62830

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"

• Aldaryn
    Végtelen polygon.
  • repvez
    Egy kis adalék csak az UE vs egyéb dolgokhoz
  • putyi
    Arra gondoltam, hogy a vrayfog igazából csak, mint köd működik, ám amit mi általában látni akarunk, az a levegőben lévő porszemcséken megcsillanó fény. Ezért van az, hogy csak ott érzékeljük, ahol a fénypászma van.
    Az előző hozzászólásomban arra próbáltam utalni, amit másodjára írtál(a raszter megoldások), hogy nem a raytrace-e az akadály, mert gyanús, hogy ezekben a volumetrikus dolgokban sokkal, de sokkal jobb pl. az ue. A legutóbbi farcry-ban már úgy emlékszem, hogy "rendes" felhők voltak
  • Aldaryn
    A nem is igazán úgy működik, mint a való életben dlgot nem vágom. De erőmű, jah, az kell.

A raszter megoldások, ahol csak a közegen belüli fényterjedés raytracelt, egészen jók mellesleg. Én mindig meglepődök rajta, hogy unreal engine pl. mennyire jól kezeli a volumetrikus dolgokat. Füst, köd, bennük fények. Persze ott meg a pontosság oltárán nagy az áldozat.
  • putyi
    Szóval akkor megy a sötétségben tartós stratégia. Minden kis szaros fénysugárnak örülünk(lásd új sky). De pl. még a volumetrikus fényeket sem oldották meg teljesen(erőmű kell hozzá, és nem is igazán úgy működik, mint a való életben), pedig elég fontos lenne.
  • putyi
    Én annak a részének pl. örülök, hogy néhány kedvenc projektemet rendesen be tudom fejezni.
  • putyi
    Ja, meguntuk a pöcsünk nyomogatását :-) .
  • Aldaryn
    Amúgy... a #koronavirus pozitív vetületeihez lehet írni, hogy újra van élet a fórumon? :D
  • Aldaryn
    Á, nem, sőt, a realtime megoldások is egyre inkább raytrace alapúak. Csak sunyi raytracerek, a volumetrikus bármi általában mindig az.
  • putyi
    Az nem lehet, hogy esetünkben a legnagyobb akadály a raytrace?
  • Aldaryn
    Mindenki egezik. Van, aki már volumetrikus felhőzik is. Nem is rosszul, btw.
  • Karesz50
    Mindhárom megoldásnál a "Cookie" opciót kell választani. Érdemes átolvasni a súgót a ProBoolean résznél, néhány következményre felhívja a figyelmet, amire érdemes figyelni (szegmens szám, ilyesmi)
  • Karesz50
    Erre gondolsz?
  • Karesz50
  • Karesz50
  • Karesz50
  • repvez
    lehet, hogy tök egyszerü dolog, de nem találok megoldást rá.
    Egy tetszőleges formáju plane élével hogyan tudok egy tárgyba ugyan olyan alaku élt vágni ?

Tehát mint amikor a pogácsa szaggatóval kivágjuk a tésztát. csak itt nem csak kör forma lehetne és csak uj éleket kellene a tárgyba vágni ,nem kellene elszeparálni töle.
    hasonlo mint a boolean funkcionál kijelölni melyik a vágó és melyik testbe akarom a vágást.
  • putyi
    Ja, néztem és először anyáztam, hogy a vray-ben nincs. Erre mondják, hogy ügyes! Egy fejlesztés két program. Mint az autodesk :-).
    Az Al által linkelt papírok is bekerülhetnének, bár lehet, hogy a raytrace-szel nem tudják összehegeszteni. Ám, ha jobban belegondolok ott a dreamscape már régen, úgyhogy nem is kell :-)
  • bencsab
    hehe :D pont ez lesz a new feature a napokban megjelenő corona 6-ban is!
  • Aldaryn
    Argh, EZT akartam. Szóval 19 éve, és a másik paper is releváns. Az realtime volumetrikus felhő shader.
  • Aldaryn
    Pár év, és lesznek benne csillagok, Hold, és volumetrikus felhők...

elvégtére, a matek meg technika már tizenéve ott hever a földön...
  • putyi
    Sok-sok év után a vray-ben(5b) ha lemegy a nap sötét lesz.
    Még pár év és a vraypattern is benne lesz :-)
  • Karesz50

Utoljára szerkesztette: Karesz50, 2020.05.05. 18:56:14
  • Karesz50
  • Karesz50
    Gyakran modelleztem úgy, hogy a vázlat eleve rajta volt a felületen Materialban, ezért a Time Line 10. frame-jére feltettem a materialt 20% Opacityvel, ami majdnem teljesen átlátszó, a o. frame-re meg 100%-ra, vagyis átlátszatlanra. A billentyűzeten így a vessző vagy a pont nyomkodásával lehet váltani az átlátszatlan és az átlátszó között, és a textúra is láható marad. Próbál ki, ha még nem ismerted. Szerintem jobb, mint az Alt/X, és biztos nincs az a zavaró mákosodás.
  • repvez
    Nálam nincs ez bekapcsolva minden defaulton van , semmit nem állitottam .
    2020as max
    igy néz ki ha az alt+x el átlátszóvá teszem a modellt, látszik, hogy ilyen hangyássá válik az anyag de eléggé nehezen látszik át és eltelik egy kis idöbe mire kitisztul , de ahogy megmozditok valamit ujra ilyen lesz amig ki nem tisztul .

Utoljára szerkesztette: repvez, 2020.05.05. 18:22:13
  • Karesz50
    "Olyan mintha real time viewport rendert használna, de nem tudom hol tudom kikapcsolni, hogy ne igy legyen."

Az Ambient Occlusion kikapcsolása segíthet szerintem.

• repvez
    igen ezt szoktam csinálni, de nem mindig tudom kijelolni a megfelelö vertexeket és van amikor nincs is teljes loop ilyenkor jöl jönne ha tiszta lappal tudnám folytatni egy egyenes vágással ami biztos hogy loop és látom is , hogy hogy alakul a helye.

Apropo. azt tudja valaki, hogy hol lehet állitani, ha alt+x el átlátszóvá akarom tenni a modelt akkor ne olyan legyen mintha renderelné a képet és nagyon lassan kezd szemcsés képbol kitisztulni és átlátszani a modell, de amint megmozditom a wievportban a modellt akkor ujra viszzavált és kezdi elörol az átlátszóvá válást.
    Olyan mintha real time viewport rendert használna, de nem tudom hol tudom kikapcsolni, hogy ne igy legyen.

Karesz50 ez a script se rosz, jó lenne valami alternativa hozzá. Silo programban van ilyen alapbol.
  • GixEr
    Nagyon "cikcakkos" loop-nal amit irsz azt ugy szoktam kikuszobolni, hogy vertex modban scale-zem a vertexeket a kellő irányba, de elotte bekapcsolom a Constrains-t, Edge-re korlatozva. Igy csak az edge-ken tudnak elmozdulni a vertexek es nem valtozik a forma.
    Bár ez is egy kicsit pepecselős, ha nagyon vad a topologiaja az objektumnak.
    Egy probanak jo lehet.
  • Karesz50
    A másik kedvencem ez volt:
    [URL=http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/polygon-creator][/URL]

már ez sincs meg, úgy tudom
    Utoljára szerkesztette: Karesz50, 2020.05.04. 10:45:40
  • repvez
    Az nagyon nem, sokkal macerűsabb a használata, mert nem lehet az egérrel mozgatni csak a gizmon keresztül. és nálam nem látszik a modellen a tényleges él ahol vágna csak a befoglaló gizmo kerete.
    A swiift loop majdnem tökéletes azzal a hibával, hogy nem marad egyenes az ujonan létrehozott loop hanem a két régebbi loo között párhuzamosan leköveti ugyan ugy.
  • Karesz50
  • zenoka
    de szerettem ezt a plugint.
  • GixEr
    "Slice Plane" nem jo? Ott latod, hol keletkezik majd az uj el.
  • Karesz50
    Ment privi
  • repvez
    nincs már meg az oldalukon,kiprobálnám,köszi
  • Karesz50
  • Karesz50
    Most látom, hogy a régi helyén már nem lehet letölteni, ha nem találod, privátban elküldöm. (ingyenes plugin, semmi bugiwugi)
  • Karesz50
  • Karesz50
    Populate Terrain plugint próbáltad már?
    [URL=https://www.youtube.com/watch?v=gZmgyrBFdpY][/URL]