23325
  • cifuatwork
    #5357
    Aztat én nem tudom. Kérdezd meg úgy két hét múlva, akkor talán már tudok egyértelmű választ is adni. :)
  • The Garrett
    #5356
    gondolom ilyen 50m x 50m es sziklákkal határolt külső tér lesz, ahova ki kell menni felszedni a piros kulcsot meg vissza
  • cifuatwork
    #5355
    Bár nyilván nem akkorák lesznek a pályák, mint a FarCry szigetei...
  • IStexI
    #5354
    Ráadásul 512 fölött instabillá válik a rencer
  • cifuatwork
    #5353
    Én úgy tudom lesznek kültéri pályák is, ahol a bázis külső részeinél kell kavirnyálni a mars felszinén :)
  • cifuatwork
    #5352
    Win 9x/Me csak 512MB-ig támogatja a rendszermemóriát. Anno itt az SG-n is volt hír. Természetesen lehet a gépben több is, de a win nem fogja használni csak az 512MB-ig terjedő részt.
  • Kandurex
    #5351
    zanyuba...hmm... akkor az összehasonlítás alapját a kidolgozttság fogja adni, teszem, amilyen hihetetlen jól néz ki az FC a külső tereken annyira überül kell teljesíteni a D3 belső részeken....
  • Davidus
    #5350
    jó vicc:D DOOM3 belső terei le fogják dózerolni a Far Cry-t! Kölső terekben lenne sansza a Far Cry-nak de a DOOM3 rafkós és abba a versenyszámban nem indult:D
  • Kandurex
    #5349
    Mi ez a duma a 9X csak 512MB?
  • Kandurex
    #5348
    Asszondom pár nap itt a játék, ha megüti a FARCRY grafiját és hasonló lesz a gépigénye akkor ríszpekt, ha nem, ha csúfabb vagy esetleg nagyobb gépéhesség......itt anarchia lesz
  • Lacc
    #5347
    Előbb térdepelj kukoricán.
  • Árnyvadász
    #5346
    Befejeztem. Szeretnék tiszta lappal indulni.
  • Lacc
    #5345
    Hagyd csak... Nem hívő...
  • cifuatwork
    #5344
    Egy apró érdekesség az összesküvés elméletedhez: a Doom3 engine-hez lett "szabva" a GeForce FX kártyacsalád, és nem fordítva...
    De azért nyugodtan szidd csak JC-t... Biztos ő a hülye ezért is...
  • Lacc
    #5343
    Én most nem tudom mit írjak de ezt azért beírom ide hogy tudjam hol tartottam.
  • Davidus
    #5342
    Mindegy értsétek rá:D
  • Bat
    #5341
    Erre inkább had ne reagáljak...
    Csak azért annyit mégis, hogy Carmack igenis tud optimalizálni, ellenben a mostani tucatjátékokkal, amik ratyi kis enginekkel szinte alig új effektekkel mégis gépet 300%ra zabálva.
    Az optimalizáció meg nem butítást jelent, hanem azt, hogy leül töri a fejét, és gyorsabb hatékonyabb kódot alkot ugyanarra a problémára. De attól még nem butít.
    Másrészt a polygon renderelés csak EGY része a játéknak, még félmilió dolgot lehet optimalizálni. És pont a renderelés az, ahol a legkevesebbet, mert nagy részét a kártya végzi.
  • cifuatwork
    #5340
    Érdekes, én azt hittem, hogy a Hard|OCP-n fog megjelenni a cikk, és nem a Beyon3D fórumában :)))
  • Árnyvadász
    #5339
    akkor add át JC-nek helyettem is... Mert megérdemli.
  • Davidus
    #5338
    Még semmi:) Holnap kerül fel a teszt IDE
  • Árnyvadász
    #5337
    Igen tudom, csak mégis általad került ide, ezért a by Davidus :)

    Na megnézem ezt a tesztet, kiváncsi vagyok mi a helyzet az átlaggépek szintén.
  • cifuatwork
    #5336
    Fárasztó tudsz lenni néha...
  • Davidus
    #5335
    Nem én írtam:D
  • Árnyvadász
    #5334
    Igazából nincs nagy újdonság ezekben a hírekben, mert még jó egy évvel ezelőtt is volt egy teszt amelyben a Radeon9700-es 1024*768-ban HQ-n 33fps körül adott, a processzor meg valami 2.5Ghz körüli lehetett... És az iromány (by Davidus) által írtak is megint ezt támasztják alá. Ez a nagy optimalizáció duma az ID részéről szvsz annyit tesz ki, hogy megvannak a kártyaspecifikus kódok és így jól fut majd minden kártyán, de ez nem az az optimalizáció amit mi vártunk... Miért is? Mert mi azt vártuk, hogy max. grafikán is szépen elfog futni egy magasabb tudású FX-en, vagy Radeonon. Ezt nevezik ugye optimalizációnak. De nem azt, hogy Carmack megír több kártyatípushoz optimális kódot, VISZONT: EZZEL BUTÍT MINDENT AMIT LEHET... Tehát hiába írja meg NV30-ra az optimját, ha azon ugyan jól fog futni azzal a beállítással (illetve ez automatán beállítódik), de a kódban megvan az is, hogy emiatt mely részeket kelljen butítani. Így megint marad a jó öreg manuális beállítás a menüben aztán kiderül melyiken fut úgy ahogy még szép és viszonylag gyors is.

  • Adam5
    #5333
    Majd jönnen a "És szerintetek?" hozzászólások :D
  • B@dsector
    #5332
    A bátyámat is meggyőztem, hogy menjen el egy Sapphire 9800Pro-t venni, mert a Pixelview Ti4200 64MB-s elég gyenge lesz.
  • Lacc
    #5331
    Akkor túrkálni kell majd egynéhány config fileban...
  • Davidus
    #5330
    ITT a forrás. Szinte az összes szóba jöhető gamer kombón le lett tesztelve a game szal elég tuti tesztnek ígérkezik. Legalább nem lesz több "futni fog a gépemen?" hozzászólás:)
  • Árnyvadász
    #5329
    A textúratömörítés már abban is jelen volt. Bár ahogy Davidus írja, ha az MQ nemcsak a textúratömörítéssel kapcsolatban butít, akkor finomabb (nem csak egy kapcsoló)beállításokat kell majd eszközölni.
  • Lacc
    #5328
    9700on is ilyen jól el fog futokosi a game? Hát akkor örvendjünk, mert akkor a 9800akon meg pláne, 2Ghz+-al, meg 1 giga rammal. Ez nem nagy dolog már, nem hittem volna.
  • cifuatwork
    #5327
    Attól függ, mennyiért, és hogy mennyire vagy türelmes. :)
  • Punkerwork
    #5326
    mer?
  • Adam5
    #5325
  • DJ RX7
    #5324
    jajaj mégse lesz XPém.
  • Punkerwork
    #5323
    Ram-ból sose elég :)
  • cifuatwork
    #5322
    Annak idején a béta verzióban kipróbáltam a HQ-t és MQ-t.

    Azt, amelyik jó két éves? Biztos semmi újdonság nem került bele azóta... :DDD


    Azt viszont megkérdezem ha már itt vagyok, hogy 512MB vagy 1GB Ram ami a tökéletes futtatáshoz kell?


    A Davidus által beidézett szöveg szerint 512MB+. Vagyis 1GB-al már tökéletesen fog futni.

  • IStexI
    #5321
    Engem is idegesít amiko mekkérdezi a csákó hogy az ő konfigján elfut-e a doom3 de most még is meg kell tennem:

    indulok a bótba: Saphire radeon 9800pro 128mb yoo lesz?:)
  • Árnyvadász
    #5320
    Annak idején a béta verzióban kipróbáltam a HQ-t és MQ-t. A különbség csak akkor látszott (és akkor is csak alig), ha közvetlenül a a textúra közelébe (falhoz szorosan) mentem és úgy aprólékosan kezdtem kielemezgetni. Akkor valóban látszott némi minőségbeli romlás, de ez játék közben egyszerűen: elhanyagolható. Gyakorlatban észre sem lehet venni majd. Tehát emiatt nem kell aggódni.

    Magas felbontásoktól (1024*768 és efelett) megint nem érdemes parázni, mert vegyük pl. a Thief: Deadly Shadows-t, ami szinte ugyanúgy néz ki 800*600-ban, mint 1024*768-ban. Van némi különbség, de szintúgy mint ahogy fentebb említettem játék közben ez alig észrevehető. Max. csak akkor ha nagyon alaposan megnézzünk közelről egy object-et és kicsit recésebb mondjuk, mint magasabb felbontásban.

    Végül: 800*600-ban MQ-val egy átlagos gépen szépen el fog futni a játék és bőven nyújtani fogja azt mind grafikailag és játékélményileg (fps) amit elvárunk tőle. Majd idővel ha a jobb gépek is olcsóbbak lesznek, lehet majd tesztelni a program extrém szépségeit is, de a lényeg ettől változatlan marad.

    Egy erősebb processzorral: 2Ghz valós órajel felett és egy GeForce3-as kártyával egészen biztosan meglesz az a Carmack által is mondott 800*600 és 30fps a minőség kérdéses csak, hogy MQ vagy LQ-ban.

    Azt viszont megkérdezem ha már itt vagyok, hogy 512MB vagy 1GB Ram ami a tökéletes futtatáshoz kell? Mert nekem az olvasmányokból (tesztek, cikkek, amik mostanság áradnak) az 512MB elfogadhatónak tűnik, de néha azért fel-fel villan az 1GB megemlítése is, csak egyenlőre nem tiszta, most akkor melyik is?

  • rezsofiz
    #5319
    Ja
  • cifuatwork
    #5318
    Akkor várjunk holnapig.