63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • Gabo
    #891
    SaWo:
    Ha lesz időm a hétvégén, akkor megpróbálok valami pofás poros üveget alkotni neked.
    De eszembe jutott egy másik megoldás is. Ipari épületeknél sokszor használtak/használnak biztonsági üveget. Arra a fajtára gondolok, aminél az üveglap belsejébe acélhálót ágyaznak. Ennek a felülete elég egyenetlen, így ami mögötte van, csak elmosottan, torzan látszik. Másrészt a beleágyazott háló is rontja az "átlátszóságát". Esetleg valami hasonlót is ki lehetne próbálni.
  • Falabu #890
    HI all!! Valaki plííz mondja L, hogy kell feltörni a progit!! Köszi
  • SaWo
    #889
    Én is, csak porrétegre gondoltam, de sajna nem tudom kivitelezni. Már talán kezdek konyítani a textúrázáshoz, legalábbis, most ezzel ez a célom, de ezek a poszok, porok, még nem naghyon mennek. Tudna valaki segíteni nekem, vagy küldeni pár textúrát, amit rárakhatnék? Ja egyébként prazil 1.0x -val van renderelve, de még nem nagyon értek a brazil-hoz, úgyhogy a hozzáértő szemeket biztos bántja. De mondjátok, ha rossz (biztos az ..), hogy tanuljak a dologból.

    A milleniumi felhasználót jó dolognak tartom, metrt így nem lesz vita, hogy ki szóljon hozzá 1000-rediknek. Azt javaslom, hogy ne legyen nagy 300*400 kb az jó lesz, meg hogy rakjon be mindenki olyan munkát, amit éppen most csinál, vagy amit a "fórum segítségével" készített. Tehát aminek láttuk a készülését ... Pl, most annyian készítettek itt kocsit, vagy Gabo-a logoját, az is téma volt pár napig, na meg azért én is faggatlak titeket ezzel az épülettel ...
    Akkor hogy legyen?
  • Chabee
    #887
    Hali SaWo! szerintem ez az üveg olyan mintha valamilyen vegyi hatás érte volna. Én még ilyet a valóságban nem láttam. Ezt a texturát inkább egy vázán, ami direktbe szinezett üveg, tudom elképzelni. Ha megnézel egy ablak üveget ami regóta nem volt takarítva, inkább csak por réteg (egyetértek Gabo-val) van rajta amitöl csak alíg átlátható kivülről az üveg (belülről kifelénézve megint más a helyzet).
  • Gabo
    #886
    Ha a jubileumi hozzászólást komolyan gondoljátok, akkor szóljatok előre, hogy kinek küldjem el a logos képem végleges változatát. Ezzel szeretnék legalább én is hozzájárulni a dologhoz.
  • Gabo
    #885
    Nekem is az a véleményem, hogy az üvegeken a kelleténél jobban szét lett húzva a textúra. Egyébként én csak egy jó vastag por réteget pakoltam volna az üveglapokra. Ez a mostani kicsit úgy néz ki, mintha sárral lenne összefröcskölve.
  • Aldaryn
    #884
    Ez jó ötlet. Csinálni kéne egy felhasználót, valamien névvel, és készíteni neki egy jubilleumi logót. Ez a felhasználó pedig bedobná a képeket!
    Addig még van jópár hozzászólás. Mindenki Készíthetne/Válogathatna munkát...
    Persze nem nagy képeket, mondjuk 300x400-nál nem nagyobbakat.
  • Aldaryn
    #883
    Túl nagy a textúra az ablakokon. Egyenként, vagy négyesével kéne mappolnod. Így rengeteg helyen Nem elég koszos. Más: Mivel Renderelted a képet?
  • SaWo
    #882
    Még mindig nem vagyok kibéékülve ezzel a koszosablak témával. Kérlek segítsetek már a texturázásban. A jelenlegi állapot: teljesen új minden. Előről kezdve a modellezés, és a texturázás is. De tippeket várnék, metrt ez a kép még NAGYON NEM ÉLETHŰ!


  • SaWo
    #881
    Gyerekek vészesen közeleg az 1000-redeik hozzászólás! Ilyen jubileumi számnál már nem lehet lacafacázni. Valami tuti képet kéne oda tenni. Mit szóltok az ötlethez? Csak az a kérdés, hogy mit, és hogy ki műve legyen. Én azt mondom, hogy rakjuk ki az én egyik munkámat (csak vicc volt), de nyílván erre mindenki mást mondaná (azaz: "inkább az enyémet ...) Úgyhogy vitassuk meg a választ. Ki képe kerüljön az 100-redik hozzászólásra?

    ááááá, nem, sokkal jobbat találtam ki: mindenki küldjön el egy képet, hisz több kép is kifér az 1000-redik beszóláshoz. Na mit szóltok hozzá?
  • LionTR
    #880
    Na csak hogy lassatok az en logomat is, hozzaszolok vegre : )
    Freak: kosz, igy sokkal jobb.
    Aki tud munkat, az nekem is szolhat: iden nyaron kezdtem maxezni, fejlodokepes fiatal munkaero vagyok, honlapom nincs, de ha erdekel, kuldok az eddigi munkaimbol e-mailcim egyeztetes utan... :))
  • Aldaryn
    #878
    Nemtom bazeg! (ez most nem neked szólt) Nem akar működni. Pedig szenvedtem a 7végén, hogy összerakjak 2 tanulmányt. Nomeg új képeket is ki akartam rakni!!! Kész. Feltöltöm temp (php miatt)könyvtárba. Akkor bemegyek suli. Át akarom írni. Erre ott meg asszongya nincs!!! Itthonról meg látom. Na kész.
    Megyek, azt reggelek egy domaint.
  • Aldaryn
    #877
    Hmmm. Most cseréltem először logót... :D Sebaj. Ezt is kell néha. De nem is változott sokat. Inkább ráncfelvarráson ment keresztül... (Elég hosszú műtét volt, mert nem volt meg a forrás psd. Úgyhogy szenvedtem, hogy lekaparjam a szöveget... :)) )
    SaWo: Szerintem jó a logód. Lehetne erősebb a szöveg.
  • SaWo
    #875
    Én most ujitottam be a logot, bár nem hiszem, hogy feltünt, mert uj design nem jutott az eszembe, csak tökéletesítettem. Na mind1. Dex, csinálj logo-t :D
  • Nyiri
    #874
    Az enyem is regi :)

    Bitu: A HOMEPAGEDDEL MI VAN MAR?
  • Aldaryn
    #873
    Nem baj. Már egy ideje megszoktam, hogy neked nincs logód. Ha hirtelen lenne, az megint csak változás lenne...
    Nekem egyáláltalán nem változott a logóm. Azóta, mióta először töltöttem fel... De már András logója is régi látványelem errefele.
  • Aldaryn
    #872
    Kösz! :) Ez SOKKAL jobb.
  • DEx-
    #871
    Úgylátom csak lassan nekem nem lesz logóm :)
  • DEx-
    #870
    :)
    Kösz
  • FREAK
    #869
    oks, lecserélem, de ezek után ne valljátok magatokat művésznek :)
  • Aldaryn
    #868
    Nincs mit. Szívesen...
    Freak: Logócsere? :D
  • DEx-
    #867
    Freak lécci cseréld le a logodat... :-(
  • frank3d
    #866
    Kész, jó töltögetést, ha kell valakinek!
  • K.András
    #865
    Holnap átnyomom icq-val, mert nem enged feltölteni ez a szar sg,mindig azt irja transfer failed...
  • simia
    #864
    Bocs! Javítom az előző linket, most olvastam csak el hogy max 6mb-s foájlokat lehet felrakni, úgyhogy újra töltöm szétszabdalva...
    http://www.tar.hu/simia/data/rhino.part1.rar
    http://www.tar.hu/simia/data/rhino.part2.rar
    http://www.tar.hu/simia/data/rhino.part3.rar
    http://www.tar.hu/simia/data/rhino.part4.rar
    http://www.tar.hu/simia/data/rhino.part5.rar
    Egy 30 perc és fent van!
  • simia
    #863
    Ja, amit elfelejtettem mondani, most töltöm, töltöttem (mindjárt) fel a rhino 2 finalt-t a tárhelyemre 22mb, van benne némi tutorial is...
    http://www.tar.hu/simia/data/rhino2final.rar
    Figyelmeztetés: winrar3-al tömörítve (2.x verzió nem tudja kitömöríteni!)
  • simia
    #862
    Sziasztok!
    Ma véletlenül rátévedtem a rhino weblapjára, hát igen látni szép dolgokat...
    Ha még nem látta volna, akkor tegye meg!
    http://www.rhino3d.com
    És íme egy autó a címlapról...
  • SaWo
    #861
    Bitu! 1000 hála azért a retkes abéakért. NEm egészen ilyenre csináltam, mint ahogy tre, kicsit szolídabbra, de a bitmapok nagyon jók. Én sose tudtam volna ilyen jó maszkot csinálni a képekhez ...
    Mégegszer köszi. Majd beszámolok a képről.
  • FREAK
    #860
    !!!!!!!!!!!!!!

    nem jó a rhino file!! hiányzik belőle pár k!!! tuti, 2x szedtem le!!

    :(((((((((
  • LionTR
    #859
    Hú, Frik bazeg, csereld le a banneredet! Rohadt idegesito :) Lehet, hogy en azert vagyok igy az ujrakezdessel, mert legtobbszor azert kellett vmit ujrakezdenem, mert az adott teknikaval vmit nem tudtam megvalositani, es - tapasztalataimbol okulva - feltem, hogy nem tudom ugyanolyanra megcsinalni, mint volt.
  • K.András
    #858
    Azok a gépemre, addigra mire megszerzem remélem már lesz megen domainem, és akkor megy az ftp-m megen.
  • Nyiri
    #857
    K.andris: Hova lesznek felrakva a videok
  • Aldaryn
    #856
    Gyors munkának híg a leve... De van pár ötlet a textúrákban.
    Szeretnék mindenkitől elnézést kérni, de valami nagyon elb@szódott a szerveren, ezé' nemigen működik a lapom felpakolt új verziója... Mind1. Csak 2 tanulmányt biggyesztettem fel... :(((
  • K.András
    #856
    sg ftp-re raktam, a rhino tutorial mappába.Ez nem iso de benne vannak a tutor fájlok, meg most hajtom az oktato videokat is...
  • Aldaryn
    #855
    Jaj, persze! A koszos üveg! Nos, a procedúrális mapos dolgot el lehet felejteni. Már ami az ÉN megoldásomat illeti. Sikerült meggyilkolnom feltöltögetésnél, úgyhogy csináltam egy textúra alapút. (Sokkal gyorsabb volt... :) )
    Itt érhető el a matlib+textúrák
    Másrészt megjegyezendő, hogy nem volt időm, úgyhogy a textúraeléréseket be kell újra lőni... :D Ja, meg brazil. Ha nem baj...
    Pár kép előnézetben:

    Ennyi. Remélem megfelel. Jaj, ügyetlen+szerencsétlen kezdek lenni. Nagyon....
  • Aldaryn
    #854
    Egyedül az erezet nem megy, minden más OK! :D Na jó, ez nagyképű volt. De én is szeretek procedúrális mapokkal játszadozni. Csak az a baj, hogy nagyon, de nagyon lelassítja a material edittort! Egyszer csináltam egy zászlót, volt rajta vagy 70!!! proc. map. Ne tudjátok meg mit művelt az sebesség terén... :)
    Király levél. Király.
  • Nyiri
    #853
    K.Andris: Az iso megvan? erdekelnenek a benne levo oktato fajlok :D
  • Nyiri
    #852
    hova raktatok fel a fullt
    szivesen leszednem en is
  • K.András
    #851
    Igen.
  • FREAK
    #850
    kész