62843

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"

• bencsab
    Valaki próbálta már a legújabb max-ot?
    Beharangozták, hogy jelentősen gyorsult a fájlok mentése, megnyitása. Lemértem 3 különböző jelenettel is: hát nem igaz!
    A megnyitást hibahatáron belül gyorsult kb. 2-3%-ot, de a mentés mindenhol lassabban csináltam. Egy nagyobb 1,5GB-os fájlnál 2× tovább tartott a mentés, mint az előző verziónál.
    Ami még fura, hogy ha crtl-s nyomok, mindig a save as... ugrik fel (ugyanez a save menüpontra vagy a save ikonra kattintva). Ez mondjuk lehet törés hiba...
  • putyi
  • npeter
    Nálunk pont a napokban mondtak vissza egy kb 150millás családi ház tervezését :( Főleg rendezvényszervezéssel és a hozzá kapcsolodó dolgokkal foglalkoznak. Az idén ez most kampó :(
    De azért van még aki beruház/befektet, ez a kis aparmantház pl. Mátraszentimrére készül.
    Utoljára szerkesztette: npeter, 2020.04.11. 11:08:29
  • zenoka
    hat nalunk van munka dogivel (epitoipar tervezes) de en egy kicsit abba hagytam a latvanytervezest. nem jut mar ra ido. max mellek zongeben 3d nyomtatashoz maxozok:)
  • nenad
    2021 Max. nem 2010
  • nenad
    2010: Arnold lefagy egyszerubb jeleneteknel is ha adaptive samplingot bekapcsolod...
    A art renderer mar teljesen hasznalhato megoldas, pl egy karosszekre, kis csendeletre stb.
  • nenad
    Sok helyen kirugtak majdnem mindenkit uresen allnak az irodak, a ruha keresekedesekben is megvaltak az emberektol...

web/webshop, php, js, css, maxscript 3d melót vállalok!
  • bencsab
    itt Győrben minden OK, sok melónk van (még)
    máshol mi a helyzet?
  • zenoka
    mekkora elet van itt:D
    hogy vagytok?
  • bencsab
    ciki vagy nem, általában én is real world map size-al dolgozok
  • putyi
    Én néha próbálgattam. Nekem amiatt nem tetszett, hogy a méretezés teljesen esetleges volt. Én elég masszívan használom a "real world map scale"-t, így az hogy objektumonként mindig állítgatnom kell a textúra méretet nagyon nehezíti a munkát. Szerintem ez inkább játékfejlesztéshez(vagy filmhez) van kitalálva.
  • bencsab
    és vajon azt mikor csinálják meg, hogy lehessen normálisan navigálni a 3D trében az orbittal... eddig akárhány program volt már a kezem alatt valahogy mindegyik tudott a nézőpont közepe körül forogni orbitnál, kivéve persze a 3dsmax-ot...
  • bencsab
    Tele van olyan feature-el amit egyáltalán nem használok... itt használja valaki az OSL-t?
    Mondjuk a "Singnificantly faster save/load" feature-t nagyon várom, marha kíváncsi vagyok...
  • putyi
    Igen!
    Most el is ment egy az iroda előtt :-)
    A megjelenítésre mentek rá. Gondolom ciki volt, hogy az ingyenes blender köröket vert a max-re.
  • Aldaryn
    Annyi benne az új feature és bugfix, mint utcákon az ember?
  • putyi
    Ó! Majd' el felejtettem! Boldog Új Évet!
    Max-es fórumként lehet, hogy be kellene vezetni, hogy az új megjelenésekor szilveszteri bulit tartunk. :-)
  • putyi
    Mit szóltok a 21-es max-hez?
  • Aldaryn
    The more you know...
  • nenad
    ...Nekem az a tapasztalataom, hogy a ide jarok soha nem olvassak a hireket stb. Azt tudjatok, hogy korona virus jarvany van es veszelyhelyzetet deklaralt a magyar kormany. Nem utazhattok amerikaba sem!

Itt vannak a rendeletek, - amelyet egyebkent jol eldugott a kormany - el lehet olvasni mi a szitu. Sokan nem is utazhatnak kulfoldre.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200312/koronavirus-ma-reggel-12-rendkivuli-kormanyintezkedest-jelentettek-be-419033?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

Al ha gondolod tedd ki a banner ala... "Aki mast megkoronaz..."

• zebrock
    Nem dől össze a világ, de ha valaki feltölti azt megköszönöm. Könyv nagyon jó, majd bíztos kérdezgetek de van mit olvasnom ;) Nekem ez hobbi, nem ebből fogok élni. Kicsit szívás ez a régi verzió, win 7-en is befagy random szerűen. Most virtualbox xp-n megy, ha időm engedi összerakok valamit a régi cuccaimból xp-re. Újabb verziókba nem működik a Battlefield plugin.
  • repvez
    nem kell az .Menj fel YT-ra és nézegess tutorialokat mindegy melyik verzió, az alapdolgokat bármelyikböl meg tudod tanulni azon nagyrész nem változtattak, amiben meg igen az még nem fog kelleni neked .
  • zebrock

Üdvözlet, élég furán hangzik ez most, a 7-es verzióval most fogok kezdeni. Sosem használtam maxot, de amit "tunningolok" azt ezzel csinálták sok sok éve. Mivel van mit tanulni ezért megvettem a 7-es bibliát. Sajnos a cd nem jött meg hozzá, ami nekem hasznos lenne. Ha van itt valaki aki megosztaná, feltöltenné valahová azt szívesen fogadnám. Egyébként röviden a régi Battlefield 1942 játékot reszelgetem, photoshoppal kap új nagyobb felbontású textúrákat. Vannak olyan dolgok viszont amin szeretnék kicsit változtatni és úgy textúrázni. Ilyen pl. az autó kereke mint egy malomkő úgy néz ki. A játék szerkesztője max 7-ig ad egy plugint amivel meg lehet nyitni a járműveket. Sajnos w10 rendszeren nem hibamentes, mert a bezáráskor ad hibaüzenetet. W7-nél úgy néz ki hogy menni fog, legalábbis eddig úgy fest. Szóval a 3ds max biblia cd melléklet kellene ha valakinek itt megvan. Köszi

• Nyers
    Sose próbáltam, nem tudom mennyire felhasználó barát és lehet, hogy ezek nem is a legfrissebb eljárások, de kezdetnek valami:
    BigSFM: Reconstructing the World from Internet Photos
    VisualSFM
  • repvez
    tud valaki olyan eljárásról vagy egyébb tanáncsot hozzá, hogy hogyan lehetne egy fényképről 3d objektumot késziteni.Ugy értem ugy mint a photogrammetry vagy a point cloud eljárással.
    A photomact hez hasonloan, de olyan objektumoknákl ahol nincs egyértelmü függöleges visszintes viszonyitási alap .
    A photogrammetry progiknál akkor lehet jó eredménytelérni, ha ugyan arról a tárgyról ugyan azzal a kamerával és beállitásokkal készül nagyo sok foto több szemszögből.
    De hogy lehetne ezt megcsinálni, ha csak a netről letöltött random képeket tudsz szerezni ugyan arről a tárgyról?Am,inél nem biztos hogy tudod a kemra paramétereit .

Esetleg manuálisan lehetséges egy minimális számu point cloudot létrehozni a különbözö képeken bejelölt azonos pontokkal?
  • Aldaryn
    A 3ds max semmiből nem profitál sokat :D
  • bencsab
    A nem olyan drágát a gigabites hálózathoz képest értettem, mert egy gigabites NAS sem két forint.
    Az mondjuk vicces, hogy a 3dsmax nem sokat profitál a 10Gbe hálózatból, mert egy fájlmegnyitás tetemes részét nem a fájlműveletek teszik ki, hanem az, amíg felépíti a jelenetet a memóriába.
  • Aldaryn
    Egyáltalán nem dárágk, így van. Mi vagyunk csórók. Pont nemrég beszélgettem valakivel, és jutott eszembe, amikor az illető mesélte kb. 10éve, hogy nagyon menő az irodájuk, mert minden gépet bekötöttek üvegszállal 10Gb hálózatba. 10 éve... Na. Akkor drága volt. :D
  • bencsab
    Nálunk 10Gbe NAS van, pont emiatt akartam volna tesztet valakivel, mert ilyen sebességnél már nagyon kijön a NAS-ok hardvere közötti különbség. Főleg a kis fájlok kezelésénél lennék kíváncsi tesztre másnál is.
    Amúgy már nem olyan drágák a 10G-s cuccok, a QNAP nagyon rágyúrt erre, hogy árban is elérhetővé tegye kisebb cégek számára is.
  • Aldaryn
    A NASunk még nem 10Gb :( de majd, ... egyszercsak, talááán....
  • bencsab
    Sziasztok!

Van itt valaki, aki 10Gbe környezetben dolgozik? Ha igen, akkor milyen fileservert vagy nas-t használtok? Esetleg valaki kapható egy kis benchmark-ra?
  • repvez
    azért annak örülök, hogy a program nem kompatibilis visszafelé saját magával sem . 2020-ban elkezdett modellt a 2017-sel nem lehet betölteni.
    Pedig full default minden semmi speciális módosító nincs használva hozzá.
    Azért azt gondoltam, hogy ez nem kellene , hogy akadály legyen egy ilyen programnak, hogy átvinni egyik fájt egy másik gépre különböző verziókkal.
  • Palinko
    Szerintem Blender mert abban tudsz hard surfacet is csinálni de ha sculptoplni akarsz detailt rá mint a zbrushban meg tudod azt is programon belül csinálni nem kell az import exportal szopni. Cserébe nem industry standard és még mindig hülyén állnak hozzá az emberek. Houdini node based vfx valami abban a legerősebb azzal nem fogsz normálisan modellezni modo meg nem rossz de drága meg szintén nem industry standard akkor. Maradhatsz a mayánál is de én mindenképpen megtartom a Blendert.
  • razorback
    Sziasztok!

Ide is bemásolom, hátha itt hamarabb kapok választ. :)

Mostanában újra elővettem a maya-t, pontosabban a maya 2020-at. Még mindig igaz az a megállapítás, hogy max-el könnyebb modellezni?
    Csak azért kérdezem, mert eljutottam oda, hogy komplexebb modelleket készítsek, és érdekelne, hogy más programmal nem könnyebb dolgom lenne?

Nézegettem a zbrush-t is, de én nem sárkányt akarok készíteni, hanem pl. emberszabású robotokat. :)

Tehát a kérdésem az lenne, hogy nem lenne itt az ideje, hogy egy másik programot tanuljak meg? mint pl. Max, Blender, Modo, Houdini
    ?

A válaszokat előre is köszönöm!!
  • repvez
    köszi, akkor jol gondoltam, hogy nem user error, mert eddig ilyet nem csinált.
  • putyi
    A win startup-jából töröld ki a genuine.exe-t. (Bencsabé az érdem a megfejtésben)
  • repvez
    Aki járatos Perzsiaba tudna segíteni privátba?
  • bencsab
    Szerintem ilyet csak a nem licenszelt dob fel :)
  • repvez
    valaki találkozott már olyannal, hogy a lcencelt program feldob egy ablakot, hogy vegyem meg ujra?
    2020as program az activálással minden rendben van, de mégis feljön egy ablak ami a autodest oldalára visz ahol a programot lehet megvenni.
  • Palinko
    Ha nem írom le még mindig keresném a megoldást :D Tényleg általában az van, hogy szenvedsz vele, sehol nem találod hiába googlezol, beírod és aztán megoldod gyorsan :D

Megpróbálom ezt megjegyezni de őszintén szólva örülnék ha nem kéne soha többet 3DS-t nyitnom, nekem ez a mumusom. Ha ezen a programon múlik soha nem tanultam volna meg modellezni, persze igazságtalan vagyok mert 2005 tájékán mikor eltántorított még máshoz sem volt igazán olyan tananyag tenger mint manapság. Viszont brutális látni hogy a Blender hogy fejlődik, meg a Modo-ról is egész elképesztő dolgok jönnek, ahogy meg tőled olvastam elég nagy a 3DS-nél a toporgás ha már 1 modifier updatet így agyon kell promózni.

A cuccot amúgy úgy oldottam meg, hogy egyszerűen move toolal kihúztam a farkas modellből a fogakat meg a nyelvet és semmit nem töröltem az eredeti modellen, csak kijelöltem azt a 2 geometriát ami kellett és úgy exportáltam. Még ha addig töröltem mindent még nem maradt más csak a fogak meg a nyelv 3DS-ben jól nézett ki importálva meg úgy ahogy leírtam.

Köszönöm a segítséget szerintem még jól fog jönni ez a snapshot dolog mert 3DS-ben meg Mayában sokkal több modell van értelemszerűen mint az általam preferált Blenderben és biztos találkozni fogok még velük :)
  • Aldaryn
    Ez a fórum szelleme. :D Látod? Másfél órán belül megoldás.

MAX-on belül a Tools/Snapshot-tal tudsz egy mesh/poly aktuális állapotáról "snapshotot készíteni". Ha egy adott pozícióban szeretnéd bakelni egy mesh állapotát, akkor ez egy jó opció.