9010












  • zakika
    #549
    hat a tobb mint 20 eves felvetelek meg profi felvetelkor is neha kicsit hianyosak minosegileg. a kezi kamerasrol ne is beszeljunk :) bar en nem vagyok olyan telhetetlen hogy csak kristalytiszta kep es hang, de azert neha jol jon ha nem sug bele es nem csak egy szines foltot latok
  • B0B0
    #548
    Osztom a nézeted
  • 0ppika
    #547
    Utána kereshetek, de az már nem olyan. Fejbentartani meg felesleges ...
  • B0B0
    #546
    Ez eddig oké, de pontos helyet kérek! :)
  • 0ppika
    #545
    Te leszedted már? Milyen a minősége? Remélem ez nem olyan amatőr kézi kamerás mint a múltkori.
  • 0ppika
    #544
    Lehet hogy hülyeséget mondok, de úgy tudom hogy a Live Magic turné utolsó koncertje volt az. Hogy hol azt nem tudom pontosan, de '86 végén lehetett.
  • B0B0
    #543
    Hé teeeeee! Nem lelőni itt a versenyt!!!!! Ha kikotyogsz itt mindent senki sem akar jáccani. :))

    Na de most már mindegy! Akkor legyen egy új kérdés holnap reggelig:

    Hol adott utoljára koncertet a Queen Freddie-vel?
  • Breki33
    #542
    Queen Live at Hammersmith Odeon '79 (Concert for the people of Kampuchea, 12/26/1979)

    1. We Will Rock You Fast Version
    2. Let Me Entertain You
    3. Somebody To Love
    4. Death On Two Legs
    5. Killer Queen
    6. I'm In Love With My Car
    7. Get Down Make Love
    8. You're My Best Friend
    9. Save Me
    10. Now I'm Here
    11. Don't Stop Me Now
    12. Love Of My Life
    13. '39
    14. Crazy Little Thing Called Love
    15. Tie Your Mother Down
    16. Sheer Heart Attack
    17. We Will Rock You
    18. We Are The Champions
    19. God Save the Queen

    Quality: Pro shot, very good +. Think it is one of the best bootleg of this concert.

    torrent
  • sz4bolcs
    #541
    Helyes válasz, nyertél. :D
  • zakika
    #540
    McGrady a szagerto :)
    mi lehet meg beloled ha igy folytatod
  • B0B0
    #539
    Télleg a fater is besegített, de az oroszlánrészt Brian vállalta
  • McGrady
    #538
    Red Special
    egyébként, kis pontosítás: az apjával készítették (bocsi ha kukacoskodónak tűnök:$)
  • B0B0
    #537
    Tehát akkor a mai kérdés (ami asszem nem fog gondot okozni):

    Mi a neve Bria híres, maga által készített, gitárjának amellyel a legtöbb dalban játszott?
  • B0B0
    #536
    Kicsit elfogalat voltam ma. Bocsi
  • B0B0
    #535
    Győztél! Valóban az a dal az, bár sokan azt hiszik a Mother's Love az, amit Brianék később fejeztek csak be de utána még a Winter's Tale-t felénekelte tolószékből magatehetetlenül
  • Jones Nedved
    #534
    Freddie, amit utoljára felénekelt... tudtommal a Winters Tale
  • 0ppika
    #533
    Ma nem lesz kérdés és válasz?
  • 0ppika
    #532
    The show must go on?
  • zakika
    #531
    those were the day of your life
  • B0B0
    #530
    A mai:

    Melyik dal volt az, amelyiket Freddie utoljára énekelte fel?
  • B0B0
    #529
    Hát ahogy látom, nem tolongtok a válaszokkal. A helyes megoldás: Montreux(montrő)

    1981-ben vette a banda a stúdiót, azzal a céllal, hogy a külföldön készíthesse a munkáit és így sokkal kevesebb legyed az adó.
  • 0ppika
    #528
    Nem könnyű, fogalmam sincs
    Talán London?
    Jó lesz ez a kvíz, sok mindent megtudunk majd ...
  • B0B0
    #527
    A mai kérdés (talán egy kicsit könnyű):

    Hol található az a stúdió, amit a Queen saját magának vásárolt meg 1981-ben?
  • B0B0
    #526
    És íme a győztes!! Zanzibar kelet-Afrika mellett található kis sziget, amely ma Tanzániáé. A függetlenségi mozgalmakkor jött Londonba a család 1957-ben, mert a szülők, Bomi és Jer Bulsara, angol nagykövetek voltak.

    BRAVÓ BREKI33!
  • McGrady
    #525
    énis ilyesmikre tippelek, írtam egyszer életrajzot róla, csak elfelejtettem a szülőhelye nevét :DD
  • Breki33
    #524
    Zanzibar, ha jól tudom tanzánia
  • B0B0
    #523
    Én kértem meg, hogy írja itt le, hogy úgymond hozzájárul ahhoz, hogy kivételes eset lépjen fel és ne a témaindító legyen a házigazda. [ISF]HSZ-nek pedig köszönöm!
  • 0ppika
    #522
    Az első hozzászóláson kívül nincs semmi jogod alapból. ITT találod a házigazda jogokat ...
  • [ISF]HSZ
    #521
    Sziasztok!
    Szeretném átruházni B0B0-ra a topictulaj(nem tudom hogy hívják, elfelejtettem) jogaimat. Amúgy írja már le valaki kérem, hogy mik ezek a jogok, amivel a topicindító élhet -és hogyan? :)
  • zakika
    #520
    Zimbabve vagy Zaire
    valami Z...
  • 0ppika
    #519
    Libanon?!
  • B0B0
    #518
    A klasszikusan jó válasz tehát a 9 hét lett volna, de a 14-et is elfogadtam volna. Sajna ez senkinek sem sikerült. Talán a következő:

    Hol született Farroukh Bulsara, művésznevén Freddie Mercury?
  • B0B0
    #517
    A Bohemian Rhapsody 6 perces változata több mint fél évig készült 6 különböző stúdiób (a különböző tételeknek Freddie más-más akusztikát szánt). A hosszúsága miatt nem akarták piacra dobni sem lejátszani egy rádióban sem. Valahogy mégis kiszivárgott az egyik rádió lemezlovasához (a nevét most nem tudom) és miután reggel egyszer feltette utána nemkevesebb mint 18-szor kellet még lejátszania, mert annyira követelték. Pár napra rá a Bohemian Rhapsody meredeken kúszva felfelé, letaszítva Rod Stewart örök klasszikusát a Sailinget, elfoglalta az első helyet a Brit listákon és 9 (!) héten át nem is sikerült letaszítani onnan és ezzel csúcsot döntött. Ugyan Brian Adams I Do It For You c. dala 1991-ben 13 hétig vezette a Brit listát, a Bohemian Rhapsodyt Freddie halála alkalmából ismét kiadták és ez a dal újra elérte azt amit 26 éve tett: újra a listák élére került és nem kevesebb mint 5 (!) hétig tanyázott ott. Így a maga összesítve 14 hetével nemcsak hogy mindmáig abszolult rekorder, de a rocktörténelem talán leghíresebb dalává vált.

    Az angol zenei közösség 2001-ben az évszázad legjobb rockdalának választotta meg John Lennon - Imagine-ja előtt
  • McGrady
    #516
    (a bohemian rhapsodys kérdés válasza a 6 hét :))
  • McGrady
    #515
    természetesen, Bobo legyen a házigazda :)

    talán 6 hét?
  • B0B0
    #514
    Veni vidi vici :DD

    God Save The Queen!!!
  • zakika
    #513
    zakharus provokativus a becses nevem
    ave bobo
  • B0B0
    #512
    Salaam Zakdul :)
  • zakika
    #511
    mint a legnagyobb hozzaerto szerintem jo leszel
  • B0B0
    #510
    Köszikeee :)))