63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • putyi
    #62891
    Ahogy elnézem a 22 a 21.3 optimalizált változata :-)
  • putyi
    #62890
    Most kezdtem el gondolkodni a 2021-en :-)
  • bencsab
    #62889
    úgy tűnik végre sok hasznos dolgot raktak bele
  • bencsab
    #62888
    nem bírom követni...
  • putyi
    #62887
    Max 2022 perzsa változata megjelent.
  • putyi
    #62886
    Ez így elég kevés info.
    A lényeg, hogy a tárgynak(és a környezetének) mozdulatlannak kell lenni és körbe kell járnod a fotóapparáttal. De nem ám összevissza, hanem egy jól behatárolható út mentén. Mintha a panorámához készítenél képeket, ügyelve arra, hogy minden képen legyen az előző képből infó.
  • repvez
    #62885
    Használ valaki Meshroomot vagy valamilyen más ingyenes fotoscan programot ami fényképbol tudja elöállitani a 3d tárgyat lehetoleg pontosan ?
    Én kiprobáltam a meshroomot, de nem tudom miért csak néhány fényképet fogadott el használhatónak amibol meg még nem állt össze a test.
    Csináltam vagy 50 képet mobillal manuál modban mindegyik képet ugyan azzal a beállitással és még raw-ban is, bemásoltam a megfelelő helyre, de csak pár kép lett zőld a többinél nem vette figyelembe.
    És nem tudom, hogy mi volt a baja velük .

    Esetleg ha valakinek van már egy bejáratott metodusa hozzá az nem lenne rossz, hogy milyen beállitások kellene fénykép oldalról hozzá.
    illetve az utána valo retopologiához is, hogy szerkeszthető formát kapjak utána.
  • nenad
    #62884
    Csak 1 tesztkep es 2-3 masodperc alatt megvan, es egesz jo a glossy stb is a render idohoz kepest. Egyebkent azert jo minosegu gi is realtime.


    Utoljára szerkesztette: nenad, 2021.03.12. 21:00:50
  • nenad
    #62883
    Enscape nem neztetek? 3as triallal nyomtam egy ket rendert es brutal jo es tenyleg majdnem realtime.
  • Aldaryn
    #62882
    A turmixgép, ha még nem is zecset, de már sárdoboz.
  • bencsab
    #62881
    Jaa, tényleg igazából a turmixgépre gondoltam, hogy fejlődik komolyan.
  • Aldaryn
    #62880
    Ciklusos turmixgép :D hehe
  • bencsab
    #62879
    Amúgy a Zecset egyre komolyabb, néha nézegetem és lehidalok...
  • putyi
    #62878
    És egy másik gyöngyszem: Zecset
  • putyi
    #62877
    Nem max de vajon mi lehet.
    Egy képaláírás a faceről:

    Nyirkos napi utcai jelenet, és különálló épületek.. 2.9-es turmixgépben modellezve, ciklusokban.
  • Mutans Zombi
    #62876
    Miért lehet az, hogy a view nézetben "elfogadható" a textúra nézete, a render képen meg köszönő viszonyban sincs ezzel?
    UVW Planar van rajta, de hiába.

    View,
    render
  • repvez
    #62875
    egy elég hasznos és hiánypotlo kis könyv a repülökhöz, de ugy általába a 3 nézeti rajzok pontositására meg a modellezéshez.
  • nenad
    #62874
    http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/quick-attach

    gyors attach script, neha aranynal is tobbet er. Kicsit gyorsabb mint az enyem, memoriat nem veszi figyelembe de nem is eszik tobbet, 1gb geomon probaltam ki es nagyon jo volt.
  • Met
    #62873
    Így jó lett köszi.
  • bencsab
    #62872
    A max-ot ne rendszergazdaként futtasd, hanem csak simán, saját felhasználónévvel. Ha amúgy is rendszergazda vagy, semmi hátrányod nem lesz belőle. Ha rendszergazdakétn futtatot, akkor nem te, hanem admin felhasználó lesz a program gazdája, szerintem emiatt nem működik neked most.
    Utoljára szerkesztette: bencsab, 2021.01.15. 07:53:01
  • Met
    #62871
    Valaki találkozott már olyannal hogy nem tud max file-t megnyitni dupla kattintással filekezelőből mert " A kért művelethez magasabb felhasználói szint szükséges"?
    Rendszergazda vagyok és nincs más windows felhasználó a gépen.
    Max-ből meg tudom nyitni.
    Ma hoztam létra a file-t.
    Más file, pl. cdr, dupla kattra megnyitja a Corelt.
    A Max rendszergazda módban fut.

    Ötlet valakinek?
  • putyi
    #62870
    Tesztelni kellene a ram-ot és azt a vinyót, amin a max és a pagefile van.
  • Robeedysh
    #62869
    Töröltem mindent amit, csak felleltem. Kb 3 hónapja játszotta el először a szétesést pedig már elég régóta használtam, és akkor is a végső megoldás a teljes ujratelepítés volt. És most 3 hónap elteltével ismét ez van. Sajnos megint a teljes újratelepítés lesz a megoldás. Másnál is jelentkeznek hasonló problémák feltört verzióknál?
  • Aldaryn
    #62868
    A felhasználói fiókon belüli kapcsolódó mappákat is törölted?

    Ezer meg ezer oka lehet egy ilyen szétesésnek, és egy Windows reinstall néha pont jót tesz mindennek.
  • Robeedysh
    #62867
    Kedves Mindenki!
    Van egy olyan problémám, hogy a Max 2018 egyszer csak megadta magát. belépésnél nem töltött be 1005-ig, majd lefagyott és úgy maradt. Azóta sem működik, hiába töröltem az egészet és telepítettem fel újra a programot. Megpróbálkoztam feltelepíteni a 2019-et de azzal ugyanezt csinálja. Gondolom én, hogy ez egy plusz védelem a feltört verziókra, de kérdésem, hogy erre van-e megoldás, vagy csak az, hogy az egész gépet újratelepítem aztán működik megint ameddig működik?
    Előre is köszönöm a válaszokat! :)
  • repvez
    #62866
    van valami olyan megoldás a 2020as maxban a boolean szekcióba vagy bárhol, hogy két test közös részét törölje anélkül, hogy a két testet összeolvastatná mint a normál unio? vagy ne kelljen duplázni és kivonogatni az egyiket a másikból majd visszailleszteni a másolatot

    illetve van két bugom vagy nem is tudom hogy az e vagy csak valami elállitodott.
    Az egyik, hogy néhányszor az ALT+ középső gomb komboval nem a test közép pontja közül forgatja a testet hanem mintha valami nagyon távoli center körül és igy inkább csak eltolja és nem forgatja , de nem PAN funkcio, mert minimálisan forog is.

    a másik, hogy ha shift mozgatással extrudálok egy élt, akkor miért teszi az összes élt hardra és külön smooth groupba vagy külön résznek veszi, mert amikor utána az element részre megyek akkor mindent kijelöl kivéve az ujonnan extrudált részt egészen addig, mig arra is rá nem kattintok és a smoothing groupnál nem teszem egységessé.
  • nenad
    #62865
    Egy kicsit kapcsolodó baromi vicces/brutális dolog. Vidéken terjed vagy terjesztik azt a szokást, hogy megfőzik a videókártyát vagy felmelegítik azt kiszerelve...

    https://www.facebook.com/groups/875349532668455

    Es akkor a cimkek:
  • putyi
    #62864
    Boldog Névnapot! :-)
  • bencsab
    #62863
    valószínűleg ez az oka. mondjuk ennek örülök, mert így nem kell drága quadro kártyát vennem ezentúl
  • nenad
    #62862
    kimaradt: a jatékfejlesztés miatt.
  • repvez
    #62861
    A YT-on van fenn rengeteg tutoriál, csak követni kell az ottani dolgokat, hogy rájöjj mit hogyan kell kezelni , a legtöbb verzioban ugyan az , nem fog gondot okozni megtalálni a dolgokat.
    time laps videokat is le lehet lassitani, hogy lásd , mit mikor csinál és mivel .
  • bencsab
    #62860
    a legújabbat
  • acsati
    #62859
    Esetleg olyat tudnátok ajánlani, hogy melyik verziót telepítsem? Az utóbbi évek kiadásai mennyire eltérőek egymástól? Melyik ami stabil és van hozzá (szintén stabil) vray?
  • nenad
    #62858
    mert a max drivere szerintem mar nem kulonosebben tamogatja a quadrot.
  • acsati
    #62857
    Sziasztok!
    Tudtok esetleg ajánlani kurzus félét, ami bemutat ezt-azt az alapoktól? (örülnék az ingyenesnek, vagy nem horror árúnak)
    Illetve melyik verzióval lenne érdemes neki kezdeni?
  • bencsab
    #62856
    szintén beszédes tesztek:
    https://www.pugetsystems.com/labs/articles/AutoDesk-3ds-Max-2017-GeForce-GPU-Performance-816/
    https://www.pugetsystems.com/labs/articles/AutoDesk-3ds-Max-2017-Quadro-GPU-Performance-822/
  • bencsab
    #62855
    ezt találtam, bár nem a legfrissebb:
    https://www.youtube.com/watch?v=TUctSOkYHfw

    1.42:
    3ds max alatt az azonos felépítésű quadro és geforce egyforma sebességet nyújt.

    catia meg creo alatt sokkal jobban hasít a quadro (de én ezeket nem használom)

    4.10:
    maya alatt (szintén nem használom) sokkal jobb a geforce még wireframe-ben is.
  • bencsab
    #62854
    A wireframe teljesítmény régen valóban nagyon szembetűnő volt, kb 10× gyorsabb volt benne a quadro, amíg opengl alapon ment a 3ds max. Ha !aktuális! véleményekre és specviewperf tesztre keresek rá, akkor úgy tűnik eltűnt ez az előny a legújabb directx verzióknál.
  • nenad
    #62853
    Quadro ezerrel jobb wireframere es talan egy kicsit jobb shadedre. Ez nem valtozott.
    Egyebkent 1060 6GB ma mar szerintem mindre eleg.
  • bencsab
    #62852
    Videókártyával kapcsolatban kinek van tapasztalata Quadro vs Geforce témakörben? Ki mit használ? Én amióta az eszemet tudom quadro-t használok, de felmerült bennem, hogy mióta directx alapú a 3ds max viewport, tök felesleges. Van egyáltalán még előnye a quadro kártyának 3ds max alatt?