34579
RuneScape
  • Lacc
    #444
    Hát igen, én is így jártam... De újra beálltam bizniszelni. Túl kell ezen magad tenni. Én is tudok kölcsönadni úgy 500-at, csak szólj! Dungeon-okba úgy viszik a sütiket és a kenyereket, mint a cukrot! Cool ez a kukta-biznisz. Mondjuk kovácsolással biztos többet lehet keresni, de ez szerintem változatosabb.
  • Gladiator
    #443
    Az az moss Giant, de én tudok adni kb. 200 aranyat.
  • Gladiator
    #441
    Almát abban a sütőházban lehet találni.
  • Lacc
    #440
    =)
  • Lacc
    #437
    Ez érdekes, mert elémetileg a redberry pie kevesebbet ad... Nekem is volt már olyan, hogy egy bronzkardot eladtam 200 aranyért! De persze vannak olyan kovácsmesterek itt, akiknek csak úgy zsbbe van több ezer arany, és még pár tízezer a bankban. Ők, ha mondok a piacon egy árat, a duplájáért veszik meg. Nem semmi. De szerintem ez így nem teljesen játék, jobb ha érezni a pénz súlyát. Nagy mákod volt ezzel a manussal! Én olyan 5-600-at szoktam kaszálni (az is igaz, hogy én sütök kenyeret is, meg bor is szokott nálam lenni, csak a változatosság kedvéért, és azok nem érnek annyit, mint a pie-ok).
  • Lacc
    #434
    Varrockban a főtéren van egy manusz. A nevére nem nagyon emlékszem, de ő az, akitől meg lehet tudni a pajzsos questben, hogy hol van az egyik banda. Végül is csak két gépi karakter van ott, Rómeó, meg ez (talán Baraek, de nem biztos). Ő megveszi 12 aranyért darabját.
  • Rincewind
    #433
    Ki veszi meg a medveprémeket, hol és mennyiért?
  • Rincewind
    #432
    >>>Disno

    Szerintem legyen a neve: "Dustbean"
    A kódja meg: "dangels"

    :)
  • Lacc
    #429
    Szerintem inkább "Leltaros", vagy valami ilyesmi legyen a neve. Végül is, nem szemetet teszünk bele... =). A password pedig mondjuk "dangels", vagy ilyesmi.
  • Lacc
    #425
    Én két helyet tudok még: a déli erdőben van egy (ahol a börtön is van), ha jól emléxem, akkor víz-rúna, és a Lumbidge-i kastély földszintjén, valamelyik felfelé vezető létre melletti asztalon. De ha gyorsan akarsz viszonlag sok rúnát szerezni, akkor menj el a fekete-mágusokhoz, és a szakállasokat nyírd ki, azok van, mikor 12 is elejtenek, mikor kinyírod őket! Néha a sima feket-mágusok is elejtenek 5-6-ot.
    Ja, és már újra jöhet segíteni, aki akar az eladásokban! Üzenjetek!
  • Rincewind
    #422
    >>>Lacc & KKrisz

    Szívemből szóltatok. Pont ez volt a célom, mikor létrehoztam a klánunkat. Egy kellemes baráti társaság, ahol mindenki számíthat a másikra. Örülök, hogy ti ezt látjátok jónak!

    A Klánoldalakon meg ne keressetek frissítést, mert már csak az új címre fogom feltenni az új oldalakat.

    Rincewind
  • Lacc
    #421
    =) Gladiator te is nézted a Briliáns csapdát? Igen cool film volt. Sean Connery rulz.
    Ja, amúgy már van sapim. Vettem egyet 100-ért. Eladtam minden páncélom. Most egy szál mithril longsword-al rohangálok =).
  • Gladiator
    #419
    Lacc!!! Ha 5 percig válaszolsz, akkor oda adom a sapimat, csak siess, mert kezdődik a brliliáns csapda...
  • Lacc
    #418
    A rohadt életbe. Most jövök rá, hogy elvesztettem mind a két kukta-sapkámat! Most nem tudok bemenni a guild-be. =( Se pénz, se sapka. =) Majd szólok, ha megint beindul a kajakészítés, és megint jöhet sagíteni, aki akar.
  • Lacc
    #416
    Nem volt, hanem most is az van: minden új lamer, meg úgy általában a játékosok 40%-a hozzájuk lép be. És ők ennek örülnek (úgy látszik). Senki sem ismer sekit, túl sokan vannak, az egész olyan személytelen, mintha csak egy része lennél egy gépnek. Szerintem egy klán azért fontos, hogy baráti körben legyünk. Meg ilyesmi...
  • Lacc
    #414
    Vazz! Meghaltam minden pénzemmel. Megint adhatok el egy rakás pitét. =(
  • Lacc
    #413
    Okok, én csak azért mondtam, mert kéne valami hely, ahol látja a többi magyar gamer is a lapot, hogy tudják, hogy van ilyen (nem hiszem, hogy mindenki jár ebbe a fórumba). De végül is nem annyira fontos, elég ennyi tag is, nehogy a Sabre sorsára jussunk. Az a jó, ha mindenki ismer mindenkit.
  • Lacc
    #406
    Most beszálltam a kaja-bizniszbe. Szükségem lenne segítőre, aki eladja a kajákat. Főleg a csatornákban és a szellemváros-i dungeoun-ban lehet kaszálni kaja eladásokkal. A pénzt fele-fele arányban osztjuk el. Ja, és a tagoknak ingyen kaja, általában a szakács-gild-ben bagyok, üzenjetek, ha be kell flamó. Tehát valaki eljön odaadom az árut, hogy adja el, és a pénzt elosztjuk, mikor visszajön vele. Igaz, nem lehet olyan sokat keresni vele, mint a bányászattal, de útálok bányászni. Ha van jelentkező, az ide írjon.
  • Bith
    #400
    Be lehet lépni egy gépről több karakterrel is!!! Nem rég próbáltam ki, és egyelőre nincs letiltva ez a módszer. csak poénból megnéztem, és simán tudtam itthonról 1 IP címről a 2 karakterem között trade-elni! :)))
    Azért ne alapozzon nagyon erre senki, mert elvileg nem szabad, és a jövőben szerintem 1 Ip-ről csak 1x lehetsz majd bent, de jelenleg még működik. Bár azt nem tudom, hogy figyelik-e, úgyhogy mindenki csak saját felelősségére (aztán nem engem szidni, ha törölnek, vagy valami)!
    Egyébként eddig úgy csináltam, hogy kerestem egy eldugott forgalommentes helyet, és ott eldobtam a cuccot, amit át akartam tenni a másikra, kiléptem, majd gyorsan beléptem a másikkal (előtte azzal is ott léptem ki direkt) és felvettema cuccot. Ebben csak az a suxx, hogy quest item-ekre (bead, tekercs, stb...) nem jó megoldás, mert azok eltűnnek, tehát csak az a karakter látja őket, amelyik megszerezte (trade-elni lehet csak). Ez legális dolog, tehát ezt lehet csinálni annak, aki nem akarja az előzőt kockáztatni.
  • Lacc
    #399
    Ok, elküldtem az angol bestiáriumot.
  • Gladiator
    #396
    Ez nagyon jó ötlet szerintem!!!
  • Lacc
    #395
    Asszem én most beszállok a szakács-bizniszbe. Most sem kell nagyon csinálni semmit, harcolni meg most nem nagyon van kedvem.
    Ja, van egy 5letem. Mivel most már klán vagyunk, azt hiszem, megbízhatunk 1másban. Biztos ti is voltatok már úgy, hogy nem volt elég helyetek az inventory-ban, de nem akartatok eldobálni mindenféle jó cuccot. Na, erre van egy megoldásom: Létrehozunk egy közös csávót, aminek mindenki tudja a nevét és a jelszavát. Ha x neki akar állni hosszútávon kovácsolgatni, vagy főzni, meg ilyesmi, akkor y belép ezzel a közös maussal, x odaadja y-nak a páncéljait, kardjait, meg minden olyan dolgot, ami nem kell, és így lesz elég helye, hogy pl.: sok vasat össze tudjon szedni. Lehet, hogy hülyeség, de ez most eszembe jutott. Lenne még egy dolog, amire lehetne használni ezt a manust. Ha lenne tagdíj (nem túl sok, mondjuk 50 arany, ne is díjnak, hanem adománynak nevezzük, amit ha akarsz, beadsz), ami az új tagok felszerelésére, vagy az elhalálozott és leégett tagok segítésére szolgálna, ennek a közös raktáros csávónak lehetne adni.
    Lehet, hogy ez az egész hülyeség, meg minden, de ez jutott most eszembe. Még csak ez az egyetlen módja, hogy olyan helyet lehessen kialakítani, ahova ha bepakolsz valamit, nem lopják/tűnik el a házak megjelenéséig.
  • Bith
    #394
    Nekem olyan 800-1200 jön be 1 kör vassal. Attól függ mennyit viszek.
    Egyébként, amit múltkor mondtam, hogy, aki segít, az megkapja a pénzt, az kb ennyit, illetve többet keresne körönként. ezzel elég hamar összajön a sok lé. Az a bibi, hogy én baromira unom a bánya-furnace-(ha szarul sikerült, akkor megint) bánya-furnace-anvil útvonalat. Nagyon kéne valami teleport, mert az a suxx csak, hogy messze vannak a dolgok... :(
  • Bith
    #393
    Nyugi állítólag lesz teleport varázslat. Vagyis valami olyasmi, mint a town portal a diablo-ban.
    Persze nemtom mikor. Talán ez is egy pray lesz...
  • Spheriot
    #392
    Én egy kör alatt bányászat kovácsolás kb 400 aranyat szedek most össze, bár az agyatlanok egyfajtát csinálnak és ha eladják annak nagyon lemegy az ára a boltban, de a vasbalta, a sisak és a pajzs beszokott jönni mert azt el tudom adni a boltban is 70 aranyért. Prsze ha lenne türelmem akkor lamernak el tudnám sózni 100 felett is.
  • Lacc
    #391
    EZT NEM HISZEM EL! 20 aranyért vettem egy kukta-sapkát egy lamertől! Azt se tudta mire jó. Mogmondtam neki, hogy semmire, csak jól néz ki. És elhitte. Persze volt neki kettő. Más a főtéren abból él, hogy 5-600 aranyért ad el ilyen sapkákat. =)
  • Lacc
    #390
    Azért vannak ott még felfedezetlen területek...
  • Lacc
    #386
    Klánházat csak akkor kapunk ha nagyon aktívak vagyunk, és sok a tag. Tehát nem fogunk egyamar. Nincs túl sok magyar gamer, és ha külföldieket is felvennénk, nem hiszem, hogy nagy lenne a tolongás, a legtöbben a Sabre-ba akarnak csatlakozni. Fogd fel úgy, hogymost már tartozol valahova a Runescape világában. Azér annyi pénzt csak összedobunk, hogy vegyünk egy klán-HQ-t =).
    Amúgy olvastam, hogy nem csak annyi ház lesz, mint amennyi most látszik a térképen, hanem több száz! Gondolom, majd kelet felé lesz majd több ház, mert ugye más megoldás nem lenne.
    Klánháború nem tudom, lesz-e. Nem hiszem, hogy egy magyarral valaki is össze merne csapni =). (Amúgy mikor nyomulok neten (nem a RS-el, meg szokták kérdezni, hol lakok. Monodm, Hungary, és van, aki azt hisz, hogy egy megye, vagy egy város. Szóval ennyit az ismertségről =()
  • Gladiator
    #385
    Rincewin!! Most, hogy klán vagyunk, most akkor nekünk jobb??? Fogunk kapni házat is meg minden??? Esetleg lesz valamikor ilyen klánháború, vagy valami klánosmászkálás a Ghost Townban???
  • Lacc
    #381
    Komolyan? Ezt meg hol hallottad?
  • Lacc
    #379
    Asgarnia az új terep. A mostani nyugati oldalán már nem tenger van, hanem egy szép kerítés pár kapuval. Néhány részletet azért lehet látni az új terepből, én láttam valami kolostor-szerűséget, meg egy frankó kis tengerparti házat. De ha olyan ütemben halad, mint a player-houses, jó ha 2 év múlva kész lesz. Azért legyünk optimisták. =)
  • Gladiator
    #378
    DISNO!!! Mi az az Asgarnia?
  • Gladiator
    #374
    Nohát, még ilyet sem láttam, a pókhálótól nemtok tovább menni....
  • Gladiator
    #371
    Elküldtem a nevem, az emberem nevét az e-mail címem, a karakterlapomat, az emberem képét.
  • Lacc
    #370
    Speciel én már rég abbahagytam ezt a smithingelést. Szerintem ez a game nem erről szól, úgyhogy ha kell valami, akkor szerzek vasat, és valakivel megcsináltatom, ami kell.
  • Spheriot
    #366
    Nekem csak 26-os és baromi lassan fejlődik, 3 szor teleraktam az invetoryt iron barral és mégse lépett szintet.
  • Lacc
    #364
    Van aki aranyat bányászik, beolvasztja, és jó pénzért eladja. Majd biztos lehet belőle nyakláncot csinálni.
  • Lacc
    #360
    No, hát konkréten ezt a lopást még nem igen lehet használni, mivel még nincs kész. De ez nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem lehet lopni. Vannak rá technikák. Emléxem régebben, ha tradeltél valakivel, ő elfogadta az ajánlatodat, de te még nem és éppen akkor kattintottál rá az accept-re, mikor ő hozzáadott valami cuccot, hogy eladja, akkor az a tiéd lett. Ezt most márnagyrészt kijavították, de azért még lehet, hogy visszamaradt valami ebből a bug-ból...
    Másik ilyen lehetőség, amit én is szoktam néha alkalmazni. Érdekes, hogy néha milyen hiszékenyek az emberek, aki ennek bedől, az meg is érdemli, hogy lopjanak tőle. =) Szóval, kiállsz a főtérre, vagy valami olyan helyre, ahol sokan vannak (pl.: bánya is jó). Szép színes betűkkel egy darabig ordibálsz, hogy te meg tudsz tanítani egy új lopási skillt. Ha szerencséd van, ketten-hárman odajönnek hozzád, és ha elég lamerek, akkor oda is adják azt a néhány száz aranyat díjnak. Na, ekkor megmondod, hogy már meg is tanulták, és lelépsz. Azért vigyázz, mert ha PK-s vagy, akkor megtámadnak. =)
    Rincewin: Küldtél valami anyagot fordításra? Ha igen, akkor bocs, még nem vettem észre, most megnézem. Meg a fenti angolt is átnézem akkor. Ja, és küldöm az emilt.
  • Bith
    #358
    Nahh, bocs, de rég jártam erre.

    Oldalt nézegetem, most, hogy láttam a linket lejjebb :).
    - A túl sötét linkre esetleg megoldás lehet, hogy, ha fölé viszed az egeret, akkor világosodik.
    - Ha lenne PHP a servere, akkor a karakterlap frissítést lehetne automatizálni. (mindenki feltehetné a frisset web-en keresztül)
    - 1MB az hamar kevés lesz...
    - Jelentkezést majd postázom hamarosan :).

    - Pray level valóban nem jó még semmire, de majd jó lesz. Sejtésem szerint pl. lesz gyógyító ima (pray good) meg mondjuk pl. valami átokok (pray evil).
    - A "bury" temetést, elföldelést jelent.

    - Tényleg, hogyan lehet lopni? :)

    - Kukta sapkát a goblinok is dobnak néha a kisházban.
  • Spheriot
    #349
    Hogyan lehet lopni???