Franczy

Az IBM továbbra is No. 1 a szerverpiacon

A legfrissebb információk szerint az IBM a tavalyi esztendőben továbbra is növelte szerverpiaci részesedését, ezzel párhuzamosan pedig a Sun Microsystems, a Hewlett-Packard és a Compaq Computer ezen szegmensbeli részesedése csökkent. A Gartner piackutató cég által a napokban kiadott tanulmányból kiderül, hogy míg a Big Blue 2000-ben még 13,9 milliárd dolláros forgalmat bonyolított le a szerver számítógépek piacán, addig 2001-ben már "csak" 13,6 milliárd dolláros forgalmat regisztrálhatott, azonban az IBM ezen visszaesés ellenére is jó évet tudhat maga mögött. Ez azért van így, mert az IBM szerverpiaci forgalma csökkent ugyan, azonban a szerverpiac egésze a tavalyi évben ennél nagyobb mértékben zsugorodott, ami azt eredményezte, hogy az IBM növelni tudta részesedését.

A tanulmány szerint miközben a szerver számítógépek piacán lebonyolított összes forgalom 2001-ben 55,6 milliárd dollárról 47 milliárd dollárra csökkent, az IBM piaci részesedése 25 százalékról 29 százalékra növekedett. Szakértők szerint az IBM elsősorban annak köszönheti újabb térnyerését, hogy a közelmúltban felfrissítette jó öreg mainframe számítógép termékcsaládját, és minden korábbinál nagyobb hangsúlyt fektetett a nyílt forrású Linux operációs rendszerre. Magyarul miközben a gazdasági recesszió és a szerverpiac túlzsúfoltsága miatt a legtöbb számítógépgyártó cég kisebb-nagyobb visszaeséseket könyvelhetett el a tavalyi évben, addig a Big Blue ugyanezen időszak alatt nem kevesebb mint 4 százalékpontos piaci növekedést regisztrálhatott.

Az IBM szerverpiaci vezető pozícióját tehát továbbra sem veszélyezteti semmi, eközben a második helyezett Sun Microsystems piaci részesedése 2 százalékponttal 15,4 százalékra csökkent, a harmadik helyezett Compaq Computer pedig 0,9 százalékot esett vissza, így jelenleg 13,9 százalékon áll. Ezen három céget követi negyedikként a sorban a Hewlett-Packard, mely cég szerverpiaci részesedése 2001-ben 0,1 százalékponttal 12,8 százalékra csökkent, az ötödik pozícióban tanyázó Dell Computer pedig ugyancsak 0,1 százalékpontos csökkenést követően jelen pillanatban 6,4 százalékos részesedést tudhat magáénak.

A Big Blue ezenkívül egyébként a szakértők által rendkívül kedvező ár/teljesítmény aránnyal rendelkező rendszereknek titulált Unixos rendszerek piacán is növelni tudta részesedését, mégpedig 2,3 százalékponttal, így jelenleg az IBM 20,3 százalékos részesedéssel rendelkezik ebben a piaci szegmensben.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Pheel #13
    A forrás lefordítása a gyorsabb, nem a lefordított kód. Olvasd el újra!
  • mir #12
    az, hogy 4*esen fordít, az eléggé relatív, mert nem minden esetben(sőt az esetek 99.99999999999999999%ban) nem lesz a kód 4* gyorsabb.
    ez a 4* gyorsabb ez akkor jön elő, amikor valaki épöpen azt a részt használja, ahol az m$ fordítófejlkesztőkollégái valamit megsejtetek. pl. nem hiszem, hogyha az UTt most átírnák c#be, és lefordítanák, 4*több FPSt nyomna(pedig VC6ttal csinálták, na jó, meg 1 kis ASM is van benne itt-ott) de még 2* sem lesz gyorsabb.
    ha te már hónapok óta c#ben dolgozol, akkor pedig neked kellene a leginkább tisztában lenned azzal, hogy a c# nem fogja megváltani a világot, és jóval nagyobb a füstje, mint a lángja.
    és ha gyors fordítót, akarsz, akkor azzal kellene kezdened, hogy ANSI C/C++ kódot csinálsz a programból(azaz kisztedsz belőle minden microsoftos szemetet) és veszel hozzá 1 rendes fordítót, mert a kereskedelmi forgalomban kapható csak-fordítók közül igen sok eltángálja mind a borlandot, mind az m$t. csak azért nem elterjedtek, mert nem kompatibilisek csak az ANSI-Cvel. de ha dlleket használsz, akkor máris mind1.
  • mir #9
    ennek örülök.
    akkor kezdünk közös nevezőre jutni:)
  • Pheel #8
    Ezzel a beszólással 100%-osan egyetértek. De tényleg. :)
  • mir #7
    a java nem csak otthoni programnyelv.
    és azt próbáltam neked elmagyarázni, hogy a .NET a C++/c#nek olyan területét bővíti ki, ahhol a c++/c# eddigis egyeduralkodó volt, a java abban a szegmensben nem volt jelen. ennélfogva a .net miatt nem is fog sok részesedést szerezni.
    és én is C/C++ párti vagyok, deazzal nem értek 1et, hogy a java szar, mert néha én is használom, mert nincsen kedvem megírni valamit 10*, hogy fusson linuxon is, meg windowson is, meg AIXen is, meg macosXen is, meg windows CEn is, meg amit még ki tudsz találni azon is.
    és a c#et sem nagyon favorizálom, mert ugyan mindani asszongya, hogy 4*gyorsabbra lehet fordítani... ez hülyeség... semmi valóságalapja nincs.
  • Pheel #6
    Te magad mondtad, hogy a .NET a C#/C++ fejlesztések neve. Akkor tulképp mégiscsak értelmes a Java vs .NET.

    Amúgy nem tudom, de mindenhol azt hallani, hogy lassan már a fél világ Javaban fejleszt mégis alig látok abban írt alkalmazásokat, amik elhagynák a Java képes böngészők ablakait :)
  • mir #5
    enterprise: a nagyvállalatok, akikről te beszélsz, nem PCket(vagy szervernek csúfolt PCket XEON processzorral) használnak szervernek, hanem igazi 64bites unixos szervereket. ahhol meg a biztonság, és a sebesség fontos, és írtónagy az igénybevétel, ott a windows még mindíg az 1. százalék megszerzéséért harcol, de keményen.

    java: én azért annyira a .net nek sem szorkolok, mert sztem ha valaki komoly programot aar írni, azt megteheti javaban is, sőt, igen is komoly programokat javaban is nehéz írni. bár a helyzet az, hogy a 2 platform nem igazán azonos szegmensbe nyomulm, mert a java 1 progamnyelv, a .net meg a c#/c++ fejlesztés. ez inkább csak a c++/java versenyt élezhetné ki, ha lenne a java-s programok között akármi is, aminek szüüksége lehet .net-re, de a helyzet az, hogy a javas programok ugyan web-es programok nagytöbbségükben, ennek ellenére legfőbb területük inkább a felhasználó-oldali programozás volt, és csak nagyon ritkán van olyasmi megoldásokra szükség, mint amiket a .net kínál.
    ennélfogva nem tartom értelmesnek, hogy a .net a java ellen nyomuljon.
  • Pheel #4
    Amúgy én szurkolok a .NET-nek a Java ellen. Javaban programozni már nem is programozás, csak ollózgatás meg a help olvasgatása.
  • Pheel #3
    Az a baj, hogy a platformok közötti átjárhatóság még inkább csak álom, mint valóság. Vannak megoldások, de tökéletlenek a maguk formájában sajnos. :(