62704

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"

• K.András
    Én küldeni akartam, felajánlottam Aldarynak, hogy átnyomom neki icq-n, akkor valamiért nem felelt meg, de én délután szivesen átnyomom ha kell...
  • LionTR
    Rhinot en meg nem lattam, csak abban bizom, hogy Aldaryn vhogy megszerzi, mer nekem nem fer be a keretbe, hogy letoltsem.
  • Aldaryn
    Deep Pait 3D van valakinek? Mekkora anyag az egyáltalán?
    (s persze, milyen, mert természetesen a site-jukon csak a "Ez a legjobb!" szöveg található!)
  • Aldaryn
    Kezit csókolom!
  • Nyiri
    Hoppa :D

A webcim lemaradt...

ITT VAN!!!

Ha a tar torli akkor sincs semmi vesz toltom fel ujra, csak szoljatok...
  • Nyiri
    Itt a rhino...
    legujabb ace tomoritovel tomoritsetek ki.

AZ installnal kert serial az nfro fajlban van :D

Kezet csokolhattok
  • Nyiri
    A rhino egyik legjobb tulajdonsaga, hogy kicsi gep is eleg neki
  • Gabo
    Én a Rhinonak még valami 1.x verzióját használom, ha jól emlékszem. Még az is jobb és egyszerűbben kezelhető, mint a Max NURBS eszközei.
    Szóval érdemes kipróbálni.
  • Aldaryn
    Iiiigen!
  • Aldaryn
    Halad, halad! :) De ajánlom, hogy a belsejét is NURBS-el le készítsed el, mert akkor még jobban elmélyülsz majd a technikákban.
    Egyébként ha egyszer belejössz, nagyon meg lehet szeretni ezt a NURBS-öt... :)

SaWo: A Rhino biztosan jobb, legalább is, mivel NURBS célszoftver, a max NURBS pedig inkább amolyan plusz extra... Nos szóval, még én sem próbáltam...
    Csak leszedni. kb 5x, de egyszer sem jött össez... :(
  • FREAK
    na, ez a jelenlegi állapot

• FREAK
    naná, hogy kell...... :)
  • Nyiri
    a rhino 3 meg betanak sem nevezheto :D
    de a rhino2 jo
    ha kell felrakom valahova
  • FREAK
    hova pakoltad fel??

mondjuk leszedtem valami Rhino 3 WIP verziót, de már az installnál elakadtam, amikor kódot kért :))
  • SaWo
    Bituman, LionTR, meg mindenki, köszi az INFO-t. Most hogy megy ez a nurs őrület, megkérdem mán, hogy van ez a Rhino 3D-amit felpakoltam egy ftp-re, már nem tudom hogy hova írtam, lehet a másik rovtba, szóval leszedte valaki? És jobb mint a MAX-ban a nurbs? Úgy látszik, már nekem is hozzá kell látni valamihez norbs-szel...
  • FREAK
    az a jó, hogy ha ezt nem is sikerül tökéletesen összehozni, most aztán összeismerkedünk Mr. Nurbs-szel :)))))
  • FREAK
    pofásodik..... már csak a csomagtartót kell lefedni, utána jön a piszmogós meló, egyengetni a felszíneket, eltüntetni az éleket, kiszabni a spoilereket stb....

ja, és amire még ötletem sincs, hogy hogyan fogom a végén megcsinálni az ajtókat meg a csomagtartó tetejét

még jó, hogy van a cégnél egy penge grafikus srác, mondjuk ő se egy nurbs guru
  • Nyiri
    hogy allsz a 607sel?
  • Nyiri
    en se vagyok asz
  • FREAK
    a 607-es nurbs, a motor full mesh, és nurbs-ben ritka nagy amatőr vagyok...
  • LionTR
    bocsi, SaWo
  • LionTR
    Andras: bocsi, csak nem olvastam vegig a forumot videokartya-ugyben.
    FREAK: en csak azt nem ertem, hogy ha ilyen motort osszebirtal(tatok) rakni, akkor miert ekkora problema az a 607-es?!
    SsWo: ugyan en nem ertek annyira a Photoshophoz (se), mint Aldaryn baratom, de en a kovetkezoket szoktam csinalni:
    Eloszor is a nagyon eluto mintaktol megszabadulok, az emlitett sokxozodas elkerulese vegett (persze ez csak akkor jo, ha a kep nem egyetlen bazinagy mintabol all a kozepen :). A masik, hogy a kep also, meg egyik oldalso elet lemasolom, letukrozom, es es athuzom az ellentetes elbe, igy a texturak hatarai nem lathatoak.
  • Nyiri
    Hela!

Nem kell licencelni a max5-t. Olvassatok mar el az nfo fajlt...

Masoljatok at az fajlt a max fokonyvtaraba ami az install cd-t talahattok: licpath.lic

Aztan a Start menu/discreet/3dsmax5/Licence Configuration Switcher -t inditsatok el.

Es ott a NETWORK-re atallitani. Tobbet soha nem fogja kerni a kodot. Magyaran ez a crack....
  • Gabo
    Múltkor szó volt textúra mappolásról és UnWarp UVW-ről. Találtam egy tutorialt a témával kapcsoltban (átolvasni, még nem olvastam át), talán használható lesz mások számára is.
    http://planetunreal.com/swartz/tutorials/tut_unwrap.htm
  • Aldaryn
    Eszembe jutott még 1 lehetséges textúraméret-probléma-orvosoló-megoldás. :D
    Sokszor használom még a következő eljárást is: Photoshopba betőltöm a (kis) textúrá, sokszor egymás mellé rakom, így egy átmenetes, ám sokszor ismétlődő textet kapok. (Maxban kb eddig lehet elmenni)
    Ezután az egyes részeket átpakolgatom (lágy kijelöléssel) a nagy képen, így megszüntetve az ismétlődéseket (vagy legalább is nem lesznek OLYAN feltűnők... :) ) Vigyázni kell arra, hogy a kép széleit ne nagyon bolygassuk. Bár megfelelő jojózással ez is mehet.
  • Aldaryn
    hehe...
  • Nyiri
    Freak: a crom materialt kuld mar el (motoros kepen levot)
  • Nyiri
    ha ugy vesszul van asszimetrikus kocsi:

mindegyiknek csak egyik oldalon van a tanksapkaja :D es nemelyiknek csak egy oldalon van kipufogo
  • Aldaryn
    Érdekes ötlet lenne asszimetrikus kocsit csinálni, nem? :)))) (mármint felülről asszim... :) )
  • Aldaryn
    Photoshop képnagyító eljárása kissé kiforottabb, mint a max alap filtere erre a célra, amúgy Photoshopban van még egy két cucc amivel nagyítás után el, el szórakozhatsz. Ilyen pl. a sharpen, az unsharp mask. Továbbá a levels és contrast controllokkal is kell bíbelődni.
    Ha nekem nagy felbontású képre van szükségen, akkor általában azt csinálom, hogy a kisebb képet felnagyítom, majd pedig a kontraszt beállítása után nyomok rá egy sharpen filtert, ezután a kontrasztot visszaveszem. Készítek egy új réteget az alap kép éleiből (find edges) és azt overlay-elem rajta.
    Más módszer: Van egy progim (Flash is tudja) ami vektorgrafikussá alakít egy bitmapet, na ezt is szoktam használni. Bár ez kicsit furcsának tűnhat... :D
  • Aldaryn
    Király a moci. A fémmel szerintem nagyon nincsen gond, csan a környezet miatt vesz fel ilyen borongós hangulatot...
  • SaWo
    Lenne egy kérdésem textúrázással kapcsolatban. Ez lehet, hogy tök alapkérdés, de eddig nem nagyon foglalkoztam alapos és részletes textúrázással. Nyílván a textura csomagokban, amiket itt ott lehet találni, meg amaxban is a textúrák nem 1000*1000-es felbontásúak, hanem egy nagyságrenddel kisebbek. Mit csináljak akkor, ha nekem egy nagy egybefüggő felületre kell egy iklyen textúrát rárakni. Ha nem zsugorítom össze, akkor csúnya lesz a felbontás, ha meg megsokszrozom mondjuk, hogy 3-4 szer rakja máár rá, akkor meg ávolról nézve annyiraa lehet majd látni, hogy ismétlődik a minta. Na nyílván photoshopban kéne machinálni kicsit, de valami konkrétabb tippje lenne valakinek?
  • FREAK
    erről van szó..... én tényleg hálás vagyok a segítségért, az egész fórumon itt vannak a legnormálisabb emberek

csak ha abban a szar helyzetben vagyok, hogy nincs időm, akkor sajnos csak az építő jellegű tanácsokat tudom értékelni.....

közösen pedig úgy lehet képet csinálni, hogy én elkezdtem, ő folytatta, aztán együtt is dolgoztunk rajta, aztán megint külön és végül mindketten saját ízlésünk szerint renderelgettük.... a bordák pedig nem minden típuson vannak lekerekítve...
  • K.András
    Most nem én mondtam hogy kezd ujra...Ne kezd ujra csináld ahogy érzed.Én csak annyit mondtam, hogy lesznek még biztos olyan dolgok amik meglepetést fognak okozni, hát ettöl szép a modellezés, hogy találsz egy problémát és azt meg kell oldani...
  • K.András
    Közösen???Hogy lehet közösen képet csinálni??
    Egyébként jol mutat tényleg,de a hütöbordákat le kellett volna kerekiteni, a felette lévö cucc mintájára.
  • FREAK
    ahhoz képest - mondtam.....

kösz a segítséget amúgy, de tök fölösleges 25x elmondani, hogy kezdjem újra, amikor nem fogom, ebből kell megcsinálnom, és a semminél már valamivel többet sikerült kihozni belőle.....
  • K.András
    Hát azzal a jol haladokkal még várj, lesz még egy két meglepetés,meg ne kérdezd mi, de hogy lesz az biztos!!!
  • FREAK
    addig itt van nektek egy majdnem kész darab, lehet elemezni (a fémbe nem belekötni, az pl. nekem se teccik....)

Galy mesterrel közösen alkottuk
  • FREAK
    ezért mondtam, hogy majd inkább a végeredményt kopizom be, tök fölösleges ezen nyűglődni
  • FREAK
    nem izgulni, mire leírtad 3-4 él már el is simult :)

én megmondtam, hogy pöcsölök ha kell, nem hittétek el......

és azért "totál szögletes" kicsit erős, azért a 607-es nem egy golyó, van rajta 1-2 határozott él.....