8396
  • marlowe
    #258
    Na látom felpezsdült a fórum! Igaz kis vitával , de tök jó, hogy nem anyázza senki egymást :))
    Bár szvsz, ezzel ráérünk, ha kijött a game, mert így előre semmit nem lehet még biztosan tudni :))

    Nos, az én véleményem:

    Ricewind írta: Az otthoni gépek az egységes világ részeinek tényleg gyengék, és egy modem tutira nem fog elbírni 64 klienst. Viszont ez NEM fps, tehát LÉNYEGESEN kevesebb információ áramlik a server és a kliens között!

    Másrészt: Munkaelyi serverek, meg nem nem feltétlen a leggyorsab, ebben is igazad van. , de a fentiek tükrében egy 500K-s kapcsolat jónak tűnik ( az más dolog, hogy más a sávszélesség, és a sebesség )

    Viszont! Ha valaki servert állít be az ki lesz? 1 Egyetemista, 2 Egyetemista, 3 Olyan ember aki ért a nethez, és van JÓ nete. :)) Az első kategóriákban elég jó a net ellátottság :))) Na meg a nagy játékfanatikusak is inne kerülnek ki.. szóval online világ terén nem vagyok szkeptikus, de tény, hogy nagyon nagy fába vágták a fejszéjüket :)

    Végezetül egy kis gondolat kisérlet:
    Anno én is csináltam cs servert egy cyrix 166-os on(PI 133Mhz-nek felel meg) 64Mega EDO rammal. Szóval ótvar gép, rálökve az egyetemi netre. És 10-12-en gond nélkül lehetett játszani rajta. ( 30as ping, modem: 100-200 modemtől függően).
    Nos, a mostani cs -serverek gond nélkül kiszolgálnak 20játékost.
    Ha feltételezzük, hogy egy rpg servernek a sávszélesség igénye alacsonyabb.. pl. a fele ennek, akkor már 40 kliensnél járunk, egy otthoni alkatrészekből összerakott gép esetén.

    Nos, lehet tovább ragozni, hogy ha harmadakkora.. stb.... mennyi terhet visel a kliens, mennyit a host.. stb.. de szerintem egy mostani gép simán elbír 64 user-t. (na de mi van, ha csak 40-et?) A gépek száma ami fontos...
  • Petyus_
    #257
    Rince: nem-nem. Éppen kis otthoni gépekről fog menni, bár valóban nem vagyok egy nagy számtech szakértő, de azt hiszem ezt hívják "peer-to-peer"-nek.
  • Rincewind
    #256
    "akkor a Bioware honnan veszi ezt a 64 játékos/szerver dumát? Ők csak sejtik mit tud a progi, nem? Meg úgy oldják meg a játékot, hogy lag-gel is OKés legyen valamennyire"

    Ennek semmi köze magához a programhoz!
    Ennek csak a szerverekhez van köze!
    Valamit félreértettél! Ha ugyanis te megveszed eredetiben a játékot, akkor nem kis otthoni szerverekre csatlakozol, hanem központi Gyári szerverekre! Úgy mint a Battle.Net-en! Épp ez a lényege. Azért kell megvenni eredetiben, hogy ne kelljen otthoni kókány szerverekre csatlakozni! Érted már? Én nem a program képességeit vitattam, ugyanis annak itt semmi jelentősége...

    Ez a kocsmázás+boltolás+magyar modul tetszik :))
  • Petyus_
    #255
    Rince: akkor a Bioware honnan veszi ezt a 64 játékos/szerver dumát? Ők csak sejtik mit tud a progi, nem? Meg úgy oldják meg a játékot, hogy lag-gel is OKés legyen valamennyire, elvégre ez nem FPS. :) Mondjuk az is igaz, hogy azt elhiszem, hogy a Bioware csinálja a legélvezetesebb játékot, legjobb D&D hangulatot, legjobb sztorit, de a legjobb motort... engem pl. a BG2 ismertetett meg a "3D lassítókártya" fogalmával. :))))

    Ami a Massive Online dolgot illeti: hát pl. az is kicsit massive online lesz, ami nekem a dédelgetett álmom. :)) Ami az lenne, hogy lenne egy nyugis kis kocsma valahol Faerunon, ahol összegyűlnének a magyar játékosok, ott dumálnának, iszogatnának, bizniszelnének a karakterek, és innen indulnának portálokon keresztül a magyar modulokba. :)) Ez tutira kivitelezhető, és nagyon jó lenne. :)
  • Rincewind
    #254
    Nos akkor sajnos most rá kell, hogy mondjam, hogy soha nem fog összejönni!

    Az otthoni NET elérések (legyen az Cable T1, ADSL, vagy bármi), semmik!!! Ezeknek a sebessége túl lassú és túlontúl megbízhatatlanok! Azok a szerverek csuppa LAGGból fognak állni, márha tényleg felállnak valaha! Szervert csak és kizárólag szolgáltatónál lehet indítani, különben nem ér az egész semmit! Tapasztalatból beszélek! Az én Kábel elérésemmel, nem lehetett olyan Counter Strike Servert indítani, ahol 5 játékos lagg mentesen tudott volna játszani és ne lettek volna állandóan connection problemek, pedig megy 500 k/s-el!!! És akkor ez még nem is 64 játékos! Otthonról képtelenség szervert indítani! Ez sajnos tény ...

    Nem, sajnos az NWN nem lesz MMO RPG soha! Bár ezt én sajnálom a legjobban :(

    De azért, az se lesz semmi, mikor egymás moduljait oldogatjuk meg :))
  • Petyus_
    #253
    Rince: amit leírtam, természetesen csak a jéghegy csúcsa! :)

    Ha megnézed az oldalukat, egyáltalán nem tűnik amatőr kezdeményezésnak - bár valóban "lelkes amatőrök" csinálják, de néha ők jobbat képesek kihozni, mint a hivatalosak.

    A szervereket "adományozzák", és itt ne légkondis terembe bepakolt hiperszuper szerverekre gondolj, hanem akár egy jobb PCre, kábel, ADSL vagy T1 internettel. Ezekből viszont sok van, az oldalon fenn is van a szerver térkép. A szerverek Faerun egy kis szeletét jelképezik, de azért nem olyan kicsik ezek a területek. Azt is meg fogják oldani, hogy Faerun részei mindig online legyenek.

    Az ellenőrzésről: ez a NWN egyik erőssége, hogy én pl. nehezen döntenék, hogy DM-kedni vagy játszani élvezetesebb. DMeik vannak, de jelentkezni is lehet, és megvizsgálják az illetőt, hogy mennyire van otthon D&D, FR vonalon. Tehát belőlük is lesz elég.

    Az elemekből összerakott helyszínek felvetéseddel igazából nem tudok mit kezdeni, ez minden computer játékban így van, EverQuest-ben is kell "zónázni", nem? A portálokat egyébként kiveszik, tehát nem varázsportálokon fogsz közlekedni, hanem csak átgyalogolsz a másik szerverre.

    Szerintem biztos lesz belőle valami, de az is valószínű, hogy én azért túlontúl lelkes vagyok. :)))
  • Rincewind
    #252
    Már elolvastam ( a ti oldalatokon) :))

    Nos a véleményem erről a következő:

    Nem valószínű, hogy összejön! Túl nagy falat ez, arról nem is beszélve, hogy mivel elemekből rakod össze a helyszíneket, egy idő után nagyon változatlan és unalmas lenne a terep!
    És szerinted mennyi embernek kéne fentlenni a szervereken, hogy mindenkit ellenőrizni tudjanak (mert lesz munka a DM-ek rendesen).
    Valamint lévén, hogy ez egy amatőr kezdeményezés, szerintetek honnan fogják fedezni a szerverekre a pénzt! Ugyanis elárulom, 4 szerver éves fentartása mindennel együtt kb. 50.000 dollár). És ezt nem az újjamból szoptam, hanem Andrew Gower mondta, a Runescape online rpg készítője!

    Én szeretném a legjobban, hogy összejöjjön ez a próbálkozás, de szerintem eleve halálra van ítélve :(( Szóval ne nagyon reménykedjetek! Hacsak maguk a játék készítői nem hoznak egyet létre, de erre jelenleg nem sok az esély...
  • Rincewind
    #251
    8)=)

    Egy kis reklám!

    Nektek is meg nekem is jó!
  • Rincewind
    #250

    Beindulltak a 2002-ben megjelenő online RPG-k magyar Fun-sitejai. Ha minden összejön, akkor az angolul nem nagyon tudók is nyomon követhetik e két játék fejlesztését:





  • marlowe
    #249
    Mondjuk, ha lesz a Neverwinternek legalább olyan szintű grafikája, mint a summonernek ( ahogy eddig áll lesz), akkor az már megüti a mércét, és érdemes lesz vele játszani. Arról nem is beszélve, hogy a gépigény sokat számit ám, pláne kis hazánkban :)

    Ha meg már a grafika elfogadható, onnantól kezdve meg a játékélmény válik fontossá :))

    Ja, olvastam, hogy az nwn-ben már lesz hang alapú kommunikáció is benne, sőt üzengetési lehetőség is...:)) Az amit anno a diablo2-ben is igértek :)
  • Petyus_
    #248
    Rince: nézd meg az ALFA linket, és rájössz, hogy a NWN A MORPG-knek is vetélytársa, sőt, szerintem sokkal több lehetőség van benne.

    A "rivális" játékokat csak így viccesen írtam... egyébként sajna a NWN grafikában biztos nem versenyhet a SW:Galaxies-zal.
  • marlowe
    #247
    Szerintem akit, érdekel ez a játék, vagy esetleg kiváncsi rá mi is lehet, annak érdemes ellátogatnia a Magyar Neverwinter Nights rajongói honlapra :)
    Mostmár van elég információ, és egész összeszedetten, hogy aki nem tudja mi ez, az képet kapjon róla.. Aki meg tudja, az meg csak nézze meg 1xűen, és írjon róla véleményt :)
  • marlowe
    #246
    Na, ezt a témát túltárgyaltuk :)) Csináltunk fórumot amúgy, az oldalról elérhető, igaz még csak a hírekben van a link :)
  • Rincewind
    #245
    Mi az, hogy rivalis jaték ? ? ? ? ?
    Semmi köze a ketőnek egymáshoz!
    A STG MMO RPG!
    A NWN meg sima RPG!
    Én például mindkettővel fogok játszani.

    Rince

    u.i.: Az oldalam meg nem egy nagy durranás (csak leloptam a fosite grafikáit és újra megszerkesztettem). Nem is azért hoztam fel, csak, hogy nem egy olyan ördöngősség az a fórum (már, ha szűkségetek van rá), nekem kb. 1.5 percembe került :))
  • Petyus_
    #244
    Na, felhozom az oldalt egy érdekesebb linkkel:
    ALFA

    Rince: bár a rivális játékunkat népszerűsíted, el kell ismerjem, szép az oldalad! :)
  • Rincewind
    #243

    Talán így helyes :/
  • Rincewind
    #242
    Hát nem egy nagy dolog!

    Én tegnap 3 óra hossza alatt öszedobtem egy Star Wars Galaxies Fan Site-ot:

  • marlowe
    #241
    Köszi a tippet! Gondoltunk már rá, de jelenleg időhiánnyal küszködök(ünk), de amint tudom létrehozunk valamit
  • Rincewind
    #240
    Bocs
    http://forum.supergamez.hu
  • Rincewind
    #239
    Gondoltatok már arra, hogy fórumot raktok az oldalra???

    Mondjuk egy ilyet mint ez, ahol most vagyunk!
    Például innen:
    http://freeforum.supergamez.hu
  • Chris
    #238
    Na újra itt tobzódom, korábban mint ígértem.

    Srácok, ott az icq vagy a telefon a technikai részletek megtárgyalására, ne már egy nyilvános fórumon tegyük mindezt. Egy bűvész sem engedi, hogy a nagyközönség bekukucskáljon a színfalak mögé ugyebár. :)
  • marlowe
    #237
    Megint frissítettem, de Petyus fordítására még nem volt időm/energiám.
    Viszont a galéria és a letöltés , valamint a Linkek menüpont bővült.

    Petyus: Megnéznéd a linkeket, hogy melyik működik? mert nekem nem volt energiám. :))
    Ja, és mivel te vagy benne a témában jobban, jó lenne egy 1-5ig való pontozás tartalom, frissesség kinézet alapján. De 5-ös már csak a full infós, napi frissességű, és csodaszép oldal lehet, tehát ilyen ne legyen :))

    Ja, ha van időd, akkor valami betűtipust is jó lenne találni ( az alapok között ) a szöveges részeknek... Most ahhoz sincs már energiám :) Úgyhogy most olyan, amilyen.
  • marlowe
    #236
    Na felhozom már 1x énis a topicot :)

    A honlapnak csinálGATom a menürendszerét ( a gat fontos :)), de ha kész lett, utána dömperrel lehet hordani bele az anyagot :))
    Szóval fordításra fel :)

    Most nekiesek hátha jutok valamire még ma
  • Petyus_
    #235
    Mondanivalóm nincs sok, de süllyedünk... :)
  • Petyus_
    #234
    Ehh, vészesen süllyedünk. :)
  • Petyus_
    #233
    irc.extra.hu mondjuk jó :)

    www.neverwinternights.ini.hu - alakul az oldal! :)
  • I.C.ram
    #232
    hehe Petyus azt elfelejtetted odairni hogy melyik szerver az irc-n :))
  • [SaintS]Hicks
    #231
    yo ppl

    Chris ha kell help csak kiálts Hicks bácsinak és segít :)
  • I.C.ram
    #230
    de en megporbalok egy TOPIC-ot regelni neki :))
  • Petyus_
    #229
    #nwn.hu
  • marlowe
    #228
    Na akkor nem kéne egy irc-re mennünk? Nem itt szétgányolni a topicot ? :))
  • Chris
    #227
    Petyus: akkor teljesen egy szinten állunk. :)
  • Petyus_
    #226
    Chris: az enyémet tudod, én teljes mellszélességgel támogatom, az index-es topicban volt egy Axon nevű srác, aki már régen ígér egy honlapot, de eltűnt.

    Ha lesz belőle vmi, én is segítek, amiben tudok, de nagy html/java varázslatokra nem vagyok képes. :)
  • Chris
    #225
    Én a látószög dolgot a hagyományos, "offline" értelmezésében értettem. Tehát a karakterednek fix a látószöge, ezáltal neked is...

    Marlowe: üdvözlet néked. Örülök, hogy friss vér is keveredett ebbe a már-már egyhangú topicba. Látogasd bátran ezt a fórumot a közeljövőben.
    Az igazság az, hogy egyre többen gyűlünk össze, promótálva ezt a magyar Nwn honlap ötletet... Lehet, hogy realizálni kéne a dolgot lassan. Szívesen vállalom a főszerkesztői pozíciót, cikkeket is bátran írok maroknyi szabadidőmben. :)
    Véleményeket kérnék.
  • Petyus_
    #224
    Marlowe: yes-yes-yes nagyon is érdekel! :))
  • Petyus_
    #223
    Nemm, félreértettem, bocs, láma vagyok... szóval csak annyira fix, hogy nem lehet az eget kémlelni, mert ég/horizont nem lesz, de különben szabad forgás/zoom... tehát annyit jelent, hogy fixen felülről/oldalról látod a karaktered. BOCSI...
  • marlowe
    #222
    Na fijúggg... én is várom már ezt a game-t.

    Jelentkeznék DM-nek is, de a magyar server-t is vállalnám (elhelyezés, esetleg gép biztosítás stb...)
    ,valamint a honlap+ klánban is benne lennék.

    Szóval akit érdekel adolog, az e-mailban keressen meg!
    Meg akár itt a fórumon, de ezt meg nem olvasom túl gyakran.

    (ui: én is remélem, hogy nem vizsgaidőszakban/ vagy előtte jelenik meg)
  • Petyus_
    #221
    Chris, tényleg nem értjük egymást, mert a fix látószög az izometrikus lenne... várj, pill.
  • Chris
    #220
    Petyus, ebben egyetértünk, tényleg "kenyeret, cirkuszt és infot a népnek", ha már a régi római szólást vesszük így kifordítva. :)

    Fix látószög dolog szerintem tökéletes (tumbréjder, ha úgy tetszik), mivel ez realisztikusabb, mint a forgatható kamera. Az okokat már kifejtettem lentebb.
  • Petyus_
    #219
    Viszont ez a fix látószög dolog aggaszt, mert valahol láttam egy aug. 15.-ei FAQ-ot a játékról, és mintha ezt mondta volna a Bioware-es arc. Remélem félreértettem! :)