8396
  • Petyus_
    #218
    Chris: akkor ne kíméld magad, a nép infot akar, ha játék nincs még, legalább info legyen a játékról! :))

    Nem lehet ám a Messiást felkészületlenül várni! :)
  • Chris
    #217
    Petyus, mostmár nyilvánvaló, hogy a babérjaimra törsz. :) Ha nem lennék ilyen ritkán, és nem lennék most ilyen fáradt én írogatnám ezeket. :)
    De még mindig van infom, amit nem írtál le. :)
  • Petyus_
    #216
    Na, vettem a fáradságot, és jobban utánanéztem pár dolognak: :)

    A játék egy dobozban fog kijönni, mindhárom verzió benne lesz, Windows, Mac, Linux(!!). Az Aurora szerkesztő viszont csak Windows alól fog működni.

    A singleplayer rész: a fő kampány (aminek a sztorijáról írtam ezelőtt) 4 chapter-ből, és 28 modulból fog állni (60 óra játékidő), de ezen kívűl lesznek modulok is, amelyek nem a fővonulatba illeszkednek. Ezeket lehet single-ben, multiban is nyomni.

    Az Aurora szerkesztőprogram: állítólag teljesen megegyezik azzal, amit a Bioware-es fiúk használtak a saját moduljaiknál. Ez csak arra lesz képes, hogy helyszín, monster, kincs - ha párbeszéd/esemény scripteket akarsz használni, akkor a NWNScript nevű segédprogramot kell használni, ez már bonyolultabbnak tűnik, C nyelv ismeretét ajánlják...

    Ennek hiányában sem lesz "buta" a kaland, mert a DMClient-nek köszönhetően a DM mindazt megteheti, mint az papír-ceruza-dobókocka szerepjátékokban: kreálhat eseményeket, beszéltetheti az NPC-ket, irányíthatja őket, stb. (Ez a Vampire-ben már működött)

    A szerkesztőprogramokkal való ismerkedést különböző Wizardok segítik majd, ill. lehet tanulmányozni a Bioware moduljait, hogy hogyan is csinálták a nagyok. :)

    Az Infinityből sokak által hiányolt falmászás/repülés/lovak az Aurorában sem lesz, kajálás sem. (De NEKTEK továbbra is ennetek/aludnotok/mosakodnotok kell majd a megjelenés után is!! :))

    A multiplayer: tehát peer-to-peer alapon fog működni, azaz a játékos csinál egy szervert, és erre kapcsolódhatnak rá a többiek, egyszerre max. 64(!!!) játékos. Játékostársakat a neverwinter.net szerveren is lehet majd toborozni. A szervereket viszont össze lehet kapcsolni portálokkal, így gyakorlatilag végtelenek a lehetőségek - akár egész Faerun-t meg lehet oldani(!).

    A single és a multi karakter megegyezhet (ld. Diablo-ban pl. nem), a csalókat úgy szűrik ki, hogy ha offline kalandozásai (hehe) alatt túl sokat fejlődött, túl sok tápos cucca van, akkor ezeket elveszti, tehát amerikai barátaink nem tudnak majd agyonshadowkeeperezett karaktereikkel nyomulni. :)

    A BG2 karakterimportálásról feltűnően hallgatnak, és ez így is van jól. :)

    Gondolom egyelőre elég ennyi info, amúgy meg fáradnak az ujjaim! :)
  • Chris
    #215
    Na én is pont erről beszélek Petyus, csak úgy tűnik kommunikációs zavar állt be. :)

    Más. Ezennel megnyitnám a hivatalos Neverwinter Nightsos irc csatornát: #nwn.hu @ irc.elte.hu
  • Petyus_
    #214
    Chris: de a fix látószög a Baldursos lenne, tehát épp látnál a hátad mögé. :) Én jobban élvzném a "Tomb Raider"-es nézetet. :)
  • Petyus_
    #213
    Chris: nincs ICQ-m :))
  • Chris
    #212
    Nem tudom, bár eddig el voltak telve magukkal, hogy milyen flexibilis kezelőfelületet alkottak. Kihangsúlyozták a könnyű kameranézet-váltást is...

    De bevallom őszintén én üdvözölném az ötletet. Gondoljunk csak bele, a háta mögé senki sem láthat, megvan az a bizonyos fix látószög... Tulajdonképpen így lenne csak értelme a thiefek legnagyobb kincsének, a backstab-nek. :)
  • Petyus_
    #211
    Chris: most olvasom, hogy azért ilyenek a screenshotok, mert FIX LESZ A KAMERA? :(((
  • Chris
    #210
    -off-
    Petyus: ICQ számom 67444704, keress meg.
    -on-
  • Chris
    #209
    Petyus: biztosra veheted, hogy egy kalandozó társ már mindenféleképpen lesz. :)
    Több önjelölt DM-ünk is van már hál'istennek...

    Már csak egyvalami zavar, de az nagyon... hogy nincs még a markomban a játék. :)
  • Petyus_
    #208
    Chris: köszi az elismerést, igazából teljesen önző célból kampányolok a játéknak, azért, hogy tutira legyen kivel játszani már a megjelenés napján! :)

    Többet is lehet tudni a sztoriról, hmm, úgy látom ismét keresgélhetek a Neverwinter oldalakon! :))

    Grafika: nekem tökéletesen megfelel, pl. még a BG2-es movie-ban iszonyat tetszett, ahogy kardoznak a fiúk, bár az még nagyon béta volt.
    A screenshotok viszont mind az izometrikus nézetben készülnek, gondolom, hogy ne rettentsék el a BG fanokat, de azért én kiváncsi lennék, hogy néz ki egy karakter közelről.
  • I.C.ram
    #207
    BG2-re tipikusan a szines es elenk szinek hasznalata volt jellemzo :))
  • Chris
    #206
    Üdv!
    Petyus, te elveszed a kenyeremet, azaz az infomesteri pozíciót. Az igazat megvallva ennek csak örülni tudok... :)

    Grafikáról csak annyit, hogy én jobban preferálom a rajzolt hátteret, mint a "csodaszép" 3D-s túlcicomázott, csiri-biri, túlszínezett fertelmeket. Nem egy játékot rontottak el azáltal, hogy oda nem illő élénk színekkel csapták el az egész összhatását. Kicsit félek ettől.

    Majd ha kedvem lesz, folytatom a kerettörténetet is, amit Petyus barátunk már elkezdett, de egyenlőre nincs hangulatom hozzá. :))

    Üdv,
    Chris
  • I.C.ram
    #205
    en csak ennyit tudok mondani:

    Welcome to NeverWinter Nights!
  • Petyus_
    #204
    Dantrag, skorpio: mindkettőtöknek igaza van! :)

    Dan: igen, hááát, a karakterek, animációk sokkal szebbek lesznek a NWN-ban, illetve időjárás, fény, varázslateffektek is.

    Skorpio: azokat a gyönyörűen megrajzolt 2D háttereket igen nehéz lenne visszaadni 3D-ben, nem is sikerült (ld. screenshotok), viszont ez érdekes kérdés, mert szerintem az egy évvel ezelőtti Vampire-nek sokkal szebb grafikája volt...
  • Petyus_
    #201
    Másszunk csak feljebb...
  • Petyus_
    #200
    Szia Mester!

    Szerintem is szép, de a Baldurs nyilván szebb volt a maga nemében a gyönyörű 2D-s hátterekkel. A gyors server gond lehet (ld. Battle.net Europe), a jó DM is, de ezért kellene szervezni az itthoni NWN életet, ezt már korábban kifejtettem. :)
  • Mester
    #199
    NAgyon jónak igérkezeik. De az nagyon fontos, hogy gyors serverek és jó Dm-ek legyenek.
    Grafikailag nagyon szép a progi, bár nekem a BAldur grafikája és tetszett.
  • Petyus_
    #198
  • Petyus_
    #197
    Pár hír a játékról:

    Tehát a GenCon-on részletesebben ismertették a játék singleplayer részét, ami Faerunon, Luskan és Neverwinter városában fog játszódni, valamint ezek külső területein, 20 különböző helyszínen.

    A sztori azzal kezdődik, hogy Neverwinter kormányzója, Lord Gnasher -aki egyébként visszavonult kalandozó- ellentétben áll Luskan kormányzójával, aki valamilyen titokzatos harcos befolyása alatt áll. Lord Gnasher pedig az elf Tyr-hívő harcossal, Aribeth-tel tanácskozza meg a város dolgait. Neverwinterben valami járvány pusztít. Ennyit árultak el a sztoriról, nem sok, de állítólag már kész van az egész, a BG-ek után nem lehet túl rossz. :)

    Más: a kiválasztottak kipróbálhatták a "Messiás" :) szerkesztőprogramját, a következők a benyomások: nagyon egyszerű a kezelőfelület, a Windows-ra hasonlít (????!!!), pull-down menük, hotkey, stb.. Pofonegyszerűen lehet a helyszíneket elkészíteni, többféle típus van, város, falu, csatorna, dungeon, erdő, sivatag, stb.. Tehát villámgyorsan el lehet készíteni a terepet, ami 2D-nek látszik a szerkesztőben, de valójában "helikopteres" 3d, lehet zoomolni, forgatni, meg lehet nézni, hogy fog kinézni a játékban.

    Tehát a terep pofonegyszerű. Viszont a továbbiaktól leesett az emberkék álla: rengeteg tárgy, ill. szörny, lény, amit rengeteg tulajdonsággal lehet felruházni. Az NPC-ket például olyan szinten lehet kialakítani, hogy: tetoválás(!!), milyen színű izzása van pl. a varázskardjának, kedvenc varázslatai, nem áll szóba törpékkel, stb.. A jól kidolgozott NPC-ket természetesen fel lehet rakni a szerverekre, így közkinccsé téve őket. :)

    Az AI-t egy nagyon fejlett (C nyelven írt) scripting tool segítségével lehet személyre szabni.

    A történet során az NPC-kel való interakciókra kétféle megoldás van, fel lehet építeni bonyolult, többszintű (faj, nem, karizma, reputáció figyelembevételével) "dialógus-fákat", ez gondolom a játékban úgy néz ki, mint a BG-es párbeszédek, ill. a DM élőben is begépelheti a párbeszédeket.

    Ja, és a legfontosabb: nagyon fogadkoznak, hogy év végére megjelenik, mert már nagyon végső stádiumban van, de fontosnak tartják, hogy ne maradjon hiba a játék semmilyen aspektusában, úgyhogy lehet, hogy 2002. lesz. A korábban előszeretettel emlegetett 2002. márciust már nem látom sehol... :)

    Na, gondolom ennyi info elég egy kis kedvcsinálónak, ha találok vmi szép új screenshotot, azt benyomom, egyébként meg lelőttem magam, sziasztok! :)
  • Petyus_
    #196
    Erre BIZTOS érdemes lesz rászánni a pénzt, mert eleve fejlesztés+marketingköltségek stb. miatt illik megvenni az olyan játékokat, amit imádsz, plusz itt a szervereket is meg kell fizetni, ráadásul ez majdnem "online" RPG lesz, amik ugye ált. havidíjasak. :) Sőt, szerintem sokkal jobb lesz, mint pl. az Everquest, lesznek kalandok, stb.
  • Gabo
    #195
    Szerintem ez olyan progi lesz, amire érdemes lesz rászánni azt a pénzt.
  • Gabo
    #193
    Valahogy azért jó lenne beszervezni egy magyar szervert. Ha már Q3:A-hoz, CS-hez, UT-hez akad, akkor ehhez is elkélne egy-kettő legalább. :)
  • Petyus_
    #192
    Hmmm... ha magyar nem is, de európai mindenképpen lesz. :)
  • Gabo
    #191
    Petyus_:
    DM leszel? Ez azt jelenti, hogy lesz magyar szerver is?
  • Chris
    #190
    Petyus:
    Én a www.gamebanshee.com -ot szoktam látogatni. Szerintem az a legjobb oldal ha valaki rpg-re vágyik.

    Abi Dhazim's Horrid Wilting pedig tényleg passzolni fog az F2-re. :)
  • Petyus_
    #189
    Ja, az inventory is fejlődött az Infinity óta, nem minden egy helyet foglal... :)) Az mondjuk érdekes volt Baldur's Gate-ben, amikor a tőr miatt nem volt hely a fullplate-nek, de a tőr helyére befért! :)))
  • Petyus_
    #188
    Na, ezen látszik az inventory pl.

  • Petyus_
    #187
    Na végre írtál, Chris! :)

    Igazad van, hogy varázshasználó leszel, elvégre ez SZEREPjáték lesz, nem Diablo. :) Én meg DM leszek, úgyhogy nekem aztán mindegy.

    Közben már láttam kezelőfelületes képet, elég igéretesnek tűnik kezelhetőség szempontjából, ha megtalálom, benyomom ide. (Nem tudom, hogy végleges-e, de az F-gombokat lehet konfigurálni rendesen (F1: Magic Missile - hehe, F2- Abu Dabu jólmegkapod! :) )

    A www.neverwinternights.com szerintem nem a legjobb oldal, ha friss infókat akarsz, bármilyen meglepő.

    Az érdeklődőknek benyomok egy linket:
    Planet Neverwinter A legjobb oldal szerintem!
  • Chris
    #186
    Petyus: ha a téli vizsgaidőszakban adnák ki, akkor abból sok jó nem sülne ki... az egyik a másik rovására menne... :)
    Amikor én legutóbb gépközelben voltam, akkor néztem a friss híreket a nwn honlapon, és ott augusztus akárhányadikán azt írták, hogy év végén megpróbálják, de ha nem, akkor jövő év elején fogják kiadni.

    Kezelőfelületről meg annyit, hogy teljesen triviális, hogy pause nem lesz. (merem azt hinni:) Gondold csak el, hogy viszonyulna egy hirtelen pause-hoz a szerveren kalandozó többi 64 játékos. :) Azt írták a kezelőfelületről, hogy "rendkívül flexibilis, átlátható, könnyen kezelhető lesz". Szerintem higyjünk nekik, hátha... :)

    Érdekes kérdés még szerintem, hogy a pihenést hogyan fogják megoldani. Ledőlsz kedvenc mágusoddal röpke 8 órás memorizálásra... Régebben olvastam erről valamit, de valami értelmetlen mellébeszélésre emlékszem csak a magyarázatból.
    Pausehiány ide, kezelőfelület oda, én akkor is varázstudó karakterrel fogom taposni a birodalmakat.

    Üdv,
    Chris
  • Petyus_
    #185
    Felhozom.
  • Petyus_
    #184
    Süllyedünk :(
  • I.C.ram
    #183
    Infinity engineben mindenszep volt kiveve a 3d-s effektek :)))))) mert az egy nagy rakas szar! :))
  • I.C.ram
    #182
    Hehe en is BG fan vagyok :)) vegigvittem a 2+a kiegeszitot is! ja es MULTIBAN nyomtuk vegig egy rokonnal :))
  • Petyus_
    #181
    I.C.: a varázslócsajra gondolsz? Szerintem jól néz ki, de azt a screent pl. a BG2 fanoknak nyomtam be, mert ez az "izometrikus-szerű" nézetben készült. Rendes 3d-ben biztos jobban mutat a hölgy.

    Rince: hidd el, hogy fog kelleni, mert a varázslateffekteket még csak most csinálják + ha nagy terep lesz, sok szörny... meg ha olyan színvonalú 3D-támogatása lesz, mint az Infinity-nek volt, akkor kell hozzá a vas... :)))
    Nem azért gondolom a hatalmas gépigényt, mert annyira jól néz ki (pl. a Vampire sokkal szebb szerintem), hanem a Bioware-es tapasztalataim miatt. .)
  • Rincewind
    #180
    Ehez azért nem kell GeF3, de még 2 se!
  • I.C.ram
    #179
    hat annyira nem szep ez a kep foleg a balfelso urge nem :((
  • Petyus_
    #178
    Chris: megjelenés 2002. tavasz, tutira. :(
  • Petyus_
    #177
    Szépek, nem? :)
  • Petyus_
    #176