63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • bencsab
    #62851
    Ja, nem tudom írtam-e már: nekem is van 4db 4TB-os WD Red. Az egyik bad sectoros lett pár hónap után, visszavittem. Jóban vagyok a boltosokkal ahol vettem és csak ennyit mondtak egymásra nézve: Hú, ez hányadik hibás 4TB-es Red vinyó is ebben a hónapban...
    Amúgy az enyémek nem kattognak, talán más firmware.
  • bencsab
    #62850
    Jók az Ironwolf-ok, megerősítem!
  • Aldaryn
    #62849
    Mondtam én neked, hogy Ironwolfot vegyél... :P
  • bencsab
    #62848
    Bocs, véletlenül a te postodra nyomta reply-t, atiwrc-nek szántam eredetileg, gondoltam a válasz tartalmából egyértelmű lesz majd
  • repvez
    #62847
    ez nem biztos , hogy nekem ment ? nem rendererni akarok .
  • bencsab
    #62846
    Nem ismerek itt olyan embert, aki a 3ds max beépített render engine-jét használja, de elég nagy tudású az is, szóval biztosan meg lehet csinálni.
  • repvez
    #62845
    Akkor én is kérdeznék.
    Van valamilyen beépített alap vagy ingyenes plugin vagy eljárás azzal kapcsolatban, ha van két vagy több különálló terület/panel egy modellen akkor azokat kijelölve egyforma polygon sűrűségre hozza okét és egyenlően elosztva a polygonokat.
  • atiwrc
    #62844
    Sziasztok!

    Maxba az alap render enginnel lehet ilyen visszaverődő texturát renderelni, hogy ahol fényt kap sokkal világosabb legyen?

    Mint ezen a képen a kék rész pl, olyan metálos világosítást szeretnék, mintha ilyen fényvisszaverős lenne
    KÉP

    Valamikor anno csináltam ilyen flip-flip designt ahol, a sötétebb részek zöldek, a fényesek lilásabbak voltak, de most csak a textura egy részére szeretném ezt alkalmazni, valahogy megoldható lenne?


    Köszönöm a válaszokat!
  • bencsab
    #62843
    Esetleg még próbáld meg, hogy kiveszed a NAS-ból és PC-ben firmware frissítést csinálsz rajta.
  • bencsab
    #62842
    Az ilyen hang valóban az őrületbe tudja kergetni az embert.
    Nekem is az majdnem összes HDD-m WD a NAS-ban, van 2 és 4 TB-os is. Egyik sem csinálja.
    Ami még nagyon jó, megbízható az a Seagate Ironwolf séria. Halkabb mint a WB és még gyorsabb is.
  • hunkircsi
    #62841
    Szép napot mindenkinek!

    Egy apró kérdésem lenne, bár nem közvetlen 3D, de biztos találkozott már valaki ezzel, és jól jönne a segítség. Mindig WesternDigital Black vinyókat használtam. A NAS-ban egy 1TB-osat cseréltem ma le egy 4TB-osra, és az új kopog! Kb öt másodpercenként egy halk koppanásnyi hangot ad ki. Elkezdtem a neten keresgélni, hogy a mi a franc ez, és úgy tűnik, hogy valami feature (Preemptive Wear Leveling (PWL)), és egy csomó ember szív ezzel, visszaküldik a HDD-t, de a kicserélt is ugyanolyan rendszeres, kopogó hangot ad ki magából, amikor "Idle" állapotban van. Nagyon idegesítő. :( És akkor most következzenek a kérdéseim:
    - Az a rengeteg vinyó teszt a neten, főleg a Youtube-on, akik vinyókat hasonlítgatnak össze, hogy a fenébe nem említik ezt meg? Csak annyit, hogy a WD a legjobb, stb.
    - A gyártó tech supportja erre a problémára a legtöbb esetben játssza a tudatlant, és nem értem, hogy ezt a piszkosul idegesítő "feature"-t hogyhogy nem kommunikálják a vásárlók felé, főleg, hogy egy csomóan emiatt küldik vissza a terméket.
    - Mivel ez nem hiba, ilyenkor van-e értelme egy webshoppal ide-oda küldözgetni a terméket garancia miatt?
    - És a bónusz kérdésem pedig az lenne, hogy milyen más vinyók jöhetne szóba a WD-n kívül, amik megbízhatók, hosszú távon jól működnek, és halkak!?

    Köszönöm a válaszokat és a megosztott tapasztalatokat előre is!
  • bencsab
    #62840
    A material editor golyója egy fekete stúdiókörnyezetben van, így ott a tükröződések jobban lekövethetőek, mert egy fő fény van. Egy szobában sok helyről jön fény így teljesen mások lesznek a fényviszonyok, ez nyilván átszínezi az anyagot. Ha anyagszinten nyúlsz bele, és veszed vissza nagyona tükröződést, akkor lehet, hogy nem lesz élethű a megjelenés. Inkább a jelenet fényeivel érdemes játszani ilyen esetben.
  • Akee
    #62839
    Az environment map vitte el nagyon.. Jó lenne olyan opció hogy a választott elemek színét ne módosítsa. de az gondolom csak bakeléssel menne, nem?
  • bencsab
    #62838
    Szerintem csak egyszerűen mások a fényviszonyok és a VFB-ben az exposure/levels beállítások.
  • putyi
    #62837
    :-)
  • zenoka
    #62836
    pedig egy kezesbarany:)
  • putyi
    #62835
    A gamma beállítást kell rendbe rakni.
  • Akee
    #62834
    Sziasztok, segítsetek már légyszi:
    mi az istenért fakó a renderelt képen lévő komód, amikor a material editorban jól jelenik meg a szín?
    Mintakép
  • putyi
    #62833
    Köszi!
    Szerencsére csak néha kell elővenni az ac-t. Akkor viszont kicsit segít a vérnyomásnak és az adrenalinnak beállni az üzemi szintre :-).
  • zenoka
    #62832
    pickadd rendszer parancs 2 re allitasa.. valszeg 0 an maradt.
    vagy options selection es ott a shiftes resz elol kivenni a pipat.
    vagy maskor irj ram messengeren es segitek:D mert mar eltelt 2 honap:D
  • zenoka
    #62831
    masodik hullam.
    ujra feltamad a forum?
  • putyi
    #62830
    2019, de ezek szerint lehet, hogy lehet állítani. Majd megnézem.
  • zenoka
    #62829
    melyik verzioban.. 2020ban még jo:)
  • Aldaryn
    #62828
    Vak gyerek szobáját... Adobe is ugyanezt csinálta. Eddig Shift+Transform volt az aspect ratio megtartó scale, most meg hopp, fordítva.

    A legszebb, hogy *csak* photoshopban változtatták meg. Így még tudathasadásosabb a helyzet, ha mondjuk egyszerre dolgozol Illustratorban, AfterFXben és PSben...
  • putyi
    #62827
    Hát ha unatkozik a gyerek, akkor hülyeséget csinál. A szoftvergyártók is gondoskodnak róla, hogy ne unatkozzunk.
    Pl. az autocad-nél egy hirtelen ötlettől vezérelve megváltoztatták a shift funkcióját a kijelölésnél. Az ellenkezőjére, hogy még viccesebb legyen. Most folyamatosan nyomva kell tartani, hogy több objektumot kijelölj, így aki régóta autocad-ezik simán olyan +20% szerkesztési idővel számolhat az elején(az elbaszások miatt).
  • Aldaryn
    #62826
    Good to know. Pont, mire befejeztük a véres átállást 2020-ra. :D

    Az interaktív rendereléshez egy kis adalék: nem tudom, használtok-e proxyzást, xrefelést, stb, de ha linkelt alembic-ben tartjátok az asseteiteket, akkor minden tök gyors marad. Mi épp úgyahogy befejeztük az asset libraryra való átállást és az összes statikus asset külsö fileba menekítését, és örömmel mentegetjük a 20-30MB-os főfileokat a régi 2-3GB-ok helyett, de a belinkelt tartalom frissítéseeléggé megfogta az interaktív renderelést.
    Alembic esetében ilyen nincs. Hurrá.
  • bencsab
    #62825
    Az interaktív render működése 2020 alatt néha eredményezett furcsaságokat. Néha volt olyan, hogy egy percig is leakadt a max, mikor megnyomtam a stop gombot. Néha egyszerű jelenetnél is, néha bonyolultnál. Aztán kollégám rájött, hogy azzal van összefüggésben, hogy ha egy materialnál be van nyomva, hogy a teljes struktúrát mutassa a viewportban és van benne composite mapba belehúzott falloff map, az nyírja ki. 2021 alatt meg mint a vilám. Most egy 2,5GB-os fájlon dolgozok különösebb gond nélkül.
  • Aldaryn
    #62824
    ... vagy csak 10-15 ForestPack, meg némi displacement :D Lehet a kettő nem szereti egymást. Pedig bitmap filtering is ki volt kapcsolva. Lightmix sem volt.

    Amúgy, az interaktív renderelés is egy fura jószág. Az egyik erős érv volt Corona mellett, és most ott tartunk, hogy a VRay aktuális implementációja sokkal reszponzívabb. Lehet, én használom rosszul, de sokszor olyan esetekben is újratölti az egész jelenetet, amikor VRay nem. pl. egy napocska odébbmozgatásnál.
    No mindegy, megint nem panaszkodás, inkább csak tapasztalat. Ettől még tudunk dolgozni, jól, kényelemsen.
  • bencsab
    #62823
    Coronában olyan gyors és hatékony a displacement, hogy néha észre sem veszem, hogy be van kapcsolva. Nem tudom hogy csinálják, de nagyon durván szép végeredményt ad.
  • putyi
    #62822
    Anno már a 16-ra is azt gondoltad, aztán egy pár nap alatt vége lett :-) . Most adták át Japánban az új "világlegerősebbszámítógépét" szerintem jelentkezned kellene tesztre :-) .
    Amúgy nem olyan nehéz megtölteni 96GB ram-ot. Kell egy kis "hair and fur", vagy rosszul beállított displacement, vagy egy kis scan optimalizálatlanul és teljesítve is a küldetés.
  • bencsab
    #62821
    Ezek szerint a hatékonyság alkalmazási terület függvénye. Én archviz-ben amit az interaktívtól kapok előnyt, az nagyon nagy. Vray-nél valahogy sokkal döcögősebb az interaktív render. Filmes környezetben még nem teszteltem, de el tudom képzelni, hogy ott domborodik ki a vray előnye.
    Mivel lehet 96GB memóriát megtölteni?
  • Aldaryn
    #62820
    Nos, így lassan egy év intenzív Coronára váltás után, azt kell mondjam, a VRay nagyságrendekkel kiforrottabb. Nem "ítéelm el" vagy sírom vissza, vagy bármi. Egyszerűen két teljesen más jellegű szoftver. A VRay egy komoly production renderer, már nem archvizre szabva régóta, a Corona pedig egy archviz és product viz célszerszám.
    Az összetettebb munkáknál jön ki igazán. Nemrég gyártottunk egy nagyobb filmet és bizonyos render feature-ök végett VRay-el toltuk végig az egészet. Coronával nem tudtuk volna ilyen hatékonyan és ennyi idő alatt összehozni, mint tettük azt VRay-el.
    Valahol ezt tudják a Chaos groupnál is, mert mind VRay mind Corona gyakorlatilag már csereszabatosan rendereli egymás shadereit, fényeit...
    De ott is előjön, hogy Coronánál épp kifutottam a 96GB RAM-ból, pedig amikor az új munkaállomást beröffentettem egy pár hónapja, úgy éreztem, hogy az mindenre elég lesz a világ bevégeztéig... aztán mégsem.
  • putyi
    #62819
    Ja.
    Épp azt néztem, hogy corona-ból 1ws+10node 1 éves bérleti díja most annyi, mint amennyiből nekem a ws-t akarja upgrade-elni vray 5-re a chaos.
    Szerintem Vladonak sürgősen el kellene beszélgetni a sales-esekkel, ha szeretne még 5 év múlva is vray-t látni, különben úgy fognak járni mint a final render.
  • bencsab
    #62818
    629 dodó/év? huhh. mondjuk a múltkor elő kellett vennem pár régi munkát újrarenderelni nagyobb felbontásban... biztosan megköveztek, de nem sírom vissza a vray-t a corona után. nagyságrendekkel hatékonyabb a corona. francnak sem hiányzik az a sok paraméter meg subdivision value.
  • putyi
    #62817
    Csak olyan mocskos drága az upgrade, hogy elsírtam magam. Gondolom a koronás veszteséget be kell hozni, azért jött a 4.3 után az 5.0 :-(
  • nenad
    #62816
    Vray 5,0 is megjelent kozben...
  • Aldaryn
    #62815
    Meg mindenki dolgozik, ahogy egy fél világ próbál behozni két három hónap lemaradást. :D
  • zenoka
    #62814
    hmm nyitottak az Ovodak es lehalt a forum.
    gyanus, gyanus:)
  • Palinko
    #62813
    Az biztos hogy elég nehéz és ha belekezdesz látod mekkora rohadt sok munka van egy AAA játékban. Amúgy az Unity topicban is válaszoltam már pár hete, napja nem tudom az segített-e :D Amúgy az unrealon meg az unityn kívül manapság nem nagyon éri meg mit tanulni, van még a godot ami érdekes project de az szinte hobbi.
  • repvez
    #62812
    Mondjuk a topic címe lehetne grafikus motorok. ott lehetne mindenféle verziórol beszélni,nem csak az UE-ról.
    Ugy is jó lenne megtanulni valamelyiket használni, főleg a programozást, mert sok mindent meg szeretnék csinálni, de sik hülye vagyok hozzá jelenleg és a könyvek és a videok, nem nagyon visznek elöre .