltoltam mindent maxra
    többé-kevésbé elégedett vagyok vele de senki nem nézné ezt fotónak

    (a Két pasi meg egy kicsi konyhája)
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2021.10.07. 13:39:51
  • bencsab
    #62932
    2.0-ás max, már nem is emlészem pontosan melyik az amelyiket már rendszeresen használtam nagy munkákhoz is, de a 2.0-ás volt az a tanulóverzióm, amivel komolyabban elindultam. előtte a DOS-os 3ds studio-val kísérleteztem még, de az még nagyon fapados volt.