63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • bencsab
    #62611
    köszi! a belsők tényleg jól átgondoltak, belsőépítész közreműködésével készült, látszik is rajta
  • Aldaryn
    #62610
    A terv kidolgozottsági szintje egyre csak nőtt, a borostyán futtatta fák maradtak :D

    (Szépek a belsők! Üdítő dolog látni valami átgondoltat, kitaláltat. Nem a megszokott "legyen belül valami, ami mondjuk hasonlít ezekhez a fotókhoz" szint)
  • nenad
    #62609
    Lehet kicsit felrement.
    SSD mar megfizetheto rendsszerre es munka ssdre.
    A vilagmretu studiok meg oldjak meg ahogy tudjak mi nem vagyunk azok.
  • bencsab
    #62608
    Egyik legutóbbi munkánk, melynek előzménye már putyinál is megfordult:
    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.885108745005583.1073741890.224460037737127&type=3
  • Aldaryn
    #62607
    Ha egy 128 GB-os 10E-be kerül, akkor egy 3TB-os modellnek leineárisan, (GB/HUF) kb. 250ezerbe kellene kerülnie. 3TB-os SSD-t most olyan 400E körül van, tehát nem oylan irreálisan nagy a rés... valamint lesz a rés még kisebb is.
  • MasterMason
    #62606
    Amíg ilyen ára lesz nem is fognak sokat eladni... Ennyiért komplett munkaállomást kapsz.

    Na mindegy, kicsikben hogy windows fusson rajta nagyon jók meg tényleg gyors is, de adatigényes dolgoknál még nem igazán pálya.

    Egyébként sok esetben pont ezért marha drágák a gyors felhőalapú szolgáltatások is, nagy vállalatok tudják csak megfizetni.
  • nenad
    #62605
    hat ja de egyertelmu, hogy a kicsik huzzak a biznisszt. Nagybol nem sokat adhatnak el.
  • MasterMason
    #62604
    Nekem 960-as evo van, de nem ezekröl a "kicsikről" beszélek azok már régen megfizethetők, hanem a nagy ssd-k árairól. Az még mindig horror és nem értem miért. 5 ezer dollártól felfele egészen a csillagos égig vannak az 5 terrás ssd-k árai, 10 terrásról nem is beszélve.
  • nenad
    #62603
    es ha meg kell speed akkor striped volumens es 2 drive.

    https://www.partitionwizard.com/dynamicdisk/striped-volume.html
  • nenad
    #62602
    10-11 k kozott 128GB, 500+R/W

    https://ssd-meghajto.arukereso.hu/apacer/aps25af4120g-p398814787/#termek-leiras

    https://ssd-meghajto.arukereso.hu/patriot/spark-128gb-sata-3-psk128gs25ssdr-p343764146/#termek-leiras patriot! akcio -42%

    https://ssd-meghajto.arukereso.hu/patriot/burst-2-5-120gb-sata-3-pbu120gs25ssdr-p383433977/#termek-leiras
  • nenad
    #62601
    Van mar 10K ert is 128GB, intenso.Best buy performance/price. Vettem egyet es voila, tud 400+ at.



    Ezen tolom a webshopokat es az egesz sql, oldalbetoltes tobb mint 4x gyorsabb...
    Utoljára szerkesztette: nenad, 2018.05.20. 09:27:33
  • MasterMason
    #62600
    Amit én igazából nem értek, hogy ugyan mi a francért nem megy lejjebb az ssd ára. Nagy ssd-nek olyan horror árai vannak, hogy az vicc kategória. Egy komplett tényleg nagyon jó meg nagyon erős munkaállomást lehet kapni egy tíz terrás ssd áráért?! Nyilván mesterségesen van magasan tartva az ára, mert annyi nem lehet a gyártási költsége mint egy komplett profi munkaállomásnak processzorostul meg szőröstül bőröstül.

    Nem versenyeznek hanem kartelleznek ezek az "ssd-s srácok"...
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.05.20. 05:00:06
  • nenad
    #62599
    Jajajaja.
    Csak hej, ez nem egy renderfarm. Itt baromi sokat szamit az m2,ssd. Es betoltes is gyorsabb, Hogy nalatok miert nem, az egyeni., En mindent lehetoleg a legtisztabban tartok. Nincs nagy pluginolas stb csak scriptek.


  • MasterMason
    #62598
    Nekem is M.2-es ssd van minden gépben meg igazi erőművek is ezek a gépek de én azt vettem észre, hogy ezen grafikai programok nagy részénél leginkább a licensz-ek vizsgálata az ami a legtöbb időt elveszi indulásnál... Akármilyen vinyot vagy processzort teszel alá kb ugyan az lesz majdnem az eredmény. Winfos az gyorsabban indul egy jobb vinyó alatt, de pl egy maya vagy nuke vagy houdini nem, pláne akkor ha több plugin is van alatta ami liszensz vizsgálatot tart indulásnál már ha be van csekkolva, hogy alapból induljanak ezek a pluginek, houdini ugyan ez, ha mondjuk fel van telepítve rá a redshift és vagy bármilyen más prg amihez liszensz kell, akkor sokkal lassabban áll fel...

    Ráadásul houdininél szimulációk esetében amúgy is "sima hagyományos" tíz terrás vinyokra mentjük a cache-ket, mert ember nincs aki megfizetné azt neked, hogy 10 ezer dolláros ssd vinyora ments adatokat... Egy tíz terrás hdd 120 ezer forint, egy tíz terrás ssd meg majd 10 ezer dollár körül van még ma is. Pedig marha jó lenne ha már ott tartanánk, hogy megfizethető ára lenne a nagy ssd-nek is.

  • nenad
    #62597
    akkor halozatra var... valoszinuleg.
  • Aldaryn
    #62596
    nem hiszem, hogy sokat számítana, de i74790K, i72600K és E5-2680 v2, mindegyiken ugyanolyan lassú minden indításnál. De tény, ennyire gyors ssd még nem volt egyik alatt sem.
  • nenad
    #62595
    processzor?
    EGyebkent a windowsom mar lement 5 ala mert kitoroltem nehany felesleges startup elemet.
    A max joval gyorsabban toltodik de nem inicializalodik gyorsabban...
    Olyan mintha kiikszeltem volna maxot majd az ikonra kattintva inditottam volna megint. Mintha membol toltodne. Egyebkent max 2019 trial.
  • Aldaryn
    #62594
    Nice. És valóban gyorsabban töltődik be a MAX? :D

    Mert eddig nekem mindig minden program gyorsult, amikor egyre gyorsabb háttértárakra váltottam, de a MAX sosem. Az megállt valahol 1 perc körül, és annál gyorsabb sosem lett. De azt az egy percet már régen is hozta sima RAIDes vinyókkal.
  • nenad
    #62593
    egyebkent ki is bencheltem
    driver nincsen ra, de lehet hogy van valami hozza.


    Utoljára szerkesztette: nenad, 2018.05.10. 05:43:17
  • nenad
    #62592
    sima ssd 500MB/s ez 3000/MB/s
    Volt sima SSD-m is es az is eleg lassu volt nem volt olyan nagy az ugras , hogy ennyire ertekeljem.
    A katt pillanataban a browser stb azonnal felugrik, kiraly feeling es hasznos is mert windows zabalja a memet. Most 12 GIG van es nehany browser plusz webszerver PS es AI es mar kesz is....
    egyebkent a winyo kb 200MB/s-et tudott..

    Ezt vettem:

    https://ssd-meghajto.arukereso.hu/adata/xpg-sx8200-240gb-m2-pcie-2280-asx8200np-240gt-c-p405677971/#termek-leiras
    Utoljára szerkesztette: nenad, 2018.05.10. 05:25:56
  • bencsab
    #62591
    abban reménykedtem, hogy sima sata-s ssd-ről váltasz, mert ez érdekelt volna nagyon. hdd-ről ssd-re váltva még a leglassabb is versenyautónak tűnik.
  • nenad
    #62590
    betojtatok mi?, olvasasban verhetetlen ez a cucc...
    Lehet ezzel fogok renderelni :D
  • nenad
    #62589
    windows es nehany szukseges cucc utan, ps, 3dsmax, utorrent, sound driver, programozos cuccok, browserek stb utan a windows betoltodes lement 8 sec re. LOL. Valszoinuleg az elso startnal meg rengeteg dolgot kellet beloni ezert volt 10.
  • nenad
    #62588
    Na, elso benchmark, windows 10, 10 sec alatt betoltodik,
    Most installalok maxot stb.
    Valos teszt olvasas 3000MB/s iras csak 1070MB/s
    Egyebkent bar nem tunik revelansnak a max 2:40 alatt toltodott be az egesz jo HDD alatt a windows viszont total tele volt szemetelve.
    Regebben 1 perc korul volt a toltesi ideje...
    Photoshop 5 sec.
    Max 2019 betoltes 10sec - gondolkodas inicializalas kezdo banner kirajzolas stb 20 Sec(!) (a license kerdezovel egyutt - le kell okezni mert mar lejart a trial)

    Mason meg nem probaltam. Photoshop nagyon durva. Nem hittem el az eredmenyeket ezert egy burn in tesztel halalba uresitettem a windows cachet, memet stb.

    Tehat megeri. Viszont vigyazz a kisebb modelleknel a m2 ssd nel az irasi sebessegnel a nagyobb modellek irasi sebesseget adjak meg, ez sajna csak 1GB/s+tud valosagban. A pdf szerint 1.2...








    Utoljára szerkesztette: nenad, 2018.05.07. 16:03:55
  • nenad
    #62587
    lesz mert jo lemerem a max photoshop egyeb indulasi idejet LOL!
  • bencsab
    #62586
    Hát, kíváncsi vagyok, hogy egy sima SATA SSD-hez képest mennyit gyorsulsz, majd mesélj légyszi! Kicsit szkeptikus vagyok, hogy lesz-e kézzel fogható eredmény.
  • nenad
    #62585
    nalam nem volt semmi problema csak nemi fagyas, de utana egy silent update mintha megoldotta volna az egeszet.
  • nenad
    #62584
    kialhatatlan problemara a megoldas. A halk windowsos hangra a megoldas USB hangartya. 2k, es voila ismet hangos a windows.
    Hetfo lesz egy 3000/1700 as ssd-m (vegre),. Kivancsi a VALOSAGBAN mennyit gyorsul a rendszer.
  • GixEr
    #62583
    Nalunk szerencsere semmi gondja nem volt.
    Max2015/ GTX570+GTX1060
  • bencsab
    #62582
    A driverek teljes clean installja megoldotta
  • bencsab
    #62581
    A kijelző driverrel veszik össze, csak Legacy OpenGL módban tudom elindítani, ami ugye superslow.... :(
  • bencsab
    #62580
    Nálunk az összes munkaállomáson hibával indul (illetve nem indul) a 3ds max a windows 10 tavaszi frissítése után.
  • repvez
    #62579
    Az alapjelentését tudom, itt arra akartam asszociálni, hogy ez nem úgy néz ki mint egy render hanem mint egy foto.
  • npeter
    #62578
    Napi Felesleges Render :)
    A kép amúgy tényleg szép.
  • repvez
    #62577
    Itt az NFR a Napi Fotó Részletet jelöli ? :)
  • Aldaryn
    #62576
    Köszi! Már azt hittem, ezzel is meggyilkoltam a fórumot :)
  • putyi
    #62575
    Szép!
    Bár a szöszök hiányoznak a levegőből :-)
  • Aldaryn
    #62574
    nfr
  • putyi
    #62573
    Megveszed a v-ray-t és kapsz béta hozzáférést.
  • nenad
    #62572
    vraynext-et fel lehet lelni valhol?