Berta Sándor

Egységes platformmá válhat az Xbox

A konzolgyártók azt szeretnék, hogy készülékeik ne csak játékok futtatására legyenek alkalmasak, hanem multimédiás központokként működjenek. Ehhez a célhoz a legközelebb a Microsoft jár.

A vállalat igazi mérföldkőhöz érkezett az Egyesült Államokban, hiszen az Xbox 360 esetében a szórakoztató tartalmak lejátszása először szárnyalta túl a multiplayer játékok használatát. A cég mindezt annak tudja be, hogy egyre több kompatibilis lejátszószoftver és más alkalmazás jelenik meg a piacon, s ráadásul ezeket az emberek a korábbinál jóval többet használják is. Yusuf Mehdi, az Xbox üzletág stratégiai és marketingrészlegének vezetője elmondta, hogy egy átlagos amerikai háztartásban havonta 84 órán át használják az Xbox Live rendszerén keresztül a különböző online szolgáltatásokat. A 84 óra több mint felét azonban nem játékokra fordítják, hanem multimédiás tartalmak megtekintésére.

"A játékok a szórakoztatásnak csak az egyik olyan részterületét jelentik, amit a videojáték-rendszereknek le kell fedniük. Az Xboxszal megpróbálunk egy olyan egységes platformot kialakítani, amelynek a segítségével a legkülönbözőbb szórakoztató tartalmakat lehet lejátszani, megtekinteni a nappalikban elhelyezett képernyőkön" - nyilatkozta Thomas Grasslober, a Microsoft interaktív szórakozásért felelős termékmenedzsere. Kiemelte, hogy a tartalmaknak a játékokra való redukálása túl kevés lenne ahhoz, hogy jól teljesítsenek ebben a kemény konkurenciaharcban. "Az eszközöknek csak akkor van esélyük hosszú élettartamra, ha a felhasználók számára a szórakozási lehetőségek széles spektrumát kínálják. Ebben van a jövő" - érvelt Grasslober.

A cég munkatársa az Xbox 360 esetében elért változást fontos lépésnek nevezte, de tisztában van azzal, hogy még sok dolguk van. "Azon fáradozunk, hogy ezeket a kiegészítő szolgáltatásokat más országokban is folyamatosan bővítsük. Európában a szükséges licencjogokat minden egyes országban külön meg kell szerezni, ez pedig egy nagyon bonyolult és hosszadalmas folyamat" - emelte ki a menedzser. Az Xbox Live rendszerén keresztül már számos szolgáltatás érhető el, emellett vannak alkalmazások, amelyek a Facebook, a Twitter és a Dailymotion használatát teszik lehetővé. Azok pedig, akik szeretnének filmeket HD felbontásban megtekinteni, választhatják a Sky Go-t. Az Egyesült Államokban az Xbox Live kínálatában már 36 olyan program szerepel, amelyek kifejezetten filmek, a sorozatok és a zeneszámok lejátszására készültek.

A Microsoft már idén januárban is hangsúlyozta, hogy az Xbox következő generációja már messze nem csak játékra lesz alkalmas. Mindezt akkor jelentették be, amikor kiderült, hogy Dave Cutlert, a Windows NT vezető fejlesztőjét nevezték ki a konzol fejlesztésének felügyeletére. Az új Xbox egyébként több hír szerint is 2013-ban érkezhet.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • narumon #48
    "Az az atom proci meg alig gyorsabb mint az arm, csendesnek nem csendes, mert azt már hűteni kell legalább egy kis ventillátorral."

    Tévedés, atomos inteles lap, nincs rajta mozgó alkatrész, egyetlen hűtőborda van rajta, úgyhogy ennél csendesebb meg nem is lehetne, ráadásul az 1.8Ghz azért nem 800 mégha más architektúráról is beszélünk. A belső cache méretéről nem is beszélve meg a hozzáadott memóriáról nem is beszélve.

    "Az atom ugyanannyit fogyaszt de lassú fos."

    Hidd el NAS-nak tökéletes. Gyári NAS-t cseréltem le rá, mert azok a "célprocesszoraikkal" a fasorban sincsenek.

    "Árban pedig a leggagyibb atomos lap, 16 ezer, plusz kell hozzá 10k-ért egy paneltáp, ram, egy szép nagy ház."

    Helyette 16 a lap, 10 hozzá egy ház táppal plusz 2-3e forint a memória és kész. Cserébe ez erre a célre egy tényleg gyors eszköz, szoftver mirrorral, gigabit lannal a célnak tökéletes.

    "Míg a pi kerül szállítással együtt 12k-ba, kell bele egy sd kártya 2-4k-ért, egy 1k-s usb táp(ha nincs éppen kéznél telefonhoz adott), egy ócsó usb hub(ha táposat veszel külön usb táp sem kell), és egy 3k-s usb-s külső vinyó ház, táppal,"

    Ebből kettő, és ki kell találnod hogy lesz raided és azt hogy kezeli le. Valamint a pi-nek is kell valami doboz, nem hiszem, hogy egészséges neki így a semmiben lógni.

    "aztán ennyi meg egy gyufás skatulya a pi házának... Notivinyóval meg nem kell tápos vinyóház sem mert az usb elég."

    Hát notivinyóval nehezen lesz belőle NAS.
  • narumon #47
    "Nem tudom mitől bonyolultabb egy xbmc-ben kiválasztani amit le akarok játszani, mint egy gagyi fapados felületen ami a médialejátszóknak van, mindenféle lemezek pendriveok dugdosásával elérni azt hogy TALÁN lejátsszon valamit, és imádkozni hogy nehogy valami új formátum legyen amit nem tud a fix hardver miatt, vagy amiatt hogy nem azt telepítesz rá amit akarsz."

    Szerintem elég rég láttál már ilyen lejátszókat, de mint írtam 3 év alatt nem jött ki olyan formátum amit ne tudna lejátszani az eszköz. Mondjuk tény az enyém egy drága cucc, de haverok a WD Tv-vel is jól elvannak vagy az asus oplay, és még lehet sorolni. Nekem egyiknek sem tűnik gagyi fabadosnak a felülete legalábbis amire kitalálták arra tökéletes. Én csak azt látom, hogy van egy cimbim aki Pc-vel oldaná ezt meg, vett valami kozmikus távirányítót hozzá amivel mégsem lehet minden funkciót flottul elérni ezért néha kell az egér is hozzá, az meg tök illúzió romboló amikor a dohányzóasztalon mókol az egérrel amikor ennyi idő alatt egy fele olyan árban lévő lejátszóval túl lennénk az egészen.

    "Nekem nincs minden eszköz aminek van rendeltetése, mert egyrészt ezek az eszközök iszonyat gagyik, és buták, másrészt inkább 1-el kiváltom az 5-öt.."

    "Szerencsés" helyzetben vagy akkor azt kell, hogy mondjam. Nekem a Pc bármit le tudna játszani megvan a hátán minden csatlakozó is hozzá, de hogy én a szobán keresztül vezessek egy HDMI zsinort meg távolról irányítgassam és ott nyekeregjen nekem 200W, hát azt én nehezen tudom elképzelni. Inkább ott a média lejátszó eszik pártíz wattot, passzol a tévé alá, hálózatot elér ha nagyon kell, van 2 USB bemenete, kezeli az NTFS-t rádugom a pendriveom vagy a kis vinyót és nézem amit nézni kell, a NAS-ról meg mennek a zenéim. Nem tudnám kiváltani 1 eszközzel a kettőt, és a hálószobáról, konyháról még nem is beszéltem.
  • sanyicks #46
    "zenehallgatás az szerintem megy bármelyik hd lejátszón is. Cserébe ennek kétszer bonyolultabb a kezelése."

    Nem tudom mitől bonyolultabb egy xbmc-ben kiválasztani amit le akarok játszani, mint egy gagyi fapados felületen ami a médialejátszóknak van, mindenféle lemezek pendriveok dugdosásával elérni azt hogy TALÁN lejátsszon valamit, és imádkozni hogy nehogy valami új formátum legyen amit nem tud a fix hardver miatt, vagy amiatt hogy nem azt telepítesz rá amit akarsz.
    Nekem nincs minden eszköz aminek van rendeltetése, mert egyrészt ezek az eszközök iszonyat gagyik, és buták, másrészt inkább 1-el kiváltom az 5-öt...

    Az az atom proci meg alig gyorsabb mint az arm, csendesnek nem csendes, mert azt már hűteni kell legalább egy kis ventillátorral. Ha x86-ot vennék akkor egy amd brazost vennék az legalább tud is a fogyasztásért cserébe. Az atom ugyanannyit fogyaszt de lassú fos.

    Árban pedig a leggagyibb atomos lap, 16 ezer, plusz kell hozzá 10k-ért egy paneltáp, ram, egy szép nagy ház. Szóval 30k+-nál vagyunk. Míg a pi kerül szállítással együtt 12k-ba, kell bele egy sd kártya 2-4k-ért, egy 1k-s usb táp(ha nincs éppen kéznél telefonhoz adott), egy ócsó usb hub(ha táposat veszel külön usb táp sem kell), és egy 3k-s usb-s külső vinyó ház, táppal, aztán ennyi meg egy gyufás skatulya a pi házának... Notivinyóval meg nem kell tápos vinyóház sem mert az usb elég.
  • narumon #45
    "ja csak ezzel bármit csinálhatsz... netezés zenehallgatás, háziszerver."

    zenehallgatás az szerintem megy bármelyik hd lejátszón is. Cserébe ennek kétszer bonyolultabb a kezelése.
    Észrevettem, hogy te amúgy is mindig azt preferálod ha egy eszköz mindent tud. Nekem ezzel két bajom van; semmit nem tud igazán és minek egy lakásba ennyi ágyú verébre lövéshez.
    Nekem egy médialejtszó van a tévé alatt ides tova 2-3 éve, mindent lejátszik audió és video fronton is, elvileg netezni is tud, de soha nem akartam vele netezni, elvileg torrentezni is tud, de soha nem akartam vele torrentezni. Ezek szerintem teljesen felesleges marhaságok van a lakásban éppen elég eszköz aminek eleve ez a rendeltetése.


    "Hát mondjuk tizedannyit fogyaszt ez, na meg nem kell már hozzá jó drága tápegység sem, egy usb töltő elég."

    Onnantól, hogy NAS-nak akarod használni a fogyasztás nagy részét a vinyók viszik el, és akkor tápegység is kell bizony hozzá, meg olyan doboz amibe belefér. Ez a kütyü gondolom fogyaszt 2-3-4W-ot? a vinyók mág másik tizenötöt. Ezzel szemben az intel alaplapja fogyaszt 10-15W-ot plusz a vinyók, viszont cserébe egy (célnak) bazigyors atom proci van rajta meg mondjuk 2GB memória, csendes, gyors, alig volt drágább és az év végi villanyszámlában lenne mondjuk 2000 forint különbség? Még lehet, hogy annyi sem.

    Nem azt mondom, hogy nem jópofa kütyü először én is rámozdultam, de jobban átgondolva annyira nem is nagy valami. Geekeknek, hekkelős gyerekeknek jó lesz, és biztos kapunk majd egy csomó végeszközt amit ez hajt csak akkor már 2x-3x-4x ennyit fognak érte kérni.
    (Ha már nagyon építenék belőle valamit akkor én egy tabletet vagy notit hoznék össze vele. Valami frankón nyitható doboz egy 10" képernyő meg egy bill így egyben. Bár megint belegondolva, akkor már nem lenne olcsóbb mint egy netbook és nem tudna többet. No mindegy.
  • sanyicks #44
    "kártyát addigra ott van árban mint egy HD médialejátszó készre rakott szoftverrel." ja csak ezzel bármit csinálhatsz... netezés zenehallgatás, háziszerver.

    "de itt megint annyira minimális az árelőnye egy intel integrált micro alaplappal szemben, hogy megint nem sok értelmét látom."

    Hát mondjuk tizedannyit fogyaszt ez, na meg nem kell már hozzá jó drága tápegység sem, egy usb töltő elég.
  • narumon #43
    hát ezért én nem cserélnék tévét.
    Bár az is igaz, hogy aki nem szeret hekkelgetni annak nem igazán megfelelő. Mire dobozt szerez az ember hozzá meg SD kártyát addigra ott van árban mint egy HD médialejátszó készre rakott szoftverrel. Szóval első olvasás után mégsem annyira igzalmas. neten írják többen is hogy NAS-nak használnák de itt megint annyira minimális az árelőnye egy intel integrált micro alaplappal szemben, hogy megint nem sok értelmét látom.
    Szóval hekkelgetésre jó lesz, de most hirtelen megtorpantam, hogy mégsem kell nekem ilyen.
  • Skynet #42
    Nem? érdekes ahogy én elnézem Bf3, Witcher 2, Alan Wake, MGS4, Unchartedek, Gears of Warok..És még lehetne hosszan sorolni...:)

    "ami konzolon "magas minőség", az PC-n durván lepukkantnak tűnik..."

    Tipikus hater szöveg,egyes leülhetsz.:)
    Annyira lepukkant a konzol minőség hogy a legtöbb only konzolra kiadott címért petícióznak a pc-se és siránkoznak.:)
    Ugyan e visszafelé kb 2 címre ha igaz.
  • Major #41
    Bár igazából, annak felesleges, aki mostanában vett valami komolyabb TV-t és tud külső adathordozóról lejátszani tartalmakat. Manapság már többmagos TV-kről is írnak a hírek.
  • Major #40
    Ha valóban viszi, legalább azt a minőséget, akkor természetesen megéri az árát.
  • narumon #39
    Hát van benne külön chip a HD-re szóval mennie kell.