34579
RuneScape
  • Bith
    #150
    Nem lehet 14. Az elején van 1-ed. És 14-et lehet összeszedni.
  • Gladiator
    #147
    hol vant itt a champions guide?
  • Gladiator
    #146
    IGEN!!!! Meg van mind 1 15 infuence pont!!!!
    vagy nem... nekem cvsak 14 van. (???)

    A farokba!! Most mivan?

    csa
  • Gladiator
    #145
    Én most megyek játszani, remélem mások is jönnek. tell HUNGARY_2 -vel üzenjetek nekem...
  • Bith
    #144
    :)))
    Egy idő után olyan lassan halad a dolog :(. 31-es a smithingem, de mar baromira unom tápolni...
    Ha nem lennének ilyen messze a a helyek, amik kellenek, akkor mindjárt jobb lenne, de ez a rengeteg sétálgatás már igaziból is fáraszt.
  • Dikkma
    #137
    Pontosan ettől féltem... és így engem azért még meg tudnak támadni, ugye?
  • Gladiator
    #136
    na, a vampiros quest is kesz. mardt kemeny 3 eletem mire megoltem. de olyan szar sebzese van annak a karonak
    4 a sebzese, a kardomnak meg 32.

    na bye all
  • Bith
    #134
    A kastény keleti oldalán felül a fal tövében (kívül!). Ahol van egy ketrecbe zárt medve is (vagy mi).
  • Bruce
    #133
    Hi all!

    Nem tudja valaki hogy hajszálpontosan hol kell használni a vödör vizet a silverlghtos questben? Apontos hely kéne mert már mindenhol próbáltam de sehol nem működött.
  • Gladiator
    #132
    én most megint megyek játszani. 3 óta játszok:-)_
  • Gladiator
    #131
    Dikkma!! Embert csak akkor tudsz ölni, ha amikor csinálod az embert beállítod.
  • Dikkma
    #129
    NEm azért, de embert én nem is tudok ölni. Hogyan köll?
  • Bith
    #128
    Ja! Mondtam már, hogy utálok bányászni? :) Ez már csak abból is látszik, hogy a mining szintem 40-es. Baromi uncsi a bányászat.
    A smithing meg amúgy 29. Mostanában mellesleg általában egy rump23 nevű fazonnal mászkálok, valami amcsi Michigan-ből. Azért nem árt elkerülnötök, ha nem vagyok vele, mert szereti leölni azokat, akiknél valami jó cuccot lát :). Persze engem nem tud ;).
  • Bith
    #126
    Na, már csak nagyon kevés kell,hogy tudjak végre acélt is csiholni :). De most megyek inni. In real life! :)))
    További jó játékot!
  • Dikkma
    #125
    A ROHADT ÉLETBE! SCHYTE, HUNGARIAN2: LEMARADTAM A CSATORNÁBAN, ÉS EGY KÖCSÖG SKORPIÓ MEGDÁGOTT.
    NEM MENT EL A KEDVEM, SŐT, MOST JÖTT MEG IGAZÁN, DE ABBAHAGYYTAM, MERT MEGJÖTT TOMCAT AZ MSN-EN, OSZT BUNKÓ DOLOG NEM BESZÉLGETNI. HOLNAP NEM, DE A HÉTEN GYAKRAN FENN LESZEK. SAJNA CSAK KB. 5-6 IG, NEM HISZEM, HOGY TALAKOZNI FOGUNK, DE LEHET! HÉTVÉGÉN MEG MAJD TUTIRA!
    VALSZEG MÉG MA ÉJSZAKA IS FENN LESZEK!

    NA CSÁ!
  • Gladiator
    #123
    hogy a p*csába kell húst sütni, mind1iket el*aszom!!!!!
  • Gladiator
    #118
    STEVE UZENGETEK NEKED, GYERE A KOVACSMŰHYELYHETZ!!!
  • Gladiator
    #116
    hi játszol most??
  • Gladiator
    #115
    nah... megoldottam egyedül az arraw páncélja questet
  • Gladiator
    #110
    na, hova lettél???
  • Gladiator
    #108
    hehe... most ölt meg egy szörny egy palit, azt én meg felvettem a cuccait, oszt 32 sebzésű kardhja volt, meg iron kite shildje
  • Gladiator
    #107
    hOGY LEEHT VARÁZSOLNI???
  • Gladiator
    #106
    más: mire jó az infuence pontok???
  • Gladiator
    #105
    Ha valakinek megvan a fekete és a sárga burnst vagy mi amit az imphe elloptak, az légyszi adja neekm, mert nemtom megszerezni.

    Amúg, ha valaki most jön játszani, akkor HUNGARY 2 néven vagyok. Üzenjen, mert utálok egyedül játszani...
  • Gladiator
    #104
    Na, nemtom írtátok-e már az Ernest keresése questet, de akkor most leírom:

    1. beszél vikróriával a Drynor Mayor kertjében.
    2. Menj be a kastélyba a legfelső szuintre és beszélj a tudóssal. Kérni fog tőled valamit, de nemtom sorban, hogy mit.
    3. fog kérni egy csövet, amit lent van az első szinten egy zombi őrzi, de zárva van az ajtó.
    4. menj hátra a rakátárba, és vegyél fel egy lapátot. MEnj ki az ajtón, és kezd el menni (csak egy irányba lehet)
    5. találni fogsz egy kupac földet, azon használd a lapátot. Akokr kiveszi neked a kulcsot.
    6. most már kinyithatod az ajtót. Vedd ki a csövet és menj a túdóshoz.
    7. Kell neki valami mérő, ami a szökőkútbn van. Vedd fel a halkaját a 2. emeleten, és az első emeleten lévő méreggel ötvözd. A kapott halmérget öntsd bele a kertben lévő szökőkútba, hogy megdögöljebnek a piranhaák. Vedd i a hőmérőt, és vidd vissza a tudósnak.
    8. kell még neki egy kancsó olaj, amit a pincében találsz. Én nemtudom, hol van a kulcs, ezért megvettem.
    9. a Doki visszaváltoztatja a csirkét, és te kapsz 300 aranyat.
    10. Gyűjts be a hálákodást viktóriától.
    11. The end
  • Bith
    #102
    Ja elfelejtettem mondani, hogy kell, hogy legyen nálunk egy kalapács is!
  • Bith
    #101
    Villogó betűket már írtam! :)
    De még1x: @ran@
    Ezzel lehet villogó módba váltani. Pl. "@ran@ ez villogni fog, jól"

    Vámpíros küldi:
    1. Draynor Manor-tól délre van egy útkereszteződés, ahol van egy kis falu. Itt kapjuk meg az egyik fickótól a küldit. Ugyanitt vegyünk fel az egyik ház emeletén lévő szekrényből egy fokhagymát! (garlic) Kelleni fog.
    2. A fickó a Jolly Boar Inn-be küld bennünket, ahol egy másik emberrel kell dumálni. Ez a hely a Varrock-i templom felett északra van, a térképen job felül. Itt venni kell kb. 2 sört a faszinak, mire az kioktat, hogy hogyan kell vámpírt ölni. ad egy fa karót.
    3. Mehetünk Draynor Manor-ba a vámpírhoz (a pincében van). Ha még nem tettük, akkor ki kell nyitni a koporsót, és keresni benne, erre előugrik a srác. Fegyvernek a kapott karót kell használni, csak azzal lehet leölni. A fokhagymának azért kell nálunk lenni, mert az egyből levesz az életéből 10HP-t.
    4. Ha legyőztük, akkor kész a quaest. A jutalom 3 influence pont, és 5 attack point (de állítolag ez változó).

    Influence pontokat a következő küldetések adnak: vámpíros (3), Ernest keresése (4), Delrit avagy Silverlight (4), Romeó és Júlia (4). Így jön össze a jelenleg elérhető max. 15. Ha ennyi megvan, akkor be tudunk menni a Champions Guild-be.
  • Bith
    #97
    Na jó leírok már én is egy küldit :).
    Ez a Silverlight-os lenne (Delrith).
    1. A cigányasszonnyal (Gypsy) kell beszélni Varrock főterén, és rendesen kifaggatni.
    2. A kastélyban (Varrock, északra) beszélni kell az őrök főnökével, aki elmondja, hogy odaadná a kardot, de 3 kulcs kell, mert el van zárva.
    3. Az egyik kulcsot odaadta egy őrnek, aki fent van a kastély őrszárnyában (egy létra visz fel), duma után odaadja.
    4. Az másik kulcs az nála lenne, de beleejtette a csatornába (drain)...megoldás: le kell locsolni egy vödör vízzel a csatornába, ez lemossa a kulcsot, aztán fel lehet venni a Sewers-ben.
    5. A harmadik kulcs az az egyik varázslónál (Wizard) van a Wizard's Tower első emeletén. Elzárta egy ládába egy varázslattal, amihez kéne neki 25 csontot vinni, hogy kinyithassa. Ha odacuccoltad a 25 csontot (2 fordulóból megoldható a dolog), akkor odaadja a kulcsot.
    6. A 3 kulccsal vissza kell menni a az őrhöz, erre odaadja a Silverligh kardot (semmi extra amúgy 11/11-es kard, mint az Iron Longsword).
    7. Ezzel a karddal kell letámadni a Delrith démont a Stonehengde közepén. De a Gypsy még azt is mondta, hogy majd el kell mormolni egy varázsigét is, különben regenerálódik a szörnyi. Ez egyszerű, mert mindenkinél a 4. sor lesz az :). Tehát, ha megjelenik 4 választható szöveg a csata közben, akkor a legalsót kell választani. erre meghal a Delrith és kész a quest. A jutalom asszem 4 influence pont.

    Bocs a nevekre nem emléxem, de a térképen sárga pöttyel vannak jelölve az NPC-k, szal nem nagy kunszt megtalálni őket.
  • Gladiator
    #95
    honnan lehet stehngh potiont szerezni??? Lehet csinálni is amúgy...
  • Gladiator
    #94
    Nekem van 1 fehér és egy pirps bread-em, ha kéne valakinek. DE nem adom ám ingyen....
  • Gladiator
    #92
    egy online játék.

    http://jagex.com/runescape.html
  • palace
    #91
    mi az a runescape?
  • palace
    #87
    az oldalamon csináltam egy RUNE-al foglalkozó forumtémát, ha érdekel, vagy akarsz valamit irni bele nézd meg!
    http://palace.sphosting.com
    (és ott term. a forum!)
  • Gladiator
    #84
    Ricewind!

    1/2/3/4/5 az én vagyok, de nem az a nevem, hanem hungary1
    hungary2
    hungary3
    hungary4
    hungary5
    :-)

    És én is aktívan játszok...

    csá all

    most is megyek
  • Gabo
    #81
    Rincewind:
    Úgy látom, hogy elbeszélünk egymás mellett.
    Tény és való, hogy az RS-t nem egészen lehet RPG-nek tekinteni, de ennek ellenére az áltatlam leírt dolgok többségének lehetősége benne van. Nem kimondottan a hibákat keresem a játékban, és meg fogja kapni (talán) a második esélyét is, ha legalább nagy vonalakban megvalósul néhány dolog amiről írtam. Csak örülni tudok az általad leírt történeteknek és remélem az ilyen jellegű megnyilvánulások csak szaporodni fognak.
    A Dibalo2-t és az FPS-ek világát csak példaként említettem a klánokkal kapcsolatban. A D2-t soha nem soroltam az RPG-k közé, bár ennek ellenére szerintem egy kellemes játék. Sajnos a hozzá hasonló progik kártékony hatását a valódi szerepjátékokra "saját" bőrömön tapasztaltam, és erről alighanem Kombi is mesélhetne.
    A számítógépes RPG-kről írtakkal egyetértek, de kiegészíteném még a Fallout 1-2-vel is a listát.
  • Bith
    #80
    Szerintem egyszerűbb, ha megtudni, hogy valaki játszik-e éppen, ha nyomsz neki egy tell-t. Ha nincs ott, akkor azt kapod, hogy nincs ilyen játékos. Én pl. ma kipróbáltam az itt leírtakat, de nem voltatok már.

    Villogó betűkre @ran@ -nal lehet váltani. (érdekes módon ez az egyik leggyakoribb kérdés a játékban, ahogy észrevettem :))
  • Rincewind
    #79
    Az én karakterem:

    Cobble
    18/12/20/20
    most kezdtem varázslásra gyúrni, de még csak négyes. Kinézet: Iron Full helm, Iron Body armour és Bronz leg armour. +Black cape.
    Ja, és az enyém sem PK.

    >>>Lacc
    Menj el a piactérre, ne szarakodj azokkal a kurva IMPekkel. Én fél óra alatt megszereztem 3 Bead-et, és nem került többe ez az egész 230 aranyamnál. Csak tudni kell alkudni.
    Ja igen, te is írhatnál le questeket...

    >>>Kombi
    Az impes questet a Wizard's tower második szintjén wizard Mizgog adja. Te is írj le questet szájbarágósan, ami még nem szerpel a fórumon...

    >>>Bith
    No problem...

    FIGYELEM,FIGYELEM,FIGYELEM!!!
    Tehát aki egy magyar partyban szeretne kalandozni annak itt egy lehetőség. Minden este 10:10-től 10:25-ig van találkozó a Varrocki csatornalejáratnál. Tehát aki szeretné partyban nyomni az legyen ott. AMÍG LE NEM SZAVAZZÁK ADDIG MINDEN NAP EZ VAN ÉRVÉNYBEN.
    Én holnap még valószínűleg kihagyom, mert túl akarok lenni végre ezeken a rohadt impeken, de ha kész vagyok én is ott leszek minden este.

    by, Rincewind

    ui.: Hogyan lehet színes és villogó betűket berakni? Mint a Quake-ben?
  • Bith
    #77
    Hehhe, na pont aki alattam ír Őt okítgattam picit. Mondjuk nem nagyon még :).
  • Bith
    #76
    Rincewind!
    Bocs! :) Most övök az RS-ről (meg megszakadt akapcsolat, és nem is tudok még visszamenni...lehet, hogy leattlítottak a szervert kicsit), és ott leszólított egy Cobble nevű fazon. Most olvasom, hogy Te voltál az :)). Bocsesz, csak alig figyeltem másra, mert egy havert oktatgattam éppen, aki most kezdte el. amúgy visszakérdeztem, csak azt meg te nem láttad :)).
  • Rincewind
    #72
    >>>Lacc
    Kissé félreértetted. Azok mellett van csillag akik aktívan nyomulnak, és nem azok mellett akikről semmi hír. Ok? Én is minden este fent vagyok és lám, ott a csillag Cobble mellett.
    Ja, igen, ha már olyan sok küldetést megcsinálták akkor igazán leírhatnás egy pár nagyobbat. Had legyen ez a fórum segítség mindenkinek.

    >>>Gabo
    Igazad van, de ez a Runescape. Szerintem nem sorolható egy lapra egy igazi RPG-vel. És azt kell kihasználni ami van. Próbáld azt élvezni amit nyújt, és nem a hibákat keresni. Akkor talán te is megtalálod az élvezetet benne. Egyébként, hogyan tudod összeegyeztetni, a szerepjátékok iránti igényességedet és elvárásaidat, mondjuk a Diablo2-vel. Mert valljuk be, hogy több köze van mondjuk a Quake-hez mint a Szerepjátékokhoz. Egyszerű gyilkolászós Hack&Slash, néhány gagyi küldetéssel. Igazából én számítógépen még csak egy igazi RPG-vel találkoztam. Ez pedig a Baldurs Gate 1-2 volt, meg mondjuk még a Planescape Torment. De visszatérve az RS-re, sajnos te rossz tapasztalatokkal "gazdagodtál" az első játékod alkalmával, és ez kivetül az egész szemléletedre. Ellenben én eddig csak jókat mondhatok el a többi átlag 6-700 játékosról. Már 2-szer fordult elő velem, hogy halál után visszamenve a helyszínre, az ott tartózkodók mindent visszaadtak mind egy szálig. Pedig senki nem kényszerítette őket. Nyugodtan eladhatták volna, ők mégis visszaadták. Vagy egy másik történet:

    Meghaltam, de egy nagyon forgalmas helyen, és a tárgyaim természetesen sehol nem voltak, mire visszaértem. Erre kiálltam, és elkezdtem fegyverért kunyerálni. Kb 5 perc múlva megáll egy harcos, és ezt kérdi:
    "Who need's weapon?"
    Mondtam, hogy én, erre ő teljesen ingyen hozzám, vágot egy steel battle axe-ot. Odaírtam neki:
    "You're a god, my friend."
    Erre ő:
    "Not, I'm an angel :)"
    És elhúzott. Többet azóta sem láttam.

    Ezt a hülye kis történetet csak azért írtam le, hogy te is lásd nem mindenki csak a haszonszerzés miatt játszik. Van akinek szórakozást nyújt, hogy kicsit kiléphet ebből a világból egy másik fantáziavilágba. Még ha kissé igénytellen környezetbe is :)Partyban nyomni, pedig szerintem élvezet, az hiányosságok ellenére is, hiszen közben beszélgettek, cserélgettek, és jól szórakoztok. Persze rengeteg hiányosság van még benne, de szerintem ez a játék pont attól, hogy 6-700-an játszanak egyszerre, rendelkezik egy olyan feelingel, amit egy single player játék nem mondhat el magáról. Ezért van az, hogy minden este legalább 2 órát ott ülök előtte. Egyébként az általad említett próblémákkal mind egy szálig egyetértek én is, de szerintem a tökéletes Online RPG-re még vagy 10-20 évet kell várni. Én adnék neki még egy esélyt..., nem?

    Rincewind