8396
  • Petyus_
    #306
    Gabo: illetve gondoltak már rá, de valaki biztos beperelné őket, ilyesmit mondott.
  • Petyus_
    #305
    Gabo: hmm, ha érdekel a 3Dmax téma, erről is szó volt tegnap a chaten. Nem igazán támogatják az ötletet, és semmivel sem lesz kömyebb a max-os szerkesztés, mint más játékokban.

    Marl: a 6 hónap úgy hangzozz el, hogy vmi kérdésre nem tudott a Marc még válaszolni, és azt mondta "Ask that one again in 6 months".

    KH: a PlanetNw-en már nagyon régen írják a 2002. tavaszt, de mindenhol máshol 2001. karácsony a megjelenés. Szerintem a NWVault-ot érdemesebb követni, mert ott nagyon jófejek a szerkesztők, jóban vannak a Bioware fiúkkal, és kanadaiak ők is.
  • Gabo
    #304
    Nem halódott, csak téli(winter) álmot álmodott... ;)
  • marlowe
    #301
    Petyus: Tényleg hat hónapot mondtak a megjelenésig?
  • Gabo
    #300
    2D vs. 3D:
    Azt hiszem egyértelmű, hogy a BG és az IWD kézzel rajzolt 2D-s hátterei gyönyörűek. Csak azt ne felejtsétek el, hogy egy rugalmasan változtatható játékhoz ez nem használható! Nem hiszem, hogy sokan hozzákezdenének kézzel háteret rajzolni a moduljaikhoz. Arról nem is beszélve, hogy a másik megoldás az egy Dio2 vagy Heroes3 féle pálya előállítás lenne, akkor pedig inkább 3D. 3D-s modelleket készíteni még mindig egyszerűbb, mint a fenti két variáns. Ráadásul sokkal rugalmasabban lehet bővíteni egy jól működö 3D-s engine-nel készített környezetet. Nem lennék meglepve, ha a játék megjelenését követően megjelenne valami konverter progi, aminek segítségével 3D max-ban készült modelleket lehet bevinni a játék rendszerébe.
    Szerintem ennek inkább örülnünk kellene!
  • marlowe
    #299
    Petyus: kicsit bővebben?
  • Petyus_
    #298
    Marl: hmmm... az E3-as alsónemű dolognak utánaérdeklődtem Marc Holmes-nál, naggggyon finom választ adott! :)))
  • marlowe
    #297
    Noxon:

    3D: ez ugyanolyan nézetből lesz mint a BG2, csak 3D engine, minek következtében tudsz zoomolni, meg a kamera tengelyét a függőleges tengely körül elforgatni.
    A 3D engine előnyeként szebb lesz a game, meg sokkal inkább térhatású mint egy 2d, szvsz élvezetesebb.

    Ha érdekel valakit, letöltöttem a Planet Neverwinterről az E3-on készült fél órás "játékmutogatást" - Sajnos a minősége nem a legjobb (sötét, és kis felbontás), :((
    viszont azt azért lehet látni, hogy nem lesz ez csúnya :))

    Ha ebben formában érdekel valakit ( 19x 15Megás darabok MPEG) felteszem így is a honlapra/serverre, de tervem, hogy divx-be átkonvertálom, s így feleakkora, harmadakkora méretű lesz. Esetleg a jobb részeket kivágom és egy vidót szerkesztek belőle - gondolva itt a modemesekre
  • Demeter
    #296
    Igen jó " dolog ", hogy importálahod a karaktereidet ha csak single-ben játszol. Mert ha multit kezdesz akkor nem árt egy új karit indítani 0xp 1-szint mert különben nem leszel regisztrálva Character Vault-on. Egyéne válogatja, hogy megéri e vagy sem. Szerintem mindenképp érdemes " tiszta lappal " indulni.
  • noxon
    #295
    Tök király lesz, hogy a BG-s karit lehet importálni, engem csak a 3d-s akció zavar, vagyis nem vagoyk oda a 3d-s gaméékrért főpleg ne rpgben, nah de nem is szóltam semit, mert máglyára tesztek:-)))) egyszóval én is várom!! meg az Icewind Dale 2-őt nagyon állat kariim vannak ott.....
  • Demeter
    #294
    Nocssak, nocsak Lord hát itt is érdekelt vagy?
    Légy üdvözölve. :)
  • marlowe
    #293
    Látom gyülekezünk itt game-ra várva :))
  • The Lord
    #292
    demeter úrfi, mijen ismerős név ez :-)
  • Demeter
    #291
    És akkor még igencsak finoman fogalmaztál. :)
  • Demeter
    #289
    Nem baj akkor majd az utóvizsga után újra elemedben leszel. Addíg is várunk türelemmel. ;)
    Ja és remélem, hogy a Kósza sûrûbben fog cikkeket írni!! :))
  • Petyus_
    #288
    Köszi Demeter!

    Sajna az én lelkesedésem kicsit alább fog hagyni mostanság, egy csúnya nagy utóvizsga miatt, de igyekszem. Ha más nem, hírek mindig lesznek! :))
  • Demeter
    #287
    Chris&Petyus&marlowe:
    Tetszik az oldalatok! Végre egy lelkes csoport kik szívén viselik eme gyöngyszem alakulását. Igaz a megjelenés dátuma még a jövõ homályába vész, de addíg van mibõl felkészülni.
    Csak így tovább srácok!! Tetszik a " project " Chris. ;)
  • marlowe
    #286
    KHKH: Ugyanezt tudom mondani. Szeretnénk, ha segítenél nekünk, azaz ha kedved van Benne lennél a "team"-ben. Bármi van, küld nekem a fórumos e-mailre, én teszem fel úgyis.:)
  • Petyus_
    #285
    KHKH: Erre a #270 hozzászólásra várunk a Chris-szel egy pár napja! :)))

    Minden, minden, minden, amihez kedved van, és NWN info, jöhet! :))
  • marlowe
    #283
    Na az oldalunk "saját" fóruma ITT, de rövidesen bekerül a link az oldalra is :)
  • marlowe
    #282
    "arghh, már írtam, nem tudok felmenni, céges netező vagyok arghhh"
    Bocs, nem figyeltem :(( Akkor írj a fórumunkba :)) Az oldalon a híreknél van a link, de itt is valahol
  • marlowe
    #279
    Hyder:
    Aha sikerült, www.neverwinternights.ini.hu már az oldalunk, de ugyanez extrában is. (www.extra.hu/neverwinternights)

    KHKH:
    Nagyon jóóó :))
    gyere fel este az #nwn.hu-ra.. (remélem) ott lesznek a többiek is

  • Hyder
    #277
    yo ppl

    marlowe: végülis sikerül átrakatni a(z) .ini.hu -ra az oldalt?
  • I.C.ram
    #276
    nem tudom ki mennyire ismerei a DnD3 szabalyait! de megkerdeznem mennyit tudtok rola
  • Rincewind
    #275
    Törpe?
    Én mióta a Mithril Csarnok a gonosz kezére került és egyedül járom a világot, mindíg örülök, ha egy fajtámbélivel találkozhatom!
    Gyere csatlakozz és Dumathoin áldása legyen rajtad és az elveszett Harcpöröly klánon!

    Cobble Blackstone
    Renegát törpe Pap

    :)
  • marlowe
    #274
    Ja, az #nwn.hu csatornán bennst szoktunk lenni esténként
  • marlowe
    #273
    KHKH: Petyust és Chriss-t keresd, de ami nincs a honlapon bárminek örülünk ( örülök )
  • Gabo
    #272
    Remélem azért a kandalló mellet jut majd hely egy mogorva törpnek is. ;)
  • Jockey
    #271
    kocsma?
    tetszik..:)
  • I.C.ram
    #269
    10 dolcsi egyebkent olyan 3000 forint alatt van par forintocskaval :)))) nem pedig 2500
  • Rincewind
    #268
    >>>Petyus_

    A szokásos 10 dolcsi/hó.
    Olyan 2500 forint lehet, de asszem még annyi se.

    >>>marlowe

    Nem voltál itt a régebben :))
    126-os hozzászólás és környéke!
  • marlowe
    #267
    Amúgy csak game-ra szorítkoznál, vagy egy magyar játékosközösség szervezésében is részt vennél? Vagy DM is lennél? stb..

    A karácsonyban meg egyetértünk azthiszem :) A vizsgák meg... khm...:)

    Ja még a serveres programhoz:
    Van már egy ilyen ingyenes, és jól működő netes hálózat mégpedig az FSGS
    Tehát nem elvetélt az, én bizakodok :)
    Szerintem a gyenge pont a DM-ek lenne... mert azért 24 órás ügyelet...tényleg csak fizetősen megoldható, bár lehet az lesz!

    Erről a témáról, meg óhatatlanul eszembe jutnak a MUD-ok . ezeknek most is nagy sikerük van még. Tehát egy ehhez hasonló világ felépítése is nagy siker lenne, pláne ilyen köntösben.

  • Petyus_
    #266
    Rince: lesz egy hiv. szerver, de az csak listázza a játékokat, chat, meg kiszűri a csalókat. A hivatalos FAQ szerint. De Mocsy biztos jobban tudja. :)

    Amúgy a Galaxies mennyi lesz/hó?
  • Rincewind
    #265
    >>>marlowe

    Ok!
    Az egyetemi netre és a hasonlókra nem gondoltam...
    Igazad :), így már van némi esélye, de még mindíg elég kicsi!

    A Battle.Net szerű központi szerver biztos! Eleve így tervezték a játékot! Asszem a Pc guruban olvastam, de nem biztos...

    Miért anyázna itt bárki is???
    Már a kezdetek óta látogatom ezt a fórumot és legalább annyira várom ezt a játékot, mint ti! Minek vesznék össze a jövőbeli játékos-társaimmal??? :))

    >>>Petyus_

    Ez tuti?
    Bakker! Már évek óta egy jo Dragon Lance játékra várok, erre most kiderül, hogy ilyen nem lesz! Na mind1...

    Az SWG-nek valóban gyönyörű lesz a grafikája, ez tény! De ezzel sajnos együttjár az óriási gépigény is! Szóval SWG előtt még jön egy kissebb Pc upgrade is, ami ugye a NWN előtt nem szükséges, ami elég pozitív!

    Egyébként nagyon remélem, hogy karácsonykor kijön, ugyanis elég szar lenne, ha a két játék egyidőben jönne ki...
    Nem tudnám melyikkel játszak éppen.

  • Petyus_
    #264
    A Bioware szerint a kiegészítőket nem érinti a licensz, ők úgy fogalmaztak, hogy majd az "öltönyös urak" eldöntik, hogy csinálhatják-e, és szerintem ők úgy döntötenek majd, hogy csinálják, mert jó pénz lesz benne. :)

    Ja, a másik kicsit offtopic info, hogy az Interplay-nek csak a Forgotten Realms-re van licensze, pedig gondolom sokan reménykedtetek egy Dragonlance játékban. :(
  • marlowe
    #263
    Ég/horizont az tuti nem lesz , mert, ha lenne sem látnád :)) Igaz elfordítható a kamera, meg zoom, de mindig valamannyire felülről oldalról :)) ( na jó ezt amúgy tőled tudom :))

    Aha időközben leesett nekem is, hogy amolyan keressük meg egymást gyerekek alapon fog menni a dolog...:)) viszont egy mezei home user simán elbír 3-4 gamer-t (pláne, ha a melóhelyen hagyja a servert, és jelszóval lép be :))


    Viszont ez a magyar kocsma..hm.. nagyon megfogott :) Első nap nekikezdek, amint megvan :)
    Aztán én tuti fogok tudni modult is indítani, akkor már egy dimension door egy modulba :))

    A D&D licensz elvesztése mennyiben érinti a játékot? Meg az esetleges +addonokat hozzá?
  • Petyus_
    #262
    Ehh, a kocsma ötlet copyright-os, úgyhogy kedvenc félelf fighter/sorcerer-emnek ingyenpia jár! :)))
  • Petyus_
    #261
    Marl: a Bioware egyértelműen kijelentette, hogy nem tervez állandó világot létrehozni, ez azért is nehéz lenne, mert az Interplay a hírek szerint el fogja veszíteni a D&D licenszt. :(((
    A neverwinter.net-et szerintem az eddigi infok alapján kb. úgy kell elképzelni, mint az Mplayert, vagy a GameSpy arcade-ot, de nem biztos. :)

    A játék grafikája tényleg elég szép, de ha megnézed a QuickTime képeket a Rincewind oldalán, hát, ilyen ég+horizont sajna nem lesz! :(
  • marlowe
    #260
    csak nem bírom megállni, hogy még írjak :))

    Szerintem már az is iszonyat nagy élmény lesz, hogyha akár 20-an vagyunk bennt egy szerveren, és ebből vagy 3 van összekötve...
  • marlowe
    #259
    Az viszont valószínű, hogy lesz egy Battle.net szerűség amit a Bioware állít majd fel, de mivel rengeteg kiegészítőt akarnak létrehozni stb.. még az sem tűnik számomra lehetetlennek, hogy támogatnának egy online világot...de ez megintcsak a távoli jövő....

    Ja, Petyus: Ez a Magyar NWN online Kocsma MARHA JÓÓÓ ötlet :))
    Ezt már a mostaniak ismeretében meg lehetne valósítani. (persze, ha kijött a game).
    Szvsz ebben benne is lennék...

    Más: töltögettem az e3-as "bemutató" videóiból (ahol egy pasi mutogatja játékot működés közben) Hát itt már eszméletlen szépek a fény/árnyék viszonyok....