63003

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • bencsab
    #62643
    Használt közületek valaki már 3dconnexion spacemouse terméket? Ha nincs is 3 kezem azért hatékony lehet?
  • nenad
    #62642
    Striped volume, 2 db intenso ssd 128GB. Nem is rossz 16-17K-ert.

    Utoljára szerkesztette: nenad, 2018.09.21. 11:14:57
  • strepsils
    #62641
    Érdekes hogy kimentettem az 50i képkockákat jpeg be és nem 50db félképet kaptam hanem 50db két félképet összemosva vagyis pixelsoronként elcsúszva .
  • nenad
    #62640
    10kl ALATT MARKAS SSD
    https://www.bestmarkt.hu/western-digital-120gb-green-25-sata3-ssd-p407383?g=59eb21aa7b484dabb13d8f1e8d5cc32e&productid=99672&1=1&micid=51781&utm_source=miclub
  • savior666
    #62639
    Helló.
    Hátha valakit érdekel, ha nem akkor pedig bocsi:
    Ingyenes játékok készítéséhez keresek grafikust, aki szeret rajzolni és megy neki a 2d és a 3d.
    Unity-ben készülnek, a programozó én vagyok.
    Nem kell profinak lenni, én sem vagyok az.
    Az eddigi játékok itt érhetőek el: weboldal
    Ezekhez én csináltam a programozást, a grafikát pedig javarészt én kisebb részt letöltöttem ingyenest(Raining Iron-hoz pedig egy grafikus csinálta, de ez még nem készült el és ez egy csapattal készül).
    Mivel én nem szeretek grafikázni, így kiadnám azt a kezeim közül, vagy esetleg ketten csinálnánk.
    Most épp egy kórházépítős játékon ügyködöm, és kezdésnek ez lenne.
    Olyan jelentkezését várom, aki napi szinten tud grafikázni, és nem zavarja, hogy nincs pénz a projectből.
    Ha érdekel a dolog írj egy emailt: [email protected]
  • Aldaryn
    #62638
    Mindig van ingyenes profi kimenetet produkáló megoldás, csak többet kell kattintgatni, nem oylan szép az UI, és kicsit olvasgatni kell hozzájuk.

    Avisynth + QTGMC plugin hozzá.
  • strepsils
    #62637
    After fx az gondolom valami komoly drága program . Nekem egy primitív ingyenes program is elég lenne ami képes kimenteni a félkockákat akár mint sima jpeg sorozat ként. Ha csíkosan mentené ki az se baj mert úgyis lefelezem a képméretet így összeérnek majd a csíkok.
  • Aldaryn
    #62636
    A probléma ott van, hogy 50 interlacelt "fél képkocka" nem 25 egész progresszív képkocka. CSak akkor, ha *semmi* nem mozdult. Az interlacelt képnél a sorok időben egymástól különböző pillanatokat mutatnak, ezért nem lehet csak úgy prograsszívvé konvertálni. KEll valamilyen algoritmus, ami megpróbálja kitalálni, hogy mi volt a hiányzó adat a fél-fél képkockaidőnyi időeltolódásokban.

    AfterFX egészen jól elboldogul vele amúgy, média importálásakor meg kell adni neki, hogy interlacelt a footage, kiválasztani a megfelelő field ordert, és ha ez megvan, akkor kapsz egy "kétszeresére gyorsított" progresszív streamet amiben a hiányzó információt az AfterFX megpróbálta kitalálni. Ezt azután bármilyen modern retimerrel vissza lehet timeolni a megfelelő sebességre, ahol megint csak kitalálósdit kell játszania a szoftvernek. Netes tutorok is vannak szép számmal.

    Sajnos a vége mindig ugyanaz: nemlétező információból sosemem lesz információ, csak valami, amit az algoritmusok megpróbálnak odagondolni.
  • strepsils
    #62635
    Ide írom mert videóst nem látok. Van itt olyan okos ember aki le tudná írni mivel lehet ténylegesen progresszív képpé konvertálni a szar interlaced videót. Tehát értsd úgy mint amikor maga a lejátszó megszünteti a váltottsorosságot. Nekem nem kell semmi trükk csak hogy töltse ki a hiányzó sorokat ugyan azzal a képpel ami a kockán van. Már minden szart kipróbáltam a sony vegaszban is de ilyen kódolási műveletet nem hajt végre az a szar. Hiába állítod progresszívre a kimenetet csak egy mosott szar lesz az egész ,vagyis az 50 félképet 25 fps nél kettesével egymásra teszi és mindenből kettőt látsz. Olyat meg nem is tud a verzióm hogy 50p . Tehát nem tudok 50 félképből 25 db deinterlacedolt éles képkockát csinálni. Úgy se csinálja meg hogy eldobja a 25 öt és kiegészíti a maradék 25öt mintha progresszív lenne.

    Ezzel a problémával amúgy már 10 éve küzdök ,mert ebben a nyomorék országban nem lehet a mediamarktban 1080p kamerát kapni ,legalábis pár éve még nem lehetett.
  • Mutans Zombi
    #62634
    Azt gondoltam, hogy az egységes áttekinthetőség szempontjából szerencsésebb.

    1., Olyan esetre gondoltam, mint pl. amikor valaki modellezik egy autót, az elején néhány párhuzamos 'edge'-t keresztben összeköt és aztán ezt az összekötést végigviszi (többnyire a 'cut'-t használva) az egész modellen, bár neki ebből a hasznos szakasz igazán csak a modell elején van.
    Azt már tapasztaltam, hogy ha nem sík felületen alakítok ki így egy ötszöget, az nem szerencsés, mert látszik a '(turbo)smooth'-s különbség, de sík felület esetén nem.
    Tehát, ha Porsche 911-t rajzol vki, ott megértem, hogy végigviszi, de egy '81-s Cadillac Fleetwood esetén nem. :-)

    A múltkor bekapcsoltam az 'Edit Triangle' -t (nem biztos, hogy ez a neve, csak most nincs előttem a MAX), ami szaggatott vonallal mutatja (is) a 'polygon'-t felépítő(?) háromszöge(ke)t.
    Ott néztem, hogy pl. ha egy 4x4-s 'Plane'-n egy darabig kettévágom a négyszög 'poly'-kat, de nem viszem végig, hanem az egyik 'edge'-nél abbahagyom, akkor ezek a szaggatott vonalak ugyanúgy állnak az ötszögben, mintha azt is kettévágtam volna. Vagy nagyon nem az a lényeg, hogy ezek a háromszögek hogy állnak a 'poly'-ban, úgyhogy ezt inkább hanyagoljam?

    2., Aztán. A 'poly'-nál maradva.
    Ha a modellen a négyszög 'poly' konkáv (az egymással szomszédos 'vertex'-ek nincsenek egy síkban), akkor az adott szakaszt célszerű újratervezni, vagy előfordulhat azért olyan egy modellen, amikor lehet konkáv is a 'poly', pl. a szemközti 'vertex'-k vannak egy síkban?


    Mindenesetre köszi az eddigi segítséget!
  • repvez
    Szüli
    #62633
    Mert a 4 szöget (polygont) tovább tudod osztani felezni az éleket (smooth) , hogy tudd finomítani a formán vagy új élt beszúrni és az végigfusson a modelleden.Nem mellesleg egységesebb a kinézet és átlátható a modell bonyolult formáknál is, megkönnyíti a modellezést.
    Meg a programok poligonokkal dolgoznak és könnyebb így mintha mindenféle forma lenne. gondold végig vagy csinálj egy tesztet ha mindenféle szögű formát egymásba illesztesz akkor utána mennyire lesz átlátható ha minden élt meg akarod felezni.

    Sztem sehogy vagy csak addig használod amíg látod és utána újrapozicionálod és folytatod a kivágást, vagy eleve olyan tools-t használsz ami az egész részre hat ahol használni szeretnéd (loop vagy kijelölések után connect stb..)
  • Mutans Zombi
    #62632
    Hellósztok!

    Pár kérdés:

    1., Néhány tutorial video megtekintése után kérdem, hogy poly-modellezésnél miért törekednek arra, hogy az adott modellen szinte minden poly 4 szög legyen? Henger v. sokszög alapú hasáb esetén persze az alap és a fedőlap az az adott forma, azt többnyire nem bontják kisebb elemekre. De miért célszerű, hogy mindenhol máshol 4 szög legyen és ne mondjuk 3 szög vagy sokszög?

    2., Hogyan lehet mozogni, pl a modell körül forogni, miközben használom pl. a Cut-t, vagy rajzolok egy line-t? Vagy hol lehet ezt módosítani, mert az alapértelmezett beállításnál nekem abbahagyja az éppen végzett eszközhasználatot.
  • nenad
    #62631
    https://ssd-meghajto.arukereso.hu/intenso/120gb-3813430-p336971456/#

    5990ft gyors SSD nekem is ilyen van es nagyon kiraly.
  • nenad
    #62630
    Kint van a vray next trial, a chaos honlapon. Egesz jora sikerult. 1-2 apro bug van csak benne...
    Trialozom, es ha lesz ra zsem akkor ezuttal megveszem. Redqueen meg a tobbi sajnos nincsen folytatva,...
  • marcee
    #62629
    Nekem hobbi volt a 3d és a családalapítással ment is a levesbe, mint annyi más... Továbbra is érdekel, de űzni, fejlődni már nem fogok benne sajnos. Munkám miatt ellenben megfordulok néhány építész irodában, és meglepve tapasztalom, hogy mennyire vállalható látványok készülnek egyre több helyen, belsős munkaként, nem egyszer frissen végzett építészek által. Olyan irodákban, ahol korábban az artlantis volt a non plus ultra. A komolyabb renderek mellett pedig egyszerűbb eszközökkel is egész szép eredmények érhetőek már el (pl. Lumion).
  • pauly
    #62628
    Hát igen,én is már jó néhány éve csak a háttérből követem a dolgokat itt :)
  • pauly
    #62627
    Tényleg azt az oldalt el is felejtettem már.Így már emlékszem hogy volt egy ilyen oldal is.Majd ránézek,köszi.
    A blender.hu-t ismerem,de hát igen,az csak blender :)
  • zenoka
    #62626
    ha kellünk akkor az árnyékból elő lepünk szürke csuklyánk alól kinézünk, hogy mizu.
  • Aldaryn
    #62625
    Szóval, nesze, látható, hogy vannak itt emberek, csak csendben nézelődnek. :P
  • aqa
    #62624
    Én amiről tudok és használom is az a mindentbele.atedin.com. Habár a hír/tutorial/érdekesség rovatok ott sem nagyon pörögnek, de egy 6-10 fős állandó társaság mellé vagy még pár be-be nézegető tag, képekből van havonta egy pár darab - bár korántsem annyi, mint az fb csoportokban. Ahogy korábban írták, a "régiek" ide is fel-fel járnak, ahogy én is legalább heti egyszer ránézek a mayás sg fórumra. Most, hogy a w3d után az artistpub is kiesett, már nem sok maradt.

    (meg még esetleg ott a kockart, ami nem annyira 3d, de grafika, meg a blenderkuckó, ami nem annyira(egyáltalán nem) 3dsmax, de blender. )
    Utoljára szerkesztette: aqa, 2018.08.06. 14:13:11
  • pauly
    #62623
    :D
    Igen,olvastam az artistpub oldalán is hogy van nekik is ilyen csoportjuk,de én nem használok facebook-ot . Azt sem tudom hogy hogy működik egy ilyen facebook csoport ,vagy egyáltalán hogy néz ki :)
  • pauly
    #62622
    Tényleg az IRC csatornák...Én még azt használtam :) Amúgy igen,biztos igazad van,mert látom én is hogy ebbe az irányba tart a világ,csak egy ideje már nem követtem az ilyen fórumokat,és meglepett hogy tényleg egyetlen egy oldal sem maradt.De hát végül is mindig minden változik...
  • zenoka
    #62621
    mindenki facebook-on nyomul.
    van egy csomo ilyen olyan 3d-s csoport.
    meg a mai fiatalok mindent tudnak szoval nem kell tanulniuk #kappa :D
  • Aldaryn
    #62620
    Ha megnézed, a "fórumos" kommunikáció, mint olyan összeségében háttérbe szorult. Az emberek a kétezres évek környékén billentyűzetet koptattak. Manapság mindenki képekben és egyre inkább videókban, meg interaktív tartalmakban (artstation, sketchfab...) kommunikál. Az emberek figyelmi periódusa is egyre inkább a 3mp és azalatti szakaszra terelődik, a facebookot felváltja a snapchat és az insta, stb stb... változik, ahogy az emberek kommunikálnak, és a fórumok egy leköszönő kor platformjai. Aki akkor volt "fiatal" az már megtanulta a dolgokat, felnőtt, a jelenkor "fiatalságának" pedig nem ez a platformja. Pl. én sem használtam már IRC csatornákat, mert akkoriban a fórum volt a korszellem. :)

    Ettől mi még itt vagyunk, és szerintem (ha az sg marad) maradunk mi is, ameddig el nem pusztulunk.
  • pauly
    #62619
    Hát igen,lehet hogy van benne valami.De szerintem valahogy mintha az érdeklődés is csökkent volna az egész 3d iránt.Emlékszem 2000 körül mindenki ezt akarta tanulni,meg játékfejlesztésben benne lenni,mindenki mutogatta hogy miket csinált,aztán teltek az évek és valahogy már mintha nem érdekelte volna úgy az embereket.Mondjuk jó néhány 3d-s cég is bezárt,de mintha itthon inkább csökkent volna az érdeklődés a 3d iránt,míg külföldön csak nőtt az évek alatt,nem?Legalábbis nekem így tűnik.Főleg hogy mindig voltak elég sokan akik nem tudtak annyira angolul hogy megértsék az angol tutorialok,leírásokat,és ugye ezeken az oldalakon meg tudták beszélni jobban a dolgokat.
    Na mindegy,csak tényleg furcsállom hogy egyetlen egy oldal nem maradt...
  • Aldaryn
    #62618
    Azoknak a közösségeknek (ennek is) a fejlődés és tanulás volt az egyik fő összetartó ereje. Amióta a tudás annyira könnyen elérhető, és rengeteg helyről kényelmesen beszeerzhető, kicsit megcsappant az információcsere.

    Azért a régi keménymag vissza-vissza néz ide. Vissza is fog, de az emberek többsége magnapság elszigetelten, tutorialokból tanul. Mókás, hogy régen még ki kellett írni, hogy mielőtt marhaságot kérdezel, olvass bele a helpbe. :)
  • pauly
    #62617
    Bár ahogy elnézem már itt sincs túl nagy mozgás...
  • pauly
    #62616
    Sziasztok!
    Létezik hogy már lényegében nincs egyetlen egy magyar 3d grafikai fórum/oldal sem?Vagy csak én nem találok egyet sem? :) Látom nemrég az artistpub is megszűnt...Tényleg ennyire nincs igény ilyen oldalra már?Emlékszem vagy 10-15 éve még azért volt jó néhány(world3d,design21 stb),ráadásul elég rendesen pörögtek,most meg semmi?Nagyon érdekesnek találom...
  • GixEr
    #62615
    Érdekességnek amivel lehet molyolni egy kicsit: Link :)
  • TI1986
    #62614
    3D LÁTVÁNYTERVEZŐT /MODELLEZŐT keresünk fejlődő cégünkhöz teljes munkaidőben. Nemzetközi projektekkel és barátságos környezettel várunk. Nem csak tapaszalattal rendelkezők jelentkezését várjuk!

    Elvárások:
    3D Studio Max és V-Ray vagy Corona ismerete
    Photoshop ismeret textúrák készítéséhez, illetve utómunkához
    alapszintű angol nyelvtudás

    Előnyt jelent:
    Animáció készítésben szerzett tapasztalat
    Solidworks, Rhino vagy egyéb NURBS modelező program használata
    Unreal vagy Unity ismerete
    Z-brush vagy Mudbox

    Holnapunk:
    www.3digitstudio.com

    Munkavégzés helye:
    Budapest, XIV. ker Örs Vezér tere

    Versenyképes fizetés és egyéb juttatások.

    Jelentkezni rövid önéletrajzzal és referenciákkal az alábbi címen. A tárgynak kérlek ezt adjátok meg "Látványtervező".

    [email protected]
  • putyi
    #62613
    A képek szépek lettek, látszik, hogy van benne "anyag" !
  • putyi
    #62612
    :-) Am vol117.
  • bencsab
    #62611
    köszi! a belsők tényleg jól átgondoltak, belsőépítész közreműködésével készült, látszik is rajta
  • Aldaryn
    #62610
    A terv kidolgozottsági szintje egyre csak nőtt, a borostyán futtatta fák maradtak :D

    (Szépek a belsők! Üdítő dolog látni valami átgondoltat, kitaláltat. Nem a megszokott "legyen belül valami, ami mondjuk hasonlít ezekhez a fotókhoz" szint)
  • nenad
    #62609
    Lehet kicsit felrement.
    SSD mar megfizetheto rendsszerre es munka ssdre.
    A vilagmretu studiok meg oldjak meg ahogy tudjak mi nem vagyunk azok.
  • bencsab
    #62608
    Egyik legutóbbi munkánk, melynek előzménye már putyinál is megfordult:
    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.885108745005583.1073741890.224460037737127&type=3
  • Aldaryn
    #62607
    Ha egy 128 GB-os 10E-be kerül, akkor egy 3TB-os modellnek leineárisan, (GB/HUF) kb. 250ezerbe kellene kerülnie. 3TB-os SSD-t most olyan 400E körül van, tehát nem oylan irreálisan nagy a rés... valamint lesz a rés még kisebb is.
  • MasterMason
    #62606
    Amíg ilyen ára lesz nem is fognak sokat eladni... Ennyiért komplett munkaállomást kapsz.

    Na mindegy, kicsikben hogy windows fusson rajta nagyon jók meg tényleg gyors is, de adatigényes dolgoknál még nem igazán pálya.

    Egyébként sok esetben pont ezért marha drágák a gyors felhőalapú szolgáltatások is, nagy vállalatok tudják csak megfizetni.
  • nenad
    #62605
    hat ja de egyertelmu, hogy a kicsik huzzak a biznisszt. Nagybol nem sokat adhatnak el.
  • MasterMason
    #62604
    Nekem 960-as evo van, de nem ezekröl a "kicsikről" beszélek azok már régen megfizethetők, hanem a nagy ssd-k árairól. Az még mindig horror és nem értem miért. 5 ezer dollártól felfele egészen a csillagos égig vannak az 5 terrás ssd-k árai, 10 terrásról nem is beszélve.