Specker Balázs

Folyik a licit a Philips félvezető-részlegéért

Bár még lehet tudni, hogy a felvásárlási versenyben mikor születhet eredmény, az már biztosra vehető, hogy a jelenlegi árajánlat jócskán felülmúlja az elemzők 7 és 9 milliárd dollár közötti becsléseit.

A magánbefektetésekkel foglalkozó Kohlberg Kravis Roberts és Silver Lake Partners közötti alkuháború a végéhez közeledik. Egyes közeli források szerint a két cég mintegy 10,2 milliárd dollárt lenne hajlandó fizetni a Philips félvezetőgyártó-részlegéért. Ez az összeg jócskán meghaladja a többi licitáló - köztük a Texas Pacific Group, Blackstone Group és Bain Capitalt tagjai között tudó csoport - ajánlatát is - írja a The New York Times.

A leányvállalat elárverezése annak tudható be, hogy az elektronikai cég a jövőben biztosnak mondható és gyorsan növekedő üzletágaira kíván inkább koncentrálni. A Philips még júniusban adott hírt az üzem önállósodásáról. Azóta azonban kiderült a félvezetőrészleg nem lehet életképes egyedül piacon, így az eladás mellett döntöttek. A Gartner elemző cég 2,5%-os részesedésével a nyolcadik helyre sorolja a holland órásvállalatot a félvezetőgyártók között. Ám a részleg mindössze 4,7%-os növekedést könyvelhetett el az elmúlt évben lemaradva az iparág mögött, amely átlagosan 5,7%-os emelkedéstért el.

Nem véletlen a fokozott érdeklődés az üzletág iránt. Európában jónéhány technológiai vállalat és szolgáltató kísérletezik azzal, hogy a biztonságra hivatkozva mobiltelefonokkal váltsa fel a hitelkártya használatot. A Philips pedig köztudottan olyan chipek gyártásával foglalkozik, melyek lehetővé teszik a telefonon keresztüli biztonságos tranzakciókat. Ráadásul a tengerentúli hitelkártya-forgalmazókat és vezetéknélküli szolgáltatókat szintén érdekli ez a technológia. Mindamellett az sem lehet utolsó szempont, hogy az eladósorba került üzem 6 milliárd dollár nyereséget hozott az elmúlt évben.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Kannibal #5
    a cikkből úgy vettem, ki h megvan a szükséges technikai feltétel akkor meg nem kell olyan óriási fejlesztés, csak a folyamatos fejlesztés(ilyen-olyan gépcserék, stb) ezért is írtam 2-3 évet(6milliárdos évenkénti nyereség mellett - ha fennt tudják ezt tartani - ez 12-18 milliárd, és kb 10ért adnák el)
    egyébként meg ha 2 év múlva is ekkora a nyereség akkor megéri :D igaz, akkor nemigazán nő a cég
    gondolom nem akarnak szenvedni vele, ezért adják el :)
  • irkab1rka #4
    Ha van 20 tehened, amelyek közül 10 jól tejel, 10 meg kurva jól, de csak 10-et tudsz gondozni, akkor a 10 jól tejelőt fogod eladni, nem? Igy több idöd jut a maradék 10-re, és megduplázod a hasznod.
  • Cat #3
    de fejleszteni kellene kurvára, bele kellene fektetni, hogy 2 év mulva is ekkora legyen a nyereség, ami már nem éri meg.
  • Kannibal #2
    "A leányvállalat elárverezése annak tudható be, hogy az elektronikai cég a jövőben biztosnak mondható és gyorsan növekedő üzletágaira kíván inkább koncentrálni.""kiderült a félvezetőrészleg nem lehet életképes egyedül piacon, így az eladás mellett döntöttek."

    bár az a 6 milliárd dollár nyereség elég jónak tűnik, sztem hülyeség eladni annyiért amit 2-3 év alatt megtermel...ráadásul sokan érdeklődnek a chipek iránt szóval csak nőni fog a kereslet és a profit
  • EaT #1
    Nyereséges céget eladni?
    érekdes!