Gyurkity Péter

Az Intel felvásárolja az Nvidiát?

Erősödni látszanak az Nvidia felvásárlásával kapcsolatos pletykák, melyek elsőként az AMD-ATI házasság megkötését követően bukkantak fel. Hírügynökségek szerint a bejelentésre a napokban sor kerülhet.

Az ATI felvásárlása óta vissza-visszatérő téma, hogy az Intel vajon hogyan reagál majd legnagyobb riválisa merész akciójára? Többen már július végén felvetették, hogy erre csak egyetlen méltó válasz létezik, ez pedig a grafikus chipek másik fontos fejlesztője, az Nvidia felvásárlása lehet, hiszen csak ezzel ellensúlyozhatják a riválisok egyesüléséből fakadó veszélyeket. Az újabb akvizíció azonban nem történt meg, bár egyes információk szerint már nem járunk messze a bejelentéstől.

Az Intel várható lépéséről ezúttal a Reuters hírügynökség számolt be elsőként, megemlítve, hogy a bejelentésre még akár csütörtökön is sor kerülhet. Ez végül nem következett be, ám Craig Barrett, a processzorgyártó elnöke nem volt hajlandó válaszolni az ezzel kapcsolatos kérdésekre. "A befektetői információkat mi úgy kezeljük, mint a finom borokat - nem vitatjuk meg őket idő előtt, ezért a mostani híreszteléseket sem szeretnénk kommentálni" - jelentette ki Barrett, amivel nem igazán tudta lecsillapítani az érdeklődést. Mindössze annyit tudtak kihúzni belőle, hogy a versengés már 25-30 éve folyamatosan zajlik és nem szívesen cserélné fel cége helyzetét az AMD-vel.

A hír egyelőre az Nvidia részvényárfolyamának megugrasztására voltak jók, egyes elemzők rögtön meg is jegyezték, hogy az Intel részéről nem túl valószínű egy ilyen lépés. Egy Nvidiához közel álló forrás azonban megjegyezte, hogy több vállalat részéről érkezett érdeklődés, de arról nem érkezett információ, hogy ezek a megkeresések tárgyalásokhoz vezettek-e, vagy megmaradtak ezen a szinten. Arról sem lehet tudni, hogy jelenleg zajlanak-e ilyen jellegű egyeztetések, így az elkövetkező napokban minden megtörténhet.

Az biztos, hogy egy esetleges felvásárlás jelentős következményekkel járna, ehhez azonban az Intelnek elő kell teremtenie mintegy 12-13 milliárd dollárt. Szakértők szerint ugyanis - némi prémiumot beleszámolva - nagyjából ennyibe kerülne az Nvidia megszerzése, amelynek piaci értékét 11 milliárdra becsülik. Ez a duplája az ATI árának, a cég 5,4 milliárdért kelt el.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • kiscsula #23
    Hát ez az egész sztem nem valami jó. Szerintem ha az Intel felvásárolja az NVIDIA-t akkor az áruk mint korábban mondták igen megfog növekedni és szerintem azért a minőség sem lessz a régi, elvégre az intel nem a v.karik gyártására alapozódott(eddig). Persze nem tudom, hogy ebböl mi fog kisülni. Az AMD - ATI egyesüléséről annyit, hogy szerintem erősebb lessz az AMD mint eddig. RecoPhile - Szerintem nem lenne okos dolog ha az AMD és az Intel egyesülni. Hol lennének az AMD alacsony árai? Hol lennének azok a jó alaplapok. Sokan Intelt vesznek. Pedig drágább jóval. Lehet hogy régebb óta van az intelnek 65 nano-s cucca mint az AMD, de viszont statisztikák szerint az AMD jóval erőteljesebb mint az Intel bármelyike. Az Nvidia-t pedig sajnálom mert naon jó kis karikat gyártottak. Most mint korábban írtam romlik majd a minőség és az árakról ne is beszéljünk.
  • RecoPhile #22
    Pújj Intel pfújj Ati!!!
    Házzasodjanak ők össze ne AMD - Ati -.-
  • BiroAndras #21
    Nem lehet, hogy ott hardver hiba volt?
    Jópár ATI kártya van a környezetemben, és egyiknél se volt driver gond (HW hiba annál inkább).
  • huuu #20
    Jajj de nem kéne monopolizálódni.
    Az nagyon nem jó nekünk.
  • waterman #19
    nem döntöttem el, hogy utálom ati-t, de ha egyszer a gyári cd-s driverével, a gyártótól letölthető friss driverével, az ati honlapjáról letölthető full installal, valamint a "driver only" verzióval SEM volt hajlandó működni, akkor már kicsit bepöccentem. tehát próbálkoztam én, de kész, nem ment.
  • arty #18
    sztem te eldöntötted h utálod az ATI-t és az előnyöket is hátránynak sorolod :) (felület nélküli drv install nem előny??? nem előny h választhatsz ???)

    nekem most nvidiám van, nincs vele gond. előző 3 kártyám ATI volt, azokkal sem volt semmi gond (leszámitva, h miota control center van, nem rakok fel ATI controlpanelt) :)

    szal egykutya mind ... a különbség, h ATI-ra van NORMÁLIS alternativ program (atitraytool), nvidiára meg nincs/elavult/borzalmas felhasználoi felület. Igaz, az nvidia gyári control panelje jobb, miota ATIra control center van.
  • waterman #17
    OFF
    szerintem az nv driverei kicsit stabilabbak ati-éinál, ezért aztán nincs rá igény, hogy külön, csak driver is legyen minden csicsa nélkül. pont múlt héten volt, hogy egyik ismerősöm már 2 hónapja szívott az ati 9550esével, mert egyszerűen felrakta a drivert és a számítógép teljesítménye a 10ére esett vissza és olyan hibákat produkált, hogy vagy kilépett és pá, vagy egyszerűen lefagyott a graf felület. beletettünk egy nv5200est a bugosnak nyilvánított 9x.xx driverrel és azóta sincs gond vele. ugyanilyen hibákat már saját gépemen és más haveroknál is tapasztaltam. tehát lehet, hogy vannak akiknél tökéletesen működik, de nekem eddig csak negativ tapasztalataim voltak az ati-s driverekkel. a linuxos nv driver pedig aztán kész csúcs, mert ha van kernel source, akkor kb 5 "ok" -t kell nyomni és fenn van a driver. tehát azzal sem szívtam még. de ezek csak az >én< tapasztalataim.
    ON

    csak remélni tudom hogy #13 zzebinek igaza van és nem jöhetne össze egy ilyen felvásárlás.
  • pentium419 #16
    ennyi pénzből inkább segíthetnének a magyar állami költségvetés helyzetén is
  • scorpeeon #15
    ez lenne a szép! Ha ez megtörténne akkor nemsokára elég lenne azt kérdezni h intel vagy amd és egyből lehet tudni h ati/nvidia :D
  • Sanyix #14
    Hát akkor az nvidia drivereknek is, mert azok pont ilyen egyszerűen feltelepíthetőek, másban nemnagyon tudnak többet. pl az nvidiának is lehetne kacatmentes drivere, ami csak a drivert rakja fel, semmi más hülyeséget, ati-nél van ilyen.