SG.hu

Tengeralattjárókat irányító mélytengeri kémeszközök miatt aggódik Kína

A kínai állambiztonsági minisztérium ma közölte, hogy mind az óceán felszínén, mind a tenger mélyén kémeszközökre bukkantak, köztük olyan víz alatti „világítótornyokra”, amelyek idegen tengeralattjárók mozgását irányíthatják.

A minisztérium a hivatalos WeChat-fiókján, Kína legnépszerűbb közösségi médiaalkalmazásán közzétett cikkében közölte, hogy olyan eszközöket fedezett fel, amelyeket az óceán fenekén rejtettek el, és olyan információkat tartalmaznak, amelyek „előre kijelölhetik a harcmezőt”. "A nemzetbiztonsági erők lefoglaltak különböző, a tengerek mélyén elrejtett, tengeri információk és adatok kémlelésére használt különleges technikai eszközöket” - közölte az állambiztonsági minisztérium, anélkül, hogy pontosította volna, hol találták meg az eszközöket. "Néhányan 'titkos ügynökként' működnek, a hullámokkal sodródva és lebegve, valós időben figyelik a helyzetet a felségvizeinken. Néhány víz alatti 'világítótoronyként' működik, jelezve az irányt a vizeinkre behatoló külföldi tengeralattjáróknak.”

Kína szuverenitást követel szinte az egész Dél-kínai-tenger felett, beleértve a Brunei, Malajzia, a Fülöp-szigetek és Vietnam által követelt területeket is. Peking azt is kijelentette, hogy soha nem fog lemondani az erő alkalmazásáról Tajvannal szemben, amely elutasítja Kína szuverenitási igényeit, és azt mondja, hogy csak a sziget népe dönthet a jövőjéről. A Dél-kínai-tengeren Kína és a Fülöp-szigetek között a közelmúltban lezajlott tengeri és légi összetűzések a stratégiai fontosságú vízi útvonalon fennálló, egymással versengő területi követelések miatt felvetik egy olyan eszkaláció kockázatát, amely végül az Egyesült Államokat is érintheti, amely szerződéses kötelezettségei alapján köteles megvédeni a Fülöp-szigeteket, ha megtámadják őket.


Kína szerint egészen Malajziáig minden az övék

Kína a közelmúltban Tajvan környékén is hadgyakorlatokat rendezett, amelyek során támadásokat, valamint hajók és repülőgépek bevetését szimulálta, ami a demokratikusan kormányzott sziget kormányának és az Egyesült Államoknak az elítélését váltotta ki. Elemzők szerint Kína, az Egyesült Államok és szövetségesei között fokozódik a tengeralattjárókkal kapcsolatos fegyverkezési verseny, és Peking az évtized végére nukleáris meghajtású és felfegyverzett tengeralattjárók új generációját helyezi üzembe. "A mélytengeri biztonságért folytatott komoly és bonyolult titkos küzdelemmel, valamint a külföldi kémkedés és hírszerzés valós fenyegetésével szemben [a minisztérium] határozottan megvédi Kína szuverenitását, biztonsági és fejlesztési érdekeit, és hozzájárul egy erős tengeri nemzet felépítéséhez” - közölte a minisztérium.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • drsx #6
    Nincs ebben semmi fura. Csak a komcsi tradiciot kovetik:
    "Ami a tied, az az enyem is.
    Ami az enyem, ahoz neked semmi kozod!"
    Szarkazmust felreteve, ez sajnos nem csak a diktatorokra jellemzo, ugyanez a hozzaallas figyelheto meg a tarsadalom minden szintjen. Nekem mindent szabad, mindenki masnak meg csak azt szabad, amit EN (nagybetuvel, meg nagyobb egoval) megengedek!!!4!44!!negy!!
  • lammaer #5
    Kína meglepődik hogy mások is kémkednek nem csak ők?

    Ez olyan mint Putyin, aki felháborodik hogy az ukránok be mernek lőni orosz területre...

    Furák ezek a komcsi diktátorok....
  • NEXUS6 #4
    Kína talán soha nem lesz a világ-óceánok ura, úgy ahogy a britek voltak, vagy most az amcsik. Azonban az, hogy a térségben kiterjeszti-e a tengeri fennhatóságát az nem kérdés, csak az, hogy mikor és meddig.
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2024.11.04. 10:44:14
  • Tetsuo #3
    Bezzeg az Egyesült Államok! Az "csak" a világra tekint úgy, mint Kína a Dél-kínai-tengerre.
    Egyik sem helyes, de az előbbi az igazán durva.
  • AndReWsss #2
    Retardált politikusok...
    Menjenek ők harcolni, ha csak erre áll fel a cerka otthon, ne másokat küldjenek kötelező jelleggel oda.
  • inkvisitor #1
    Kína aggódik, hogy a tervezett inváziója elsüllyedhet útközben,